Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 23:01   #4001
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Uh, meni je termin za tri tjedna i unaprijed se nerviram oko tih posjeta.
Ne svojih nego mogućih od cimerica.
Zbilja ću popizdit ako krenu dolaziti i tetke i babe i...nadam se da neće nikoga puštati jer je sezona prehlada i mame/bebe se trebaju odmarati.

Meni će doći muž i eventualno mama i tata, ne bi ni da oni dodju, ali prvo im je unuče pa mislim da ih sve sile ovog svijeta neće zadržati doma.
ja sam rodila u 1.mj kad je isto naravno vrijeme tih silnih bolestina i strogo je bilo zabranjeno ikom dolazit osim tati,jedino se moja mama iskrala par puta na 10ak min ,isto joj to bilo prvo unuce pa ono nestrpljiva itd....
a nerviralo me to sta cimerici muz radi u kbc i onda promenada naravno u bijelim kutama pocela svi od reda kolege,kolegice pocele obilazit.to je stvarno bezobrazno
cudim se samo da nije pred rađaonu dotrcala,jedvas ju uspjela nagovorit da ce biti obavjestavana od zeteka ali mi je babica u par navrata rekla da se mama na tel raspitivala za mene
nije ni cudo kad sam provela 9h u rađaoni
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 23:12   #4002
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
...
a nerviralo me to sta cimerici muz radi u kbc i onda promenada naravno u bijelim kutama pocela svi od reda kolege,kolegice pocele obilazit.to je stvarno bezobrazno
...
Čitam i ide mi para na uši... nadam se da me neće jedna takva dopasti.

@Rosie Posie- ja sam spakirala dvije spavaćice i jednu pidžamu, na tečaju su rekli da imaju i oni, tako da ako baš bude sila ubući ću njihovu.

Dečko, muž, prijatelj- svejedno, može biti prisutan u rađaoni, u predrađaoni ne.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 23:19   #4003
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Čitam i ide mi para na uši... nadam se da me neće jedna takva dopasti.

@Rosie Posie- ja sam spakirala dvije spavaćice i jednu pidžamu, na tečaju su rekli da imaju i oni, tako da ako baš bude sila ubući ću njihovu.

Dečko, muž, prijatelj- svejedno, može biti prisutan u rađaoni, u predrađaoni ne.
i meni je isla ali sta cu svadjat se tamo s nekim,nije mi onako sivanoj i rezanoj bilo do niceg,mali konstantno plako svih 4 dana u bolnici bila sma premorena od svega,a bila bi im najradje svega skresala

ja sam uzela bila 2 spavacice ali one svima davale stalno svoje tako da na kraju nisam ni stavila svoju,ionako mi bila svakih sat vremena krvava
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 10:39   #4004
Quote:
RosiePosie kaže: Pogledaj post
Pitanje za vas koje ste nedavno rodile u Rijeci. Koliko spavaćica vam je trebalo?
Je li dečko normalno mogao s vama u rađaonu? U predrađaonu koliko sam shvatila ne može.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ja sam imala dvije svoje, imaju oni spavacice ali nikad neznas ako ce ih imati bas tada.
U radaonu moze pratnja u predradaonu ne, jel je to jedna prostorija sa 3 kreveta i tamo ste gole sa spavacicama i radi toga je pratnja iskljucena.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 11:13   #4005
Hvala na odgovorima!
Tako nekako sam i mislila. To mi je i ok. Jednu spavaćicu imam, jednu ću mami ukrasti, neda mi se još jednu kupovati..
Valjda neću dugo solirati u predrađaoni kad dođe vrijeme..


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
RosiePosie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:29   #4006

ja sam rodila u svojoj ljetnoj haljinici, u kojoj sam došla u rodilište

došla sam usred noći, nisu mi imali dati svoju spavaćicu. Negdje ujutro su donijeli, flanelska s 3/4 rukavima, a ono vruće za poluditi tamo, mislim da bih se onesvijestila da sam se u to presvukla

pa sam pitala ako mogu ostati u onome u čemu sam došla i rekli su ok, bilo mi je lijepo udobna, pamučna, tanka
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:51   #4007
Evo iz nedavnog iskustva (opisanog na zboru) za Ri nemam zbilja riječi prigovora! Ovaj put,iznenadila me čak i doktorica koja mi je išla u susret da sačekamo muža (dok god se može) prije kidanja vodenjaka pa sam hodala,prodisavala stoječki itd,sve mi je jako lijepo objašnjavala,bila nježna,te su i ona i babica pomogle mi da ostanem pribrana (kad sam počela ludit od bolova) ,prodisale svaki trud samnom i bodrile me kod tiskanja iako je MM bio samnom. Prije toga na 4.katu,sasvim ok i ugodne sestre,hrana skromna ali meni je bila ok iako zbilja je večera u 18h pa do 9 u jutro ogladniš ako nemaš svoje heh. wc-i i kupatila se redovno čiste...zamjerku za odjel imam što ne daju ništa za pit ni čaj ni sl,pa i to treba imati svoje.
Na 5.katu jednako sve super,tamo dobivaš i topli čaj i juhe i kompot i zbilja su svi ljubazni i susretljivi ako si i ti s njima korektan,malo se osjeti kriza osoblja i sredstava ali ipak se trude najbolje što mogu.
Jednu VELIKU zamjerku imam samo na JEDNU sestru sa odjela babinjača koja je mojoj bebi (jer se rodila malena) bez pitanja i bezobrazno dala dohranu iako ja nemam problem ni s dojenjem ni mlijekom. Ta ista sestra je bila jako gruba i prema cimericama koje su tek učile o dojenju i imale poteškoća. Prijavila sam sestru pedijatrici i glavnoj sestri i nadam se da će imat sankcije,dobila ispriku i podršku,a isto tako ako itko bude imao slično iskustvo,savjetujem da ne šutite pokunjeno,nego da također prijavite i izborite poštovanje. Inače od 1-5, ocjena 4 za Rijeku!!
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 23:43   #4008
Što se spavaćica tiče, ja sam si spakirala samo jednu reda radi. Planiram koristiti njihove, bolje da oni peru nego ja
Iako sam danas skužila da mi je nona uredno oprala i stavila da se suše njezine od pred 50 godina valjda. Jedna je sva sa nekim volanima, totalno "prohujalo s vihorom" đir. Skoro sam se popiškila od smijeha kada sam ju vidjela

Frendica koja je nedavno rodila kaže da su dobivali svaki dan novu spavaćicu i sada da me ubijete ne znam da li jednu ili dvije tetre.
Da li bi mi bilo pametno onda da si spakiram još koju tetru, jer što ako mi bebač bude bljucao i tako to...?


Ribicatt, hvala ti na podijeljenom iskustvu! Ljudi valjda uglavnom radije dijele loša iskustva i primjedbe, pa se samo bezveze nerviramo svi skupa.
Ja imam povjerenja u riječku ekipu u rodilištu, pa sam se nekako uvjerila da će sve biti savršeno
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:35   #4009
ekipa u riječkom rodilištu je za 10, naravno da se nađe netko tko je bolji, netko tko ima loš dan, ali sve u svemu svi su normalni ljudi i ja sam jako zadovoljna. Št se tiče tetri i spavaćica, to vam doslovno ovisi koliko je rodilja i beba na odjelu, pa nekad imaju, nekad ne. Ali dok sam prije poroda razmišljala "pa kako ću ja bez hlača od pidžame" tamo sam imala ovo mišljenje "ajme zašto ne mogu biti potpuno gola" ... cica je stalno vani radi dojenja, spavaćica se diže iznad guze jer inače zapinje kod okretanja na krevetu tako da ja sam ZA nudističko rodilište
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:59   #4010
Emo
Crtičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 16:40   #4011
Quote:
Silk Spectre kaže: Pogledaj post
Ribicatt, hvala ti na podijeljenom iskustvu! Ljudi valjda uglavnom radije dijele loša iskustva i primjedbe, pa se samo bezveze nerviramo svi skupa.
Ja imam povjerenja u riječku ekipu u rodilištu, pa sam se nekako uvjerila da će sve biti savršeno
Msm da je ponekad stvar i u prevelikim očekivanjima. Ljudi moraju shvatit da bolnica nije hotel, plus poneke sestre dobivaju i u pola manju plaću od pola osoblja u nekom hotelu,a za tu plaću rade tri puta teži posao... Isto tako,hrana je bar u Ri za jednu bolnicu (gdje je sve dijetalno i po propisima začinjeno ) čak i odlična i raznolika... Ugl, Ri je još uvijek 4.rodilište u RH po pitanju stručnog osoblja i školovanja istog...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 16:53   #4012
Riba,nerealna ocekivanja su uglavnom uvjek problem u zivotu...
Slazem se sa time sto si napisala.
Pravi primjer za to je kad sjedis u ginekoloskoj ordinaciji u cekaoni i slusas zene koje masovno nahrupe nenarucene pa kritiziraju.
'Tri nonice stare pred kucun su stale pa kritikale'
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 17:34   #4013
Upravo tako, nerealna očekivanja su krivac za sve. Treba ipak shvatiti da, posebno u kbc-u, doktori imaju ogromnu količinu trudnica ali i drugih pacijentica koje treba svaki dan pregledati, i još ako ti uleti neka živčana i bezobrazna, treba imati konjske živce to sve hladno pregrmiti i biti prijazan sljedećoj pacijentici koja dolazi.

A kad smo već kod toga, danas sam se u kbc-u zapričala sa sestrom koja radi na obradama trudnica. Kaže da joj nije jasno kako može biti toliko manje poroda kad njima trudnice naviru kao lude. Kaže da je nekada, dok je natalitet bio veći, znalo dolaziti po 10ak trudnica dnevno, a danas ih je bilo 30 do 11h.
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 19:47   #4014
30 do 11h?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:00   #4015
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
30 do 11h?
Pa računajući na to da u Ri rodilište dolaze trudnice s cijelog područja Primorsko-Goranske županije, djelom iz Like,Senj i okolica, djelom s Karlovačkog područja i skoro pola Istre... Da,moguće je!
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:02   #4016
Moze malo vise informacija o apartmanu?
__________________
2011. Stigla nam nasa srecica!
silky88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 13:06   #4017
Quote:
Silk Spectre kaže: Pogledaj post
Kaže da je nekada, dok je natalitet bio veći, znalo dolaziti po 10ak trudnica dnevno, a danas ih je bilo 30 do 11h.
Znala sam da im zna biti navala, ali baš tolika
Ja sam rodila prije 2 mjeseca, u vrijeme dok sam ja rađala taman je svaki box bio zauzet ali nije bila nikakva guzva, dok je nakon 3 dana, znači onaj dan kada sam ja išla doma bila takva gužva da su žene odmah nakon poroda stavljali u sobe, iako je običaj da se ostane još 2 sata u rađaoni. U našu sobu su doveli curu koja je rodila prije pola sata i već je bila u sobi. A sestre su bile u totalnoj strci, samo su trčale po hodnicima, baš se osjetilo da je totalna frka. I mi koje smo izlaze van, izašle smo tek oko 15:30 jer nam nitko nije došao u vizitu budući da su svi doktori bili zauzeti porodima
Afro-dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:06   #4018
Quote:
Afro-dita kaže: Pogledaj post
Znala sam da im zna biti navala, ali baš tolika
Ja sam rodila prije 2 mjeseca, u vrijeme dok sam ja rađala taman je svaki box bio zauzet ali nije bila nikakva guzva, dok je nakon 3 dana, znači onaj dan kada sam ja išla doma bila takva gužva da su žene odmah nakon poroda stavljali u sobe, iako je običaj da se ostane još 2 sata u rađaoni. U našu sobu su doveli curu koja je rodila prije pola sata i već je bila u sobi. A sestre su bile u totalnoj strci, samo su trčale po hodnicima, baš se osjetilo da je totalna frka. I mi koje smo izlaze van, izašle smo tek oko 15:30 jer nam nitko nije došao u vizitu budući da su svi doktori bili zauzeti porodima
A ne, možda si me krivo shvatila!
Bilo ih je 30 na poliklinici na pregledima! Ne u rađaonama.

Iako, prije dva tjedna sam igrom slučaja završila i na odjelu rađaona i sve su bile krcate. Živo me zanima što bi se desilo da su došle još 2-3 koje su rađale, gdje bi ih strpali
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:27   #4019
tako da na pregledu, al bas za rađaonu 30mi izgledalo previse zbilja
gdje bi sve stale,po hodnicima bi rađale
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:05   #4020
sorry, krivo sam shvatila, 30 i meni djeluje malo previše ali budući da su onaj dan kada sam ja išla doma cure pola sata nakon poroda stavljali u sobu, pretpostavljam da im se i u rađaonama potrefi dana kada im bude veća navala

Zadnje uređivanje Afro-dita : 11.02.2016. at 09:17.
Afro-dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.