Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 21:33   #21
Kako se postiže da na slici i zemlja i nebo(oblaci) u isto vrijeme budu pravilno eksponirani? Postoji li neka tajna ili je to ipak samo fotošop?
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:35   #22
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Kako se postiže da na slici i zemlja i nebo(oblaci) u isto vrijeme budu pravilno eksponirani? Postoji li neka tajna ili je to ipak samo fotošop?
Grad Nd filteri, ili blendanje ekspozicija u PSu, moze se i izvlacit iz jedne fotke al nije to to..
__________________
klikk
brda1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:37   #23
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Kako se postiže da na slici i zemlja i nebo(oblaci) u isto vrijeme budu pravilno eksponirani? Postoji li neka tajna ili je to ipak samo fotošop?
Mislim da ima više mogučnosti:
1) slikat u doba dana kad je dobro svjetlo
2)Snimiti HDR
3( stavit gradacijski filter to nisam nikad ni imao ni probao , al bi mogla bit još i najbolja fora...

to je to čega sam se sjetio

Zadnje uređivanje Relaxed_ : 14.01.2011. at 21:43.
Relaxed_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:54   #24
Hm. Sad nema mirovanja dok to ne skužim.

Zapravo nije uopće lako dobit dobar pejzaž na izravnom suncu. Prevelika je razlika između svjetla i sjene na zemlji, a o nebu da i ne pričam.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:04   #25
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Hm. Sad nema mirovanja dok to ne skužim.

Zapravo nije uopće lako dobit dobar pejzaž na izravnom suncu. Prevelika je razlika između svjetla i sjene na zemlji, a o nebu da i ne pričam.
Istina, jako tesko triba nac dobar kut snimanja, al nd filter je najbolje rjesenje...
__________________
klikk
brda1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:15   #26
Meni i jeftinjava CPL sad puno pomaže kod toga.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:16   #27
meni se isto čini da ovo nisu primarno fotografije prirode. nije da je nema, ali nije na njoj naglasak.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:20   #28
a da stavimo koji cvitak velebitski, a?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:40   #29
a stavi ako imaš. ili još bolje, da nije samo cvitak na slici nego i malo okoliša
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:47   #30
evo

__________________
klikk
brda1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:49   #31
a di je ovo a?

__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:32   #32
Nego, jel se tu može staviti slika prirode (ono, klasika, more, sunce) bez komentara prijašnjih slika i usput da se zatraži mišljenje pučanstva?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:21   #33
može, ali neka bar budu kvalitetne fotografije, vrijedne pažnje.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:06   #34
A vraga, kad bih znao da je kvalitetna ne bih ovdje pitao za mišljenje , zato je i ne bih stavio na temi "Pokažite Svoju Fotografiju" jer ne znam toliko o fotografiji da bih mogao ocjenjivati tuđe.

Iako imam aparat već više od godinu dana nisam se još ulovio nekakvog "ozbiljnijeg" fotkanja. Uglavnom sam se upoznavao sa aparatom i čitao teoriju. Ovo uslikah prošli vikend.
Samo malo povećah kontrast i malo rotirao jer je bila mrvicu nakrivljena.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:34   #35
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A vraga, kad bih znao da je kvalitetna ne bih ovdje pitao za mišljenje , zato je i ne bih stavio na temi "Pokažite Svoju Fotografiju" jer ne znam toliko o fotografiji da bih mogao ocjenjivati tuđe.
ne ocjenjivati, nego komentirati. tako se isto dosta nauči, analizom tuđih fotografija, na pokažite svoju fotografiju ne treba davati stručnu analizu, dovoljno je napisati što ti se sviđa ili ne sviđa, što bi moglo biti bolje. inače, ovdje ne moraš dobiti povratnu informaciju o fotki.

na tvojoj fotografiji prvo nedostaje objekt interesa, nešto što će nositi fotografiju. pola fotografije je podeksponirano, i white balance ne štima najbolje, baca na žuto.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:50   #36
Onda nema druge nego uletiti na taj topik.

Malo sam isprobavao razni white balance i ovaj mi se učinio zgodan. A objekt interesa bi trebao biti svjetionik, istina, nije baš uočljiv. Nego, da li bi se nedostaci u ekspoziciji i wb-u mogli srediti u photoshopu?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:57   #37
svjetionik? to je ona flekica na horizontu lijevo?

možeš u photoshopu dosta toga srediti, i wb i ekspoziciju dotjerati, ali bolje na licu mjesta
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:41   #38
sailor-ma je li to s Velebita!?I klinčeki?
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:17   #39
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
svjetionik? to je ona flekica na horizontu lijevo?
A majku mu, pokušao sam ga nekako istaknuti ali nikako mi nije išlo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:28   #40
heavy storm


Zadnje uređivanje Relaxed_ : 18.01.2011. at 11:33.
Relaxed_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.