Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2013., 13:43   #1
Exclamation Vremenska prednost molbe za posao?!

Zdravo svima!

Prije par dana sam dao jednu molbu za posao u jednoj opcinskoj firmi ali za rad u sezoni. Ja trenutno radim taj posao (i isti sam radio jednu sezonu prije par godina) ali mjenjam kolegu koji je na godisnjem te sam, zeleci nastaviti sa radom, podnio molbu zbog sezonskog obavljanja. Prilikom predaje molbe shefu, on je izjavio (po meni) poprilicnu nebulozu: "Da ima vec jedna molba i da je ta u prednosti zbog toga sto je dana mjesec dana ranije"!!

Mene sada interesira, da li je pravno takvo nesto moguce s obzirom da natjecaj nije objavljen a sezona jos nije pocela? Logicno mi se cini da se prikupe sve molbe te na osnovu istih prihvati najpovoljnija tj. najpogodnija osoba. Ispravite me ako grijesim. I da, koliko sam skuzio po prici, izgleda da shef gura nekog svog pa podvaljuje takve neistine samo da bi odustao i prihvatio takve uvjete rada tj. "natjecaja".

Molim vas, recite mi kako je to pravno regulirano i sto da radim? I da li je prednost to sto vec imam iskustva u ovom poslu (u odnosu na druge) za zaposljavanje?

Hvala vam!
tonci22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.