Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 20:17   #441
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Iskreno - sad nemam pojma o kojim majstorima iz mog stana pises (adaptirao sam prije 5 godina). Nit sam se referencirao na njih nit mi je jasan kontekst.

Tajland nisam vidio sto je tocno, ali nemam pojma kakve to veze ima. Poceo si se baviti proricanjem sudbine, pa ovlas bacas izjave? Mogu ti rec da nisam bio i na mjesecu nit na Marsu. Cisto da se zna

Enivejs - nit mi je jasno sto si htio reci niti mislim da i sam to znas. Stoga - zivio ti meni.

I.
pricam o onim tvojim lovackim pricama,koje si ak se ne vamram pricao na temi "cijena nekretina" kak su ti radnici ovo ono...
znam da smo ti se svi ovdje smijali danima kakve si gluposti i neistine pricao,ono prica na razini...pokojnog Seve iz Nocne more u 3am

A kontekst taj ti je da onak blagno receno PRICAS LOVACKE PRICE u ovom kontekstu rasparave ovdje...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:48   #442
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
pricam o onim tvojim lovackim pricama,koje si ak se ne vamram pricao na temi "cijena nekretina" kak su ti radnici ovo ono...
znam da smo ti se svi ovdje smijali danima kakve si gluposti i neistine pricao,ono prica na razini...pokojnog Seve iz Nocne more u 3am

A kontekst taj ti je da onak blagno receno PRICAS LOVACKE PRICE u ovom kontekstu rasparave ovdje...

Dakle - napao si moja pisanja ovdje referencom na nesto sto smatras neistinom od prije 5 godina sto nema nikakve veze s ovom temom.

:klap:

Gospodine - osvojili ste drugo mjesto na mojoj total ignore listi (necu ti vise ni citati postove). Cestitam, tek ste drugi nakon vise od 11 godina mojeg bivanja na forum ha eru... Cisto da znas koji je to uspjeh...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:59   #443
Quote:
bullseye13 kaže: Pogledaj post
Ako već mogu birati,rađe ču otići raditi u Njemačku za minimalac nego raditi u HR za minimalac. Za 5 godina vani ja zaradim mirovinu,za koju u HR moram raditi cijeli život. A tebi ako se radi za 4000 kuna na drugom kraju HR izvoli i radi, nitko ti ne brani.
je. al za to "njemqčku" mrvonu se opet moraš vratit u HR jer tamo ona vrijdi isto koliko i HR mirovina od 2000kn...jedva od 1. do 1.


a di ćeš se vratit ođe kad ti je kuća napol srušena
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:07   #444
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
je. al za to "njemqčku" mrvonu se opet moraš vratit u HR jer tamo ona vrijdi isto koliko i HR mirovina od 2000kn...jedva od 1. do 1.


a di ćeš se vratit ođe kad ti je kuća napol srušena
Vec smo zakljucili, referencirali i dali izracune njemacke penzije i zakljucili da je "5 godina i imas dobru njem. penziju" laz i neistina.

Napominjem da ne bi bilo "laz koja se ponovi nekoliko puta postane istina".

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 21:29   #445
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pitanja su bila vise retorotricke naravi,
sve vezano na tvdnju kak se svi "sa ekonomije zaposle bez veze te imaju dobre place" sto je po meni teski bullshit,da prostis...
taj faks smatram gori od prometa!

To sto ti znas ljude ili ja,koji rade ne anulira to da je fax pusiona kao i potencijal za posao u buducnosti...
a iz recenog ranije,
se dalo iscicat kak ti mislis da eto samo u drzavnim firmama zaposljavaju prek veze i nepotizmom,

a to je totalno naivno kao francuska sobarica,zaposljava se i u privatnim firmama gotovo u jednakoj mjeri...
hoces od malih,srednjih,velikih igraca...
sve radom PVT firme,cak mnoge podruznice/filijale velikih svjetskih mulitnacinalki...
2/3kadra im je zaposljeno preko klasicne VEZE/znojre,
sto bi mi rekli ovjde na balkanu...sve redom nesposobne ljude/ljubavnice/kurve/netijake/kumove....
i ponavljam,strane multice...
stranci ne gledaju ispod operativu,njima je bitan zavrsni racun...
ak on stima,jebe im se tko je i kak zaposljen,tko radi 300% a tko 30%
primjera koliko hoces...Agrokor,Banke,Prodaja...

A to sve govorim iz razloga da te demantiram,kak ti je sva ekipa zaposlila se U PRIVATNIM FIRMAMA BEZ VEZE,to sto ti neznas ili se nisu hvalili,ne znaci da je tak tak i bilo...zato si iz svga navedenog naivan sto nije dobro za tvoj zivot,ak ces i dalje bit naivan kak ovdje demonstiras to..

NHF
Pobrkao si me s nekim. Napisao sam da ljudi koje znam da su završili ekonomiju rade u struci i imaju dobre plaće. Ne da su dobili posao u privatnim firmama bez veze. To nemam pojma. Naravno da nepotizma i veza ima i u državnom i u privatnom sektoru.
StvarnoNeznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:25   #446
Quote:
StvarnoNeznam kaže: Pogledaj post
Pobrkao si me s nekim. Napisao sam da ljudi koje znam da su završili ekonomiju rade u struci i imaju dobre plaće. Ne da su dobili posao u privatnim firmama bez veze. To nemam pojma. Naravno da nepotizma i veza ima i u državnom i u privatnom sektoru.
Mislim da nisam,al nebitno....
poanta price je bila sljedeca da su tu neki na moju izjavu u kontekstu teme da je "fax cisti gubitak vremena u hr"
skocili na zadnje noge i poceli docirati s visine,
kak je njihov bratic,kum,pop se zaposlio ovdje ondje i mlati pare te ima top u gacama i spava sa manekenkama...
A realnost,je sasvim drugacija izvan ovog foruma...
A osim toga tako kaze i statistika te osvi ostali objektivni parametri...
Znam i ja ekipu(nekolicinu njih) s FPZa(promet) koji su u vrhu...
al na jednog u vrhu,dolazi njih 100-150 u blatu,ak me kuzis..
Ista stvar i sa ekonomijom...ak ne i gor....


@Igore,
gle istina je osnova i temelj bilo kakvog progresa valjda to znas i vjerujem da ne zelis bit nazadan..
ja sam te suocio sa njome u nekim stvarima koje si pisao..
a to hoces ili neces me citati,da prostis boli me ona stvar kao za lanjski snijeg na kilimandjaru...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 13:02   #447
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Mislim da nisam,al nebitno....
poanta price je bila sljedeca da su tu neki na moju izjavu u kontekstu teme da je "fax cisti gubitak vremena u hr"
skocili na zadnje noge i poceli docirati s visine,
kak je njihov bratic,kum,pop se zaposlio ovdje ondje i mlati pare te ima top u gacama i spava sa manekenkama...
A realnost,je sasvim drugacija izvan ovog foruma...
A osim toga tako kaze i statistika te osvi ostali objektivni parametri...
Znam i ja ekipu(nekolicinu njih) s FPZa(promet) koji su u vrhu...
al na jednog u vrhu,dolazi njih 100-150 u blatu,ak me kuzis..
Ista stvar i sa ekonomijom...ak ne i gor....


@Igore,
gle istina je osnova i temelj bilo kakvog progresa valjda to znas i vjerujem da ne zelis bit nazadan..
ja sam te suocio sa njome u nekim stvarima koje si pisao..
a to hoces ili neces me citati,da prostis boli me ona stvar kao za lanjski snijeg na kilimandjaru...
Ali činjenica jest da neki fakulteti u HR nisu gubitak vremena. Ako imaš određen fakultet velike su šanse da ćeš imati i dobru zaradu. Ja sam završio Pomorski fakultet u Rijeci i svi moji kolege kao i ja, radimo u struci i manje više zadovoljni smo zaradom. Skućili se svi prije 30. godine života. Nikako ne mogu reći da mi je fakultet bio gubitak vremena. Da nemam fakultet, teško bi radio ovaj posao.
Vjerujem da ima još struka koje su i bolje plaćene od moje kao što izbacuje RGNF u Zagrebu, pa je tu medicina i tako bliže i tako dalje. Strojarstvo, elektrotehnika, računarstvo ti nude priliku da zarađuješ jako lijepe novce, a o tebi kao pojedincu ovisi kako i dokle ćeš stići. Odnosno koliko ulažeš u sebe i kakve su ti networking vještine.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 13:20   #448
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Ali činjenica jest da neki fakulteti u HR nisu gubitak vremena. Ako imaš određen fakultet velike su šanse da ćeš imati i dobru zaradu. Ja sam završio Pomorski fakultet u Rijeci i svi moji kolege kao i ja, radimo u struci i manje više zadovoljni smo zaradom. Skućili se svi prije 30. godine života. Nikako ne mogu reći da mi je fakultet bio gubitak vremena. Da nemam fakultet, teško bi radio ovaj posao.
Vjerujem da ima još struka koje su i bolje plaćene od moje kao što izbacuje RGNF u Zagrebu, pa je tu medicina i tako bliže i tako dalje. Strojarstvo, elektrotehnika, računarstvo ti nude priliku da zarađuješ jako lijepe novce, a o tebi kao pojedincu ovisi kako i dokle ćeš stići. Odnosno koliko ulažeš u sebe i kakve su ti networking vještine.
Da,naravno slazem se a to sam naveo i ranije...
nisu svi ali debela vecina...recimo 9/10 su gubitak,
mozda kakvih cca 10tak % stvarno opravdavaju svoju svrhu...

Za pomorski necu nista reci,
al to je prvenstveno krvakvi kruh sa sedam kora,svi to znamo...
Vozaci kamiona isto dobro zaradjuju,na naftnim busotinama ekipa(svi prakticki bez skole,tj SSS)al to je krvav posao koji se radi radi para a ne gusta...
Ljude koje znam,svima im je cilj kopno/kuca...
nitko bas previse ne uziva u tom poslu,zasto jel je dobar ili sto!?
Jedino je dobro placen al upravo iz usranih uvjeta...

Medicina je pusiona od faxa,uzasto kompleksan i tezak te traje pun kofer...
na kraju bez specke si u kurcu,koji nemres dobit ak ti tata nije doktor ili ne zelis ici u vrginmost...
a i sve kad to projedes i dojdes do "pravog posla",smjene su ti 24-48h,svi te jebu od predstojnika do medicinskih sestara i pacijenata,
sve skupa za malo bolju konobarsku placu,pa ti vidi kaj je tu dobro..
to je veca pusiona od prometa&ekonomije skupa...
to vecinom ljudi odabiru kao poziv/jer zele/vole...
a ne radi isplativosti jer je NEMA!!

Strojarstvo opet ovisi kaj radis.....
konstrukcije ili prozivodno,nije lose...al isto ima svacega..nije nekakv bestbuy fax,mada definitivno spada u ovih 1/10
Racunarstvo je ok i prakticki si nabrojao sve u hr kaj vrijedi...

o tom pricam,
to je 2-3-4max faxa sa ne previse studenata a koliko ih ono ima te koliko je to u postotcima od ukupnog broja faxeva/studenta...
kako sam ranije rekao,odokativno nebi vise se kladio od cca 10%

ostalo sve treba pustit niz vodu kao kad ides na wc...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 13:53   #449
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Da,naravno slazem se a to sam naveo i ranije...
nisu svi ali debela vecina...recimo 9/10 su gubitak,
mozda kakvih cca 10tak % stvarno opravdavaju svoju svrhu...

Za pomorski necu nista reci,
al to je prvenstveno krvakvi kruh sa sedam kora,svi to znamo...
Vozaci kamiona isto dobro zaradjuju,na naftnim busotinama ekipa(svi prakticki bez skole,tj SSS)al to je krvav posao koji se radi radi para a ne gusta...
Ljude koje znam,svima im je cilj kopno/kuca...
nitko bas previse ne uziva u tom poslu,zasto jel je dobar ili sto!?
Jedino je dobro placen al upravo iz usranih uvjeta...

Medicina je pusiona od faxa,uzasto kompleksan i tezak te traje pun kofer...
na kraju bez specke si u kurcu,koji nemres dobit ak ti tata nije doktor ili ne zelis ici u vrginmost...
a i sve kad to projedes i dojdes do "pravog posla",smjene su ti 24-48h,svi te jebu od predstojnika do medicinskih sestara i pacijenata,
sve skupa za malo bolju konobarsku placu,pa ti vidi kaj je tu dobro..
to je veca pusiona od prometa&ekonomije skupa...
to vecinom ljudi odabiru kao poziv/jer zele/vole...
a ne radi isplativosti jer je NEMA!!

Strojarstvo opet ovisi kaj radis.....
konstrukcije ili prozivodno,nije lose...al isto ima svacega..nije nekakv bestbuy fax,mada definitivno spada u ovih 1/10
Racunarstvo je ok i prakticki si nabrojao sve u hr kaj vrijedi...

o tom pricam,
to je 2-3-4max faxa sa ne previse studenata a koliko ih ono ima te koliko je to u postotcima od ukupnog broja faxeva/studenta...
kako sam ranije rekao,odokativno nebi vise se kladio od cca 10%

ostalo sve treba pustit niz vodu kao kad ides na wc...
Je da, doktora jebu medicinske sestre. S obzirom na rad, doktori su preplaćeni a sestre potplaćene. Još im ovjde kod nas sestre rade većinu posla koje vani moraju sami.

Tako da, ako je ikome ovdje dobro to su sigurno doktori.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:05   #450
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Medicina je pusiona od faxa,uzasto kompleksan i tezak te traje pun kofer...
na kraju bez specke si u kurcu,koji nemres dobit ak ti tata nije doktor ili ne zelis ici u vrginmost...
a i sve kad to projedes i dojdes do "pravog posla",smjene su ti 24-48h,svi te jebu od predstojnika do medicinskih sestara i pacijenata,
sve skupa za malo bolju konobarsku placu,pa ti vidi kaj je tu dobro..
to je veca pusiona od prometa&ekonomije skupa...
to vecinom ljudi odabiru kao poziv/jer zele/vole...
a ne radi isplativosti jer je NEMA!!
Ljudi izaberu te poslove i radi toga sto je doktorsko zanimanje cijenjeno, te su medicinari trazeni, prakticki da zavrsi samo srednju skolu kao medicinska sestra, posao ce sigurno naci, dok za ove druge srednjoskolce teze.

Pravo znanje se stjece radom, koliko skolaraca zavrsi recimo smjer grafickog dizajnera ili web dizajnera, samo uce teoriju, samo onaj koji u slobodno vrijeme se uhvati uciti i sam raditi, kasnije ce uspjeti.
Prijatelj je zavrsio taj smjer i sad radi u struci u Irskoj, ali on je to ucio jos od srednje skole i radio u Hrv u firmi, dok prijateljica nije uopce imala interes za to, isli su u isti razred, dakle ona kao da nikad nije ni zavrsila, nema pojma o tome doslovno, te je radila po ducanima.


Ovo za Rovinj je premalo novaca, okej ljudi imaju smjestaj i hranu, a sto je sa slobodnim vremenom, pa valjda ljudi zele kupit novine, pojest sladoled, popit kavu? Nisu dosli robijat .
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:15   #451
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Da,naravno slazem se a to sam naveo i ranije...
nisu svi ali debela vecina...recimo 9/10 su gubitak,
mozda kakvih cca 10tak % stvarno opravdavaju svoju svrhu...

Za pomorski necu nista reci,
al to je prvenstveno krvakvi kruh sa sedam kora,svi to znamo...
Vozaci kamiona isto dobro zaradjuju,na naftnim busotinama ekipa(svi prakticki bez skole,tj SSS)al to je krvav posao koji se radi radi para a ne gusta...
Ljude koje znam,svima im je cilj kopno/kuca...
nitko bas previse ne uziva u tom poslu,zasto jel je dobar ili sto!?
Jedino je dobro placen al upravo iz usranih uvjeta...

Medicina je pusiona od faxa,uzasto kompleksan i tezak te traje pun kofer...
na kraju bez specke si u kurcu,koji nemres dobit ak ti tata nije doktor ili ne zelis ici u vrginmost...
a i sve kad to projedes i dojdes do "pravog posla",smjene su ti 24-48h,svi te jebu od predstojnika do medicinskih sestara i pacijenata,
sve skupa za malo bolju konobarsku placu,pa ti vidi kaj je tu dobro..
to je veca pusiona od prometa&ekonomije skupa...
to vecinom ljudi odabiru kao poziv/jer zele/vole...
a ne radi isplativosti jer je NEMA!!

Strojarstvo opet ovisi kaj radis.....
konstrukcije ili prozivodno,nije lose...al isto ima svacega..nije nekakv bestbuy fax,mada definitivno spada u ovih 1/10
Racunarstvo je ok i prakticki si nabrojao sve u hr kaj vrijedi...

o tom pricam,
to je 2-3-4max faxa sa ne previse studenata a koliko ih ono ima te koliko je to u postotcima od ukupnog broja faxeva/studenta...
kako sam ranije rekao,odokativno nebi vise se kladio od cca 10%

ostalo sve treba pustit niz vodu kao kad ides na wc...
Malo si to crno opisao ali istina je između bijelog i crnog. Sa većim nijasama bijele za one u dobrim firmama na dobrim ugovorima i one u lošim firmama i na lošim ugovorima, tamnije nijanse prema crnom.
Pomorstvo ne mora nužno biti loša struka. Pogotovo ako si časnik s kratkim ugovorima na dobrim kompanijama ili ako si časnik na kruzeru. Dapače, malo tko se žali. Ića, pića, dobre zabave i sexa u neograničenim količinama. Jasno tu je još i ljudski faktor ali uglavnom moji kolege koji plove na Royalu, Carnivalu ili na privatnim jahtama se ne žale. Jest da se radi ali imaš svoje radno vrijeme i onda si slobodan. Kasnije postoji šansa da radiš direktno za kompaniju kao neki inspektor. Konkretno u mojom području to je moguće.
Ljudi koji su dugo godina chief electriciani bivaju promovirani u Elektro Superintendente i rade na kratke rotacije gdje idu po brodogradilištima i nadziru izgradnju novih brodova/kruzera. Kakve plaće imaju to nitko od njih ne govori ali ako napustiš chief poziciju sa €10.000+/mj. onda ne ideš na manje. Ista je situacija i sa strojarima, za deck ekipu ne znam.

Na naftnim bušotinama ima i stručnih pozicija koji ne lome kralježnicu kao roughneci. Jest da je posao odgovoran ali si i plaćen. Kasnije kad nabereš stručnog iskustva i raznoraznih certifikata postoji šansa da radiš neki finiji posao, postaneš neki konzultant na Bliskom Istoku i zarađuješ količinu novca o kojoj se također ne govori kad si s nekim u društvu tko nije iz te branše.

Strojarski inženjer(neovisno od smjera) može raditi na brodu kao časnik, na platformi kao mehaničar i napredovati do najviših pozicija. Ista stvar je sa elektro inženjerima i računarcima koji mogu biti i specijalisti za elektriku, elektroniku i automatiku gdje se mogu zaraditi zaista velike svote novca i za zapadne prilike. Na terenima su dobri novci, a kad se nakupi iskustva onda se ide u konzultantske vode i management gdje se mlate zbilja ozbiljni novci. Jasno u stranim kompanijama. Svima je u pravilu neki sličan ili isti put napredovanja i može završiti iz trliša u odijelo. Sve ovisi o pojedincu.

Ljudi koji rade te poslove(a ima ih dosta) se gotovo u pravilu više niti ne druže sa starom ekipom na "prosječnim" poslovima. Upravo zato jer je razlika u primanjima drastična pa postaneš predmet podjebavanja i zavisti od pojedinih ljudi. A to ti se ne da slušati.
Meni je iskreno žao što nema više ljudi ovdje koji mogu malo više popričati o mogućnostima tehničkih struka.

Što se medicine tiče. Ne idem često kod doktora(hvala Bogu) ali ono što vidim kod svoje lokalne doktorice opće prakse i nije tako loše. Rekao bih prije da joj je dosadno i da nema izazova nego što joj je teško. A konobar dobro kičmu izlomi za svaku svoju lipu. Naročito na putničkim brodovima. To tko nije vidio i probao, ne zna što je težak posao. S druge strane doktor i med. sestra na putničkom brodu su časnici i imaju svoje apartmane, fiksno radno vrijeme, lagan posao, brutalnu plaću i boli ih kuka.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:28   #452
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ljudi izaberu te poslove i radi toga sto je doktorsko zanimanje cijenjeno, te su medicinari trazeni, prakticki da zavrsi samo srednju skolu kao medicinska sestra, posao ce sigurno naci, dok za ove druge srednjoskolce teze.

Pravo znanje se stjece radom, koliko skolaraca zavrsi recimo smjer grafickog dizajnera ili web dizajnera, samo uce teoriju, samo onaj koji u slobodno vrijeme se uhvati uciti i sam raditi, kasnije ce uspjeti.
Prijatelj je zavrsio taj smjer i sad radi u struci u Irskoj, ali on je to ucio jos od srednje skole i radio u Hrv u firmi, dok prijateljica nije uopce imala interes za to, isli su u isti razred, dakle ona kao da nikad nije ni zavrsila, nema pojma o tome doslovno, te je radila po ducanima.


Ovo za Rovinj je premalo novaca, okej ljudi imaju smjestaj i hranu, a sto je sa slobodnim vremenom, pa valjda ljudi zele kupit novine, pojest sladoled, popit kavu? Nisu dosli robijat .
Doktor tipa opće prakse i kad je loše plaćen je u čistom, toplom, lagodnom okruženju. Imaš svoj ured, svoj mir, siguran posao i boli te kapa. Mogu konobar i keramičar imati plaću i 5 puta veću od tog doktora ali što im vrijedi kad su na kičmatransu. Nema tog novca koji ti može platiti izgubljeno zdravlje.
Doktor pa i onaj najgori i najniži u lancu je gospodin za bilo kakvog trlišara.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:31   #453
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Doktor tipa opće prakse i kad je loše plaćen je u čistom, toplom, lagodnom okruženju. Imaš svoj ured, svoj mir, siguran posao i boli te kapa. Mogu konobar i keramičar imati plaću i 5 puta veću od tog doktora ali što im vrijedi kad su na kičmatransu. Nema tog novca koji ti može platiti izgubljeno zdravlje.
Doktor pa i onaj najgori i najniži u lancu je gospodin za bilo kakvog trlišara.
Najbolje je doktorima opce prakse.
Jbt ja ne znam kako neko moze bit kirurg.

Koliko puta ubiju ljude greskom, pa prikriju. Kako zivit s time?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:51   #454
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Najbolje je doktorima opce prakse.
Jbt ja ne znam kako neko moze bit kirurg.

Koliko puta ubiju ljude greskom, pa prikriju. Kako zivit s time?
Ima i u medicini pozicija gdje je odgovornosti manje i super se zarađuje. Imaš također i komercijalu gdje zapošljavaju doktore. To su oni što šilkaju lijekove i medicinsku opremu za raznorazne farmaceutske kompanije. Manje više sve vezano za medicinu i stomatologiju je čisti $$$$$$/€€€€€€ na Zapadu. To je nevjerojatno profitabilno područje.

Što mislite zašto su doktori(pogotovo specijalisti) traženi diljem EU pa uvoze ne samo naše nego i afričke/azijske/bliskoistočne medicinare?
Jer su njihovi specijalisti otišli u Amerike, Kanade, Australije gdje su bogovi koji hodaju zemljom od novaca.

http://www.businessinsider.com/how-m...rs-make-2016-4
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:06   #455
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Ima i u medicini pozicija gdje je odgovornosti manje i super se zarađuje. Imaš također i komercijalu gdje zapošljavaju doktore. To su oni što šilkaju lijekove i medicinsku opremu za raznorazne farmaceutske kompanije. Manje više sve vezano za medicinu i stomatologiju je čisti $$$$$$/€€€€€€ na Zapadu. To je nevjerojatno profitabilno područje.

Što mislite zašto su doktori(pogotovo specijalisti) traženi diljem EU pa uvoze ne samo naše nego i afričke/azijske/bliskoistočne medicinare?
Jer su njihovi specijalisti otišli u Amerike, Kanade, Australije gdje su bogovi koji hodaju zemljom od novaca.

http://www.businessinsider.com/how-m...rs-make-2016-4
Da, ali to su godine i godine ucenja, odlazenja na seminare i slicno. Ti ljudi zive za taj posao.

Ja imam filing da dosta ljudi samo vidi novce i uspjeh tih ljudi, ali ne vide da taj uspjeh nije dosao preko noci, da je trebalo truda uloziti.

Nema na brzinu nista.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:32   #456
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Gle,pricamo o kvaliteti samog faxa...
Da ti slikovito objasnim,jer drugacije ti valjda nije jasno..

To da ima ljudi koji su postigli vrhunski rezultat u zivotu bez ikakve skole ili samo sa OS ili sa ekonomijom ili prometom,
naravno da ima takvih isto kak ima ljudi koji su dobili na lotu dobitak,
al vecina ih ne dobije gotovo nista osim 7kn za novi listic da odigraju,kuzis..
Al to ne znaci da je vecina takvih,dapace to se radi doslovno o par promila ili max koji postotak!!
Slicno kao u sportu,Luka Modric ili Corkula su samo 2 lika od njih tisuce koji se bave time...tak isto ekonomija/promet(tj srot faxevi,izuzez Aeronautike)
Mogu ti ja nabojat ljude koji su vrunski sa FPZom(mozda bi bili uspjesni i bez ikakvog faxa)
al 90%ostalih prometasa se potuca po trnovitom zivotnom putu...veza,jadnih oslova ili bilo cega da prezive...to je ralnost!
Znam da je ekonomija sirok pojam,kao sto je npr i promet...
al ta sirina mu nista ne znaci kad je srot od faxa kod nas!

To kaj su ti pricali na faxu,okaci macku o rep....
pricala ti je ekipa uljeb/profesora koja ovisi o broju studenata a ne o kvaliteti predavanja,
kladim se da debela vecina ljudi tam nezana posteno zbrojit brojeve a postotni racun i je muka isusova,za razliku neznam od PMFa ili drugih malo ozbiljnijih faxeva....
Al opet ak nista bar si isao tamo,ulozio trud,pokazao neku volju i to...to stoji,
al ucinak studiranja je na razini statisticke greske...
Inače promet uopće nije loš fakultet za početak. Zbog kupovine ispita je isto na lošem glasu, ali uopće nije lagan za završiti.

Ja sam ono svoje napisao i sad pišem iz inozemstva. Radim vani sa ekonomskim faksom, cimer radi u struci sa ekonomskim faksom i još imamo nekolicinu sad kolega iz Hrvatske koji ovdje rade s našim faksom. Ja ti nemam volje išta više dodati. Ja sam jedini bio na koncu mogu reć iznadprosječan student i najmbiciozniji sam od svih spomenutih, oni su bili teški prosjek i ispod prosjeka i sad imaju lovu kakvu u Hrvatskoj ima niži menadžment, uhljeb ili netko tko zna znanje.

Ekonomija je gubitak vremena ako te tamo starci natjeraju da imaš faks, ako ne znaš što bi sa životom ni nakon 2-3 godine studiranja i ako si općenito debil. A ja sam bio čak i svo troje zajedno pa sam se ipak promijenio.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 10:58   #457
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post

Ovdje link iz clanka zu temu:
https://www.vecernji.hr/biznis/hrvat...-placa-1222567

Ajmo s misljenjima.

Frendica mi nije na forumu pa cu ja napisati njeno misljenje: "Ocigledno im nije sila i more im biti. Da im je zaista tako kako kukaju nebi ni sekunde dvoumili i vec bi bili u Mirni".
Ja tu nesto ne razumijem. Zasto tvornica ne da placu 8500 ili 9500 kuna nego daje placu 3000 do 4000 tisuce kuna i placa stan i rezije? Kao da ne zele da rade lokalni stanovnici, ili im drzava podmiruje trosak stana i rezije, sto opet nema logike, drzava se raspada nema ona vise novca za to.
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:10   #458
Ti mislis da taj smjestaj i obrok vrijedi 4000 kn mjesecno po osobi??
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:27   #459
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Ti mislis da taj smjestaj i obrok vrijedi 4000 kn mjesecno po osobi??
a cuj ako ce njih petero zbiti u jedan stan onda ne vrijedi ali tko zeli zivjeti u takvim uvjetima
Ali dobro neka im daju placu 6500 do 7000, opet je privlacnije nego 4000. Zasto ne bi lokalno stanovnistvo radilo za 6500 nego da dolaze iz bosne i imaju placen smjestaj a nasi se iseljavaju u irsku i njemacku
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:05   #460
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
a cuj ako ce njih petero zbiti u jedan stan onda ne vrijedi ali tko zeli zivjeti u takvim uvjetima
Ali dobro neka im daju placu 6500 do 7000, opet je privlacnije nego 4000. Zasto ne bi lokalno stanovnistvo radilo za 6500 nego da dolaze iz bosne i imaju placen smjestaj a nasi se iseljavaju u irsku i njemacku
Zašto je u redu da Hrvati i ini dolaze u Irsku, a Irci idu u Kanadu, Ameriku, Novi Zeland, Australiju itd.?

Zbog novaca.

Ovo što se događa u HR je trend u svijetu. I iz Njemačke iseljavaju Nijemci na bolja radna mjesta, a Hrvati rade ono što oni ne žele. Dobrodošla u kapitalizam.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.