Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2013., 16:09   #1041
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ne smije se negirati, samo, depeše za te 'demokratske promjene' su došle iz majčice rusije, i simultano su se događale u svim državama istočnog bloka. bilo bi budalasto misliti da je sve to nepovezano
Potpuno točno.
Posljedično, Hrvatske bi bilo i sa Stipom Šuvarom.
To su bili takvi procesi.

__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 06.09.2013., 17:09   #1042
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
kakav oblik naklonosti su hrvatski politički emigranti 70-ih imali od američke vlade (ili nekih bitnijih zapadnoeuropskih vlada) pa do tog Bušićeva zajeba koji je sve upropastio?

što je to s nepromišljenim činom Bušić uspio uništiti, kakve to čvrste veze i simpatije američke službene politike sa emigracijom.

Jel jasno kakve bi reakcije jugoslavenskih vlasti bile da se ispostavilo da američki establišment podupire emigraciju? Kako bi se to odrazilo na sovjetsko-jugoslavenske i tada odlične američko-jugoslavenske odnose? I na koncu, kad se to uzme u obzir, kakvi su uopće interesi Amerike u tome?

Eventualna Bušićeva vjerovanja (ako je u planiranju akcije računao na to) da će Amerika kao predvodnica "slobodnog svijeta" reagirati na jednostranačje i kršenja nacionalnih prava u Jugoslaviji mogli su biti samo zabluda, ništa više.

Retorička briga za demokraciju je bila državna hladnoratovska propaganda SAD-a za domaću javnost - to nije bio temeljni putokaz američke vanjske politike, i Amerika ako nema interesa neće ni intervenirati pa i protiv najžešćih kršenja prava pojedinca i naroda.

(P.S. i da je bio svjetan toga, te borbe s vjetrenjačama i patetičnosti američke promidžbe, ne znači da je trebao odustati od cilja, što kažu mnogi forumaši. dapače- to je motiv više)

Američki stav prema Jugoslaviji nikad nije ni malo ovisio o malobrojnoj političkoj emigraciji - ovisio je o širim geopolitičkim odnosima, samo i jedino o položaju Jugoslavije između NATOa i Varšavskog pakta.
Jedino o tom, ništa drugo. I zato je Tito pouzdan američki saveznik, nikakvi emigranti, ni Bušići ni disidenti.

Akcije emigranata su nebitan čimbenik za američku vanjsku politiku prema Beogradu, i nikad ih nisu uzimali za ozbiljno, nit su im iz razloga zadržavanja Tita u svom zagrljaju bili naklonjeni.
Nema tu nikakve pomoći ni naklonjenosti, i nije Bušić ništa što je bilo izgrađeno pokvario.
Neka mu je pokoj vječni al valjda je skontao da su ga sjebali udbaši. Kome je koristilo otimanje aviona??? Nikome. Da je bio opasan ubili bi ga kao Brunu Bušića. Ovako im je dobro došao kao netko tko će pokazati svijeti da si Hrvati teroristi. Žao mi ga je. Nije skuižio tko mu namješta igru...a kad je skužio da je 32 godine bio u zatvoru zbog ovih koji se svako malo izmjenjuju na vlasti...jebi ga
renegadeZga is offline  
Old 06.09.2013., 17:15   #1043
evo jedne izjave putnika iz otetog zrakoplova netom nakon završetka otmice:

Quote:
“I wish them well,” one passenger, Warren Benson, told The New York Times. “They had nothing against us, but wanted only to get a story across. They were concerned for our welfare, and we were treated well during most of it.”
zanimljivo je kako u nyt nigdje ni jednom jedinom riječju ne govore o bušiću kao o teroristu... za razliku od hrvatskih crvenih kmera

a evo što kaže nino raspudić u današnjem večernjem:

Quote:
Sigurno je da nije bio spreman žrtvovati ničiji život za promociju "hrvatske stvari", osim vlastitog, i stoga je jednostavno pisanje o njemu kao teroristu, bez uzimanja u obzir konteksta, u najmanju ruku podlo.
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom

Zadnje uređivanje diogeneš : 06.09.2013. at 17:29.
diogeneš is offline  
Old 06.09.2013., 17:31   #1044
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
evo jedne izjave putnika iz otetog zrakoplova netom nakon završetka otmice:



zanimljivo je kako u nyt nigdje ni jednom jedinom riječju ne govore o bušiću kao o teroristu... za razliku od hrvatskih crvenih kmera

a evo što kaže nino raspudić u današnjem večernjem:
Hmmm.ubili su Brunu Bušića a ovaj je preživio 32 godine u USA zatvoru Ajmo bit sabrani i logični. jedan Bušić je bio opasan,jedan je bio bezopasan. osim togas,da sam ja u avionu i da ga netko otme(bio najljubazniji što može bit) a meni se žuri,nikad čuo za probleme u njjegovoj državi za mene bi to bio terorist. Zvonko se dao navuć od UDBE i to je skužio..pogotovo kad je došao u Hrvatsku i vidio tko je zadnjih 22 godine na vlasti. to i nije za drugo nego se ubit
renegadeZga is offline  
Old 06.09.2013., 17:36   #1045
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
Hmmm.ubili su Brunu Bušića a ovaj je preživio 32 godine u USA zatvoru Ajmo bit sabrani i logični. jedan Bušić je bio opasan,jedan je bio bezopasan. osim togas,da sam ja u avionu i da ga netko otme(bio najljubazniji što može bit) a meni se žuri,nikad čuo za probleme u njjegovoj državi za mene bi to bio terorist. Zvonko se dao navuć od UDBE i to je skužio..pogotovo kad je došao u Hrvatsku i vidio tko je zadnjih 22 godine na vlasti. to i nije za drugo nego se ubit
sabrani smo i logični... kao i američki sud... i nyt... i zato jer bušić nije osuđen kao terorist... mi sabrani i logični niti ne govorimo o njemu kao o teroristu... a ti možeš misliti kaj god hoćeš
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Old 06.09.2013., 17:40   #1046
Hvala ali ovo ide pod ključ.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.