Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 15:30   #61
Ti pitaš za dvije različite stvari koliko se meni čini.

Da ništa ne bude fokusirano staviš na manualni fokus i namjestiš tako da ništa nije u fokusu.
Igraj se s time dok ne dobiješ zadovoljavajući rezultat.

A toranj na dlanu i slično, ako misliš na ovako nešto, to je stvar perspektive. Namjestiš ong tko "drži" toranj na dlanu dok ne dobiješ odgovarajući prizor, i onda okineš.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 16:58   #62

evo direktno jpeg sa kartice/dh kompa,ako misliš na ovako nešto,stari af objektiv rođen sredinom 80ih godina Pentax F28-80/3,5-4,5 narihtan na 34mm,blendu f11,brzinu okidanja 1/180,ostale postavke trenutno nisu bitne,igraj se sa perspektivom i isprobavaj ,ako je ovako onda mala blenda (veći f broj) da bi dobio veliku dubinsku oštrinu fokusa a sve ostalo podrediš tome
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 09:55   #63
Pozz. Prvi put upogonio dslr (canon 400d) prije par dana. I sad je problem što mi neke slike ispadnu crne (tj tolko tamna da ni PS nemože izvuči nešto detalja) . Primjer: slikanje bijelog papira, slikanje u svjetloj sobi u manualnom načinu rada itd..
Postavke su uglavnom ~f5.6 (mislim da sam probao i s f3.5),1/640s, iso 400-1600, bez blica
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 10:09   #64
Kod tih slika koje ispadaju tamne jesu li dobro eksponirane?



Da da li ti je ova crtica na sredini kao na slici?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 11:29   #65
Da na sredini je.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 12:59   #66
@Bozy
Tesko sa 1/640s i blendom 5.6 da imas dovoljno svijetla, pa makar imo i ISO 1600.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 14:58   #67
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
@Bozy
Tesko sa 1/640s i blendom 5.6 da imas dovoljno svijetla, pa makar imo i ISO 1600.
na 1600 iso vrlo lagano dobije na 5.6 i 1/640 dobru expoziciju ako je svijetla soba kako kaze , evo ja sam bas sad postavio aparat na te vrijednosti i na 800 iso sam dobio malo podeksponiranu sliku na 1600 2/3 koraka prekoeksponiranu u sobi sa suncane strane zgrade sa velikim prozorom znaci dosta svjetla , dok u prostoriji sa sijalicom 100w je dosta podeksponirana iliti tamna slika .... pitanje je sto on podrazumijeva pod svijetlom sobom , i jos bolje pitanje dali mu je stvarno strelica na sredini jer je ja nisam dobio vrlo lako na srednju vrijednost sve dok nisam uperio prema prozoru aparat ..
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:36   #68
To se i meni cesto desava... onda skinem poklopac od objektiva i sve je ok.
Ged Earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:57   #69
Ja samo predpostavljam, ak neko prica o sobi i bez blica. Da tad i misli na sobnu rasijetu.
Te postavke kaj je on napiso, bi bilo za izvuc detalje u sjeni, kad bi fotko u po bijela dana.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 16:59   #70
Istu scenu sam fotografirao s digitalcem bez blica i slika je ok. Dok mi recimo na dslr na auto izbaci blic.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 21:42   #71
Quote:
Ged Earthsea kaže: Pogledaj post
To se i meni cesto desava... onda skinem poklopac od objektiva i sve je ok.
ivan79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 15:03   #72
Pozdrav,
hvala vam na onim pocetnim koracima, boje mi sad izgledaju odlicno..

Na ovim sam htjela docarati nekakavo prirodno slavonsko okruzenje, i napraviti kontrast izmedju kamen + zica i prirode..

Jel imate nekakve druge ideje za slikanje nakita? Pokusala sam vani, u prirodi, ali mi je sunce bilo prejako.. Ove su za stranicu koja je u izradi, kako vam se to cini? Ili da ih slikam na cistom papiru bolje..?







Hvala
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:50   #73
Ovako nisam neki znalac sto se tice teorije i dslr, vise je tu improvizacija. E imam u planu da kupim Nikon d7000, zato sto sam citala dobre stvari o njemu i zato sto ima ugradjen motor pa bih onda kupovala objektive (d) koji nemaju ugrajen motor i na tom ustedila. Medjutim nesto sam istrazivala na internetu i izgleda da su g objektivi mnogo bolji od d, tj da slike budu bolje a i nije bas tolika razlika u cijeni. Pa me zanima po cemu su to fotoaparati sa motorom (d700, d90) bolji od onih bez motora (osim tog motora). Je li mi se vise isplati da uzmem nikon d7000 koji je skuplji i one malo jeftinije objektive d ili da uzmem neki fotoaparat bez motora ali dosta jeftiniji pa da kupim objektive sa motorom (tad bih po nekoj logici imala i bolje slike ili ne ?) ?
__________________
LaJune16 Nikon and Fashion
Carriee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 08:35   #74
Quote:
Carriee kaže: Pogledaj post
Ovako nisam neki znalac sto se tice teorije i dslr, vise je tu improvizacija. E imam u planu da kupim Nikon d7000, zato sto sam citala dobre stvari o njemu i zato sto ima ugradjen motor pa bih onda kupovala objektive (d) koji nemaju ugrajen motor i na tom ustedila. Medjutim nesto sam istrazivala na internetu i izgleda da su g objektivi mnogo bolji od d, tj da slike budu bolje a i nije bas tolika razlika u cijeni. Pa me zanima po cemu su to fotoaparati sa motorom (d700, d90) bolji od onih bez motora (osim tog motora). Je li mi se vise isplati da uzmem nikon d7000 koji je skuplji i one malo jeftinije objektive d ili da uzmem neki fotoaparat bez motora ali dosta jeftiniji pa da kupim objektive sa motorom (tad bih po nekoj logici imala i bolje slike ili ne ?) ?
postoje i loši i dobri g objektivi pa tako i dobri i loši d objektivi. Uvijek ulaži u dobro staklo. Bolje uzeti neki manji dslr (npr. d3200. d5200 itd.) i stavljati na njega kvalitetne objektive, nego najbolji dslr koji postoji i na njega stavljati nekvalitetne objektive.
Pipi97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 21:02   #75
Pa ja sam mislila npr da kupim d7000 i onda nakon nekog vremena uzmem nikkor 50mm 1.8 d, je li to dobra odluka ? ma da sam gledala cijena nije neka velika razlika kad bih uzela isti samo g, a valjda sa g bolje slike budu, motor mi nije vazan jer ga vec imam u d7000
__________________
LaJune16 Nikon and Fashion
Carriee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 12:19   #76
Zanima me moze li se na stadion unijeti torba s foto opremom?Netko mi je rekao da se može unijeti samo aparat a ne i torba?
domooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:06   #77
Quote:
Plavabarbie kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
hvala vam na onim pocetnim koracima, boje mi sad izgledaju odlicno..

Na ovim sam htjela docarati nekakavo prirodno slavonsko okruzenje, i napraviti kontrast izmedju kamen + zica i prirode..

Jel imate nekakve druge ideje za slikanje nakita? Pokusala sam vani, u prirodi, ali mi je sunce bilo prejako.. Ove su za stranicu koja je u izradi, kako vam se to cini? Ili da ih slikam na cistom papiru bolje..?

Hvala
ideja je ok, ali odvlaci ti pozornost od nakita, jednolicna pozadina kontrastne boje od nakita bi bila bolja. uostalom vidi ti se odsaj od svijetla i prasina po nakitu (pripazi na to).
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:28   #78
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje, kako napraviti fotografiju da mi nista ne budd fokusirano, odnosno kako napraviti fotku npr. da izgleda kao da ruka drzi neki toranj na dlanu i sl...nadam se da ste skuzili sto zelim reci
ocenito ako slikas nesto gdje imas objekte koji su ti blizu i istovremeno objekte koji su daleko a zelis da budu i ovi blizu i oni daleko jednako ostri ili ne ostri mozes koristiti ili manualni fokus ili na automatskom fokusiras na nesto sto se nalazi u sredini tih objekata, tako dobijas i ono blizu i ono daleko jednako ostro.

najbolji primjer za to je kad pokusavas uslikati covjeka koji trci prema tebi... zbog nagnutosti tijela prema naprijed i ruke ili noge koja se vecinom nalazi ispred tijela, ako fokusiras u glavu tijelo dobijas manje ostro, zato trebas fokusirati negdje na pola metra-metar ispred covjeka (u pod recimo) tako da svi dijelovi tijela budu jednako ostri.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:50   #79
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Pozdrav, novi sam u svijetu fotografije. Kupio sam nedavno nikon d3100 i imam par pitanja za početak, stoga se nadam da ćete mi odgovoriti

1. Na kojim postavkama najčešće fotkate, znači allround fotke, npr. po danu, sunčani uvjeti?
2. Na kojim postavkama fotkate u noćnim uvjetima, tipa kafići i tako to? Bez blica.
3. Što sve treba narihtati za dugu ekspoziciju? Isprobavao sam brzinu okidača, ali mi uvijek ispadne bijelo.
ovak...

M-modus (uvijek),
iso automatski (vecinom to aparat sam dobro namjesti), kod nekih aparata se i on mora rucno unostiti u M modusu.

1. suncani uvjeti (vani) 1/400s, kod brzih pokreta 1/650s, iso 100, a blendu namjestat kako ti pase (to ovisi o sjeni, kolicini svijetla, gdje se ti nalazis i slicno)
2. nocni uvjeti ili pod manjkom svijetla (zatvoreni prostori), minimalno 1/100s (moze i 1/80 na staticnim objektima), iso 800-1600, blendu namjestat kako ti pase.
3. to moras isprobavati, ovisi sto i kako slikas (uvijet: stativ) i pripazi na blendu

sve u svemu:
vise manje namjestas samo blendu ovisno o uvjetima
blic izbjegavati ako je moguce
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 16:28   #80
Quote:
maza116 kaže: Pogledaj post
ovak...

M-modus (uvijek),
iso automatski (vecinom to aparat sam dobro namjesti), kod nekih aparata se i on mora rucno unostiti u M modusu.

1. suncani uvjeti (vani) 1/400s, kod brzih pokreta 1/650s, iso 100, a blendu namjestat kako ti pase (to ovisi o sjeni, kolicini svijetla, gdje se ti nalazis i slicno)
2. nocni uvjeti ili pod manjkom svijetla (zatvoreni prostori), minimalno 1/100s (moze i 1/80 na staticnim objektima), iso 800-1600, blendu namjestat kako ti pase.
3. to moras isprobavati, ovisi sto i kako slikas (uvijet: stativ) i pripazi na blendu

sve u svemu:
vise manje namjestas samo blendu ovisno o uvjetima
blic izbjegavati ako je moguce
..postavke brzine ekspozicije i ISO vrijednosti ovise i o velicini blende..sve su to vrijednosti koje ovise jedne o drugoj...valja spomenuti i o kojem se staklu radi...brzom ili sporom..
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.