Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.06.2005., 19:50   #1
Želučana kiselina

E ovako...

Imam 28 godina i malko više kilograma nego što bi trebalo... ma ajde dobro, dosta više kilograma

Imam problema s pojačanom kiselinom u želucu i tzv. gastroezofagalni refluks iliti vraćanje kiseline u jednjak...

Zbog toga sam imao osrednju upalu jednjaka...

ORL mi je prepisao CONTROLOC i uzimao sam ga redovito 3 kutije (1 kutija 28 tableta - 1 tableta dnevno)...

Situacija mi se već nakon 2 dana drastično popravila... nije bilo onog osjećaja nadutosti i onok "spuhavanja" tj. osjećaj ko da ćeš podrugnut ali podrig izostaje...

Kiselina se smirila i sve je bilo OK...

Jednjak i grlo su se "sanirali" tako da s tim nisam imao više problema...

E sad, pošto mi se grlo saniralo, ORL mi je savjetovao da prestanem piti Controloc (ostala mi je još jedna kutija)...

ALI...

Već nakon tjedan dana ponovno imam iste simptome... pojačana kiselina i opet onaj osjećaj napuhnutosti u gornjem abdomenu...

E sad, ja sam od onih koji priznaju: NEZDRAVO ŽIVIM...

Pušim dosta (smanjio sam ali još uvijek je tu barem 1 kutija dnevno)...

Ne jedem redovito nego 2-3 puta dnevno i onda ONAK POŠTENO...

Kavu sam izbacio, mada nikad nisam bio "ovisnik"... popijem je jednom do dvaput u 2 tjedna i to izbjegavam koliko mogu...

Dosta jaku hranu konzumiram (ali NE jako začinjenu)...

Ne krećem se... NIMALO... imam takav posao da većinu vremena sjedim ili na poslu ili u autu...

Znam da moram nešto napravit što se tiče loših navika...

E sad, molim neku dobru dušu da mi napiše neku želučanu dijetu (znam da ih ima ali ja ih na netu nemogu naći), tj. nekakav način prehrane koji će smanjiti kiselinu...

Koje namirnice je dobro konzumirati a koje smanjuju kiselinu???

Što treba izbjegavati? Za čokoladu znam da treba izbjegavat, ali to nikad nisam konzumirao jer mi jednostavno ne odgovara... kavu sam izbacio... TRUDIM SE prestat pušit... trudim se ne jesti 3 sata prije spavanja...

Čuo sam da je dobro ujutro pojesti bananu i popit čaj od žalfije... da li je to istina?

Što mi još možete preporučiti???

Unaprijed hvala...

P.S. ZNAM da se moram početi više kretati
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.