Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 18:15   #61
Uf, imala si sreće, meni je teta od Vuelinga za 1,5 kg viška počela pjevat kak imam višak kilograma u torbi. Skoro sam joj rekao da i ona ima višak kilograma oko struka, pa nitko ne drami oko toga...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 19:49   #62
Kakva je situacija na Bečkom aerodromu jer oni možda prave frku oko nečega?
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:24   #63
J a sam imao pecenicu vakumiranu na letu za Prag i oduzeli su mi to sve na carini u Pragu. Najvjerojatnije skuzili na rengenu. Nisam platio nikakvu kaznu samo mi oduzeli i pobacali.

Sto se tice viska prtljage moj frend iz Australije na Emiratesu je imao 3 kg viska prtljage i sve je bilo OK bez doplate a kad se vracao kuci na Croati do Minhnea pa dalje s Emiratima morao se prepakirati jer je Croatia zahtjevala naplatu viska prtljage
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:36   #64
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Uf, imala si sreće, meni je teta od Vuelinga za 1,5 kg viška počela pjevat kak imam višak kilograma u torbi. Skoro sam joj rekao da i ona ima višak kilograma oko struka, pa nitko ne drami oko toga...
Ja sam sada na povratku iz Bangkoka sa Turkish imao 4kg viška, i na šalteru uopće ništa nisu komenatirali...
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:05   #65
Jel smijem dole u kofer stavljat parfem, gel za kosu, pastu za zube itd?
Poštarelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:19   #66
naravno, dolje možeš i odojka... Ograničenje na tekućine vrijedi samo za ručnu prtljagu
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:55   #67
a kakva je situacija sa lijekovima?
konkretno lekadol(za glavu), tafen nasal(sprej za nos), neo angin(za grlo), carbo medical(med ugljen), lupocet(za temperaturu), claritine(za alergiju)?
Mozda sam naporan al jbga
papandopulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:59   #68
Ni jedna od ovih stvari nije na popisu opojnih druga, možeš ih staviti gdje hoćeš, u ručnu prtljagu, u bunker...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 02:44   #69
Lani iz Houstona za Frankfurt (LH) imao sam jedan kufer od 26 kg i ponudili su mi kutiju od lufthanse da pribacin 3 kg ili platit 50 USD...ja izabra ovo drugo... bas sam se potrudio poslagat kufer kako treba i sad da ga raskopavam na podu nasred aerodroma...i na kraju mi je firma vratila tih 50 USD
bambushouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 07:47   #70
Ja sam iz Tirane za Zg imao 7 kg viska, letio Malevom - 70 Eur
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 07:50   #71
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija na Bečkom aerodromu jer oni možda prave frku oko nečega?
Prave frku oko onog sto je zabranjeno. Dakle, najcesce tekucina.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:15   #72
Imamo let u petak iz Beča, pa me zanima nešto u svezi prtljage, pročitala sam da se jednoj ženi sva kozmetika oštetila tj. unutar torbe imala je još jednu malu za kozmetiku, popucala su sva sjenila i puder u kamenu se razbio, imala je peglu za kosu koja je također bila polomljena! Mene zanima jel ja mogu u ručnoj prtljazi ponjeti malu peglu-onu putnu za peglanje?! Strah me da se pokida-polomi jer nije moja, a moram ju ponjeti jer ne volim hodati zgužvana bez obzira što opeglam prije puta odjeću!!!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:19   #73
U nekim hotelima dobiješ i peglu u sobi. Ako ideš u hotel, provjeri to pa možda nećeš ni morati nositi tu putnu. Ja tu recimo imam i peglu i dasku za peglanje. Druga je stvar što ih uopće nisam koristila. Al da ih imam, imam ih.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:03   #74
Bok. Uskoro idem u Tunis. Zanima me što se tiče prtljage nekoliko sitnica.
Ima li netko iskustvo s ljekovima malo jačeg kalibra, ja moram furati antiepileptike sa sobom i mislila sam ih u ručnu prtljagu stavit. Da li gnjave zbog takvih ljekova ili možda traže objašnjenje ili sl? Zatim, znam da se u ručnu prtljagu ne nosi tekućina, rašpice, škare i škarice. Smiju li se nositi pincete i britvice u avion ili su im i to opasna sredstva?
majam25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:21   #75
Britvice sam unosio u kabinu, nje bilo problema. Čak ih na duljim letovima ima na WCju (naravno u business klasi). Za lijekove bi bilo dobro za svaki slučaj da imaš recept (možda samo od doktora opće prakse, onaj sivi. Samo da se vidi da je oficijelno i žig doktora na dnu). Zlu ne trebalo. Iako ja uvijek imam dosta tableta sa sobom, pa nisam imao nekih problema.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 00:26   #76
tnx
majam25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 03:14   #77
Može li se u ručnoj prtljagi nositi makeup (sjenila za oči i puder npr.)? I moram li to prijaviti poput onih special itemsa? Za maskaru znam da ne smije, ona mora biti upakirana u proz. vrećicu
U checkin torbu ne mogu staviti ta sjenila jer će se izlupati... što mislite, hoću li imati problema zbog veće količine tih sjenila?
__________________
mamma
dskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 08:19   #78
To sve mora biti prema pravilima za 100 mL. Mislim da se sve to smatra tekućinama.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 03:18   #79
ja dosta cesto putujem avionom pa eto nekoliko info.

sto se tice kofer dopustena su 2 velika+mali tzc carry on i jedna osobna torba.
sto se tice kilaze.vecina avio kompanija dopusta 23kg za velike torbe i do 5 kg za carry on.
e sad to sve ovisi kuda putujete,s kojom kompanijom i na kakve ljude naidjete na salteru.neki vam mogu progledati kroz prste za koji kg viska a neki su tolike cjepidlake da ce vas cak i za 1kg maltretirati pa cete morat otvarat torbu na aerodromu,preslagivat i bacat kaj vam stvarno nije nuzno.nagledala sam se a na zalost dozivjela jednom na svojoj kozi i 2 puta na kozi prijatelja.
na nekim aerodromima prije ulaska u avion imate malu metalnu konstrukciju(nazovimo je tako)i moze se desiti da vas traze da stavite kofer unutra da vide dali stane(znaci da nije predebeo.prevelike dimenzije i sl.)
dozivjela sam i to 2 puta.kazem sve ovisi o aerodromu.
isto tako ako imate koji kg viska u torbi i odlucite platiti morate paziti jer opet nisu svi aerodromi i drzave iste s pravilima.i to sam na zalost dozivjela.iako sam dosla airfrancom u tu zemlju s 23 kg kad sam se vracala njihova pravila su bila 21 kg za povratak.nakon duzeg pregovaranja i zahtjeva da mi objasne tu besmislicu jer putujem istom kompanijom a ne nekom njihovom pokazali mi ljudi pravilnik da svaki aerodrom ima pravo postaviti svoje uvjete.i napisali mi racun po 500kn za svaki kg viska,naravno ja na to nisam pristala pa sam se morala prepakiravati na aerodromu.veca besmislica je bila to da ste u osobnu torbu mogli staviti 8kg
no dobro ja izvadila najteze stvari i stavila u torbu(na ramenu sam naravno kasnije imala masnicu od tolike tezine)
i ne ovo nije laz.to je jedini i nadam se posljednji put da mi se to desilo sa prepakiravnjem jer nema nista gore na punom aerodromu pred svima otvarat svoju torbu i vadit i gledas kaj ces bacit il nekam drugdje stavit.-savjet rublje uvijek stavljajte na dno torbe iz doticnog razloga osim ako ga bas ne zelite pokazati svima

sto se tice tekucine u svaku veliku putnu torbu smije se staviti 2l.i treba biti original zatvoreno.da znaju ljudi stvljat domace rakije i sl no rizik vam je.zato sto postoji zakon da se na svakom aerodromu moze bilo koja putna torba pregledati iz siguronosnih razloga.tako da se nekad mozete izvuci ako vam pice nije original i ako ga imate vise.no ako je bas vasa torba na pregledu onda mozete biti pozvani na razgovor ili vam jednostavno visak mogu i dozvoljeni su izvaditi van i baciti(citaj uzeti sebi)

sto se tice kupovine na duty free po aerodromima.morate dobro paziti da to obavite na zadnjem presjedanju prije vase destinacije.jer na nekim letovima morate opet prolaziti kroz putnicku kontrolu tj carinu i iako imate duty free oni ce vam ga uzet jer nije 100ml

hrana kupljena na aerodromu se smije unesti u avion iako sam dozivjela u zg da ljudi nose u kojekakvim vrecicama i posudicama.i pustali su ih s kao spikom samo se djecja hrana smije nosit i bla bla al su ih ipak putili.iako su drugi granicni policajci negodovali.opet ovisi na koga naletite

u torbu vam nisu dozvoljeni nikakvi mesnati proizvodi bilo domaci ili kupovni.

sto se tice odlaska u zemlje tipa tunis,egipat i sl torbu nemojte zakljucavati obicnim lokotom jer nije dozvoljeno.negdje vas kod cekiranja traze da ga skinete.mene u zg jesu.(stricek nije bio bas dobre volje) a i ako vam moraju torbu pregledat onda ce vam kidati i rezati taj lokot.zato se ima za kupit poseban.sa sifrom i kljucem.u slucaju da vam kofer mora biti otvoren radi pregleda bilo gdje u svijetu policija na granici ima univerzalni kljuc.oni ce otkljucat pregledat kaj ih zanima i zakljucat ponovo.samo oni vam mogu i imaju univerzalni kljuc.

torbe smijete imati bilo kakve.vidjala sam ja i ljude s onim plasticnim ogromnim kao vrecama sta su ljudi prije koristili(one karirane)

mislim da je to sve...oprostite na dugom postu

ovo je sve pisano iz iskustva a i prijateljica mi je carinik
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 03:20   #80
Quote:
dskobic kaže: Pogledaj post
Može li se u ručnoj prtljagi nositi makeup (sjenila za oči i puder npr.)? I moram li to prijaviti poput onih special itemsa? Za maskaru znam da ne smije, ona mora biti upakirana u proz. vrećicu
U checkin torbu ne mogu staviti ta sjenila jer će se izlupati... što mislite, hoću li imati problema zbog veće količine tih sjenila?

smijes to nositi sve dok je upakirano i ne prelazi 100ml.
ja sam nosila maskaru i sjenilo,balzam za usne,olovku za oci,sjalilo
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.