Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 08:35   #1
Ponovo rodjeni Krscani

Kakva je to struja? Odakle potjece? Zasto je toliko primamljiva velikom broju ljudi?

Imala sam doticaj s troje-cetvoro takovih dosad, znaci obicno su u startu sarmantni, veseli, pozitivni, zainteresirani za sve sto i ti, da bi se nakon pola sata spomenuo kao usput Isus, a nakon sat vremena krece prica o obracenju, te, ako ustrajes u slusanju, suptilan napad i agresija prema tebi.

Veliko obracenje i potpuni zivotni zaokret podjednako se javlja kod svih s kojima sam se srela.

Uglavnom, osim tog obrasca skuzila sam da jako inzistiraju na tome da su 'sami na svom putu', 'nisu clan nikakve organizacije' a istovremeno se cesto okupljaju i druze medjusobno, dijele slicne ideje i postaju (koliko vidim po FB) slicne stvari, najcesce vrlo propovjednickog karaktera.

Tvrde da vole sve ljude podjednako ali su oni ipak malo jednakiji od drugih

Inace, osobno sam ateist. Dok sam na ove obicne katolike naviknuta i mirno koegzistiramo tih sektasa se bojim ko crnog djavla jer izazivaju u meni katastrofalnu nelagodu cim progovore
Skoro kao Hare Krisne

Dok kod obicnih katolickih krscana jedino sto vidim je da se tiho prekrize prije jela ili kad prodju kraj kriza, i kaj mi nedjeljom posalju poruku da ne mogu na kavu jer su na misi, i to je otprilike sve

Ili stono bi se reklo - mijenjam jednog nanovo rodjenog krscana za 100 ovih obicnih domacih

I btw, ako vec zelis poceti vjerovati - sto onda fali ovoj obicnoj nasoj crkvi?
Odakle potreba da se pripada necemu sto je 'iznad svega', 'jednakije', 'bolje', 'preporodjeno', 'cisce od najcistijeg od najcistijeg'?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:15   #2
Moram priznati da prvi put čujem za te ponovno rođene.
Oko čega se okupljaju, gdje se sastaju, ko im je vođa, što jedu?

Jako puno religija prakticira taj povratak korjenima, zato i imamo toliko fundamentalista.
Kako se vratiti korjenima kršćanstva kad je Biblija toliko puta prepravljana i mijenjana?
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:56   #3
Ne znam iskreno evo.
Vodja im je Isus Krist, tako bar tvrde
Spominju ga svako malo.

Nemojte mi reci da sam jedini pehist koga su toliko puta zaskocili

Iz usta dvoje od njih cula sam da se nazivaju 'krscani' i da nemaju veze s ovom katolickom crkvom
Smrdi mi na nesto americko.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:48   #4
Zabadati nos u tuđa posla nije pametno.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:46   #5
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Zabadati nos u tuđa posla nije pametno.
Pa zabadaju oni nos u moja posla agresivnom propagandom
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:14   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post


Kakva je to struja?

Ili stono bi se reklo - mijenjam jednog nanovo rodjenog krscana za 100 ovih obicnih domacih
Podsjeća na ko mi kriv zbog samo jednog kriv mi za njih sto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.