Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 16:42   #1
Religijsko poticanje agresije

Cudi me da nema ni jedne teme koja se bavi ovim pitanjem, iako izgleda veoma aktuelno (mada ne i novo).
Posebno je interesantno da se niko od forumasa muslimana ne javlja da da svoje vidjenje dogadjanja.
Nepoznati je napisao jedan post, ali izgleda da je tema premestena na forum Svijet, jer se dozivljava vise kao politicki problem.

Interesuje me, na koji nacin se da objasniti tako zestoka reakcija, pre svega muslimanskog sveta (doduse ima i demonstracija krcana, ali retko se zavrse tako krvavo), koju redovno mozemo da pratimo, kada se radi o uvredama, ili "uvredama" glede Muhameda, Kurana, Alaha i islama ?

Zar je jedan glupi film, od nekog glupog coveka, dovoljan razlog da neki ljudi budu ubijeni ?
Gde je granica izmedju uvrede i "uvrede" i tko je odredjuje ?
Cemu tolika tankocutost ?
Zasto na primer u Bosni nije ubijen Amerikanac zbog tog filma ?
Ovo nije prvi put da se tako nesto, ili slicno dogadja (nemojte samo skretati temu na "a sta rade/su radili krscani").

Sta kaze islam glede ovog pitanja ?

Citam danas da je iranski fond za glavu Salman Rushdia povecan na 3.3 miliona dolara (neke prevodioce su vec ubili) !
Da li je duznost svakog pravog muslimana, da u odbrani islama, povuce okidac i usput zaradi 3.3 miliona ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:48   #2
Ovo što pričaš više spada u verski fundamentalizam.

P. S. Iskreno, nije mi jasan naslov teme.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:52   #3
Ima hin koji bi šamare udarali za pisanje na forumu... Pitanje je radi li taj svijet išta kad danima može urlikat, paliti okolo i ubijati. Ja film nisam vidio, niti me zanima. Vjerujem takođe da 99,99% demonstranata takođe nije. Kakvim razumom su vođeni da ih netko (vjerovatno jako "blesav") lako isprovocira da si sami štetu rade??
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 17:10   #4
Muslimanima je islam smisao života, razlog i temelj zbog kojeg i po kojemu liježu i ustaju, jedu i piju, rađaju i umiru, a poslanik je onaj tko im je taj razlog posredovao. Bez toga razloga, njihov život jednostavno nema svrhe. I onda se dogodi da netko u ime slobode govora, što je koncept koji muslimani ne poznaju, iznosi pogrde na račun toga poslanika koji im je cijeli taj smisao po milosti Božjoj prenio. I onda je sasvim jasno da su za obranu smisla spremni i - ubiti.

Čovjek teško može izdržati vlastito egzistiranje bez nekoga unaprijed postavljenog smisla, za to je potrebna velika hrabrost, a oni su svoj pronašli u knjizi staroj 13 stoljeća, što pokazuje da nije cilj religije stvaranje boljega čovjeka, već stvaranje osjećaja pripadanja cjelini kroz definirane razloge postojanja koji imaju apsolutno važenje i nalaze se izvan dostupnosti propitkivanja, a omogućavaju integriranje i nadzor zajednice.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 17:31   #5
Tužna je činjenica što istina o islamu sporo izlazi na svijet.

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zar je jedan glupi film, od nekog glupog coveka, dovoljan razlog da neki ljudi budu ubijeni ?
Gde je granica izmedju uvrede i "uvrede" i tko je odredjuje ?
Cemu tolika tankocutost ?
Zasto na primer u Bosni nije ubijen Amerikanac zbog tog filma ?
Ovo nije prvi put da se tako nesto, ili slicno dogadja (nemojte samo skretati temu na "a sta rade/su radili krscani").
Pitanje je kako bi islamski svijet reagirao da teolozi i filozofi obrade lik Allaha i MUhammeda u svjetlu istine onog što je Muhammed doista radio i da se to naširoko prezentira svijetu: razbojništva karavana i ozakonjenje istog kroz pravila podjele plijena (opisano u kuranu), ubijanje idejnih protivnika islama pa čak i obične samohrane majke koja je na ulici zborila Muhammedovim vojnicima i krvnicima "Ljudi što to radite,zar se boga ne bojite". Muhammed je kipio od bijesa na nju i pitao svoje bojovnike tko će joj već jednom začepiti gubicu. Nadalje pljačkanje i nasmrt mučenje bogatih ljudi koji zlato (ušteđevinu) nisu htjeli predati Muhammedovim razbojnicima,Muhammedovu "crna minutu" kada je u jednom navratu svojom rukom stotine zarobljenika poklao, seksualnu opsjednutost i iskorištavanje ropkinja, itd... razbojništva kao sredstvo života i opstanka.

Umjesto toga vodi se jedna dvolična politika trpanja smeća pod tepih. Kako u politici tako i u "duhovnosti" sa istinskim činjenicama se kalkulira...jer istina je neugodna i opasna i ne znadu se nositi sa mogućim događanjima, pa "putar na vlastitoj glavi" i stvari tako idu....

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 18.09.2012. at 18:35.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 17:44   #6
Jasno je da naši muslimani nisu isti kao i oni muslimani, iako vjeruju u Alaha i čitaju istu knjigu...al kao i uvijek očito je da je interpretacija do onog koji čita..a ovi naši ipak čitaju drugačije..dal zato jer ne poznaju čari arapskog jezika ili jer su se pozapadnjačili- dobro je kako jest.

Ovo je neki novi duhovniji islam..bar ovi po forumu. nekak je skroz glupo im spočitavat tuđe misli, riječi, djela i propuste.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 17:49   #7
Toliko se bavite religijama a niste shvatili da krv nevinih i broj zločina nad njima mora biti ispunjen do određene mjere i to se upravo događa mileniumima i religiije su idealno sredstvo za takvo ispunjenje plana.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:13   #8
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
cut...

Zar je jedan glupi film, od nekog glupog coveka, dovoljan razlog da neki ljudi budu ubijeni ?
Gde je granica izmedju uvrede i "uvrede" i tko je odredjuje ?
Cemu tolika tankocutost ?
pola u šali pola u ozbilji- da se ubije čovjek dovoljna je zolja i volja . ako ima zolju i volju razlog mu neće biti teško naći.

Quote:
Zasto na primer u Bosni nije ubijen Amerikanac zbog tog filma ?
nemamo zolje... pardom volje.
Libija je zemlja koja je praktično još uvijek u ratu. u ratu se događaju sulude stvari.
jedan momak je iz čista mirao upucao djevojku u glavu i kada su ga upitali zašto odgovorio je "onako!... došlo mi!"
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:23   #9
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
da se ubije čovjek dovoljna je zolja i volja
ako ima volje http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/dje...u-proroka.html

bit će i zolje
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:26   #10
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
nema zolje. unprofor nas razoruž'o.

jedan čiko prijevio sam sebe da je zakopo oružje.
ovi došli izrovali njivu kad su završili
čovjek zadovoljno protrlja ruke i reče:

eto meni džaba isfrezaše njivu... šteta što i ne siju
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:30   #11
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Toliko se bavite religijama a niste shvatili da krv nevinih i broj zločina nad njima mora biti ispunjen do određene mjere i to se upravo događa mileniumima i religiije su idealno sredstvo za takvo ispunjenje plana.
Religija se bavi pitanjem kako od budale napraviti pametnog čovjeka a ne pitanjem koliko će dugo budala činiti gluposti.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:33   #12
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Interesuje me, na koji nacin se da objasniti tako zestoka reakcija, pre svega muslimanskog sveta (doduse ima i demonstracija krcana, ali retko se zavrse tako krvavo), koju redovno mozemo da pratimo, kada se radi o uvredama, ili "uvredama" glede Muhameda, Kurana, Alaha i islama ?

Zar je jedan glupi film, od nekog glupog coveka, dovoljan razlog da neki ljudi budu ubijeni ?
Očigledno su ih nahuškali na bijes njihovi svećenici, kako to po pravilu biva.
Iz prikrajka, da se ne bi mogli izravno optužiti za nasilje.

S druge, pak, strane... ako netko žestoko reagira na nešto skoro beznačajno, to je indikacija da duboko u sebi sumnja u sve to smeće čime su mu napunili glavu.

Taj bijes i agresija pokazatelj je da sumnjaju u sebi da je film istinit, a oni varaju sami sebe. Pa pokušavaju galamom prikriti tu jednostavnu spoznaju.

Još par filmića o Kuranu i karikatura Muhameda, pa će valjda bijes splasnuti, i proraditi mozak.

Ili će nas prije toga sve rasturiti atomskim bombama u ime Allaha.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:33   #13
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post

nema zolje. unprofor nas razoruž'o.
"Čudni su putevi gospodnji"

ili

čudni su putevi oružja.

Biramo.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:35   #14
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Religija se bavi pitanjem kako od budale napraviti pametnog čovjeka a ne pitanjem koliko će dugo budala činiti gluposti.
To ti misliš a spisi kažu drugačije
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:36   #15
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Religija se bavi pitanjem kako od budale napraviti pametnog čovjeka (cut)
Iako misli da se time bavi, rezultat je upravo suprotan.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:39   #16
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Iako misli da se time bavi, rezultat je upravo suprotan.

To i jest cilj da se akumulira kritična masa za ispunjenje zločina nad nevinim.
Sve je to odozgora emanirano na zemlju poradi čišćenja univerzuma koji ima greške.
Mi smo žrtvovani na zemlji oni koji su van toga sustava vršenja zločina.
Mi smo žrtvena janjad ili teološki Isus.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:58   #17
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
To i jest cilj da se akumulira kritična masa za ispunjenje zločina nad nevinim.
Sve je to odozgora emanirano na zemlju poradi čišćenja univerzuma koji ima greške.
Mi smo žrtvovani na zemlji oni koji su van toga sustava vršenja zločina.
Mi smo žrtvena janjad ili teološki Isus.
Nerijetko se upravo tako i osjećam. Uvjek nevini najviše stradaju. Na pdf domovinski rat više se poštuju direktni protivnici u bitkama nego "iskreni vjernici"
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:01   #18
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ima hin koji bi šamare udarali za pisanje na forumu... Pitanje je radi li taj svijet išta kad danima može urlikat, paliti okolo i ubijati. Ja film nisam vidio, niti me zanima. Vjerujem takođe da 99,99% demonstranata takođe nije. Kakvim razumom su vođeni da ih netko (vjerovatno jako "blesav") lako isprovocira da si sami štetu rade??
Da li se prorocima (koji su Bogu otišli) i Bogu može nauditi i nanijeti uvreda? Ne može. Oni žive u svom blaženstvu. Čovjek u tom smislu samo reže granu na kojoj sjedi.

Uvreda se može nanijeti samo ovosvjetovnom vjerniku, njegovom egu.

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 18.09.2012. at 19:33. Reason: jedna misao...boldano....
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:22   #19
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nerijetko se upravo tako i osjećam. Uvjek nevini najviše stradaju. Na pdf domovinski rat više se poštuju direktni protivnici u bitkama nego "iskreni vjernici"
Zemlja je zaokrenuta u smjer suprotan kretnji koje je inače imala kao i sfere sudbina koje su zaokrenute u lijevo koje su prije bile u desno a koje su lijevo su postale desno i tako se to emaniralo i na život zamljana gdje je zlo postalo dobro a dobro je postalo zlo,
To je učinjeno iz razloga o kojem ne bih sad jer bi bio ismijan a i ovo znanje profanom čitaču je za ismijavanje što sam napisao ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:27   #20
Fw: You have received an infraction at Forum.hr

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Toliko se bavite religijama a niste shvatili da krv nevinih i broj zločina nad njima mora biti ispunjen do određene mjere i to se upravo događa mileniumima i religiije su idealno sredstvo za takvo ispunjenje plana.
eli eli preporucit cu te za porucnika u mojoj vojsci. A njih ima milijarde. Sta da ti kazem, najči smo..nema nas nitko , ni Satana ni njegova vojska. A da ljudi ginu zbog nekakvog debila i njegovog filma to je njihova krivica.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.