Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2012., 18:29   #1
Prijava socijalnoj službi

Isprike ako je ovakva tema bila,nisam naišla, naime radi se o tome da smatram kako bih trebala podnijeti anonimnu prijavu socijalnoj službi jer se radi o jednoj obitelji s kojom imam doticaja vrlo često. gdje to prijavljujem i koliko mogu biti sigurna da će moji podaci biti anonimni?
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 18:14   #2
Ako se radi o navodnom zlostavljanju/zanemarivanju djeteta ili maloljetne osobe, anonimno možeš prijaviti pozivom na Hrabri telefon.

Ako se radi o općenito obiteljskom nasilju (odrasle osobe) isto možeš učiniti putem Plavog telefona.

U oba slučaja ne moraš dati svoje podatke, ali naravno moraš dati podatke "žrtve" i "počinitelja". Prijava će siguno biti prosljeđena u nadležni CZSS.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:12   #3
Zgrada u kojoj živim ima 6 ulaza. Svaki ulaz ima 5 katova i po 12 stanova. Ja sam sa djecom na četvrtom katu. Zgrada je dosta stara i izolacija je jako dobra, susjede niti ne čujem.. ALI..

Dogodilo se to dva puta - prvi put (prije nekoliko mjeseci) je u pitanju bilo starije dijete (moja procjena negdje oko 12-13 godina) koje je satima vrištalo - "NEMOJ ME TUĆI!!" I onda pljas, ili bum.. I tako jedno sat vremena. Htjela sam zvati policiju, ali stvarno nisam uspjela definirati ODAKLE dolazi to nasilje. Kad izađem na prozor, čuje se negdje gore desno (dakle na petom katu), ali ne znam da li je to moj ulaz ili onaj pored. Izađem ispred stana, čuje se u zgradi, ali dosta prigušeno.

Sinoć mi se opet sledila krv u žilama - ovaj put je bilo 23:45 i dijete je vrištalo AAAAAAAAA, doslovno urlalo iz svega glasa jedno pola sata. Povremeno bih čula neki muški glas kako nešto viče, a dijete vrišti. Ovaj put sam samo malo otškirnula vrata stana i u mraku vidjela neku siluetu na stepeništu i prestravila se. Moja djeca su za to vrijeme spavala i nisu ništa čula, ali zato ja jesam

Moje pitanje je -
Kako da prijavim bilo što kad niti ja sama ne mogu definirati u kojem stanu se događa zlostavljanje, a stvarno je prestrašno za slušati. Susjedi su inače svi uglavnom srednjih godina sa osnovnoškolskom djecom. Hoće li me ismijati na 112 (ili 192) kad im budem podnosila prijavu ako se to dogodi još jednom?
Mislim, ono - dođite, netko mlati svoje dijete, ono vrišti, tuče ga, ubija Boga u njemu na toj i toj adresi, ali vam ne mogu točno reći u kojem stanu se to događa?

A koliko vidim, nitko od susjeda ne reagira, valjda se ne žele petljati, a pobogu - DIJETE je u pitanju! Kako ovo riješiti?
mala plava 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:04   #4
Na 192 ti se neće smijati i sigurno će odmah netko doći, ali pitanje je hoće li pronaći točan stan. Trebala bi ih dočekati i pokazati im barem otprilike gdje se to čuje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:53   #5
Quote:
A koliko vidim, nitko od susjeda ne reagira, valjda se ne žele petljati, a pobogu - DIJETE je u pitanju! Kako ovo riješiti?
I svakako prijavi, ako se to ponovi. Dijete treba zaštiti, a stav "ne bi se štel mješati" je prejadan. Učini kako ti je drot savjetovao i imati češ mirnu savjest da si učinila što si mogla za to jadno dijete.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 18:46   #6
Ja bih na tvom mj. zvala MUP odmah, kao prvo: neznaš o čemu se radi, a sigurno nije dobro! Možda je u tijeku negdje provala; možda obiteljsko nasilje; možda zlostavljanje djeteta. Možda je to urlala neka odrasla osoba, npr. žena? Drugi put svakako zovi, možda već oni imaju nekog na oku i evidentiranog, pa će otkriti tko je. Nemoj si dozvoliti da na savjesti imaš nečiji život, a mogla si mu pomoći, sjeti se onih susjeda iz Osijeka od nedavno.

Zadnje uređivanje winnerica : 30.11.2012. at 19:46.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:28   #7
Ma zvati ću ih idući put sigurno.. cijelo vrijeme mi je na pameti bila ona žena iz Osijeka, nisam mogla vjerovati da su ljudi tako bezdušni, a ja ne želim biti takva..
mala plava 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 13:19   #8
Da li se moze saznati ko te je zlonamjerno prijavio Socijalnoj???
Naime mojoj frendici je bila policija kod pedijatrice i raspitivala se o njoj i djeci a ona je stvarno dobra majka
Doktorica se slaze s mojom izjavom da je brizna majka koliko moze vidjeti i tako je rekla policiji
Otprilike zna ko bi to mogao biti ali mene zanima sto moze napraviti u tom slucaju tj,moze li saznati ko ju je prijavio

Meni nije jasno kao se ljudi mogu tako igrati s djecom iz nekih svojih rivatnih razloga sto nema veze s tom istom djecom
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 15:44   #9
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Da li se moze saznati ko te je zlonamjerno prijavio Socijalnoj???
Naime mojoj frendici je bila policija kod pedijatrice i raspitivala se o njoj i djeci a ona je stvarno dobra majka
Doktorica se slaze s mojom izjavom da je brizna majka koliko moze vidjeti i tako je rekla policiji
Otprilike zna ko bi to mogao biti ali mene zanima sto moze napraviti u tom slucaju tj,moze li saznati ko ju je prijavio

Meni nije jasno kao se ljudi mogu tako igrati s djecom iz nekih svojih rivatnih razloga sto nema veze s tom istom djecom
Može tražiti uvid u spis predmeta u czss pa ako nije anonimna prijava, će vidjeti.


Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 13:42   #10
Evo i mene, molim pomagajte...

Situacija je sljedeća ... moja bivša kolegica ima troje djece (8godina, 12godina, 15 godina) Ovoj djevojčici od 15 godina sam ja i kuma krizmena i jako je volim... Problemi su počeli kad sam probala razgovarati s njom i ukazati joj da to što radi stvarno nije normalno... Tu je bio kraj našega prijateljstva. No, nije mi to ni važno, mene brinu to troje klinaca koje nije za ništa krivo ...

Dakle, moja "kolegica" živi sama s njima,ima 40 godina, voli sebe nazivati dobro majkom... izlazi vikendima, nekad danima za redom, nedolično se ponaša , napija se, slika polugola po klubovima, što je najgore ima sexualne odnose s vršnjacima tj prijateljima od najstarije kčeri(kojoj je 15 godina) Mala je za jedan slučaj saznala , i bila je užasnuta, a njoj je na to mama rekla:da ima pravo na svoj život, i ako joj se ne sviđa neka ide tati... Da ne govorim da je spavala sa cjelim susjedstvom, i to svi znaju...Opčenito ih zapostavlja, ne kuha im, tu i tamo im da koju kunu da si nešto kupe, djeca znaju biti po cjele dane gladna ... i slično ... Po danu radi, po noći ih ostavlja same ... i takve stvari ...
Mislim da to stvarno nije normalno okruženje za djecu , i da djeca pate, jel nisu glupa. Jako ju vole i ne žele ju izgubiti, a ona ima na sve kaže ko nije zadovoljan neka se spakira i ode tati ... Misim da bi je možda dolazak socijalne službe i mogući razgovor s nekom kompetentnom osobom ipak malo trgnuo... neznam...
Već mjesecima razmišljam o tome dali da to prijavim . Zanima me vaše mišljenje. I gdje da prijavim...
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 14:04   #11
Quote:
NAJBOLJA kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeća ... moja bivša kolegica ima troje djece (8godina, 12godina, 15 godina) Ovoj djevojčici od 15 godina sam ja i kuma krizmena i jako je volim... Problemi su počeli kad sam probala razgovarati s njom i ukazati joj da to što radi stvarno nije normalno... Tu je bio kraj našega prijateljstva. No, nije mi to ni važno, mene brinu to troje klinaca koje nije za ništa krivo ...

Dakle, moja "kolegica" živi sama s njima,ima 40 godina, voli sebe nazivati dobro majkom... izlazi vikendima, nekad danima za redom, nedolično se ponaša , napija se, slika polugola po klubovima, što je najgore ima sexualne odnose s vršnjacima tj prijateljima od najstarije kčeri(kojoj je 15 godina) Mala je za jedan slučaj saznala , i bila je užasnuta, a njoj je na to mama rekla:da ima pravo na svoj život, i ako joj se ne sviđa neka ide tati... Da ne govorim da je spavala sa cjelim susjedstvom, i to svi znaju...Opčenito ih zapostavlja, ne kuha im, tu i tamo im da koju kunu da si nešto kupe, djeca znaju biti po cjele dane gladna ... i slično ... Po danu radi, po noći ih ostavlja same ... i takve stvari ...
Mislim da to stvarno nije normalno okruženje za djecu , i da djeca pate, jel nisu glupa. Jako ju vole i ne žele ju izgubiti, a ona ima na sve kaže ko nije zadovoljan neka se spakira i ode tati ... Misim da bi je možda dolazak socijalne službe i mogući razgovor s nekom kompetentnom osobom ipak malo trgnuo... neznam...
Već mjesecima razmišljam o tome dali da to prijavim . Zanima me vaše mišljenje. I gdje da prijavim...
Gdje im je otac? Sto on na to kaze?
__________________
Standing on a hill in my mountain of dreams, telling myself it's not as hard, hard, hard as it seems.
FlorentinoAriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 20:23   #12
Otac dvoje najstarije djece živi s drugom ženom- rastavljeni su, i klinci mu nekada odu ... no on nezna za puno stvari. Otac najmlađe djevojčice se je prije cca godinu dana odselio(živjeli su u vanbračnoj zajednici cca 10 godina) , tj ona ga je potJerala, da može doma navodavati ...jelte svoje... (iako se trudi da klinci spavaju kad to radi, ah brižna mama )
On jako dobro zna svoju bivšu partnericu, i ne mješa se u ništa, niti stoji dobro financijski da malu može uzeti, osim tu i tamo ...

Mislite da bi ja to sve trebala prijaviti ili da se ne miješam ?
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 17:56   #13
Zvanje socijalne sluzbe susjedi

Pozdrav,
evo ovako imamo problem sa susjedom i njezinom djecom.Naime ne razgovaramo jedno godinu dana zbog nje.Problem sljedeci je sto njezina djeca malo malo znaju divljati po ulici,vriste,pa znaju baciti neku igracku,loptu,stap,bocu itd..Mi to vratimo i lijepo kazemo da ne bacaju vise,no oni se smiju samo i dalje bacaju,pa se onda znaju po nasoj zici vjesati (Razumijem to su djeca).No najveci problem je to sto njihova majka to sve ladno kaze nemojte vise ili se pravi kao da to nisu njezina djeca,uza sve to zna isto tako djecu ostaviti same i po danu,a pogotovo po noci,kada se ode malo provesti.Ona je rastavljena ima troje djece,dolazi joj socijalna radnica (Normalno prvo se najavi),e kada dode tada je jako brizna MAJKA i uredna.Djeci zna govoriti da nam prkose,dok se ona lagano cereka.Nedavno nas je prijavila policiji,pazite sada zbog cega zbog toga kao sto im je lopta pala u nase dvoriste slucajno (ovo nije prvi put).E ja sam odlucio da loptu necu vratiti,zatim je ona dosla i pocela laprdati ovo ono,ja sam joj rekao da sada nece dobiti loptu nazad.Nakon neki 1h policija dolazi kod nje na uvidaj,da vidi sta je,pa zatim kod mene.Uz to ona nadodaje jos da sam se ja derao na nju i njeno dijete.Lijepo sam objasnio policajcu kakva je situacija,samo mi je rekao da iduci put ja samo nazovem socijalnu sluzbu.A njoj je jos rekao da pripazi.No ona po starome,kao da zeli da ju se prijavi.Molim Vase misljenje,jer je nebi prijavio pa onda jos vecih problema.Oprostite na dugackom tekstu.
core138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:52   #14
Ako je ne prijavis, to je kao da joj dopustas da nastavi s tim ponasanjem. Prijavi je czss.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.