Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2006., 20:14   #61
Quote:
Emo§ion:D kaže:
Rekla sam ti sve.
Svijesna sam da penelope i com, imaju pravo jer to na kraju, ma koliko okrutno zvučalo i jest najpravednije..
Selekcija se vrši,stoga bi bilo žalosno kada bi se nad nekim prosječnim đakom vršila hladnokrvno, a ovakve štedili..
Meni je zapravo u ovoj cijeloj priči najviše žao majke, otuda i ta želja za nerušenjem..
I meni je žao majke, i to sam napisala. Ali do koje mjere to treba utjecat na moju ocjenu i do koje mjere me netko ima pravo "ucjenjivati" u smislu "ja se bojim da ona/on ne napravi, ode bla bla bla"? Zašto bih ja o tome trebala brinuti na kraju školske godine? Zašto nitko nije došao ranije sa mnom razgovarati? Tada bi puno toga bilo drukčije.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:17   #62
Quote:
teichy kaže:
ne, da mu zada da nacrta kućicu u cvijeću, oblake i veeeliko sunce

zašto ja to mislim? zato što sam bila u gadnoj situaciji u školi zbog stanja doma i imam pravo na taj način razmišljat a sad, dal je njemu stvarno sranje doma il mu mamica folira ja to neznam! ako bježi iz kuće zbog malo mira kao što sam ja onda mu ne zamjeram
nisam ni mislila da mislis na jedan umjetnicki 'odraz' doticnog daka ali smatram da jedan referatic ili par zadataka ne mogu obuhvatiti gradivo cijele godine.
iskreno, svi smo mi imali odredenih pizdarija doma (pod 'mi' mislim na moja tadasnji razred), od razvoda roditelj, smrti roditelj, alkoholicara roditelja, trudnoca, svasta... ali nismo akonto toga trazili neke beneficije i povlasteniji polozaj. mnogi ljudi iz mog tadasnje razreda su se i bili ispisali, jer su vidjeli da nisu za to... ono sto pokusavam reci kroz sve napisano je da nastanici moraju imati kriterija i cvrstu ruku. jer time bi daci trebali nesto nauciti (kazem 'trebali bi' jer to ne znaci da i hoce, jer je to individualan proces). to je poanta skolskog sustava. da nauce radit i zaradit ocjene i naravno-nesto nauciti .
Amalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:19   #63
Quote:
Kyra kaže:
@konj111: Ima negativnu cijelu godinu. Pročitaj malo cijeli topic
Ma pročitao sam čitav topic, al' mi je promaklo da je cijela godina...
Je l' on uopće ima ikakvih elemenata za 2? Ako nema, ne pravi budalu od sebe, zaključi 1 i bok. Prvu godinu pokloniš, pa drugu... kaj budeš mu i treću?
Znam da ti bude teško zbog toga kaj mu je majka samohrana i to, al' mislim da se svejedno može naučit za 2. On je ljenčario cijelu godinu i sad bi se išao izvlačit na stanje u obitelji.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:21   #64
Quote:
Emo§ion:D kaže:
Svijesna sam da penelope i com, imaju pravo jer to na kraju, ma koliko okrutno zvučalo i jest najpravednije..
Selekcija se vrši,stoga bi bilo žalosno kada bi se nad nekim prosječnim đakom vršila hladnokrvno, a ovakve štedili..
Meni je zapravo u ovoj cijeloj priči najviše žao majke, otuda i ta želja za nerušenjem..
Meni je jako zao ako si me dozivjela hladnom i okrutnom jer to stvarno nisam i ne mogu reci da mi nije zao i njega i njegove mame.
On je klinac u osjetljivim godinama i ako ima sjebanu situaciju doma sigurno mu nije lako. Mama je isto vjerojatno u problemima, sigurno mu zeli sve najbolje ali se ne zna postavit. Ne zna mu pruzit podrsku i pomoci mu.
Sve je to meni jasno. Ja sam prosla i vase godine, i bila jedno vrijeme iza katedre i sad imam curu koja ove godine zavrsava prvi razred.
Ali ono sto hocu reci je da Kyra tu ne moze nista vise od onog sto je napravila, prosle godine ga je provukla, ove godine mu je pruzala priliku za ispravak... Treba i nju shvatiti, zena ima grceve u zelucu ni kriva ni duzna.
Decku je vrijeme da shvati da ga zivot ne mazi ali da se moze trgnuti i napravit nesto od svega toga.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:25   #65
Quote:
penelop@ kaže:
Meni je jako zao ako si me dozivjela hladnom i okrutnom jer to stvarno nisam i ne mogu reci da mi nije zao i njega i njegove mame.
On je klinac u osjetljivim godinama i ako ima sjebanu situaciju doma sigurno mu nije lako. Mama je isto vjerojatno u problemima, sigurno mu zeli sve najbolje ali se ne zna postavit. Ne zna mu pruzit podrsku i pomoci mu.
Sve je to meni jasno. Ja sam prosla i vase godine, i bila jedno vrijeme iza katedre i sad imam curu koja ove godine zavrsava prvi razred.
Ali ono sto hocu reci je da Kyra tu ne moze nista vise od onog sto je napravila, prosle godine ga je provukla, ove godine mu je pruzala priliku za ispravak... Treba i nju shvatiti, zena ima grceve u zelucu ni kriva ni duzna.
Decku je vrijeme da shvati da ga zivot ne mazi ali da se moze trgnuti i napravit nesto od svega toga.
Ne,ne, nisam te doživjela okrutnom ili hladnom, samo čvrstom , odlučnom i pravednom.
{ne lažem}
Ja sam takva emocionalna, labilna osoba, što nije dobro i ne bi nikada bila dobar profesor-to je činjenica..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:27   #66
Pa znate onaj osjećaj kad se netko cijelu godinu igra i ne radi ništa i na kraju traži svoja prava? Da je to netko se teškoćama u učenju ali netko tko se trudi cijele godine, ne bih se dvoumila i dala bih mu dva. Ali ovako se zaista osjećam glupo. Prema sebi i prema ostatku razreda kojima u tom slučaju jasno šaljem poruku "nemojte ni vi ništa radit nego me na kraju zamolite da vas ispitam"...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:32   #67
Quote:
Kyra kaže:
Pa znate onaj osjećaj kad se netko cijelu godinu igra i ne radi ništa i na kraju traži svoja prava? Da je to netko se teškoćama u učenju ali netko tko se trudi cijele godine, ne bih se dvoumila i dala bih mu dva. Ali ovako se zaista osjećam glupo. Prema sebi i prema ostatku razreda kojima u tom slučaju jasno šaljem poruku "nemojte ni vi ništa radit nego me na kraju zamolite da vas ispitam"...
Pa naravno da ak' ima poteškoće da ćeš mu poklonit, svatko bi! Al' lik očito ljenčari, a već si mu poklonila prošlu godinu. Mislim da bi ispala budalom kad bi mu poklonila i ove godine ocjenu...
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:42   #68
Ma ja isto radim u školi i totalno te razumijem. Ja sam jedna od onih koji bi vjerojatno malom dali 2, ali mislim da to nije u redu. Klinci su danas navikli da im se ide na ruku, da se mogu izvući. To je svugdje opće rašireno i mi im uopće ne radimo uslugu.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:46   #69
Quote:
konj111 kaže:
Pa naravno da ak' ima poteškoće da ćeš mu poklonit, svatko bi! Al' lik očito ljenčari, a već si mu poklonila prošlu godinu. Mislim da bi ispala budalom kad bi mu poklonila i ove godine ocjenu...
To je na njoj, ne tebi..
I ne bi ispala budalom, uopće..
Ali da bi si otežala, nakon što sam i ja malo razmislila, e bi..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:51   #70
Quote:
Emo§ion:D kaže:
To je na njoj, ne tebi..
I ne bi ispala budalom, uopće..
Ali da bi si otežala, nakon što sam i ja malo razmislila, e bi..
Naravno da nije na meni, al' Kyra je došla po pomoć ovdje.
Možda ne bi ispala budala, al' ja bih se sigurno tako osjećao da sam poklonio nekome 2 i da i druge godine opet. Mislim, wtf...??

Naravno da bi si otežala. 'Ko bi je više shvaćao ozbiljno kad bi dvije godine poklanjala ocjene liku koji očito niš' ne radi.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:53   #71
Eto, Kyra, valjda smo ti pomogli. Sad se fino malo opusti i razonodi. Evo, odi tamo na Školarce i pobanaj svih s glomaznim sigovima, naprimjer.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:57   #72


Kidam naniže

Jeste, pomogli ste mi. Što se mene tiče, moderatorice mogu zatvorit jer se nadam da ova tema više neće biti potrebna

Hvala svima na podršci
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:58   #73
Quote:
Cats kaže:
Eto, Kyra, valjda smo ti pomogli. Sad se fino malo opusti i razonodi. Evo, odi tamo na Školarce i pobanaj svih s glomaznim sigovima, naprimjer.
Ej Cats, ako misliš na mene..?
Pa nemam preveliki sig..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:58   #74
e ovako. ja sam jednu godinu prošla bez popravnog. u četvrtom sam ih imala 2.
u principu su predmeti iz kojih sam imala 1 bili oni koje sam najviše učila.
mogu reć da mi je ekstremno išla na kurac situacija kad su jednoj curi prijetila 3 komada na kraju godine, a karitativni profesori se nisu baš najbolje sporazumjeli pa su joj poklonjene dvojke iz 2 predmeta (od kojih je jedan bila fizika, a ja sam se za svoju dvojku ubijala rješavajući žutu zbirku).

ako netko ima jedno od ne znam kolko područja 1, pa mu se to pokloni, to mi nikad nije smetalo. ono, ko učeniku.
al da je netko cijelu godinu imao puste jedinice i nije ništa radio, pa onda dobije 2.. e to mi nije u redu.
lako za njega, nek ga voda nosi, al u tom razredu sjedi još podosta ljudi koji su radili za svoje ocjene.
i koji bi se mogli osjećat ko budale.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 02:14   #75
Quote:
Kyra kaže:
Prije nego me napadnete da sam falila podforum i da sam ovu temu trebala stavit na Kutak za školarce i studente (kojeg moderiram ), evo objašnjenje: na Kutku su uglavnom učenici i studenti a njihovo mišljenje mi je poznato (radim u školi ). Zanima me mišljenje roditelja (jer ja to još nisam).

Bliži se kraj školske godine. Da li (i, ako da, koliko i kako) intervenirate u školi prilikom zaključivanja završnih ocjena?

Naime, eto što mi se dogodilo. Mama jednog učenika drugog razreda (koja nikad prije nije bila razgovarati sa mnom) došla je danas k meni. Sin ima negativnu ocjenu cijele godine (imao je tri pokušaja ispravka prvog poluogodišta i svaki put je predao skoro bijeli papir) iz predmeta kojeg će za dvije godine imati na maturi (dakle, iako smatram da su svi predmeti jednako važni, postoje oni poput ovog-"važniji" zbog mature).
Osim toga, dva druga predmeta su evidentno negativna te bi zbog toga taj učenik trebao pasti razred.
Mama je danas došla kod ravnateljice, a ova ju je uputila na nas profesore, te nam je tako ispričala svoje privatne probleme (samohrana je majka...) i pitala da li možemo malome dati još jednu priliku jer se ona boji svega toga...

Nisam nemilosrdna, ali on nije jedini. Ako se prilika (konkretno iz mog predmeta) da njemu, treba se dati i drugima koji su se našli u toj situaciji. A što je s onima koji se cijele godine trude za dvojku na kraju? Onda bi oni trebali imati trojku?
Uglavnom, za nekog tko cijelu godinu ne radi ništa, 30. svibnja, 15 dana prije kraja školske godine, ne čini mi se u redu davati takav popust. Ako su problemi prisutni a nisu od jučer (tako mama kaže) zašto mi se prije nije obratila ona (ili sin)? On se smijulji cijele godine i igra na kartu "zadnjeg vlaka". Meni je to, iz ljudske perspektive, nepošteno prema ostalima.

Kako vi, kao roditelji, na to gledate?
Da li vam se djeca bune na takve nepravde u školi?

Evo jednog studenta, a ne roditelja

DAj mu jedan!
Ruši ga!
Opravdano je rušiti i zbog manjih stvari!
Nepravda je nešto najgore što prof može napraviti.
Nema frustirajuće i demotivirajuće stvari od profesorksih nepravdi.

Mene je moja iz matiše poslala na popravni jer sam imao dvije jedinice u toku drugog polugodišta, koje nisam imao prilike ispraviti (niti jedan pokušaj).
S time da sam na polugodištu imao tri (između 3 i 4).
Time sam bio izjednačen sa nekima koji su imali sve jedinice tokom godine, koje su imali prilike ispraviti.
Time sam bio u gorem položaju od onih koji su imali negativno prvo polugodište (kojeg su imali prilike ispraviti u drugom polugodištu, ali i pojedine jedinice već u prvome) zato jer su takvi dobili priliku da isprave svoje jedinice zadnji tjedan, dok ja nisam imao pravo na to.

Žalba razredniku naravno nije pomogla. Razrednica je po svom običaju odbila razgovor sa profkom uz svoju poznatu dogmu: "Profesor je uvijek u pravu! Što god on odluči to je svetinja!. Nitko se nema pravo miješati i uplitati u njegove odluke."

Niti razgovor moje mame sa profkom nije pomogao!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 13:09   #76
I ja sam profa po obrazovanju, iako trenutno ne radim u školi (ali sam radila). Nisu mi jasne neke stvari. Npr. kako si mu već zaključila jedan kad bi se ocjene, po onom pravilniku (ne znam vrijedi li još) trebale zaključivati na zadnjem satu? Prema tome, imaš još vremena donijeti odluku. Razgovaraj s pedagogom ili psihologom i objasni situaciju (neki od njih znaju stati na stranu takvih klinaca s objašnjenjem - jadan ovaj, jadan onaj i tako unesu cijelu zbrku u zaključivanje ocjena, a možeš očekivati i da će nadobudna mama obilaziti stručnog suradnika pa je dobro da ovaj čuje tebe prije nego padne na suze), to ti može pomoći da kasnije smanjiš pritisak.
Ja bih mu dala još jednu šansu (s obzirom da imaš još 2 tjedna). Ako ne zna - ruši ga jer je ispucao sve kredite. Slažem se, ne poklanjaš pola vlastitog života nekome kome daješ 2, ali ovo je već bezobrazluk. Znači da lani nije izvukao nikakvu poruku, pa mu je sad potrebna teža lekcija.
Sretno!!!
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 13:24   #77
Quote:
Kyra kaže:
Učenik je itekako sposoban, nije glup. Lijen je, ne nosi knjige, ne piše zadaće i ne uči. Početkom svibnja sam ga posljednji put pitala da li je spreman za ispraviti koju jedinicu a on mi se ironično nasmijao i pitao "ha? ispraviti? haha. nisam". I to je bilo sve.

Mislim da ti je ovdje odgovor! Da li netko zaista misli da nije imao dovoljno šansi za ispraviti ocjenu? Ovo nema veze sa situacijom doma.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 14:34   #78
Quote:
Emo§ion:D kaže:
dakle sam nastavnik na satu može učenika naučiti dovoljno za prolaz.
Ne ako učenik prodaje zjake...

Quote:
Emo§ion:D kaže:
Škola je odgojno-obrazovna institucija,ali eto sve se više stvari svode na
obrazovna,
Može profesor odgajati... dapače, mislim da bi ga "pad" godine više "odgojio" nego poklonjena ocjena. Dobar odgajatelj je pravedan, pošten i dosljedan... Prema tome...
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 14:45   #79
Quote:
Amalka kaže:
srednjaj e fakultativna ustanova.
još neko vrijeme je, a uskoro će postati obavezna. zamisli kakvo će to sra*je biti...
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 15:30   #80
Najavi mu sljedeći tjedan test. Reci mu da mu je to posljednja prilika. Napravi to i budi mirna. Ako opet bude prazni papir, stvarno se nemaš zbog čega nervirat
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.