Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2009., 19:52   #81
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
kak si samo doso do ovog velebnog zakljucka?! zas jedes onda tri put dnevno ak sam sebe obskrbljujes energijom? ili mozda gledas u sunce?
U kontekstu onog prije napisanog, rekao bi da je mislio upravo na to, kad ogladnis, priskrbis si hranu, 3 puta dnevno ili koliko ti je vec potrebno, dakle priskrbis si sam izvor energije, nitko ti ga ne treba ubacit u usta, za razliku od stroja, koji je zavisan o opskrbljivacu energijom.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 20:02   #82
gle, nakon svih izrecenih nebuloza bojim se uopce pomislit u kojem je on to kontekstu mislio.
osim toga, ovo sta ti navodis je toliko bolno ocita cinjenica da je uopce nije potrebno spominjat. tak da ne, ne mislim da je isao u tom smjeru, al nije ni bitno, odmah me zaboli glava.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 12:30   #83
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
jao majko! kako ti ne razumijes biologiju, ali i dalje objasnjavas stvari.
kakava nafta, kava prerada hrane? ti stvarno nista ne kuzis!
kad vec hoces usporede automobila s gorivom i naseg organizma "gorivo" u stanicama je spoj ATP, a njega u prosjecnoj stanici ima otprilike samo za jednu minutu. u skeletnom misicu cak manja od jednu sekundu! nikavih mjesec dana o kojima ti sanjas. poanta je da se on konstantno obnavlja tj. reciklira.
energiju ne stvaramo jer je to nemoguce, nego je konvertiramo iz molekula koje oksidativno razgradujemo u fosfoanhidridske veze ATPa.



kak si samo doso do ovog velebnog zakljucka?! zas jedes onda tri put dnevno ak sam sebe obskrbljujes energijom? ili mozda gledas u sunce?



iskoristivost je iskoristivost kako god ju ti nazvao i iz kojeg god kuta ju promatrao. ovo je pdf pz, ne filozofija.
a iskoristivost ljudskog tijela je zapravo vrlo mala. od energije pohranjene u molekuli glukoze nas organizam uspije pohraniti 38% u ATP. no ta iskoristivost dalje pada zbog cinjenice da moras uloziti energiju u proces probave kojim dolazis do glukoze.
čuj znaš u zadnje vrijeme se već dobro zna da je masnoća najbrži izvor energije i da naše tijelo ima zalihe sala ma kako ti god mršav bio...al ajde imaš pravo...deve imaju u grbi nuklearni reaktor pa netrebaju jest ništa 3 mjeseca nit pit ništa mjesec dana...

a i ljudi u aušvicu su bili priključeni na baterije kad su ostavljeni po mjesec dana bez hrane...dakle baterije su ih držale na životu
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 12:56   #84
ajde si napravi uslugu pa nemoj vise raspravljat sa mnom o biologiji
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 15:05   #85
ne nećemo više raspravljat o tome jer nema smisla uspoređivat živa bića i strojeve...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:05   #86
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
ajde si napravi uslugu pa nemoj vise raspravljat sa mnom o biologiji
Ni o termodinamici sa mnom.
Jebiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 10:39   #87
Ja u kući imam stroj koji krade energiju iz atmosfere i pretvara je u mehanički rad.

Zove se barometar.
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:59   #88
Evo jedan prirucnik za upotrebu mozga:
http://www.skepdic.com/essays/haskins.pdf

Ocito je ljudima potreban.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 14:33   #89
kolika temperatura mora biti u kotlu, i zašto se u stanu ne može postići temperatura veća od 23 stupnja?
memor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 12:20   #90
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Dakle nekakvu dizalicu topline natjeramo da uzima toplinu iz atmosfere, dakle trajno hladi atmosferu i predaje tu toplinu parnom stroju koji generira mehanicki rad.
na krivu stranu si okrenuo izvor razlike temperature. Treba samo jos "malo" prokopati postojece iscrpljene naftne busotine da bi se doslo do mjesta gdje izmjenjivac proizvede paru, na povrsinu postavis parogenerator i to ti to

hint : Island
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 15:29   #91
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Neznam gdje bi mogao naci COP kada se grije na ~100degC
Ne grije se s toplinskom pumpom na toliko nego se ako ti treba takva temperatura medij ekspandira.
Kod originalne zamisli kriticno je koliko energije dobivene od toplinske pumpe je iskoristivo za parni stroj, a koliko jos moras dodati da postignes isparavanje vode.
Jer ako toplinskom pumpom temperaturu vode dignes na recimo s 10 na 20 stupnjeva, pa onda moras uloziti jos vise energije nego sto ti je proizveo parni stroj + generator, onda nemas perpetuum mobile nego bezvezni potrosac energije.
Kanazawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 16:30   #92
Znači da umjesto vode moramo koristiti neku tekućinu sa sobnom temperaturom vrenja.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.