Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 15:14   #41
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
I još dezinformacija vezana za cijenu smještaja....cijena smještaja je podivljala prije svega radi Air bnb-a i pomahnitalog rasta broja turista, a tek onda imigracije (koja je evidentna ako zemlja ima rast broja stanovnika). Prag je naprosto prenapučen grad. U Zagrebu su itekako također podivljale cijene najma jer Zagreb prvi puta u povijesti zadnjih par godina ima ljude zvane turistima .
U Zagrebu mozes za 200-tinjak E iznajmiti manji 2s stan u zoni tramvaja.

Sad pogledaj cijene najma unutar bilo kojeg drugog EU glavnog grada.

I.

P.S.

Ljudi imaju tendenciju usporedjivat razlicite stvari. Prosjecna placa ZG. Tako je i ljudima normalno da u HR moraju imati lijep stan, barem dve kave u birtiji dnevno i cigarete, gablec, naravno u restoranu, dakako subotnji party vani. Ako nemas, za koji qrac radis, neces zivotariti, normalno.

U inozemstvu je normalno da zivis u sobici stana sa dijeljenim veceom (400E), jedes hranu samo iz aldija i ne prismrdis pubu ili ne dao gospod necem gospodskijem. Za gablec spam na kruhu iz ducana jer je pecivo 3E u kantini, kava u termoski. Jest da nemas za to, ali dosao si ovdje raditim a ne uzivati, normalno.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:47   #42
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
U Zagrebu mozes za 200-tinjak E iznajmiti manji 2s stan u zoni tramvaja.
[/B]
Jeste, ako imaš cimera, pa svak da po 200 EUR
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 12:03   #43
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_average_wage

U odnosu na posljednje promjene Slovacka je dozivila prilican skok od 80 eura sto je vrlo vjerojatno posljedica odredjene drugacije metodologije.
Kako god, Slovacka je nadomak tomu da nas i sluzbeno prestigne po prosjecnoj neto placi (zapravo su nas vec dostigli, ali je kuna vrlo jaka u ovome trenutku pa to cini tu minimalnu razliu). Poljska u jednom trenutku vec i jeste (na koncu godine ce to biti i sluzbeno), Ceska vec dulje vrijeme, a za svaku pohvalu treba spomenuti Estonce cija je prosjecna neto placa trenutno 1050 eura :klap:
Cisto da stavimo to u usporedbu, u Estoniji je prosjecna neto placa prije svega 5 godina bila oko 600 eura, mnogo manja od nase.
Normalno to ima veze i s time da imaju 2.5x manje zaposlenih od nas, ali bogami i mi imamo 3x manje zaposlenih od Madjara i Ceha i jedno 15x manje od Poljaka pa bi i nama to trebalo brze rast.
Cak i Latvija i Litva cini se idu sve vise. Enorman rast BDP-a u svim tim zemljama u odnosu na nas sve vise dolazi do izrazaja.

Kako su prognoze da ce nas rast BDP-a se koprcati oko 2% u narednom razdoblju, a u svim ovim zemljama 3.5-5%, pitanje je trenutka kad i u ovome cemo biti najgori. Hvala Bogu tu je i dalje drugi stup koji nas spasava

Iskreno ako mi neka zemlja nije najjasnija, onda je Slovenija. Vec dulje vrijeme koprcanje na cca 1100 eura po svim statistikama, a rast ekonomije preko 4-5%. Cudno.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 12:12   #44
Quote:
znatizeljan kaže: Pogledaj post
kako to mislis da nije po zakonu?
istina naknada za prijevoz nije zakonski propisana kao pravo radnika (obveza poslodavca) koje samo po sebi proizlazi iz radnog odnosa (ZOR)
ali u slucaju da je regulirana po zakonu spada u primitke na koje se ne plaća porez (ne ulaze u osnovicu za porez na dohodak)
Kasni odgovor. Mislim na to da nije uobicajena praksa, ne da nije po zakonu.
U svim postsocijalistickim zemljama (evo cak i Bosni), to je izrazita rijetkost da nije ukljucena prehrana. Mozda gore medju ovim Baltickim je malo drugacije, to nisam siguran.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 22:44   #45
u Hrvatskoj da nema turizma imali bi standard kao srbija i BiH, a i taj nekakav rast gospodarstva od 2-2.5% (inflacija je oko 1%) je generiran rastom turizma koji je generiran vjerojatno ne mirima u nama konkurentskim zemljama na mediteranu poput turske, egipta, tunisa...

s druge strane zemlje s kojima se mi uspoređujemo imaju sve rast od 4-6% temeljen na drugim granama poput industrije i ITa.
kada bi mi bili u korak s njima imali bi rast barem 2-3 posto veći od njihovog jer bi turizam trebao biti samo dodatno jedro ekonomiji a ne glavno.
ljudi ne žele raditi turističku sezonu 3mj za 30 000kn i životariti ostatak godine, zato se i dogodio egzodus. raditi u slovačkoj u nekoj njemačkoj tvornici za 700€ cijelu godinu vrijedi više nego kod nas u sezoni uzimati 1200€ kao konobar u upitnim uvjetima rada
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 08:11   #46
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
u Hrvatskoj da nema turizma imali bi standard kao srbija i BiH, a i taj nekakav rast gospodarstva od 2-2.5% (inflacija je oko 1%) je generiran rastom turizma koji je generiran vjerojatno ne mirima u nama konkurentskim zemljama na mediteranu poput turske, egipta, tunisa...

s druge strane zemlje s kojima se mi uspoređujemo imaju sve rast od 4-6% temeljen na drugim granama poput industrije i ITa.
kada bi mi bili u korak s njima imali bi rast barem 2-3 posto veći od njihovog jer bi turizam trebao biti samo dodatno jedro ekonomiji a ne glavno.
ljudi ne žele raditi turističku sezonu 3mj za 30 000kn i životariti ostatak godine, zato se i dogodio egzodus. raditi u slovačkoj u nekoj njemačkoj tvornici za 700€ cijelu godinu vrijedi više nego kod nas u sezoni uzimati 1200€ kao konobar u upitnim uvjetima rada
nama nisu te zemlje toliko turisticki konkurentne kao sto prikazujes.

Mi smo i prije bili destinacija gdje ljudi masovno dolaze svojim autima dok kada si ikad cuo da Njemac ili Talijan ide u Tunis autom.Ne idu ni u Tursku u koju bi se jos i moglo. Vjerovatno se broj avio dolazaka povecao iz razloga kojeg navodis ali ne presudno. Postali smo cool ljetna destinacija.

Uskoro ti krecu ona izvjesca o ulasku vozila a i kolone oko Luckog ce ti sve reci.

Oko druge stavke se slazem i to je stara prica o kratkoj sezoni a to je problem sadrzaja, dogadjanja, klime i tradicionalnih godisnjih odmora europljana ljeti.
Zagreb kao destinacija je to koliko tolko uspio sa Adventom kad je stvarno krcat. Evo sad je krenula je direktna linija za Seul. Koreanaca pun grad. Njih kupanje uopce ne interesira.
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 13:39   #47
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_average_wage
Iskreno ako mi neka zemlja nije najjasnija, onda je Slovenija. Vec dulje vrijeme koprcanje na cca 1100 eura po svim statistikama, a rast ekonomije preko 4-5%. Cudno.
Slovenija je imala dosta rezerve zbog velikog broja bezposelnih (posljedica visuke minimlane plate), ali se taji bazen polako presušio.

Recimo krajem 2014 godine su imale skoro sve istočne EU članice manje bezposelnih:

http://ec.europa.eu/eurostat/documen...1-672f3c4767dd

Tako da, ako nastave sa rastom od 4-5% će sigurno sljedit i rast plata.
Gyorgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 15:33   #48
Ima smisla, dakle slično kao kod nas.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 17:51   #49
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
nama nisu te zemlje toliko turisticki konkurentne kao sto prikazujes.

Mi smo i prije bili destinacija gdje ljudi masovno dolaze svojim autima dok kada si ikad cuo da Njemac ili Talijan ide u Tunis autom.Ne idu ni u Tursku u koju bi se jos i moglo. Vjerovatno se broj avio dolazaka povecao iz razloga kojeg navodis ali ne presudno. Postali smo cool ljetna destinacija.

Uskoro ti krecu ona izvjesca o ulasku vozila a i kolone oko Luckog ce ti sve reci.

Oko druge stavke se slazem i to je stara prica o kratkoj sezoni a to je problem sadrzaja, dogadjanja, klime i tradicionalnih godisnjih odmora europljana ljeti.
Zagreb kao destinacija je to koliko tolko uspio sa Adventom kad je stvarno krcat. Evo sad je krenula je direktna linija za Seul. Koreanaca pun grad. Njih kupanje uopce ne interesira.
zagreb je jedini grad u RH koji ima turiste cijelu godinu spomenuo si koreance japance itd. ali oni nisu jedina grupa turista zagreba tu su i turisti koji dolaze zbog posla, što iz RH što iz inozemstva, uzmimo kao primjer Frankfurt kao jedan od gradova koji ima tu vrsta turizma koju pokreće jako gospodarstvo. poslovni ljudi, sjedišta kompanija u kojima se vrše edukacije i sl.

nije nužno da gosti koji putuju autima na godišnji nikad ne putuju avionima, stvar je samo gdje idu.

malo smo preduboko ušli u raspravu o turizmu, ali ja zapravo mislim da nam je taj turizam čak indirektno i nanio štetu (našom krivicom) jer smo cijelo gospodarstvo od 90-ih ovamo okrenuli njemu i totalno zanemarili pa čak i bojkotirali druge grane gospodarstva. u ime turizma odbijamo razvoj industrije i energetike, a i mentalni sklop nam se promijenio, ljudima na obali doseg investicije je napraviti apartmane i iznajmljivati ih. obrazujemo radnu snagu u potpunosti krivo i onda se događa da nam diplomirani profesori stranih jezika rade na recepciji a ekonomisti konobare (danas su i ti otišli u irsku/njemačku) dok nam manjka raznih inžinjera, tehničara i zanatlija, što znaći da niti jednoj stranoj firmi ne pada na pamet otvoriti proizvodni pogon u RH jer radnu snagu neće naći mikroskopom.
osim toga problem je i državna birokracija, pogotovo za manje investitore ali i energetska ovisnost, jedino što je dobro je geografski položaj i prometna povezanost, a tek komercijalni sektor privući bi tek bio SF. to su razlozi zašto mi stagniramo, dok poljaci, česi,rumunji rastu 4+ % godišnje opredijelili su se za inovativnost i proizvodnju dok smo se mi opredjelili za zimmer frei i humanističke znanosti
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 21:10   #50
http://www.poslovni.hr/hrvatska/regi...B+page+statusi
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 13:30   #51
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_average_wage

U odnosu na posljednje promjene Slovacka je dozivila prilican skok od 80 eura sto je vrlo vjerojatno posljedica odredjene drugacije metodologije.
Kako god, Slovacka je nadomak tomu da nas i sluzbeno prestigne po prosjecnoj neto placi (zapravo su nas vec dostigli, ali je kuna vrlo jaka u ovome trenutku pa to cini tu minimalnu razliu). Poljska u jednom trenutku vec i jeste (na koncu godine ce to biti i sluzbeno), Ceska vec dulje vrijeme, a za svaku pohvalu treba spomenuti Estonce cija je prosjecna neto placa trenutno 1050 eura :klap:
Cisto da stavimo to u usporedbu, u Estoniji je prosjecna neto placa prije svega 5 godina bila oko 600 eura, mnogo manja od nase.
Normalno to ima veze i s time da imaju 2.5x manje zaposlenih od nas, ali bogami i mi imamo 3x manje zaposlenih od Madjara i Ceha i jedno 15x manje od Poljaka pa bi i nama to trebalo brze rast.
Cak i Latvija i Litva cini se idu sve vise. Enorman rast BDP-a u svim tim zemljama u odnosu na nas sve vise dolazi do izrazaja.

Kako su prognoze da ce nas rast BDP-a se koprcati oko 2% u narednom razdoblju, a u svim ovim zemljama 3.5-5%, pitanje je trenutka kad i u ovome cemo biti najgori. Hvala Bogu tu je i dalje drugi stup koji nas spasava

Iskreno ako mi neka zemlja nije najjasnija, onda je Slovenija. Vec dulje vrijeme koprcanje na cca 1100 eura po svim statistikama, a rast ekonomije preko 4-5%. Cudno.
Zapravo je u Slovačkoj plaća već godinu dana ili više veća nego u HR, samo što su prijašnji podaci bili kvartalni, uzimali su se za 3 mjeseca i onda se dobio prosjek. I tako je plaća bila manja.

Uvijek je bilo postavljano po mjesecu, ali se uvijek uzimalo po kvartalu.

Sada je plaća 1088 eura bruto za treći mjesec. Solidno, ali HR plaća isto raste (dosta brži rast nego u krizi, radi više posla i nedostatka radnika), ali će biti manja u travnju nego što je sad pa se može reći da Slovačka ima veće plaće, na zapadu zemlje i bolje.

Uspoređujući recimo 11 i 12 mjesec 2017. - 1252 eura bruto i 1108 eura bruto u prosincu.

Hrvatska ima u tom periodu manje plaće - 1135 eura bruto i za prosinac 1095 eura bruto.

Kuna je isto jaka pa je i to faktor, ali gledajući cijene rada Češka i Slovačka su već prije 5 godina pretekle HR.

Imam curu iz Slovačke i drugu godinu idem tamo pa znam dosta toga.

Pokaz u Bratislavi 26,70 eura, u Zagrebu 50 eura, preplata za TV 5 eura, u HR 11 eura... Ima dosta primjera po čemu je jeftinije nego u HR. HR cijene su kao da imaš Španjolske plaće ili Talijanske.

Isti proizvod u LIDL- u u HR je 14,99 kn, a tamo 12,99... Jeftinije je, ali ne puno, na istoku zemlje je dosta jeftinije od Bratislave pa sam imao šišanje za 2,5 eura što recimo u siromašnim hrvatskim krajevima bi bilo 4 eura minimalno...

Isto Schengen pa nema čekanja ni sekunde (ja čekao sat i pola prošli put i svaki put kunem vladi HR radi toga), euro...

Brdo međunarodnih poslova, manja nezaposlenost (5 %) na zapadu kao Njemačka, oko 3 %, i niže.

U HR se BDP još nije vratio na razinu iz 2008., u tim drugim zemljama je već 25 - 35 % veći rast od tog razdoblja.

Sramota da je Hrvatska spala na to da bude istok Europe.

xarfaxus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 15:12   #52
Da, tako nesto sam i mislio.

Jedino moram rec da onaj istok Slovacke, tipa grad Ruzomberok, fakat nije oke . Neki bezvezan slovacki grad, a klosara i (polu)beskucnika na autobusnoj stanici valjda ko u pol Zagreba. Tuzno bilo za vidjet.

Bratislava je druga prica, ali sto i ocekivati od predgradja Beca . Lijepo, fino, dosta jeftinije od Zagreba, place osjetno vece.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 17:20   #53
EU pušta i suptilno "pomaže" da Hrvatska zaostaje za ostatkom Europe jer čeka da se Srbija, CG i BiH pridruže EU, a onda nas imaju namjeru gurnuti u nekakvu zasebnu "ekonomsku uniju". Takve ideje su već glasno počeli izgovarati Europski moćnici.
Jedini izlaz pametnim ljudima je otići odavde i to čim prije. Nema se što više dvoumiti i čekati nekakav preokret, jer neće doći.
DaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 17:26   #54
Očito je lakše virovat u teorije zavjere nego u to da smo ko narod malo zaostali.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 11:54   #55
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Da, tako nesto sam i mislio.

Jedino moram rec da onaj istok Slovacke, tipa grad Ruzomberok, fakat nije oke . Neki bezvezan slovacki grad, a klosara i (polu)beskucnika na autobusnoj stanici valjda ko u pol Zagreba. Tuzno bilo za vidjet.

Bratislava je druga prica, ali sto i ocekivati od predgradja Beca . Lijepo, fino, dosta jeftinije od Zagreba, place osjetno vece.
Da, istok Slovačke je siromašan, ali čak i taj istok ima 63 % razvijenosti EU-a, Kontinentalna HR ima 60 %... S Zagrebom! Ovako po županijama dosta ih ima ispod 45 %. Slavonija, Zagorje - sve ispod 40 %.

Istok Slovačke je dosta komunistički i tamo se vidi Rusija u sjaju. Loše, ne bih tamo živio. Dosta se i pije. Ima dosta i Roma... Loše je sve to, a neka raskrižja su kao iz marsa pala kako je to nepraktično. Radi toga je komunizam loš bio - radnik je bio kao direktor ili doktor, a to je bolesno loše.

U Bratislavi se isto vidi komunizam, ali je dosta toga uređeno, sada je masovna obnova cesta i sve to. Novi bus kolodvor koji je kao iz svemira u odnosu na Zagrebački (zamjenski, a još jedan novi se gradi u sklopu shopping centra), novi nogometni stadion - savršeno u odnosu na onaj goli beton kao Maksimir, doslovno druga liga...

Loša stvar u Slovačkoj - neuglednost puno stvari - kao kolnika, pristupačnost je niska ili recimo te table iz 80 - tih za pokazivanje smjerova.

U Bratislavi je puno svega, zbilja dosta stranih firma, prosječna plaća isto dosta dobra.

"Podľa bratislavského pracoviska ŠÚ SR boli rozdiely vo výške priemernej mzdy aj z územného hľadiska. Najvyššiu mali v okresoch Bratislava IV (1496 eur), Bratislava II (1455 eur) a Bratislava V (1351 eur)."

Jezik je sličan, pogotovo kajkavskom, i super su ljudi, dosta vole HR.
xarfaxus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 14:54   #56
Da, sve se slazem, jedino otkad je ta nova bus stanica ? Ja sam dosao regiojetom zadnje tamo i bus stanica fakat nije bila neka prije godinu dana, posebno u odnosu na onu od Budimpeste. A mislim da je bila glavna.

Al iskreno od svih ovih postkomunistickih gradova (brojeci i Zagreb), Krakow mi je zasad uvjerljivo najjaci po svemu . Bas volim rec kako Budimpesta (i eto, Bratislava) ima svoje fenomenalne strane u odnosu na Zagreb, a jednako toliko i grozomorne, ali Krakow nema apsolutno nista lose, da bi Zagreb imao dobro, a ima brdo toga dobroga, sto Zagreb ima lose

Osim ak se nekome dopada penzionerski grad. U tome je Zagreb prvak svijeta.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 09:33   #57
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Da, sve se slazem, jedino otkad je ta nova bus stanica ? Ja sam dosao regiojetom zadnje tamo i bus stanica fakat nije bila neka prije godinu dana, posebno u odnosu na onu od Budimpeste. A mislim da je bila glavna.

Al iskreno od svih ovih postkomunistickih gradova (brojeci i Zagreb), Krakow mi je zasad uvjerljivo najjaci po svemu . Bas volim rec kako Budimpesta (i eto, Bratislava) ima svoje fenomenalne strane u odnosu na Zagreb, a jednako toliko i grozomorne, ali Krakow nema apsolutno nista lose, da bi Zagreb imao dobro, a ima brdo toga dobroga, sto Zagreb ima lose

Osim ak se nekome dopada penzionerski grad. U tome je Zagreb prvak svijeta.
Ona ti je od negdje jeseni ove godine.

Evo, imam linkove pa si gledaj slike i pokušaj razumjeti.

Tu imaš vijesti i slike unutra o otvorenju u listopadu prošle godine.

Free WIFI, free WC i modern look. Svaka čast. Nekima je teško staviti i monitore da vidiš koji je peron, a kamoli da nemaju WIFI ili WC koji se ne plaća

A sad se gradi novi autobusni kolodvor preko puta (ovaj je samo zamjenski) koji će biti veliki shopping centar i bus kolodvor.

Svjetski u odnosu na onaj beton i sramotu od autobusnog kolodvora u Zagrebu, ne znam ako će to ikad biti modernizirano, to bi trebalo sravniti s zemljom i napraviti nešto novo, jer onaj kolodvor je zlo, a dosta stvari iz komunizma izgleda užasno, i tada je...

Zemlja nešto manja nego HR koja ima 43 milijarde eura veći BDP! Opet sramota za HR. Štoviše, ima 1,3 milijuna više ljudi, ali na manjem prostoru... Slovenija isto ima veći BDP od jadranskog tigra mada nema ni 2 milijuna, smiješno.
Ja radim vani i HR je dobra za posjetu i more, ništa više.

Inače, bus kolodvor u Wienu je također sramota - ono ispod mosta s brdo čudnih ljudi. Ovaj u Bratislavi vjerojatno najbolji u cijeloj EU kada se izgradi, i čak ova zamjenski je dovoljan po meni, ali dobro...

Isto i u Münchenu kolodvor nije los, ali je mali.

Glavni željeznički kolodvor isto očekuje obnovu, ali bar je bolji od Zagrebačkog, od njega je jedino lijepa građevina ostala, što opet su Austrijanci zaslužni, bojim se pomisliti što bi bilo da je to izgrađeno 60-tih godina...

Novi nogometni stadion je isto tu.

U Zagrebu je ok jer je renta stan pored tramvaja niska, što nije slučaj negdje drugdje i jer je puno toga izgrađeno prije komunizma. Krakow je lijepi grad, ali centar. Bio na Erasmusu tamo i da, jeftinije i bolje, jedino me bode one zgrade iz komunizma izgrađene kao neke kule u pozadini.
xarfaxus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 10:54   #58
U Madjarskoj od sljedece godine minimalna placa ce biti 150 000 forinti diljem zemlje za sve sa zavrsenom srednjom skolom. To je oko 3500 kuna.
To je do prije 3 godine bila prosjecna madjarska placa. Doslovno, bez pretjerivanja.

Inace normalna odluka za zemlju s 3,5% nezaposlenih gdje uz to se najavljuje na desetke tisuca novih radnih mjesta.

Nisam citao za ostale zemlje ove teme, a inace bi vrlo rado i za ostale zemlje nesto objavio da znam.


Vec sam odavno rekao da Hrvatska lako moze povecat prosjecnu placu dizanjem minimalca ( to je puka logika), ali nazalost mi i dalje imamo ekonomiju gdje bi to dovelo do gubitka na tisuce radnih mjesta. Ja znam osobno 3 firme s nekoliko stotina radnika koje bi odmah propale da je minimalac 3500.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 11:28   #59
Idealna prilika da se podsjetimo što se prije 8-10 godina pisalo po forumu i kako se gledalo na te zemlje i narode:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=235395&page=2
https://www.forum.hr/showthread.php?t=579678&page=7
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 13:35   #60
Da, i upravo radi toga iako mi i vec sad imamo deficit ljudi, to ne znaci da posla ne treba biti vise. Pitanje je i kakvog posla prije svega. Nije svejedno da li ti osoba u Medjimurju radi za onu svicarsku tekstilnu firmu (spomenuo ju Kerefek) ili za BMW. Ogromne razlike u placi i perspektivi, ogromne.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.