Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2024., 21:24   #1
Mentor za život

Mentorski proces nije ni trening, nije ni pripema.
To je pomoć i potpora na putu do cilja.
Mentor je tu da mentoriranoj osobi (engl. mentee) pravilno postavi cilj, pomogne u pronalasku najboljeg načina za postizanje cilja i otkrije skriveni unutarnji potencijal.

Nedostajalo mi je to u životu.
Moji su roditelji bili sjajni. Doista.
Ali, da sam makar imao mentora, da me pouči, pokaže, kamo, što, gdje. Kako !

Da sam imao kapital iskustva pred sobom.
Roditeljska je ljubav jedinstvena.
Ali životni mentor, ili mentor za poslovni život koji pronalazi modele da izbiješ iz sebe svu vrijednost koju posjeduješ, to je je izniman početak za novi život.

Kako doći do mentora ?
Kako bi netko mogao ili htio biti mentor ?
__________________
Sve zavisi od naroda, a narod zavisi od riječi - Efisten, 3.000 god. pr.n.e.
Valkyraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 21:28   #2
Zvuči kao paradoks,ali vještina izgradnje prijateljskih odnosa može se samo uživo učiti.
Morate vidjeti i govor tijela i promjenu izraza lica i naučiti kako se snalaziti u različitim situacijama, pa tek vidite na čemu ste.

No, kako postići najbolje socijalne veze, ako i niste osobito socijalno zainteresirani ?
Može li tu mentor sudjelovati sa savjetima ?
Da.

Stvar je ovdje fenomena.
Za sve postoji edukacija. Obuka. Vježba.
Svi smo suprotno od mnogih mišljenja stečena od nama.
__________________
Sve zavisi od naroda, a narod zavisi od riječi - Efisten, 3.000 god. pr.n.e.
Valkyraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 21:08   #3
Quote:
Valkyraa kaže: Pogledaj post

Mentorski proces nije ni trening, nije ni pripema. To je pomoć i potpora na putu do cilja. Mentor je tu da mentoriranoj osobi (engl. mentee) pravilno postavi cilj, pomogne u pronalasku najboljeg načina za postizanje cilja i otkrije skriveni unutarnji potencijal.

Nedostajalo mi je to u životu.

Moji su roditelji bili sjajni. Doista. Ali, da sam makar imao mentora, da me pouči, pokaže, kamo, što, gdje. Kako!
Ovo je odličan naslov teme i sama tema. Koliko mi je puta trebalo da se mogu obratiti nekome i pitati ga kako dalje.

Dok ne nađeš mentora ili dok ti netko ovdje ne odgovori (a i nakon toga), svakodnevno se bavi sat-dva fizičkom rekreacijom. Nemoj zapustiti bazu jer će ti trebati za nadgradnju. Općenito se smatra da je to pravilo broj 1.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 18:35   #4
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Ovo je odličan naslov teme i sama tema. Koliko mi je puta trebalo da se mogu obratiti nekome i pitati ga kako dalje.

Dok ne nađeš mentora ili dok ti netko ovdje ne odgovori (a i nakon toga), svakodnevno se bavi sat-dva fizičkom rekreacijom. Nemoj zapustiti bazu jer će ti trebati za nadgradnju. Općenito se smatra da je to pravilo broj 1.
Dobronamjernost je tvoja vrlina, kolega Shain.
Pokušat ću održati kondiciju.

Znaš što pomislim...Da sam makar mogao biti šegrt Nikoli Tesli.
__________________
Sve zavisi od naroda, a narod zavisi od riječi - Efisten, 3.000 god. pr.n.e.
Valkyraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.