Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 18:39   #5361
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Ali idemo mi na posao , a to su dionice.

Za one koji nisi sigurni gdje gledati i što, najbolje vam je uzeti QQQ.

Tu ne možete promašiti jer je to fond koji prati Nasdaq, i to samo najkvalitetnije firme, a Nasdaq ide puno više nego što je sad i to u vrlo brzom roku.

Ovo nije preporuka niti savjet nego samo mišljenje.
Ma dajte kolega, kakav sad Nasdaq, evo za vas odlične prilike.........iskažite malo ljubavi

Slažete li se s Nenadom Bakićem, drugim po veličini dioničarom u Đuri Đakoviću, koji provocira lokalne političare i poručuje im da, kad im je već jako stalo do kompanije, ulože u njene dionice?

- Apsolutno se slažem. Pozvao bih ih da to učine. Bakić ima uzrečicu da se ljubav prema kompaniji najbolje pokazuje kroz ulaganje u nju. On to svojim primjerom vrlo zorno pokazuje.

A vi, jeste li kupili dionice?

- Naravno, iako je u pitanju mali udjel.

https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...ajima/7062903/

Čuj, "moraju početi pobjeđivati na natječajima".........pa tko im je do sada branio da "pobjeđuju"????
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 18:44   #5362
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
i daj zamisi sto će bit s dionicama kad se pojavi jos jedan TWEET
Sad zamisli da tamo neka INFLUERKA (copyright by T-portal) zatvita kako joj Iphone nije nešto.
Nikada ne bi ni pročitao takvu vijesticu na portalima jer bi sve bolio kurac.

To može rušiti SNAP koji je na staklenim nogama, ali i mogući novi Whatsapp iako mu je već sad veća kapitalizacija nego što je FB platio WApp.

Špekulativno ulaganje (to znači da postoji mogućnost velikog gubitka) a opet daleko bolje nego LEDO na npr. 600 kn.

Recimo da SNAP dođe do 100 milijardi što mi se sada čini nemoguće ( i ovo trenutno je za moj stari um previše), to je moguća zarada na uloženih 100$ cca 500$.


Kako uopće procijeniti SNAP? Vjerovatno po korisnicima.
Ako FB ima dvije milijarde aktivnih korisnikau i njegov profit po dionici u odnosu na tu sliku primjeniti na SNAP.
To je 7,5$ dolara zarade po aktivnom korisniku. OK, tu je i Instagram, ali u računicu treba uključiti P/E od 29x 200 milja aktivnih korisnika snepčeta koji mogu zaraditi 1,5$ po aktivnom korisniku.
Meni je računica ispala oko 40Mlrd$ kapitalizacija da je SNAP danas FB.

edit: Negdje sam pogriješio jer je Mcap FB-a preko 500Mlrd$.

edit2: FB ima veći P/E po Nasdaqu, 33.7.
Da je SNAP danas FB (uz Instagram i FB) onda bi vrijedio 50Mlrd$ a sad vrijedi preko 20Mlrd$.

200M korisnika naspram 2 Mlrd korisnika. A vrijedi 20Mlrd$.
A tek prihoduju dolar po koriniku, a FB već zarađuje (net income) više po glavi.

Dugačak je to štap.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 23.02.2018., 21:46   #5363
Sramota od burze.
Jad i bijeda od prometa.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 25.02.2018., 23:54   #5364
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Ali idemo mi na posao , a to su dionice.

Za one koji nisi sigurni gdje gledati i što, najbolje vam je uzeti QQQ.

Tu ne možete promašiti jer je to fond koji prati Nasdaq, i to samo najkvalitetnije firme, a Nasdaq ide puno više nego što je sad i to u vrlo brzom roku.

Ovo nije preporuka niti savjet nego samo mišljenje.
To ustvri poreporuča i Buffet koji kaže da većina fondova radi manje od indeksa jer između ostalog imaju hrpu transakcija na koje plaćaju fee, dok je ulog u indeks fondove jeftin.

Kladio se sa jednim fondom u milijun dolara da će u deset godina indeks napraviti više nego hrpa fondova i ovih dana dobio okladu. On preporuča kupi indeks i čim rjeđe radi transakcije.
rolandus is offline  
Old 26.02.2018., 00:08   #5365
Osvrnit ću se na neke nedoumice i neznanja koja se šire ovom forumom, čisto ne bi li onima koji tek kreću olakšao put.

Radi se o firmi i dionici Facebook.

Na temi gdje se ulaže u doslovno nule i jedinice, znači u apsolutno ništa, se našli pametnjakovići i pljuju po pravim firmama i dionicama.

Neki kao Quark jer nemaju blage veze o investiranju, a neki kao Kucilo Oro jer misle da je jedino ono što su oni kupili super investicija i a sve drugo ne valja, pa onda Kucilo Oro i laže, izmišlja, ne bi li nekome napakostio valjda.

Što isto pokazuje da se radi o lošim investitorima u jednom i drugom slučaju.

Evo malo citata:


Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Veleštovani i ugledni kolega, izuzetno cijenim vaš opus i doprinos na području raskrinkavanja bitcoin prevare, međutim kada razgovaramo o vrijednosti tvrtke Facebook očito je da se naši stavovi razilaze pod kutem Pi radijana.

Da posudim izraz od renomiranog kolege Kucila, Facebook je govnara, dapače mjerna jedinica za govnarstvo je 1FB, ali budući da je velika kao Farad upotrebljava se mikroFB, nanoFB itd.

Te milijarde koje spominješ dolaze od djelatnosti koja svakim danom sve više gubi smisao, broj potencijalnih klijenata je konačan, djelovanje je vrlo iritantno, sami rezultati su vrlo upitni, usluga koju nudi ne spada u temeljne ljudske potrebe i sve to skupa stoji na vrlo klimavim nogama.

Nadalje, osobno ne potpadam pod ničiji utjecaj, glava mi ne služi da mi kiša ne pada u pluća već da mislim sa njom, tako da ugledne kolege kriptoinvestitori nisu imali apsolutno nikakav utjecaj na moje mišljenje o Facebooku. Slučajno se poklopilo da mislimo isto o navedenoj problematici.

Facebook ne da nije jedna od najjačih firma na svijetu, Facebook je jedan od najvećih balona na svijetu. Facebook kao kompanija nema apsolutno ništa za šta bi se uvatila da na tržištu opstane nekakav razuman period dulji od početnog hypea.

Da ona šmrka tviterica napiše isto tako da ne koristi fejs, vjeruj mi na riječ da bi se to osjetilo sutra na dionicama istog tog fejsa, a da napiše bilo šta vezano za Cisco ili Siemens posralo bi je i otpuzala bi nazad pod kamen do penzije. Inače mi strašno idu na kurac ti "influenseri" i "opinionmakeri". Ovo društvo definitivno ide u krasni kurac.

Žišku?

EDIT: Jebo ti društvo u kojem više ljudi zna za Kim Kardašian nego za Ramanujana

EDIT2: Recimo ovo je jaka firma, a ne fejs, jebo te fejs.
Dakle, morate biti potpuni neznalica da bi firmu kao što je Facebook nazvali balonom i govorili da su rezultati upitni, da je to rezultat početnog hypea, a najtuplji argument bez premca je da Facebook ne zadovoljava osnovne ljudske potrebe.

Kao prvo bilo kome je potpuno nebitno što vi mislite i koji su vaši osjećaji, jer oni ne vrijede ništa, vrijede samo brojke crno na bijelo, a one su slijedeće.

Facebook je fantastična firma koja se dokazala i radi više od 10 godina.

Apsolutni gigant digitalnog marketinga a naročito mobilnog i to bez konkurencije osim Googlea.

Firma koja ima prosječni godišnji rast korisnika od 16% što je nevjerovatan rezultat.

Firma koja ima 2 milijarde korisnika na mjesečnoj bazi što je nevjerovatan rezultat.

Firma koja je ostvarila 15 milijardi dolara profita na prihodu od 40 milijardi samo u prošloj godini.

FIrma koja ima nevjerovatan utjecaj na cijeli svijet.

Firma koje nema nikakvu konkurenciju u onom što radi kao social network.

Firma koja je odradila vrhunske akvizicije kupnjom Imstagrama i Whatsappa.

Firma koja ima enorman rast skoro pa svega što pokazuje i ova grafika
https://i2.wp.com/revenuesandprofits...2016.png?ssl=1

Imaju skoro 50% rast asseta year on year što je opet nevjerovatno.

DA li je skup kao dionica?

Po meni nije.

Forward P/E na 26, industry average je 55, na 7 bookova.

FB je iznadprosječna firma, zato drži i iznadprosječnu cijenu.

I držat će je i dalje.




Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ne proizvodi ništa ( ne slušaj što govori kolega CrniPetar, on je očigledno pristran )

Ne samo da ne proizvodi nego krade podatke svojih korisnika i proslijeđuje ih bog-zna-kome. I to naplaćuje. Što mi se čini kao ozbiljan kriminal??

A što će uskoro biti protuzakonito i Facebook će tada neminovno ka svojoj intrinzičnoj vrijednosti a to je NULA.

Savjetujem da se iskoči iz tog balona dok je još na vrijeme
Jer kad to skuži 25.000.000 Plavušinih followera........ide end game
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
A i borili smo se na drugim frontovima.........pa smo FB bojišnicu malo zapustili........

Uostalom parabolični pad broja korsnika govori da FB neće još dugo.......
A ovo su dakle čiste laži i trolanje par excellance.

Iskoristio je dnevni pad u Sjevernoj Americi sa 185 milijuna na 184, znači pad od 1%, da bi to nazvao parabolični pad korisnika.

Moderatori bi trebali ovdje malo raditi svoj posao jer ovo je čisti BS.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 26.02.2018., 00:23   #5366
Fejsbuk je dobra dionica. Internet oglašavanje je svake godine sve jači kanal a oni i gugl drže poziciju kao lideri. (isključeno Kina)

Iako bi ja volio vidjeti PEG na 12 to ne znači da je ta dionica precijenjena.

Ne pratim ali mi se čini da oni imaju veći povrat od gugla u odnosu na prihode. Bolje uzimaju lovu na oglasima.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 26.02.2018., 00:56   #5367
Profit margin facebooka je tri puta veći od Googlea.

A prihod po zaposlenom 4 puta!
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 26.02.2018., 10:09   #5368
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Sramota od burze.
Jad i bijeda od prometa.
Razmisljam o tome da se preselim na neku drugu burzu, trazim nekoliko dobrih dividendnih dionica na nekoj od njemackih burzi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 26.02.2018., 13:59   #5369
Ajde pa kada nađeš javi.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 26.02.2018., 16:37   #5370
EDIT....
justicija is offline  
Old 27.02.2018., 21:31   #5371
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Profit margin facebooka je tri puta veći od Googlea.

A prihod po zaposlenom 4 puta!
Ugodno su me iznenadili ti podaci o prihodu 15 mlrd i marginu, koji je kod Googlea ionako već efikasan. Sjećam se kad je FB imao 1-2 mlrd i bilo je teško očekivati da će stići Google koji je tada imao 16 mlrd. No čini se da ga stiže što je fascinantno.

Mislim da pomaže to što mobilni uređaji nisu najsretnija okolina za Google oglase dok je FB lukavo smislio taktiku kako da ljudima i kroz messenger prodaje reklame raznih firmi i ponude (botovi itd). Mislim da im je uzor kineski Tencent dakle sve usluge koje trebaš pod jednim krovom. Google to nema nego su mu usluge rascjepkane i dosta nepovezne, nema jednog screena za sve.

Čini se da je taj Zuck ipak vrlo inteligentan lik, iako prilikom IPO-a nisam vjerovao da će dionica toliko narasti, naročito nakon početnog pada. Čini se da je i dobri stari Buffet vrlo mudar čovjek jer ne gleda kratkoročno kao većina. Nije to lako.
rolandus is offline  
Old 27.02.2018., 21:35   #5372
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Razmisljam o tome da se preselim na neku drugu burzu, trazim nekoliko dobrih dividendnih dionica na nekoj od njemackih burzi.
Kad čovjek vidi da perjanice kao Ledo padnu 97% u godinu dana, to je fascinantan postotak i za junk penny-stock dionice na američkim burzama.

Ne mogu se baš uživiti, uložiš 100K EUR u Ledo jer vjeruješ da je dobra firma i nakon godine dana se nađeš sa 3000 na računu. Fascinantno.
rolandus is offline  
Old 28.02.2018., 08:31   #5373
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ugodno su me iznenadili ti podaci o prihodu 15 mlrd i marginu, koji je kod Googlea ionako već efikasan. Sjećam se kad je FB imao 1-2 mlrd i bilo je teško očekivati da će stići Google koji je tada imao 16 mlrd. No čini se da ga stiže što je fascinantno.

Mislim da pomaže to što mobilni uređaji nisu najsretnija okolina za Google oglase dok je FB lukavo smislio taktiku kako da ljudima i kroz messenger prodaje reklame raznih firmi i ponude (botovi itd). Mislim da im je uzor kineski Tencent dakle sve usluge koje trebaš pod jednim krovom. Google to nema nego su mu usluge rascjepkane i dosta nepovezne, nema jednog screena za sve.

Čini se da je taj Zuck ipak vrlo inteligentan lik, iako prilikom IPO-a nisam vjerovao da će dionica toliko narasti, naročito nakon početnog pada. Čini se da je i dobri stari Buffet vrlo mudar čovjek jer ne gleda kratkoročno kao većina. Nije to lako.

Dobro si ukazao na Tencent.

Onaj njihov Wechat je vjerovatno ono što bi Facebook moga uskoro postati.

Jer nije FB još ni blizu kao Wechat po pitanju integracije svega unutar te aplikacije.

Kinezi su daleko ispred zapada po pitanju plaćanja, oni su praktički već postali primarno cashless društvo, sa Wechatom možeš plaćati račune, raditi money transfer.

Tu će FB uskočiti i sigirno primjeniti blokchain da to realiziraju.

Već kasne po meni, ali ako uskoro izađu s tim to će biti mega skok jer bi na bazi od dvije milijarde korisnika to imalo enorman impakt i moguću zaradu.

Ovo je dionica koju treba kupiti i ja je danas čekam na bidu.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 28.02.2018., 16:28   #5374
Uzeo FB
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 28.02.2018., 19:47   #5375
Dobro, sad dionice jesu malo jace odradile. Ako ti fed podigne kamatnu stopu ocekuj 30-50% u crveno.
Ali ako ne podignu, pa osobno me ne bi iznenadilo 50-100% kroz dvije godine.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 28.02.2018., 22:42   #5376
A druze i ti sad bubas.
Prosle godine je FED tri puta povecao kamatne stope, pa su svi indeksi rasli.
Vec je najavljeno da bi ove godine FED ako sve bude po planu trebao tri puta povecati kamatne stope.

Sad cisto sumnjam da ce zbog ocekivanog podizanja kamata sve pasti 30-50%.

Za veliki pad i recesiju se treba desiti nesto jace, a za sada realna ekonomija dobro stoji,pogotovo u Americi.
mendi is offline  
Old 01.03.2018., 08:44   #5377
Ok, ali sto mislis da je vise diglo cjenu, profit firmi ili ocekivana inflacija?
Jer budimo iskreni, s kamatom od 0.5% na orocene depozite cak i najkonzervativniji ulagaci ce se odluciti na riskantnije oblike ulaganja.
Gospodarstvo stoji odlicno, novac je jeftin, sve to stoji, ali kako je moguce da je pred 5 godina firrma na p/e 10 bila skupa, a danas je na p/e 25 jeftina?
Ako ti vjerujes da je ovaj boom rezultat rasta gospodarstva u redu, ima istine, i potpuno se slazem. Ali jeftini novac igra ogromnu ulogu.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 01.03.2018., 09:20   #5378
I profiti rastu, rastu očekivanja a raste i novčana masa u opticaju.

Znači postoji više razloga.

A i nisu te valuacije nešto pretjerano velike.

S&P i Nasdaq prosječan povijesni P/E oko 25 dok je 2009. godine bio 120.

Sad je oko 25-30, a abnormalno su niske kamate i ogromna količina novca je u sustavu.

Indeksi će se još poduplati prije nego se počne razmišljati o preskupom marketu.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 01.03.2018., 18:05   #5379
Ja mislim da su trzista precijenjena, napumpana, jeftinim novcem, ali to se zna odavno, pa nista.

Ne vjerujem da ce rast kamatnih stopa uzrokovati pad od 30-50%, jer ponavljam za recesiju treba nesto vise.

Mnoge firme u Americi posluju super i zarade su iznad ocekivanja, puna je zaposlenost, a i Trump im je smanjil porez, pa sad mnogi imaju vika novca.
Buffer se zali da ne zna gdje uloziti silne milijarde.

Sto se Facebooka tice, firma definitivno dobro posluje i iz godine u godinu povecava prihode, broj korisnika je preko 2 milijarde i onda je normalno da joj dionica odleti u nebo.

Sta ce biti sutra pojma nemam, ja bih volio da si ti u pravu i da sve padne bar 50% pa da ja uletim sa kesom.

Međutim sta ako ne padne, a ja imam kes?
Mnogi jos od 2012 prizivaju pad i novu krizu, ali sve samo raste i ko kaze da nece rasti i narednih 5g.

Zajebano je gatat sta ce biti, jer to ke vise do srece vec znanja.
Treba napravit disperziju, uloziti u vise investicijskih klasa i nadat se najboljem kroz duzi period od 20+godina
mendi is offline  
Old 01.03.2018., 20:18   #5380
Što to znači "jeftin novac"?!
Je li to novac kojem si uskratio sigurnost (negativna kamata) pa ga želiš zaposliti u firme koje "stvaraju" novac.

Ja sam došao u poziciju da je APPL ima trenutni P/E 13 uz kamatu cca < 3%.


Nisam uložio. Ispod 96$ dionica.
Ali švicarci su podebljavali. Možda Norvežani i Arapi.
U US vijestima: "skoro recesija!!!"
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.