Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 23:53   #1
Zaljubljenost u "ozbiljnijim" godinama - moguće?

Kad je moj prijatelj (43 g.) započeo novu vezu, pitala sam ga je li zaljubljen. Odgovorio je da u njegovim godinama više nije moguće govoriti o zaljubljenosti kao kad je bio mlađi.
Ja se recimo uopće ne slažem s njime! Moje je iskustvo da se u tridesetima itekako možeš zaljubiti kao tinejdžer, naravno uz popratnu dozu zrelosti. Intenzitet osjećaja je isti, žudnja za blizinom, stezanje u prsima kad se pogledamo u oči... Ah, ta ljubaf...

Što vi mislite i kakva su vaša iskustva?
grgica is offline  
Old 16.06.2010., 00:10   #2
Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Kad je moj prijatelj (43 g.) započeo novu vezu, pitala sam ga je li zaljubljen. Odgovorio je da u njegovim godinama više nije moguće govoriti o zaljubljenosti kao kad je bio mlađi.
Ja se recimo uopće ne slažem s njime! Moje je iskustvo da se u tridesetima itekako možeš zaljubiti kao tinejdžer, naravno uz popratnu dozu zrelosti. Intenzitet osjećaja je isti, žudnja za blizinom, stezanje u prsima kad se pogledamo u oči... Ah, ta ljubaf...

Što vi mislite i kakva su vaša iskustva?
Ni ja se ne slažem!
Moj ujak se s 42 zaljubio i našao "ženu svog života"....

Čak bi rekla da je intezitet osjećaja drugačiji, snažniji...žudnja za blizinom se jedino može pripisati godinama , ali možda samo zbog toga što dok smo "mlađi" ne pridodajemo važnost tom "detalju" ...
Imam kou manje od 30,a li sve je to tu...
__________________
Vjeruj u sutra ako danas loše ide, budi dobre volje, nasmijan da svi te vide, viči kad te boli, grizi kad te tuku smij se i raduj, svakom uvijek pruži ruku...
zumzička is offline  
Old 16.06.2010., 00:13   #3
kakva je ovo tema gdje svi dijelimo isto mišljenje?
scarletlemur is offline  
Old 16.06.2010., 02:17   #4
Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Kad je moj prijatelj (43 g.) započeo novu vezu, pitala sam ga je li zaljubljen. Odgovorio je da u njegovim godinama više nije moguće govoriti o zaljubljenosti kao kad je bio mlađi.
Ja se recimo uopće ne slažem s njime! Moje je iskustvo da se u tridesetima itekako možeš zaljubiti kao tinejdžer, naravno uz popratnu dozu zrelosti. Intenzitet osjećaja je isti, žudnja za blizinom, stezanje u prsima kad se pogledamo u oči... Ah, ta ljubaf...

Što vi mislite i kakva su vaša iskustva?
Vrlo moguće (provjereno ) samo ti se zbog ovog boldanog još bolje obije o glavu nego kad si teenager
Crodra is offline  
Old 16.06.2010., 02:27   #5
moguće itekako
Good-rulez is offline  
Old 16.06.2010., 02:43   #6
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Vrlo moguće (provjereno ) samo ti se zbog ovog boldanog još bolje obije o glavu nego kad si teenager
bojim se da si u pravu
pat is offline  
Old 16.06.2010., 02:46   #7
ni ja se više ne mogu samo tako zaljubiti.... puno puno više je sad potrebno
lambor is offline  
Old 16.06.2010., 02:32   #8
Ja imam 19 i vise se nemogu zaljubiti. Bar ne zadnje 2 godine od kad sam se odljubila od bivseg. Vise se ni ne sjecam kakav je to osjecaj. Jesam li ja normalna?
Yuna is offline  
Old 16.06.2010., 02:59   #9
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ja imam 19 i vise se nemogu zaljubiti. Bar ne zadnje 2 godine od kad sam se odljubila od bivseg. Vise se ni ne sjecam kakav je to osjecaj. Jesam li ja normalna?
Cuj tvojih 19 su i vise no "ozbiljnije godine"; nekoc davno kada si bila mlada i naivna, sa 17, mogla si se zaljubljivati.

Sada mozes pisati memoare, kako je to bilo
Jacques DeMolay is offline  
Old 16.06.2010., 08:15   #10
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Vrlo moguće (provjereno ) samo ti se zbog ovog boldanog još bolje obije o glavu nego kad si teenager
Molim te pojasni!

Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ja imam 19 i vise se nemogu zaljubiti. Bar ne zadnje 2 godine od kad sam se odljubila od bivseg. Vise se ni ne sjecam kakav je to osjecaj. Jesam li ja normalna?
Ne brini, zaljubit ćeš se ti. Ne moraš se zaljubiti jednom mjesečno, niti jednom godišnje. Kad razmislim unatrag, od punoljetnosti sam bila zaljubljena tri puta. Malo? Uopće ne.
Nemoj zato ulaziti u kombinacije gdje nemaš onaj pravi osjećaj, misleći da se više nećeš zaljubiti, cijelo vrijeme ćeš se pitati je li to to, a čim se pitaš - to nije to...
grgica is offline  
Old 16.06.2010., 09:08   #11
Nema šanse da se zaljubim ikad više.Bar ne u onom "klasičnom" smislu.Niti bi to htio, niti su veze takvog tipa moguće.Da idemo možda u disko zajedno i zajebavamo se do 5 ujutro, pa na posao u 7?

U nekim godinama su važnije stvari: da dobro kuha, da ništa ne pita, da se pristojno jebe, i da ima zrno soli u glavi.Puno važnije od: dobro izgleda, bori se za mir i ljubav u svjetu, moja mama je voli.

Da je možda upitam, hoćeš hodat sa mnom?Hoćeš li mi biti cura?

Da mislim kako je ona jedna i jedina, neponovljiva kao nekad kad je čovik ne vidi mane drugoga jer je jednostavno sljep od obožavanja.Pa na ozbiljna sranja samo odmahne rukom jer je ona ta obožavana.Teško.
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Old 16.06.2010., 09:20   #12
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
Nema šanse da se zaljubim ikad više.Bar ne u onom "klasičnom" smislu.Niti bi to htio, niti su veze takvog tipa moguće.Da idemo možda u disko zajedno i zajebavamo se do 5 ujutro, pa na posao u 7?
Svakoga dana čovjek nauči nešto novo. Evo, ja sam upravo naučio definiciju zaljubljivanja u "klasičnom smislu".

Quote:
U nekim godinama su važnije stvari: da dobro kuha, da ništa ne pita, da se pristojno jebe, i da ima zrno soli u glavi.Puno važnije od: dobro izgleda, bori se za mir i ljubav u svjetu, moja mama je voli.
Rekao bih da si ti ili jako daleko od tih "nekih godina", ili si u njih stigao potpuno potrošen i rezigniran.

OT: naravno da je moguće. Jakojako moguće.
Lord Byron is offline  
Old 16.06.2010., 09:31   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Svakoga dana čovjek nauči nešto novo. Evo, ja sam upravo naučio definiciju zaljubljivanja u "klasičnom smislu".



Rekao bih da si ti ili jako daleko od tih "nekih godina", ili si u njih stigao potpuno potrošen i rezigniran.

OT: naravno da je moguće. Jakojako moguće.

A kako da razgovaramo?Možda da kažem zaljubljivanje u "pejorativnom smislu", "zaljubljivanje u cosmopolitan smislu".Mislim da smo se razumjeli, ali eto imaš sigurno više reć na ovu temu pa ako si u "ozbiljnijim" godinama (ova definicuja ti paše?) samo daj.Ti daj definiciju zaljubljenosti da onda elaboriramo kakva je to definicija.Stvari sam pojednostavnio jer je i takav naslov teme.

Za moje godine bih rekao: nikad boljih godina
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Old 16.06.2010., 11:16   #14
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
U nekim godinama su važnije stvari: da dobro kuha, da ništa ne pita, da se pristojno jebe, i da ima zrno soli u glavi.Puno važnije od: dobro izgleda, bori se za mir i ljubav u svjetu, moja mama je voli.


fakat tuzno...
Peppa Pig is offline  
Old 16.06.2010., 11:23   #15
Za doslovne:

Više se ne drogiram, ne opijam svaku večer, ne idem na koncerte speed metala,ne visim na zidiću, nije mi idol Hendrix, ne svršavam za 3 sek., ne mislim da mi je tata najjači na svijetu, ne idem na gostovanja sa Torcidom, ne idem auto stopom u Italiju, ne spavam ljeti po plažama, znam svako jutro gdje se budim, ne zamišljam djevu bajnu i kućicu u cvijeću, znam da i konje ubijaju...i što još ....ne zaljubljujem se kao nekad....baš čudno.
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Old 16.06.2010., 11:25   #16
Ne zaljubljujem se više.Ni ludo ni bezglavo...radije sebi ugađam,družim se malo i ne opterećujem.Da ne bih nekome prala gaće,slušala gluposti,nakuhavala gulaše,slušala hrkanje pred televizorom nekoga prdonje zbog želje za malo nježnosti.Radije ne.Ne dugoročno.
Nisam srela nesebičnog i neproračunatog čovjeka u tim godinama u HR,otvorenog sa dušom na dlanu bez egoizma .Vani je to nekaj drugo npr.australci ili amerikanci.Oni se zaljube preko ušiju i osim te žene ne zanima ih ništa vezano za kuha nje,pranje ,stanovanje..samo ona.Milina.
Tu kod nas kada pređu 35 vele mi cure muški samo gledaju ima li ženska love,posao,zna li dobro kuhati punjene paprike i služiti mu.Ne zanima ih kao osoba.Sve interes.Moje i tvoje ..tko koliko daje.
Ne zaljubljujem se jer se ne oduševljevam ljudima.No zabava je ok
Zaigrana ali ne i slijepa.
Vele mi muški mozak u ženskom tijelu.No kaj je tu je.Nema zaljubljivanja više.

Zadnje uređivanje pozitivax : 16.06.2010. at 11:34.
pozitivax is offline  
Old 16.06.2010., 13:31   #17
Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Molim te pojasni!
Jer "odrasli" ljudi znaju biti neozbiljniji i luđi nego mlađarija, sposobinji su za svašta, i ulažući cijelog sebe, ulažu puno više nego što to radi mlađarija.
Crodra is offline  
Old 17.06.2010., 11:56   #18
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ja imam 19 i vise se nemogu zaljubiti. Bar ne zadnje 2 godine od kad sam se odljubila od bivseg. Vise se ni ne sjecam kakav je to osjecaj. Jesam li ja normalna?
Samo čekaj dok "pravi" naleti...kaj bude ti okrenul mozak naglavačke, pa budemo vidli jel se možeš zaljubiti ili ne...nisi ti vidla kaj pravi muškarac radi....


Zaljubljivanje nema veze s godinama...već s kemijom koja se rodili ili ne rodi...mislim da se uvijek možeš zaljubiti bez obzira na sve...samo ako se faktori poklope
starakuja is offline  
Old 16.06.2010., 10:54   #19
Question

Da dobro kuha, da ništa ne pita, da je tvoja mama voli, čovječe ti trebaš za sebe ženu ili za mamu sluškinju, kakve veze ima da li je tvoja mama voli bitno je da je ti voliš i cijeniš , a što se tiče zaljubljenosti nisu bitne godine (19 ili 43) s godinama postaješ spremniji na neke stvari i naučiš na greškama koje su ti se desile u prijašnjim vezama ,
ana1sanja is offline  
Old 16.06.2010., 11:11   #20
Quote:
ana1sanja kaže: Pogledaj post
Da dobro kuha, da ništa ne pita, da je tvoja mama voli, čovječe ti trebaš za sebe ženu ili za mamu sluškinju, kakve veze ima da li je tvoja mama voli bitno je da je ti voliš i cijeniš , a što se tiče zaljubljenosti nisu bitne godine (19 ili 43) s godinama postaješ spremniji na neke stvari i naučiš na greškama koje su ti se desile u prijašnjim vezama ,
pažljivije čitati.Moja mama je ne treba voljeti, dapače ni upoznati.
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger