Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2011., 19:40   #21
Čim se oni pozivaju na Strossmayera, jasno je da su oni zapravo Hrvatska antinarodna stranka.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 19:47   #22
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
HNS je liberalna stranka i članica je ELDR-a - Europskih liberalnih demokrata. Vesna Pusić je i dosta aktivna tamo. Druge dvije članice te grupacije su HSLS i IDS. Naziv "narodna" je tu više tradicijski, no takva praksa nije neobična u svijetu.
Nije neuobičajena,no ostaje istina da netko nekoga tu laže.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:05   #23
Vojky. U Hrvatskoj nema tradicijskih stranaka. Oni samo imenom glume tradiciju, a djelima dokazuju da su stramke koje konkretno rade ( ne govore) protiv
tradicije Hrvata i u politici. Hrvatska je postkomunistička zemlja koju su osmislili ex komunisti izbog toga smo tu gdje jesmo. To se naravno i odnosi na HNS i "europejstvo" gđe Pusić, i "poduzetništvo" druga Čačića ili druga Ferenčaka. Da su došli na vlast tradicionalisti onda Hrvatska ne bi bila sekularna država kad se
88% građana izjašnjavaju kao katolici. To je bila i ostala država koju vode ex komunisti, a oni su tradicionalisti samo u tome da guraju svoju ideologiju u
novim/starim uvjetima.
Jučer gledam na Jabuci TV da su neki Srbi u Borovom selu, slavili -oslobođenje- a Hrvati u Vukovaru -pad Vukovara-. E pa konstatiram da su jedini oni(Srbi) ostali
tradicionalisti u Hrvatskoj.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:43   #24
Quote:
Splitski glas kaže: Pogledaj post
Molim te pojasni nama neukima, čime to Vesna Pusić radi protiv interesa vlastite države? Pa nju je čak i HDZ stavio da bude glavna za EU integracije, vjerovatno nemajući u svojim redovima nekog pametnijeg, učenijeg i sposobnijeg da nas zastupa na tom području!

Dakle činjenice, a ne glupe konstatacije!

Isto bih rekao i za Mesića - pa on je legalno izabrani predsjednik RH u dva mandata od velike većine naših građana!
Sanader je poznat po postavljanju kokoški.

Zar neko vidi razliku između politike Sanadera i Pusičke onda sam ja ćorav!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 21:24   #25
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Svugdje u Europi narodne stranke pripadaju bloku tzv. pučkih, konzervativnih stranaka koje se obračaju širokom biračkom tijelu, a eto kod nas su to liberali, odnosno jedna urbano-elitistička stranka. Pitanje je kakve to ima veze s narodnjaštvom?
Kod nas niti jedna stranka nema baš puno veze s nazivom kojeg nosi...taki si dobro primjetio za HNS....HDZ nema niti trunke demokrcije u sebi, SDP.....nemaju puno socijalizma u sebi, HSP nema ni p od pravaštva... i tako to....

Zadnje uređivanje Pilicmali : 02.01.2012. at 21:50.
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 23:59   #26
Quote:
Splitski glas kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na starije genracije političara, nego na starije generacije općenito. Starije stanovništvo, ruralno stanovništvo - većinom glasa po inerciji i navici i ne bira nego glasa! Dok su takvi u većini, napretka ne može bit! Ja sam i za HDZ ako nudi ljude na prvom mjestu, program na drugom i dosljednost na trećem, te nešto od zacrtanog u mandatu i ostvari! Al meni je nevjerovatno da bi i na ovim izborima HDZ u ovakvom sastavu i sa ovakvom retorikom mogao osvojit 50-tak mandata, pa ko su ti ljudi koji glasaju za to, majku mu milu!

Primjer: moja vremešna susida glasa za Keruma, jer joj je on za prošli Božić dao 500kn božićnice! A drugi nisu nikad ništa! Briga nju što je proračun u Splitu na koljenima, što je grad u nazadovanju (šta nije samo Kerumova falinga, da se razumimo), šta je sve "u banani", njoj je bitno 500kn za Božić (ove godine ih bogami neće dobit!).

I da se razumimo, Vladi Gotovcu slava, da je više takvih ljudi Hrvatska bi bila ljepše mjesto za život. O Budiši nemam takvo mišljenje. Svoju šansu je s Račanom imao 2000. - nije je iskoristio, dapače razočarali su. Pa-pa...
odgovorit cu samo na ovo bold-ano

ovako, realno jako malo ljudi je glasalo za taj HDZ, pa čak i Kukuriku, pogledajmo kako se to dogodilo

izlaznost na izborima

kao što vidimo 54%

Kukuriku je osvojila cca 40-43% glasova
HDZ cca 20%

43 * 0,54 = 23,22%
20 * 0,54 = 10,8%
znači to je realna potpora svih građana

kukuriku 80 zastupnika
HDZ 47( ili 46 nisam siguran uzet cu 47 )

ukupno je 151 zastupnik u saboru minus 7 manjina 144

80/144 = 55%
47/144 = 32%

znači stranke sa realno 30% podrške imaju u parlamentu 87% mandata

koliko se sječam jasno 25% glasova je propalo jer su otišli strankama koje nisu prošle prag to je dio krivice zašto kukuriku pa tako i hdz kao jedna od većih stranaka imaju toliko mandata, za eventualno nisku podršku nije kriv sustav već neizlazak ljudi na izbore, koliko iz ovoga možemo vidjeti tako reći HDZovaca ima malo ali okolnosti su se poklopile da se izvuku sa puno previše mandata nego što zaslužuju
twiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 11:25   #27
Twiks. Nije propalo 25% (ispravno 26%) već su ti glasovi po izbornom zakonu pripali većinskim strankama.Pogledaj ono što si napisao kukuriku osvojio 43% od izašlih, a ima 80 zastupnika što je
55% saborskih mandata.Izborni zakon je zbog trajne vlasti HDZ,SDP i satelita i on je neslučajno izabran.
A HNS se malo primirio dok ne prođe referndum, pa će Vesna nastavitisa retorikom opraštanja, a Čačić će čuda napraviti,On naprosto puca od znanja u podueztništvu.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 20:33   #28
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
HNS je liberalna stranka i članica je ELDR-a - Europskih liberalnih demokrata. Vesna Pusić je i dosta aktivna tamo. Druge dvije članice te grupacije su HSLS i IDS. Naziv "narodna" je tu više tradicijski, no takva praksa nije neobična u svijetu.
Mislim da je Vesna Pusić i potpredsjednica ELDR-a.


Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Twiks. Nije propalo 25% (ispravno 26%) već su ti glasovi po izbornom zakonu pripali većinskim strankama.Pogledaj ono što si napisao kukuriku osvojio 43% od izašlih, a ima 80 zastupnika što je
55% saborskih mandata.
......
Nije točno. Ti glasovi JESU propali. U raspodjelu mandata idu samo liste sa preko 5% glasova bez ikakvog dodavanja. Da su svi ljudi koji su glasali za stranke i liste koje nisu prešle prag ostali doma, rezultat bi bio potpuno isti.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 21:05   #29
Johny. Da li Ti znaš čitati? Kukuriku osvojio 43% glasova, a mandata ima 55%. Da je tako kako Ti tvrdiš oni bi od 151 zastupnika
ako imaju 43% dobili samo 65 zastupnika.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."

Zadnje uređivanje Fantom47 : 03.01.2012. at 21:12.
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 10:01   #30
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Johny. Da li Ti znaš čitati? Kukuriku osvojio 43% glasova, a mandata ima 55%. Da je tako kako Ti tvrdiš oni bi od 151 zastupnika
ako imaju 43% dobili samo 65 zastupnika.
Ajde izbaci sve glasove ispod 5% pa mi reci koliko su onda posto glasova osvojili.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 09:37   #31
Johny. Zadnji put, 26% glasova od ukupno izašlih su liste koje nisu prešle prag od 5%, a u Sabor je popunjen 100%
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 04:26   #32
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Johny. Zadnji put, 26% glasova od ukupno izašlih su liste koje nisu prešle prag od 5%, a u Sabor je popunjen 100%
ovo je sistem prouči si ga nije kompliciran

http://en.wikipedia.org/wiki/D%27Hondt_method
twiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:35   #33
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Johny. Zadnji put, 26% glasova od ukupno izašlih su liste koje nisu prešle prag od 5%, a u Sabor je popunjen 100%
Malo matematike, samo za tebe.
Znači imamo 100% ljudi koji su glasali. Od toga je 26% njih glasalo za liste koje nisu prešle prag što znači da 74% glasova sudjeluje u raspodjeli mandata. S obzirom da postoji 100% saborskih mjesta, tih 74% postaje novih 100%. E sad, Kukuriku koalicija je dobila na državnoj razini 43% glasova kako si sam napisao. Jednostavna matematička operacija kaže:

74%:100%=43%:X ili ako izbacimo postotke 0,74:1=0,43:X
Sada je
X=(0,43*1)/0,74
X=0,58 = 58% mandata

Sada mi samo objasni kako su se glasovi onih 26% dodali ostalima kad bi bilo identično kao da nisu ni izašli.
Samo da ne bude zabune, ovo nije metoda koja se koristi za raspodjelu mandata nego jednostavna metematička proporcija da ti pokažem kako pričaš svašta netočnoga.

Eto, toliko od mene i dosta offtopica jer se nadam da si sada shvatio.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 23:34   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sanader je poznat po postavljanju kokoški.

Zar neko vidi razliku između politike Sanadera i Pusičke onda sam ja ćorav!
Sanader je postavio Pusićku da napakosti Milanoviću,bar je meni tako djelovalo.
Trebao je ići netko iz oporbe,i logično bi bilo da je išao iz najveće oporbene stranke.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:43   #35
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Sanader je postavio Pusićku da napakosti Milanoviću,bar je meni tako djelovalo.
Trebao je ići netko iz oporbe,i logično bi bilo da je išao iz najveće oporbene stranke.
Bilo je tako da su u HNS-u očekivali da će jedno oporbeno potpredsjedničko mjesto ići Pusićki, a jedno SDP-u, a Zoki da će biti predsjednik tog odbora. Kad je Zoki nominirao i progurao Antunovićku i Mimicu za potpredsjednike, HNS se dogovorio sa Sanaderom (kojem je to jako teško palo ) da Pusićka bude predsjednica tog odbora umjesto Zokija.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:03   #36
HNS osudio pokušaj ubojstva Ahmeda Dogana

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...da-dogana.html

šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:13   #37
hns ćemo moći ozbiljno gledati samo,
ako tako ispolje emocije
i kod prometnih nesreća
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:05   #38
Malo sam pročitao njihove stranice i u povijesti stranke naletim na ovo:
Quote:
2000. godine održani su predsjednički izbori na kojima je HNS-ov kandidat Stjepan Mesić izabran za Predsjednika Republike, čime Hrvatska dobiva prvog demokratskog predsjednika. Svojim djelovanjem Stipe Mesić bitno je promijenio imidž i političku kulturu Hrvatske.
Koji su to ljigavci, majko mila
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:11   #39
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Malo sam pročitao njihove stranice i u povijesti stranke naletim na ovo:

Koji su to ljigavci, majko mila
Oni samostalno više ne postoje, a na europskim izborima ni koalicija s SDP-om ih nije spasila...

SDP će im ovaj puta dati manje povoljne liste na sljedećim izborima, bar mi se to čini logičnim
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:49   #40
HNS propada, završit će gore nego HSLS...
I to sve zahvaljujući Čačiću i Pusićki...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.