Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 09:55   #1
Poklanjanje onima kojima ne idete na svadbu

Bok ljudi
Prošle sam godine bila kod dvije frendice u svatovima,obzirom da sam išla solo,a studiram dala svakoj po 600kn i to je supić.
Ove godine mi se jedna frendica udala pred matičarem.S dragim ,kumovima i roditeljima poslije otišla na večeru,nas od ekipe ni da je doma na roštilj pozvala,već tri mj ništa,ništaa.neki dan pred menom na kavi uvjerava četvrtu frendicu (koja namjerava napravit istu stvar u 9.om mj jer za razliku od ove prve doista nema novaca i ne radi) da onaj tko ti je mislio dat u svatovima će ti dat i ovak!!?? mislim,koja je to spika?bar da je na bilo koji način obilježila taj dan.Ove cure koje su se prošle god udavale već rekle da joj neće dat ništa,da se ponijela ko zadnja p.z.a.al ono ljudi,da je rekla vodim vas na pizzu,udala sam se.ništa.
sad si ja kontam ,da joj dam pare,da se ne naljuti.bez obzira što studiram,skupit ću to za mj,dva dana.više mi je stvar nekog principa...ne znam.ste bili u takvoj situaciji? hvala vam
joko ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:07   #2
Tako je, stvar je principa a kolegica sve sto radi radi iz pohlepe, proracunato. Ne znam za tebe ali u svom zivotu ja nemam mjesta a ni vremena za trositi na takve osobe.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:18   #3


ljudi koji su se vjencali pred maticarem i nisu pravili svadbu nisu ni ocekivali poklone-bar je tako bilo s ovima koje ja znam..
isto ko kad se pravi svadba,ako si pozvan-isa ti ili ne isa na svadbu imas dat poklon..

tako da ovo-ko ti je mislio dat ce ti dat i ovako i onako-ja prvi put cujem
plincezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:32   #4
bože mili pa mogla je onda doć na kavu i reć aj vi meni dajte pare meni treba
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:35   #5
Bas iz principa joj nedaj nista
Malphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:55   #6
Slažem se s ostalima da joj nedaš.Da je ona tebi neka super frendica,koja je normalno objasnila zašto nisi pozvana i da ne očekuje od tebe ništa i onda bar počastila s nekom klopicom ili cugom to bi bilo druga stvar.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:37   #7
Hvala ljudi,čak ste mi i jednoglasno odgovorili. neće ni od mene dobit ništa , sve mi se čini,al onda ni ova druga koja isto ne radi svadbu.jedino je tak fer..
joko ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:00   #8
Ja bi razmislila za ovu drugu,al to ovisi o raznim stvarima.Osim toga i matičar te roditelji i komovi su meni i dalje svadbe samo mala.To što ti nisi pozvana iz nekog razloga je druga stvar.Mislim da nebi trebala biti uvrijeđena ako se prijateljica prema tebi odnosi ko čovjek,sve ti lijepo objasni i možda eventualno neku malu proslavicu s bliskim prijateljima koji nisu bili na svadbi.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:48   #9
možeš joj kupiti neki simboličan poklon, tek toliko jer ionako nisi bila pozvana "na svadbu/večeru" ako ste si dorbe i želiš joj nešto pokloniti. to ne mora biti novac. istina, nas su darivali ljudi koji nisu bili pozvani na svadbu, donjeli su nam poklone doma ili u crkvu. bilo je nešto kuna, male svotice i ugodno su nas iznenadile, ali isto tako su nas oduševili i mini poklončeki , jer su se ljudi ipak sjetili i dali nam poklon iako nisu pozvani na feštu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:17   #10
Meni još uvijek nije jasno treba li dati novac ako nekome ne idemo na svadbu, a pozvani smo?
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 01:20   #11
A iz kojeg razloga ne idete na svadbu? Ne mozete ili ne zelite?
Po meni, u odgovoru na ovo pitanje je odgovor na tvoje.

Ako ne idem na svadbu jer to ne zelim, onda niti ne poklanjam.
Ako ne idem jer sam sprijecena i isla bih da mogu, onda poklanjam.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 01:39   #12
Meni se frendica pred malo udala, samo kumovi i uža familija i bilo mi je normalno dati joj neki poklon, naravno ne u svoti koju bi odvojila da sam bila na svadbi ali onako simbolično svakako da!

A ova proračunata koja samo zbraja ko je šta donio...kupi joj lijepu čestitku i napiši lijepi tekst. Nek joj je sa srećom (lakomača)!
EnolaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 01:54   #13
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
A iz kojeg razloga ne idete na svadbu? Ne mozete ili ne zelite?
Po meni, u odgovoru na ovo pitanje je odgovor na tvoje.

Ako ne idem na svadbu jer to ne zelim, onda niti ne poklanjam.
Ako ne idem jer sam sprijecena i isla bih da mogu, onda poklanjam.
Hvala Mayo
Onda ne poklanjam
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 02:50   #14
Quote:
joko ono kaže: Pogledaj post
Bok ljudi
Prošle sam godine bila kod dvije frendice u svatovima,obzirom da sam išla solo,a studiram dala svakoj po 600kn i to je supić.
Ove godine mi se jedna frendica udala pred matičarem.S dragim ,kumovima i roditeljima poslije otišla na večeru,nas od ekipe ni da je doma na roštilj pozvala,već tri mj ništa,ništaa.neki dan pred menom na kavi uvjerava četvrtu frendicu (koja namjerava napravit istu stvar u 9.om mj jer za razliku od ove prve doista nema novaca i ne radi) da onaj tko ti je mislio dat u svatovima će ti dat i ovak!!?? mislim,koja je to spika?bar da je na bilo koji način obilježila taj dan.Ove cure koje su se prošle god udavale već rekle da joj neće dat ništa,da se ponijela ko zadnja p.z.a.al ono ljudi,da je rekla vodim vas na pizzu,udala sam se.ništa.
sad si ja kontam ,da joj dam pare,da se ne naljuti.bez obzira što studiram,skupit ću to za mj,dva dana.više mi je stvar nekog principa...ne znam.ste bili u takvoj situaciji? hvala vam
Da nemamo nas dvije istu frendicu?
U istoj sam situaciji sa svojom frendicom koja se također udala prije malo više od 2 mjeseca na isti način, i odtada nije ni kavu ni cugu platila, a kamoli počastila s klopom (barem doma), također je čak unaprijed izjavila da tko joj želi dati lovu i poklon da će joj tako i tako dati...

Stvarno ne razumijem neke ljude, ali nisam joj dala ni kune, kupila sam joj simboličan poklon (set šalica) i uručila čestitku te dobila izraz lica ...

Nakon toga mi se ne javlja toliko često, neka se ljuti koliko joj srce želi...
Nije mi čak ni stvar u lovi, nego sam jednostavno razočarana jer ju znam pola svog života, a nije me povodom svog vjenčanja mogla ni cugom počastiti...
petrica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 12:16   #15
Quote:
petrica84 kaže: Pogledaj post
Da nemamo nas dvije istu frendicu?
U istoj sam situaciji sa svojom frendicom koja se također udala prije malo više od 2 mjeseca na isti način, i odtada nije ni kavu ni cugu platila, a kamoli počastila s klopom (barem doma), također je čak unaprijed izjavila da tko joj želi dati lovu i poklon da će joj tako i tako dati...

Stvarno ne razumijem neke ljude, ali nisam joj dala ni kune, kupila sam joj simboličan poklon (set šalica) i uručila čestitku te dobila izraz lica ...

Nakon toga mi se ne javlja toliko često, neka se ljuti koliko joj srce želi...
Nije mi čak ni stvar u lovi, nego sam jednostavno razočarana jer ju znam pola svog života, a nije me povodom svog vjenčanja mogla ni cugom počastiti...
Totalno to...
joko ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 13:57   #16
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Meni se jednom dogodilo, dok sam još studirala i bila švorc, da su me pozvali na vjenčanje. Unaprijed sam pogriješila što nisam kupila neki poklon, poput servisa za kavu, s obzirom da sam imala samo 400,00kn na raspolaganju. To je bilo prije desetak godina.
Uglavnom, prilikom predaje kuverte sa čestitkom u kojoj je bilo mojih skromnih
400,00kn, mlada nije mogla sakriti razočarenje.
A živjela sam u to doba u podstanarskoj sobici, hranila se u menzi i znali su da nemam love.
Ne znam, valjda su očekivali da će moji roditelji umjesto mene dati novce.
Kako god okreneš, sve se vrti oko love i mladenci očito očekuju veće svote novaca, bez obzira što kažu:" Ma ne treba nama poklon..."
Gle draga, ovakav izraz lica bi dobila da si im poklonila bilo što.
To je izraz ljudske pohlepe.


Meni su apsurdna očekivanja nekih iznosa od ljudi koji nemaju.
Onak, šta zoveš uopće ljude u svadbu ako samo želiš zaraditi na njima.

Mi već sad znamo da ćemo imati 2, 3 ljudi koji nemaju, neće dati ni kune i osobno smo se borili s njima da nas to ne zanima i da ih ne zovemo zbog novaca nego zbog društva.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:40   #17
Quote:
plincezica kaže: Pogledaj post


ljudi koji su se vjencali pred maticarem i nisu pravili svadbu nisu ni ocekivali poklone-bar je tako bilo s ovima koje ja znam..
isto ko kad se pravi svadba,ako si pozvan-isa ti ili ne isa na svadbu imas dat poklon..

tako da ovo-ko ti je mislio dat ce ti dat i ovako i onako-ja prvi put cujem
Kakva je ovo nebuloza!

I još u obliku naredbe "imaš dat poklon"

Dakle svakoj osobi koja me pozove na svadbu moram dati poklon, čak i ako ne idem na svadbu!???
Iako smo se prije toga vidjeli u životu 3 puta, ili ako je neka rodbina u žnj koljenu ili kolege s posla koji me živciraju ili frend koji mi je već dužan lovu?
Kako da ne, evo sve trčim da im dijelim poklone i novce!
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 23:28   #18
Quote:
petrica84 kaže: Pogledaj post
...

Stvarno ne razumijem neke ljude, ali nisam joj dala ni kune, kupila sam joj simboličan poklon (set šalica) i uručila čestitku te dobila izraz lica ...

Nakon toga mi se ne javlja toliko često, neka se ljuti koliko joj srce želi...
Nije mi čak ni stvar u lovi, nego sam jednostavno razočarana jer ju znam pola svog života, a nije me povodom svog vjenčanja mogla ni cugom počastiti...
Nevjerojatno kakvi su ljudi.. i općenito mi je bez veze šta se te svadbe gledaju kao izvor zarade.. stvarno je došlo vrijeme da je jadno raditi pir jer svi unaprijed na papir rade te računice, liste uzvanika se rade po platežnoj sposobnosti a uzvanici naravno isto ne poklanjaju tu lovu s guštom jer jbg takva su vremena..kad se već radi pir, to bi trebalo biti jedno veselje, druženje, dijeljenje jednog lijepog događaja a ne to u što se pretvorilo.. ma..bolje se ne ženit..

Zadnje uređivanje Hoaxy : 04.06.2012. at 23:36.
Hoaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 12:57   #19
Mi smo se vjenčali samo kod matičara sa roditeljima , braćom i kumovima. Nažalost nismo imali mogućnosti za neku veliku svadbu jer oboje imamo veliku obitelj,tj.puno rodbine a plaće su nam oboje mizerija. Poslije smo otišli na večeru i bilo nam je super , nikad nebi tu malu svadbu mijenjala za veliku s kojih 100-200 ljudi.
Od nikoga nismo ništa očekivali , htjeli smo samo da budu uz nas na taj važan dan.
Kad smo onda poslije čuli od par ljudi , naše rodbine , da se to tako ne radi , da sad oni moraju nama nešto darovati..
Ja sam ostala paf , pa radije dođite tu i tamo na kavu , u posjet . što je najtužnije s tim ljudima nismo uopće u kontaktu , viđamo se samo na nekim obiteljskim okupljanjima i sprovodima nažalost.
Tako da darujem onoliko koliko u tom trenutku mogu , a oni koji će na to preokretati očima su nažalost samo materijalisti koji ne zaslužuju moje poznanstvo.
Žalosno je što se danas svadbe mjere koliko je tko love darovao i kako je tko došao obučen , više se gleda na tu materijalnu stranu , a ne na sam čin vjenčanja..
__________________
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda
Lady Leona77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:40   #20
Pokloni za one koji ne rade svadbu???

Bok svima,
postoje parovi koji ne rade svadbu, nego se samo ožene i to je to. Ne rade ni tulum poslije. Da li takvima dati neki poklon ili ne, što bi vi učinili?

Recimo, ima ljudi koji za to nemaju novaca pa bih takvima svakako kupila neku sitnicu, bar ja tako mislim. Doduše, ima onih koji svadbu ne rade iz vlastitog komfora, lijenosti ili škrtosti. Da li takvima išta pokloniti, jer ipak shvaćate da ljudi nisu savršeni, a ipak je to neki važan događaj u njihovu životu pa se ipak osjećate pozvanima to obilježiti nekom sitnicom?

Ili bi jednostavno to ignorirali?

Naime, moja susjeda se udala, ali nije radila svadbu niti je ikoga pozvala ni na kolače, što je meni suludo. Pozvala je kakti frendove u birc na cugu i platila kavu. Ja recimo platim kavu i na običan dan, na rođendan čak počastim malo više, a za svadbu bih ipak očekivala barem kolač i bambus

Da li takvoj osobi išta pokloniti ili ne?
amforica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.