Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2018., 18:17   #381
Još jedan pogodak Oštrić-renomiranih agencija oko pobjednika...

Ujedno još jedna potvrda da ono što nudi zapad sve manje prolazi medju biračkim tijelom...

Ljudi su se počeli trzati, pitanje je samo da li je kasno...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 17:28   #382
Ovaj Zeman je pravo otkriće

https://www.youtube.com/watch?v=H3gKelIlJN0

https://www.youtube.com/watch?v=cI_2-5-ZAEM

https://www.youtube.com/watch?v=8sfoFq4mjfM

https://www.youtube.com/watch?v=UEHkoHZg50M

https://www.youtube.com/watch?v=fPrdBePFdhM

Koji jebeni car
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 23:44   #383
Česi ga vole. Narodski čovjek, koji prijeti novinarima smrću i voli popit. Tko to ne bi volio?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:34   #384
Pa ne znam baš koliko ga vole. Ovi koje ja poznajem uglavnom imaju dosta negativno mišljenje o njemu.
A i lik djeluje kao neka češka verzija Dodika, ili eventualno Bandića.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 22:14   #385
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš koliko ga vole. Ovi koje ja poznajem uglavnom imaju dosta negativno mišljenje o njemu.
A i lik djeluje kao neka češka verzija Dodika, ili eventualno Bandića.
Hej, čovjek je osvojio drugi mandat.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 22:09   #386
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hej, čovjek je osvojio drugi mandat.
I HDZ osvoji milijun mandata, premda ih ogroman broj ljudi prezire.
A i ljudi koji su mi rekli da su protiv Zemana su mi uglavnom isto rekli da im je taj Drahoš otprilike podjednako antipatičan, te da je lik Zemanu bio glavni konkurent uglavnom zato što je imao najjaču kampanju.
Al tužno na što je Češka spala nakon jednog gospodina i intelektualca kakav je bio pokojni Havel.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 23:08   #387
http://www.poslovni.hr/hrvatska/pozn...umzJcMZV7PFUl0

nakon iraca, nijemaca, i slovenaca, sada i česi dolaze u hrvatsku tražiti radnike

škoda nudi 1000€ prijevoz i smještaj

http://www.poslovni.hr/hrvatska/pozn...umzJcMZV7PFUl0
__________________
Spol=Rod
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 08:29   #388
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
http://www.poslovni.hr/hrvatska/pozn...umzJcMZV7PFUl0

nakon iraca, nijemaca, i slovenaca, sada i česi dolaze u hrvatsku tražiti radnike

škoda nudi 1000€ prijevoz i smještaj

http://www.poslovni.hr/hrvatska/pozn...umzJcMZV7PFUl0
U Irskoj je minimalac barem 40% veći od ove plaće.

Teško će i u Hrvatskoj naći super kvalitetne za taj posao.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 10:52   #389
Je, al u Ceskoj ti ja placam 220 eura stan(30m^2) s rezijama, solo zivim u centru grada, a vecera i 5 piva me u pubu dodje 10 eura. Kolko je u Irskoj?
Istina, nije Prag, ali nije ni pripizdina.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 11:22   #390
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Je, al u Ceskoj ti ja placam 220 eura stan(30m^2) s rezijama, solo zivim u centru grada, a vecera i 5 piva me u pubu dodje 10 eura. Kolko je u Irskoj?
Istina, nije Prag, ali nije ni pripizdina.
Tisucu eura van Praga u Ceskoj vrijedi barem kao 2 i pol u Irskoj ako govorimo o takvom zivotu kakvog si sad opisao. To mogu i iz iskustva rec.
Prag bas i ne, tamo je skupo kao na zapadu sto se najma tice.

Da li mozda zivis u Brnu ? To mi je fakat drago mjesto

Fora je u tome sto ekipa dodje u bogatije zemlje i nikad love prave nije vidla i stedi na sve nacine, zivi s 1 ili 2 cimera u istoj sobi, zivi u selima, jede dvopeke svaki dan....sve da ustedi na kraju mjeseca. Naprosto kad imas vecu placu vise si motiviran ustedjeti nego s manjom placom.

Zato je nekad vrlo tesko usporedjivati standarde zemlji. Ja idem sad u Luksemburg i samo lud covjek bi imao stan od 110 kvadrata tamo kao sto sam imao u Budimpesti. A realno to bi si i ti s nekim jos cimerom/curom lako priustio u Ceskoj da zelis.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 23:29   #391
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Tisucu eura van Praga u Ceskoj vrijedi barem kao 2 i pol u Irskoj ako govorimo o takvom zivotu kakvog si sad opisao. To mogu i iz iskustva rec.
Prag bas i ne, tamo je skupo kao na zapadu sto se najma tice.
Sve znam, zivim ovdje, ovo moje "kolko je u Irskoj?" je bilo podjebavanje.

Quote:
Da li mozda zivis u Brnu ? To mi je fakat drago mjesto
Ne nazalost, u Budejovicama sam, meni je isto Brno najdrazi grad u Ceskoj.

Quote:
Fora je u tome sto ekipa dodje u bogatije zemlje i nikad love prave nije vidla i stedi na sve nacine, zivi s 1 ili 2 cimera u istoj sobi, zivi u selima, jede dvopeke svaki dan....sve da ustedi na kraju mjeseca. Naprosto kad imas vecu placu vise si motiviran ustedjeti nego s manjom placom.
Znam, al da si i u i Zg-u uzmes cimera, pa vas 8 zivi u kuci i hranis se dvopekima i krepanim golubovima bi ustedio dosta.
Al nemres tak dugo zivjeti.
I istina je, ja ovdje nemogu bog zna kaj ustedjeti, ostane mi 100 eura viska na racunu na kraju mjeseca. Hrana jeftina, jedem u restoranu institucije u kojoj radim, vikendom si vecinom kuham domacu, Hr. klopu, fali mi, jel, na cem da jos ustedim, na izlascima? Pa da ne idem van (a odem cca 2 put tjedno) ostat ce mi 60-70 eura vise.


Quote:
Zato je nekad vrlo tesko usporedjivati standarde zemlji. Ja idem sad u Luksemburg i samo lud covjek bi imao stan od 110 kvadrata tamo kao sto sam imao u Budimpesti. A realno to bi si i ti s nekim jos cimerom/curom lako priustio u Ceskoj da zelis.

Pazi, da nisam solo, da sam sa curom, preko pola druge place bi islo na stednju. I u duplo vecem stanu. I to bez problema.
Sa cimerima sam zivio prve dvije godine u velikom stanu, reko, prestar sam za to, nikad vise, privatnost je nesto sto nema cijenu. I da, da se vratim u cimerluk, mogao bih ustedjeti nesto vise, ali ipak radim da mogu zivjeti, a ne zivim da bih radio.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 01:09   #392
Ej Brnoljupci, ako vas put odvede u Brno, daj me cimnite na pp pa da pivu popijemo

Inače kupovne cijene stanova su zadnjih par godina dosta otišle gore.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 18:54   #393
em su to vijesti iz sredine 2017, em nema veze sa samim naslovom, em se ništa od tog nije dogodilo tako katastrofalno kao što je navedeno u tim "vijestima". jedino što je centralna banka smanjila intervencije, a utjecaj je bio tako nebitan na kraju krajeva

znači ili trolaš kao i na drugim temama ili ne gledaš / nemaš pojma šta linkaš
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2018., 15:03   #394
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Sve znam, zivim ovdje, ovo moje "kolko je u Irskoj?" je bilo podjebavanje.



Ne nazalost, u Budejovicama sam, meni je isto Brno najdrazi grad u Ceskoj.



Znam, al da si i u i Zg-u uzmes cimera, pa vas 8 zivi u kuci i hranis se dvopekima i krepanim golubovima bi ustedio dosta.
Al nemres tak dugo zivjeti.
I istina je, ja ovdje nemogu bog zna kaj ustedjeti, ostane mi 100 eura viska na racunu na kraju mjeseca. Hrana jeftina, jedem u restoranu institucije u kojoj radim, vikendom si vecinom kuham domacu, Hr. klopu, fali mi, jel, na cem da jos ustedim, na izlascima? Pa da ne idem van (a odem cca 2 put tjedno) ostat ce mi 60-70 eura vise.





Pazi, da nisam solo, da sam sa curom, preko pola druge place bi islo na stednju. I u duplo vecem stanu. I to bez problema.
Sa cimerima sam zivio prve dvije godine u velikom stanu, reko, prestar sam za to, nikad vise, privatnost je nesto sto nema cijenu. I da, da se vratim u cimerluk, mogao bih ustedjeti nesto vise, ali ipak radim da mogu zivjeti, a ne zivim da bih radio.
E pa to ti i kažem. Inače Budejovice nisam vidio, al čine se super na slikama, sad sam zguglao.

Interesantno je to, otišo sam u Budimpeštu i tamo realno živio kao lord s 1000 eura (malo više radi plaćene prehrane nekih 100tinjak eura). Nije mi se tamo ostajalo jer mi je ambicija bila živjeti na "vrhu".

I onda odeš na taj vrh i nemreš da najmanje godinu dana ne živiš ko sirotek s nekoliko cimera u svakakvim nastambama.

Pa se zapitaš tko onda bolje živi

Frend mi je rekao da on s plaćama od tisuću eura u siromašnijim državama nema motiva štedjeti ništa.
A kad si u bogat(ij)oj državi, štediš na svakom vragu. Čak i hrani.
Malo perverzno.

Iskreno ja sam štedio i ranije, sad me baš zanima koliko ću moći. Ali velim, za početak nisam ni mislio igdje drugdje osim sa cimerima, a godinu i pol sam imao stan od 110 kvadrata
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 13:18   #395
Jucer su na srpskoj i ceskoj televiziji pokazali docek Milosa Zemana kod Aleksandra Vucica te kako je Vucicu rekao da Srbe i srpski narod voli, a Kosovo ne voli (upotrijebio je rijec "like"). Doslovno bas tako, bez ikakvih diplomatskih uzusa! Takodjer je rekao da ce u Ceskoj razmotriti da se povuce priznanje Kosova.

U ceskim medijima je prosli tjedan, kad su repke CR i Kosova igrale kvalifikacije, bila vijest kako su Cesi omiljeni na Kosovu (valjda zbog angazmana njihovih vojnika UN tamo), a sada salto mortale. Pa je kosovska delegacija odbila doci danas u Prag na sastanak zemalja visegradske cetvorke i zapadnobalkanskih drzava-kandidata za EU...Ionako je Zeman u Beogradu rekao da Kosovo sa svojima liderima "koji su ratni zlocinci" nema sto raditi medju demokratskim zemljama.

U ceskoj delegaciji je uz poduzetnike te cetvoricu ministara i Jaroslav Foldyna, clan bivse Zemanove socijaldemokratske stranke, koji (po majci Srbin) otvoreno u CZ lobira za Srbe, a uvijek protiv Hrvatske. Foldyna je kao i Zeman teski rusofil, koji se tako u svibnju skoro i potukao s protivnikom Putinove nacionalisticke pro-boljsevicke motociklisticke grupe Nocni vukovi, kad su ti sa zastavama ne samo Rusije i Ceske nego i SSSR-a te Donjecke republike dosli provocirati u Prag.

U Pragu su Zemanovi glasaci u debeloj manjini (bas kao i HDZ-ovi u ZG) pa vijecnice nekih gradskih opcina redovno isticu npr. zastave Tibeta i daju podrsku ruskoj opoziciji usprkos protivljenju s Hradcana. Tako trenutno u Pragu raspravljaju treba li konacno maknuti spomenik sovjetskom marsalu Konevu nakon sto je njegov veliki kip (ne tek bistu!) ceradom pokrila skupstina gradske zone Prag 6 nakon sto je bio prethodno vise puta polijevan crvenom bojom... Iako zbog starosti i umirovljenja Konev nije igrao ulogu u okupaciji CSSR od strane SSSR 1968., ovaj osloboditelj Praga 1945. (za sto mu svi u Pragu i CZ odaju priznanje) imao je aktivnu ulogu u gusenju madjarskog ustanka 1956. te podizanju Berlinskog zida 1961., te mu takodjer spomenik treba "umiroviti".. Ali u raspravu se na svoj nacin ukljucila i Rusija, ciji ministar kulture je gradonacenika Praga 6 nazvao nacistom. Naravno i Zeman i Foldyna su i tu na ruskoj strani.

Nije mi jasno kako to da se mnogi Hrvati i na ovom forumu busaju u hrvatska prsa da su antikomunisti, domoljubi i desnicari, a pritom podrzavaju danasnju Rusiju, Putina i njegove eksponente u Evropi.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 11:48   #396
Češka je i službeno prestigla Španjolsku što se tiče BDP-a po glavi stanovnika.
Mala Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 12:04   #397
Quote:
Mala Rijeka kaže: Pogledaj post
Češka je i službeno prestigla Španjolsku što se tiče BDP-a po glavi stanovnika.
al sam ppp, i to mozada..

mogli bi malo u infrastrukturu ulozit, prag ko tbilisi il jerevan izgleda. sam fale ulicni prodavaci na svakom koraku
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 14:00   #398
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
al sam ppp, i to mozada..

mogli bi malo u infrastrukturu ulozit, prag ko tbilisi il jerevan izgleda. sam fale ulicni prodavaci na svakom koraku
Daj reci, kad si zadnji put bio u, recimo Parizu?
Inace, ak se maknes iz turistickog centra, ok je.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2019., 03:17   #399
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Daj reci, kad si zadnji put bio u, recimo Parizu?
Inace, ak se maknes iz turistickog centra, ok je.
Prag je tip top u turistickom dijelu. Ja sam imao prilike malo obilaziti gdje inace turisti ne idu. Iskreno kao da je vrijeme stalo. Nemojmo zaboraviti da TV toranj kod Zizkova mislim da je taj dio, neakd davno proglasen bio najruznijim tornjem na svijetu. I tako je nastala tradicija najdi svojih pet najruznijih zgrada u Pragu. Inace okolni dio grada ima neke od najruznijih zgrada i gradjevina na svijetu. Kupovni centar i sam Chodov pa autobusna stanica na Crnom mostu. Inace Prag-8 i Vikovice je ono povrat u doba celicne ograde. A horror je tek ona zgradurina Hirdun. Nacionalni monument je takodje prica zase Inace Prag ima super studio za snimanje filmova, jedan od poznatijih u svijetu ali i brojne zgardurine po gradu mogu sluziti za kakvog post-apokalipsa filma.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2019., 10:02   #400
Šest osoba ubijeno je u pucnjavi u bolnici u češkoj Ostravi, javlja BBC.

Napad se dogodio oko 7 sati ujutro.

Policija je evakuirala bolnicu i traži napadača koji je u bijegu.

Nepotvrđene informacije govore o tome da je napadač muškarac koji je bio odjeven u crvenu jaknu.
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.