Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2006., 15:19   #1
Kako rastjerati miseve zvuk-struja?

Pozdrav svima. Zna li neko neki uspjesan nacin rastjerivanja miseva jer isprobo sam dosta vrsta misolovki,otrova pa cak i macku sam nabavio ali i dalje se pojavljuju (kuca mi je pored rijeke mozda i to ima veze) cito sam nesto o nekim zvucnim( frekfencijskim) rastjerivacima ali nemogu to nigdje da kupim, dali postoji nacin da se takav uredaj sklepa -rucnim radom ili nesto drugo sto bi posluzilo.
svirac007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 15:22   #2
ima tako nešto znan da smo to u školi imali nego ga je radio za maturu,ali ti je to onako loše i dosta se čuje
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:43   #3
Nabavi tigra
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:56   #4
Vidila san ja taj uredaj u mercatora. Ne znan jel funkcionira, samo mi je zapea za oko jer mrzin te beštije!
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 20:19   #5
Ljepilo
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:34   #6
Ja sam ovako čuo...

Glupo je ali navodno učinkovito.

Znači, imaš negdje puno miševa. Na ljepilo ili neku kavez-mišolovku uhvatiš jednoga, živoga. Dakle često provjeravaj je li se ulovio koji. Onda ga obojaš u žuto, nekakvim lakom, uglavnom nečim od čega će biti jarko žut. I pusti ga natrag među prijatelje.

Navodno svi do jednog pobjegnu jer misle da je ovaj bolestan, šta li već...

Bar je zanimljivo za probati.
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:11   #7
Ima veze to što ti je kuća pakraj rijeke. Vidio sam ja kako miševi plivaju kada vodostaj poraste, bježe, traže zaklon. Naiđu na tvoju kuću i sakriju se. Najbolje bi bilo da prodaš kuću i kupiš neku drugu malo dalje od rijeke.
MStef is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:25   #8
ima ovakav isti thread na "baš razno" gdje je bila rasprava o miševima na tavanu.
evo još jedna ideja. iskopaj plitki jarak oko kuće, dovoljno širok da ga miš ne može preskočiti, obloži ga nečim nepropusnim, i prelij ga ljepilom. da, nije estetski niti jeftino, ali to bi trebalo uhvatiti sve miševe.
kad se uhvate možeš naliti benzina u jarak i zapaliti, pa će svi miševi vidjeti što ih čeka

a možeš se i potruditi i izolirati kuću što bolje, pa ti neće ulaziti unutra. i naravno, zatvaraj vrata.

budi sretan što nemaš problema s krtalnim cijevima koji ne sadrže krtice!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:47   #9
Maglovito se sjećam da sadnja nekih biljaka, mirisom tjera voluharice i poljske miševe od drugih biljnih kultura kojim bi se inače hranili.

Ne sjećam se nažalost o kojoj se biljci radi, ali ako pronađeš, možda bi miševe mogao otjerati tako da dotičnu biljku zasadiš oko kuće...
Doduše, to valjda funkcionira samo u sezoni, međutim, možda i sušeni primjerci mogu imati neki efekt, ako ih se strateški rasporedi.
Pitaj na nekom forumu koji se bavi vrtlarstvom.
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:20   #10
Bob

Sjetio sam se da se radi o bobu (latinski: Vicia Faba).
Podatak sam pronašao u priručniku za skupljanje ljekovitog bilja patera Simona Ašića.
Ašić prenosi iskustva nekih vrtlara koji tvrde da sadnjom boba ili uporabom bobove slame, uspješno tjeraju poljske miševe i voluharice iz svojih vrtova, te tako štite sadnice.

Tko zna, možda postoje i komercijalni mirisni preparati protiv miševa, po uzoru na one koji tjeraju pse.
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 12:25   #11
Quote:
Tragač kaže:
Sjetio sam se da se radi o bobu (latinski: Vicia Faba).
Podatak sam pronašao u priručniku za skupljanje ljekovitog bilja patera Simona Ašića.
Ašić prenosi iskustva nekih vrtlara koji tvrde da sadnjom boba ili uporabom bobove slame, uspješno tjeraju poljske miševe i voluharice iz svojih vrtova, te tako štite sadnice.

Tko zna, možda postoje i komercijalni mirisni preparati protiv miševa, po uzoru na one koji tjeraju pse.
misliš na citronellu? da, moglo bi i to posluziti...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 13:04   #12
A da netko oboja napokon nekog miša u žuto??? Mislim, ako vi nećete, ja ću.
olovni vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 13:33   #13
Bob
S time da (tek da se kaže): "Bob (Vicia faba) sadrži toksine vicine i konvicine u koncentraciji oko 2% suhe težine. Spomenuta biljka može u osjetljivih osoba i osoba s genetskim defektom izazvati hemolitičku anemiju." Izvor
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 01:48   #14
Sad sam primamio jos jednog starijeg macka na prvi pogled djeluje opasno fali mu komad uha i skilji na jedno oko kao neki gusar, mislim da ce biti efekta
svirac007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 12:09   #15
Quote:
svirac007 kaže:
Sad sam primamio jos jednog starijeg macka na prvi pogled djeluje opasno fali mu komad uha i skilji na jedno oko kao neki gusar, mislim da ce biti efekta
Miševima se crno piše.
Mr.Oizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 15:28   #16
Quote:
svirac007 kaže:
Sad sam primamio jos jednog starijeg macka na prvi pogled djeluje opasno fali mu komad uha i skilji na jedno oko kao neki gusar, mislim da ce biti efekta
prvo će ih prebiti pa ubiti pa zapaliti pa jebati
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 15:52   #17
Quote:
Endimion17 kaže:
prvo će ih prebiti pa ubiti pa zapaliti pa jebati
To je ako imaju sreće, što ako promijeniš redoslijed pa je "ubiti" tek na kraju?
Mr.Oizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 18:07   #18
Quote:
Mr.Oizo kaže:
To je ako imaju sreće, što ako promijeniš redoslijed pa je "ubiti" tek na kraju?
ovako je slađe
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 00:03   #19
moze i meni jedno tako ultra zvucno plasilo za pse i komarce...
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 10:08   #20
stavi čokoladu na ljepilo. privuče ih miris,ali ne mogu ju probaviti,pa se napuhnu i krepaju. a i stigneš ga u žuto pofarbat ako baš hoćeš.
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.