Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 16:07   #1
Vaš osobni modni stil

Ponukana temom o impluzivnom kupovanju i gomilanju, pogotovo zadnjim stranicama gdje neke cure komentiraju ponudu i kvalitetu lidlove Heidi Klum kolekcije i kako su opet popustile vlastitoj slabosti...

htjede vas upitat, njeguje li koja od vas neki svoj osobni stil koji ne podlijeze trendovima, poznatim imenima i jeftinoj ponudi i akcijama?

evo npr. ja se uvijek iznova divim avantgardnom stilu Djurdje Tedeschi.. ajd ok, osim njenim sesiricima i rukavicama.. ali oni su ocito njen zastitni znak.

Inace, meni je ta gospodja po stilu inspiracija vec sada.. a kad udjem u jos neke ozbiljnije godine 50-50+/60+ ona mi je pojam da su godine u modnom i osobnom izricaju zaista samo broj.

Puka je slucajnost sto meni pase bas slican stil, avantgardni monokromatski... nemam doduse toliki budget za komade koje ona nosi.. no pronasla sam svoj label sa umjerenijim cjenama i kreacijama, koje se mogu cak oprat i speglat doma.. te u kombinaciji sa najosnovnijim basic komadima high street brendova i jos jednim labelom fokusiranim na visokokvalitetna vlakna i materijale sasvim sam si zadovoljna svojim modnim odrazom.

i nekako se radujem suptilno odskakati od mase.
ne treba mi za to ni M. Kors, ni Vuitton, ni Lagerfeld iz H&M-a, ni Klumica iz Lidla.

kako je to kod vas?
u kojem ste se stilu vi pronasle, koliko vam je tada bilo godina? isprobavate li jos dalje? ili uzmete jednostavno sto trendovi diktiraju?
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:17   #2
Moj modni stil se već dugo može nazvati Jurasic flashflood. U ormaru se nalaze komadi koji su nekad i stariji od mene, neki skupi, neki sasvim jeftini basic, sve skupa rukovođeno motivom da se da kombinirati (crno, modro, sivo, bijelo) i skupljeno više manje stihijski, pošto rijetko idem u kupovinu, nego većinu stvari nabavim usput kad nešto vidim. Glavni kriterij svega što nosim je udobnost. Tu više ne odstupam i stvari koje mi nisu super udobne poklanjam ili prodam.

Životni san da nosim uvijek i samo crno sam prepustila zaboravu, pošto a) s vremenom previše crne samo istakne ne više najmlađu kožu i b) s tri necrne mačke izlazak u crnom postaje svojevrstan izazov
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:18   #3
Ja sam jos prosvijetljenija i hodam okolo u vlastitim kreacijama od lisca.

Umjesto da nas inspiriraju priroda i duhovno, ljudi traze dublji smisao u krpama. Tuzno.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:20   #4
U dvadesetima sam dosta eskperimentirala s izgledom jer mi se dalo, da bi se s 30 poprilično umorila od cifranja.

Volim praktično.
Volim kvalitetno.
Volim klasično.

Trendove ne pratim i ne zanimaju me.

Recimo da je moja uniforma - tamne traperice ili hlače, prugasta majica ili košulja decentnog uzorka i sako ili kožna jakna (dakako, ovisno o sezoni). Na cipele dajem nešto više love, ali ništa izvan granica zdravog razuma - radije bi da su anatomski oblikovane, nego ne znam kako jedinstvene. Ako nosim haljine - one su jednostavne u svakom pogledu: jednostavni krojevi, jednostavne boje (crna, modra, tamnocrvena, tamnozelena). Ne volim drečavo, ne volim statement, ne volim cifrasto.

Volim kvalitetne stvari koje se ne gužvaju, u kojima se ne preznojavam, koje nakon 30 pranja izgledaju dobro. Recimo da volim kada mogu računati na to da nešto zbilja imam i da traje. Više volim svojih 10 kvalitetnih košulja u ormaru, nego šleper H&M robice s rasprodaje.

Cijenim kada se mogu spakirati za 20 minuta bez obzira gdje idem, više nego bilo kakvu jedinstvenost. Volim kad iz aviona mogu direkt na sastanak, bez da mislim imam li znojne fleke, je li se rezervna majica zgužvala i žuljaju li me cipele, a ja nemam flaster.

Avangardne i osobe upečatljivog stila me ne fasciniraju ni najmanje i mislim da kompenziraju nešto, takva odjeća mi izgleda poput kostima
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:27   #5
Nemam svoj stil ili ga barem ne znam imenovati. Kupim šta mi se sviđa i uklapa u ormar.
Najčešće sam u trapericama ili običnim hlačama i jednostavnoj majici/ đemperu. Košulje ne volim, imam svega par komada, potpuno jednakog kroja (koji mi jedini odgovara) u bijeloj, crvenoj i tamno plavoj boji.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:35   #6
Moj stil je eklektican. Jedan dan sam hipsterica, drugi dan djurdja tedeski, treci dan sam u trenirci, cetvrti u dimijama...volim boje iako znam biti cijela u crnom ili sivom.

Volim modu, ne trosim puno na odjecu, i uglavnom ne nosim neudobne, preuske plasticne stvari.


Autorici preporucam brand Metamorphoza. Imaju fotke na facebooku.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:42   #7
Kako bi htjela izgledati vs. Kako izgledam
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:46   #8
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
htjede vas upitat, njeguje li koja od vas neki svoj osobni stil koji ne podlijeze trendovima, poznatim imenima i jeftinoj ponudi i akcijama?
Mislim da griješiš ako misliš da se osobni stil gradi isključivo bez podlijeganja navedenom - onda osobni stil imaju samo Đurđa T. i cure koje se oblače isključivo u vintage dućanima.
Svi do neke mjere podliježemo trendovima - ja primjerice neću nikada odbaciti skinny hlače, ali isto tako smatram da nisu došle u modu, da još živimo u svijetu bootcuta [] vjerojatno se ne bih sama sjetila sašiti uske rastezljive hlače.
That being said, ne znam je li otpor u pitanju, ali do sad mi se nikad nisu svidjeli nekakvi "komadi koji obilježe sezonu", npr. motorističke čizme s cirkonima, one stolnjak majice/haljine, torbice boje konjaka s resama i sl.

Super mi je tvoj izraz "suptilno iskakati iz mase", mislim da tako ja. Definitivno nije neki đir da se ljudi čude i okreću na cesti, a istovremeno nije copy/paste izloga i pola grada.
Kombiniram vintage [mamina i bakina odjeća + SHS], fast fashion, jeftino, skupo. Prekrajam i farbam, doduše ne vlastoručno.
Volim ili crno-bijelo-sivo đir ili potpuno kričavo i suludo.
Imam jako puno odjeće i obuće i nije mi to opterećenje, dapače.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:51   #9
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
....
evo npr. ja se uvijek iznova divim avantgardnom stilu Djurdje Tedeschi.. ajd ok, osim njenim sesiricima i rukavicama.. ali oni su ocito njen zastitni znak.

...
oponaša svoju prijateljicu josipu l.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:56   #10
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
evo npr. ja se uvijek iznova divim avantgardnom stilu Djurdje Tedeschi.. ajd ok, osim njenim sesiricima i rukavicama.. ali oni su ocito njen zastitni znak.

Inace, meni je ta gospodja po stilu inspiracija vec sada.. a kad udjem u jos neke ozbiljnije godine 50-50+/60+ ona mi je pojam da su godine u modnom i osobnom izricaju zaista samo broj.

?
žena koja hoda dlakavih golih papaka na minus dva je tuka
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:24   #11
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
žena koja hoda dlakavih golih papaka na minus dva je tuka
jel gdja Djurdja?
otkud bih znala? nit znam nit pratim kakva je to osoba inace... plemenita ili bahata, cangrizava ili dobrocudna.. nit me trac nesto interesira.. dopada mi se jednostavno njen odjevni stil... da istaknem, pogotovo, casual.

a Josipa mi je ipak malo pretjerana.. iako mi je od djetinjstva u pozitivnom sjecanju po svom stilu... ali nekako nenosljiva, prekomplicirana u svakodnevnici... to mora ici zack-zack kod mene svako jutro bez puno pirlitanja i razmisljanja, a opet ne izgledat ko vecina armije na ulici.


Dobre ste mi sve! Neke od vas si cak mogu zamisliti u mom nekom filmu u glavi..

Flying Buttress imas pravo.. nisam mislila ne podlijegati u smislu kategoricno odbijati sve sto se nudi, vec podlijeci trendu u smislu odmah otrcat u trgovinu i kupit neke krpice jer su in i u svakom drugom izlogu i na svakoj drugoj zeni, curi, jer tako pise u najnovijem broju Cosmopolitana i svih drugih inih casopisa.. da ne filozofiram previse kad si ionako to dobro obrazlozila.

Xiang Chi, ne shvacam jel tvoja izjava samo konstatacija ili ironicna provokacija... misljenja sam, unatoc tome ako se ljudi, (mentalno) sredjene zene, pozabave i dubljim smislom njihovih krpa, nadje se vremena u zivotu i za duhovno i floru i faunu.
__________________
psihodelicna ;o)

Zadnje uređivanje biljcica : 23.01.2018. at 17:40.
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:35   #12
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
...
Volim modu, ne trosim puno na odjecu, i uglavnom ne nosim neudobne, preuske plasticne stvari.

Autorici preporucam brand Metamorphoza. Imaju fotke na facebooku.
Pogledala sam upravo njihov online shop..
puno ti hvala... nisam za njih znala prije... dok ih jos malo proucim...
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:48   #13
Osobno sam godinama čisti klasičar.
Volim lijepa odijela, kašmirske veste, dobro skrojene kapute i sakoe, kvalitetne kožne čizme, klasične kožne torbe, lijepe štikle, fini nakit, dobar sat....
Traperice nikad ne nosim jer su mi neudobne.
Najčešće kupim skuplje komade al nosim ih godinama. Imam hrpu basic komada iz npr. Zare ali to mi je za slobodno vrijeme ili za npr. ispod sakoa.
U moru casual obučenih žena na ulici pa i ovih u avangardnom stilu mislim da se više ističe elegancija i klasika jer se sve manje žena tako oblači.
Meni je pak baš lijepo vidjeti dotjeranu ženu kako zadovoljno hoda po gradu a stil mi je pritom nebitan.
Najgora opcija mi je odjeća za tinejdžerke na 40godišnjakinjama....
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:17   #14
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Najgora opcija mi je odjeća za tinejdžerke na 40godišnjakinjama....
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:18   #15
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
jel gdja Djurdja?
otkud bih znala? nit znam nit pratim kakva je to osoba inace... plemenita ili bahata, cangrizava ili dobrocudna.. nit me trac nesto interesira.. dopada mi se jednostavno njen odjevni stil... da istaknem, pogotovo, casual.

:
ko priča o njenoj osobnosti
niti znam gospođu niti pratim njezin stil
upala mi oko zbog ovog https://www.gloria.hr/moda/trendovi/...251117_022.jpg

čovjek kraj nje je obučen jer je zima
ona hoda u šlapicama
bosa
na zimi
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:44   #16
To nije Đurđa nego Maja.
Molim primjetiti da u ruci ima i dekicu koja je u paru sa šlapicama - i apsolutno sve brendirano.
Živo me zanima jel to njezinom mužu normalno?
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:46   #17
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
njeguje li koja od vas neki svoj osobni stil koji ne podlijeze trendovima, poznatim imenima i jeftinoj ponudi i akcijama?
Ne podliježem jeftinoj ponudi i akcijama, dapače, nađem li nešto na sniženju uvijek inzistiram da platim punu cijenu!
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:50   #18
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
To nije Đurđa nego Maja.
?


onda isprike gospođi đurđi
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:12   #19
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ko priča o njenoj osobnosti
niti znam gospođu niti pratim njezin stil
upala mi oko zbog ovog
čovjek kraj nje je obučen jer je zima
ona hoda u šlapicama
bosa
na zimi
pa rekla si: tuka dlakavih papaka



Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Ne podliježem jeftinoj ponudi i akcijama, dapače, nađem li nešto na sniženju uvijek inzistiram da platim punu cijenu!
i to je za covjekice.. sam nek se vidi raskos.. :klap:
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:31   #20
Ja imam nemodni (ne)stil.
Jednostavno, udobno, da me ne izobličuje i da se u tome ne usmrđujem.
Da mi je zimi toplo, a ljeti što hladnije. Da prikrije najgore osobine habitusa mi, a ako je kakvo zgodno muško u blizini, da istakne poželjnije osobine.
Ako je jeftino - super, daj, ako je malo skuplje, a obećava da će trajati, ajde de, ako je skupo, ajde bok.
I uglavnom dosadno, da. Crno, bijelo, nijanse sive. Nemam problem s dosadnim.

Kad sam bila mlađahna, voljela baš boje. Pravu crvenu, pravu narančastu, pravu žutu, pravu zelenu, ništa pastelno i između, ali to me prošlo. Ne znam zašto.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.