Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li potez HDSSB-a u vezi ustavnih promjena?
Da 67 87.01%
Ne 6 7.79%
Svejedno mi je / Ne znam 4 5.19%
Glasovatelji: 77. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2013., 03:07   #121
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Jos HDSSB nije donio odluku,prerano se veselite
Glavni odbor HDSSB-a jednoglasno podržao prijedlog odgode izglasavanja Ustava

Glavni odbor Hrvatskog demokratskog saveza Slavonije i Baranje na sjednici održanoj 18. prosinca 2013. jednoglasno je podržao prijedlog Predsjedništva HDSSB-a i Kluba zastupnika HDSSB-a u Hrvatskom saboru kojim se traži odgoda izglasavanja promjena Ustava Republike Hrvatske do idućeg redovitog zasjedanja Hrvatskog sabora poslije 15. siječnja 2014.

Hrvatski demokratski savez Slavonije i Baranje smatra kako postoje određene nejasne formulacije u Nacrtu prijedloga promjena Ustava Republike Hrvatske, te zbog toga tražimo da se produži javna i stručna rasprava kroz koju bi se riješile ove nedoumice. Svako brzanje u donošenju ovog za državu temeljnog pravnog akta, moglo bi posljedično rezultirati određenim pravnim nejasnoćama, a to kao ozbiljna i odgovorna parlamentarna stranka ne želimo i ne možemo dopustiti.

Sigurni smo da ukoliko postoje iskrene namjere svih ili većine političkih stranaka u Hrvatskom saboru, neće biti problem provesti zatraženu produženu javnu i stručnu raspravu o promjenama Ustava Republike Hrvatske, te omogućiti ulaganje amandmana na Konačni prijedlog ustavnih promjena kojima će se promijeniti nejasni i pravno nedorečeni članci Ustava RH, a sve samo s ciljem sprječavanja mogućih neželjenih štetnih posljedica koje su mogle proizići za Republiku Hrvatsku i sve njezine građane.



Eto, sad je i službeno.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 08:26   #122
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
HDSSB je zapravo spasio Perkovića od eventualnog izručenja Njemačkoj
Teza Ti je na klimavim nogama, jer HDSSB nije na vlasti. Perkovića može spasiti od izručenja samo vlast, a to im je i stvarni interes. To je dokazano zakonom nazvanim LEX Perković.
Osobno sam da se Njemačkoj izruči bar jedan član (ako je živ) CKSKH koji je i davao političke naloge za smaknuća ljudi po svijetu. Perković je tu bio samo tehničko lice, kao i sam ubojica-ce.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 10:16   #123
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Osobno sam da se Njemačkoj izruči bar jedan član (ako je živ) CKSKH koji je i davao političke naloge za smaknuća ljudi po svijetu. Perković je tu bio samo tehničko lice, kao i sam ubojica-ce.
jako točno...čovjek sigurno nije sam sebi davao naloge...
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 10:38   #124
Sad je jasno ko' dan da Perković ide u Njemačku po EUN-u.

Vrhovni sud RH će srušti svaku odluku nižih sudova koja se eventualno protivi izručenju.

Vrlo je simptomatično da se i Anto Nobilo prebacio na "Plan B" tj. vrlo vjerojatno izručenje.
Quote:
1. siječnja ukida se zakonsko ograničenje da se ne mogu izručiti osumnjičenici za nedjela počinjena prije 2002. a pošto postoji valjani uhidbeni nalog njemačkog pravosuđa, procedura izručenja se mora pokrenuti. Kakva će odluka u konačnici biti i kakvu će suci odluku donijeti ovisi o njima i teško je bilo što prognozirati
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 10:41   #125
Normalno da se škiljavi Jozo smijao kiselo kad mu je sin najtraženijeg udbaša savjetnik
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 18:45   #126
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Koga briga. Pa i ja bih tako napravio.

Štoviše, ne bi čak ni govorio par dana prije izglasavanja da sam protiv ustavnih promjena, nego bi ljude držao u neizvjesnosti, a onda vladajućoj bulumenti u petak fino metnuo glasujući PROTIV.

Pa, nisam politicar, ali da se neko u bilo kojem segmentu poslovnog, strucnoog ili kojeg vec zivota tako ponese, tj da igra dvostruku igru i ne odrzi dogovor i danu rijec jako bih razmislio ikada u buducnosti zelim li sa njime imati posla. Pa koliko god kratkorocno to bilo od koristi pitanje je dugorocno.

A opet s druge strane politika je kurva i kurvanje se brzo zaboravlja, a njihovo bracko tijelo s obzirom na uobicajeni im stav i istup tona najblizeg onom polupijanog retardiranog sifiliticnog buldoga vjerojatno takodjer nema problem sa nedostatkom tih nekih nerazumljivih apstrakcija poput dogovora, konzistentnosti i slicnih gluposti

Inace odgodu referenduma podrzavam, a s obzirom na Josipoviceve primjedbe nisam siguran da bi i on imao protiv da se odgodilo na kulturniji nacin. Naime ne svidja mi se takvo politiziranje ustava u kratkorocne politicke svrhe bilo od strane SDP-a bilo od UIO ili nekog treceg. Ako se ustav vec mjenja to treba napraviti polakse, studioznije, uz dovoljno vremena i javne rasprve, bez brzanja. Potez pak HDSSB-a ne podrzavam bez obzira sto je do istoga doveo.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 19.12.2013. at 18:59.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:25   #127
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa, nisam politicar, ali da se neko u bilo kojem segmentu poslovnog, strucnoog ili kojeg vec zivota tako ponese, tj da igra dvostruku igru i ne odrzi dogovor i danu rijec jako bih razmislio ikada u buducnosti zelim li sa njime imati posla. Pa koliko god kratkorocno to bilo od koristi pitanje je dugorocno.

A opet s druge strane politika je kurva i kurvanje se brzo zaboravlja, a njihovo bracko tijelo s obzirom na uobicajeni im stav i istup tona najblizeg onom polupijanog retardiranog sifiliticnog buldoga vjerojatno takodjer nema problem sa nedostatkom tih nekih nerazumljivih apstrakcija poput dogovora, konzistentnosti i slicnih gluposti

Inace odgodu referenduma podrzavam, a s obzirom na Josipoviceve primjedbe nisam siguran da bi i on imao protiv da se odgodilo na kulturniji nacin. Naime ne svidja mi se takvo politiziranje ustava u kratkorocne politicke svrhe bilo od strane SDP-a bilo od UIO ili nekog treceg. Ako se ustav vec mjenja to treba napraviti polakse, studioznije, uz dovoljno vremena i javne rasprve, bez brzanja. Potez pak HDSSB-a ne podrzavam bez obzira sto je do istoga doveo.
Izgleda, trebala sam se ovdje javiti!
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=238
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 20:13   #128
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
SDP je siguran u svoje mogucnosti i svoje birace,ne brini ti

Bolje gledajte kako da tu raspadnutu desnicu dignete na noge
bolje vi jugosi kopajte bunker u istri, ostat ce vam samo to, ko i adolfu berlinski '45.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.