Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 11:13   #41
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Mi imamo perilicu
nije stvar u imanju perilice

nego u stavljanju i vađenju stvari van. ako netko ne izvadi sve odmah za pola sata ćeš imati 10 čistih šalica i dvije zmazane unutra.

onda, uvijek ćeš imati osobe koje će svoju staviti unutra, ali i one koji će je ostaviti na perilici pune kave ili soka...

svatko svoje nosi i pere.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:19   #42
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nije stvar u imanju perilice

nego u stavljanju i vađenju stvari van. ako netko ne izvadi sve odmah za pola sata ćeš imati 10 čistih šalica i dvije zmazane unutra.

onda, uvijek ćeš imati osobe koje će svoju staviti unutra, ali i one koji će je ostaviti na perilici pune kave ili soka...

svatko svoje nosi i pere.
Ovo.

Jednom sam radila u firmi s 10ak zaposlenika. Imali smo čistačicu koja je prala 3 dana u tjednu (od 5 radnih), dakle 2 dana smo prali sami.

Prvo su neki prestali prati sami i samo gomilali suđe u škafu ispod sudopera. Drugi su bez pardona ostavljali po pola ručka i soc od kave nakon 'pranja'.
Onda su počeli i u ona tri dana ostavljati suđe posvuda.
Na kraju uopće nisu nosili suđe do sudopera.

Zamislite tanjur od špageta bolonjez u ponedjeljak koji je netko u petak ostavio na ladičar ispod stola očekujući da će ga spremačica pronaći... fuj, odvratno.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:19   #43
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
First world problems.
Nije problem samo me svaki put kad ih vidim sjeti koliko su ljudi nemarni. Nije im problem ići dole 4 puta po kavu, ali im je problem usput odnest prljavu praznu šalicu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:21   #44
Baš sam danas komentirala s kolegicom da jedna zdjela u kojoj su negdje krajem studenog bili keksi a od tada samo mrvice još stoji na ormariću u zajedničkom hodniku. Baš nas zanima koliko će biti rekord
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:32   #45
Možda ljudi čekaju da ju netko ponovno napuni keksima.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:36   #46
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
ili samo baci. :bezobrazna:

8 kuna
Onaj prijedlog se odnosio na kupovanje vode, svakodnevno, za 300 ljudi.
Ali na tragu smo već, brendirane i imenovane flaše bi mogle biti skroz ok.
I onda samo treba zamijeniti brand papirnatih za kafu i na konju smo.
Ako uspijem objasniti nadležnima zašto to baš tako treba bez da nekog stjeram u vražju mater
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:42   #47
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Nije problem samo me svaki put kad ih vidim sjeti koliko su ljudi nemarni.
To nije samo nemar, nego kombinacija nemara, lošeg odgoja, loših karakternih osobina (bezobzirnosti prema okolini) i pokazivanja statusa.

Na bivšem poslu smo imali zajedničke čaše i šalice, koje je čistačica prala svaku večer, da bi nas ujutro dočekale čiste, oprane i poslagane u ormarić. Svatko tko je htio, imao je i svoju šalicu, za koju se također brinula čistačica, znala je koja je čija, oprala bi je i stavila svakom na svoj stol. Bila je divna žena , po mom mišljenju uopće nije trebala prati privatne šalice.

Kad bi bila na godišnjem, pravilo je bilo da svatko pere za sobom, ali kolegice (nikad muškarci, nego isključivo žene) koje su bila više statusom ne samo da nisu svoje oprale, nego nisu ni odnijele u kuhinjicu. Kao, ima mlađih koji će to obaviti, mi smo prevažne.

Na kraju je tajnica obilazila sve urede i prala tuđe polupune i poluprazne čaše i šalice.

(Da, isto radno mjesto na kojem je bila gospođa koja nakon velike nužde nije puštala vodu, ako se netko sjeća. )


Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ako uspijem objasniti nadležnima zašto to baš tako treba bez da nekog stjeram u vražju mater
Držim ti fige da uspiješ. Ako nekog treba sterat, steraj , možda će te ozbiljnije shvatiti.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:37   #48
plastične kraj automata i bok, pokraj onaj stalak za skupljanje potrošenih. to su ionak male čaše, od deci, za napit se na licu mjesta, a tko si želi nosit vodu za stol nek si sam rješava logistiku. staklene zajedničke su katastrofa i gadljivost, plus što mi se poletarski raspored pranja ne sviđa, čistačice koje hendlaju mašine sa svim tim suđem, hm, da svako tri zvekne to je skoro 1000 čaša na dan.. puno je to brate mili, i za procesirat i za držat negdje. iako, ni ideja o 300 ljudi koji si peruckaju suđe po veceima i malim čajnokuhinjskim sudoperima mi ne funkcionira, vidim to i u puuuno manjim firmama. a i što kažeš, voda za pranje, detrđent..
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:49   #49
U mene u firmi ima 30-ak ljudi.
Imamo staklene case. Nitko ne pere za sobom. Samo donesu u kuhinju i cistacica to opere, iako se jednom naljutila i napisala da svatko pere za sobom jer joj to valjda nije u opisu posla.
Nemam pojma. Inace je fina zena, ali tad smo bas pretjetali.
Uglavnom, prva tri dana ljudi su prali, poslije opet nisu.
Meni su draze plasticne.
Nisam eko.
Mozda je najbolje da svatko ima svoju i brine se za nju.
Ja sam prisvojila neku s natpisom "Kakanj cement".
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:06   #50
Kod nas ne da nitko ne pere nego se nekad zastopa sudoper i to tako stoji dok cistacica ne dode

Jer je valjda problem baciti ostatke hrane u kantu i ostaviti tanjur, ne daj boze oprati.
Ja koristim samo case.

U jednoj firmi se od mene ocekivalo da sve pospremim na kraju dana jer sam ostajala zadnja, iako je u kuhinji lijepo pisalo da svatko za sobom spremi i opere.
Ne da nisu i ja sam prala njihovo sude, nego sam i podove prala jer kad bi im se prosula kava po plocicama- uredno bi to tako ostavili.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:12   #51
Ljudi su odvratni!
Svatko treba oprati za sobom, i bok. To je valjda neka osnova kućnog odgoja i kulture. Ja svoje uvijek operem, ne pada mi na pamet prati tuđe. Gade mi se i zajedničke spužvice, koliko je tu tek bakterija.
bijeli coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:57   #52
Mi jedemo u restoranu, pa u kuhinji uglavnom nema hrane. Jedino kad je nekome rockas, pa se donese torta, ali tanjure uglavnom operemo za sobom.
Situacija nije tako losa, samo da svi peremo za sobom svoje case, bilo bi cistacici lakse.

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
U jednoj firmi se od mene ocekivalo da sve pospremim na kraju dana jer sam ostajala zadnja, iako je u kuhinji lijepo pisalo da svatko za sobom spremi i opere.
Ne da nisu i ja sam prala njihovo sude, nego sam i podove prala jer kad bi im se prosula kava po plocicama- uredno bi to tako ostavili.
Ja ne bih spremala.
Doslovno bih pospremila samo za sobom.

Ja sam najneurednija osoba koju znam, pa opet obrisem pod ako nesto prospem.
To je stvar kulture.
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:07   #53
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
...
Kad bi bila na godišnjem, pravilo je bilo da svatko pere za sobom, ali kolegice (nikad muškarci, nego isključivo žene) koje su bila više statusom ne samo da nisu svoje oprale, nego nisu ni odnijele u kuhinjicu. Kao, ima mlađih koji će to obaviti, mi smo prevažne.
...
Ja imam sasvim drugačije iskustvo - što viši status i što više godina, veća je vjerojatnost da će pospremiti za sobom. (Iako, naravno da ni jedan sloj u hijerarhiji nije cijepljen od neodgoja i nekolegijalnosti.)

Uglavnom, iz ovog gore sam zaključila da za sobom uglavnom ne posprema mlađarija kojoj doma to mame rade. Jedno vrijeme sam se bavila mišlju da zatražim informativke i pozovem mame
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 00:28   #54
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nije stvar u imanju perilice

nego u stavljanju i vađenju stvari van. ako netko ne izvadi sve odmah za pola sata ćeš imati 10 čistih šalica i dvije zmazane unutra.

onda, uvijek ćeš imati osobe koje će svoju staviti unutra, ali i one koji će je ostaviti na perilici pune kave ili soka...

svatko svoje nosi i pere.
Aha. To se kod nas još nije desilo. Ak je nutra sve čisto, lijeniji ostave svoje na perilici, a oni marljivi izvade i pospreme čisto, pa stave zmazano unutra. Naravno da su uvijek neki angažiraniji od drugih, ali zasad nije bilo problema.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.