Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2005., 22:27   #21
Dovoljno je trazit samo ampulu od kostane srzi.


U staklenopj je ampuli bjele boje.


Samo tako,protiv opadanja kose dobar ti ej sampon FITOVAL.
 
Old 13.05.2005., 23:16   #22
hm, e vidi ovo je zanimljivo - moze li se jednom ostecena kosa dovesti u zdravo stanje ili ne? ako moze - cime? ja moram priznati da meni to nije uspjelo, morala sam se osisati, ne znam u cemu je bio problem - farbanje, prehrana, ili sto, ali maske meni nisu pomogle. a opet, ako kosi nista ne moze pomoci onda je mogu komotno prat sapunom pH 5.5 a puste pare za ampule maske i razne kreme i sampone za suhu kosu iskoristit za skuhat dobar rucak
sumski duh is offline  
Old 13.05.2005., 23:23   #23
tako dugo dok od nečeg bolje izgleda manje se petlja lakše češlja bla, savršeno mi svejedno jel je to hrani il oblaže.

a meni se od pantenea glava peruta.
alexxx is offline  
Old 12.01.2006., 22:38   #24
Cool Njega kose, preparati, vitamini...

cime njegujete kosu?mislim na samponcice,balzame,maske i to i koliko cesto sve to upotrebljavate?ja sam najzadovoljnija lorealovim samponcicima i balzamima,a recimo trenutno sam dobila na poklon pantene masku za kosu i nije losa
koliko ste spremini izdvojiti za te preparate?ja imam dugu kosu pa uzasno patim na njegu i svojedobno sam trosila ogromne novce na skupe preparate(ampule,silikone,voskove)ali sa m skuzila da kvalitetnu kosu imas ili nemas i ako ti puca na nekoj duzini uvijek ce pucati ..uglavnom vecina tih preparata mi nije ni trebala,ali iz straha da mi se kao unisti kosa svasta sam na nju stavljala,ali sada sam odustala od tih silnih preparata i ostala na klasici-sampon+balzam i povremeno maska.zapravo cak imam i neki fluid za vrhove,ali malo ga se stavlja i vrlo cesto zaboravim tako da mi traje jos od ljeta
e da i zanima me da li farbate kosu?ja stavljam preljev i to jednom u 3 mj.(idem u par nijansi tamniju od prirodne)pa bas i nisam primjetila da mi se to odrazilo na kvaliteti.curke kakva su vasa iskustva?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Old 12.01.2006., 23:09   #25
prirodno imam pepeljastu, ravnu, gustu,tesku i ostru kosu.ukratko - uzasnu.patim na kovrcavu pa sam si dala minival raditi 2 puta,il 3.iako svaki put si kazem da necu al eto.takodjer sam koristila sve i svasta za kosu.silikone, maske, sprejeve, ovo ono.odustala od svega, previse novaca za nista je odlazilo.sada koristim samo sampon (aromatica - za rast i jacanje, i regenerator od atee) i tu i tam kad se sjetim posprejam nekim balzamom u spreju kaj sam dobila od shipka i ne znam cega.ne cesljam se cesto jer to dodatno ostecuje kosu,perem ju oko 2 puta tj, farbam u tamno smedju svakih oko 2-3 mj (il nakon dobrog izrasta ) i tak.nis posebno ne tretiram.
mrkvich is offline  
Old 12.01.2006., 23:21   #26
e da sad si me podsjetila na te balzame u spreju koji se ne ispiru!imala sam ih hrpetinu,ali zaista niti jedan mi nije valjao
pospricam i nista
stekla sam dojam da niti jedan ne valja pa ih vise niti ne koristim
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Old 13.01.2006., 00:50   #27
ja imam dugu crnu kosu, nisam se nikad farbala. i to mi je drago, jer je to samo dodatni trosak i briga. sasvim sam zadovoljna ovako
nist posebno ne stavljam na kosu jer mislim da nema potrebe. koristim sampon od l'oreala za volumen i odlican mi je. i to je sve. nakon pranja s tim samponom, kosa mi je sjajna, mirisna, bujna...zapravo tek sam sad skuzila da njegujem kosu samo samponom...
__________________
the road to hell is paved with good intentions

THINGS TURN OUT BEST FOR THOSE WHO MAKE THE BEST OUT OF THE WAY THINGS TURN OUT *art linkletter*
sheila is offline  
Old 13.01.2006., 09:23   #28
balzami u spreju sluze samo za lakse razcesljavanje.
ne znam sto ste ocekivale vise od toga?
Bocca della Verita is online now  
Old 13.01.2006., 09:25   #29
Sunsilk maska iz DM (20-ak kunića) čini čuda.
crtica is offline  
Old 13.01.2006., 09:31   #30
samo skare cine cuda
Bocca della Verita is online now  
Old 13.01.2006., 09:34   #31
Pa ako se koristi Sunsilk*, podrezivanje vrhova je minimalno i to svakih 3-4 mjeseci. I to mislim, doista na vrhove, ne 5 cm

*bilo koja maska za kosu, redovito
crtica is offline  
Old 13.01.2006., 10:20   #32
imam gustu, kvalitetnu, prekrasnu, trenutno nažalost kratku kosu, trenutno prirodne boje
koristim šampon iz lusha (karma trenutno) i genijalan regeneretar iz lusha (jungle) i to je to
otkad sam probala lush ne koristim šampone i regeneratore sa silikonima
također sam prije opterećivala kosu teškim maskama i paknuzima, a sve s geslom 'njege nikad previše, da mi se ne ošteti' al me frizerka uvjerila da je to ne samo nepotrebno nego i kosi koja je zdrava - šteti i muči ju

osim toga, uzimam u obzir da je kosa mrtvo tkivo i ne može se nahraniti
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 13.01.2006., 10:42   #33
ja sam vec odavno prestala koristit kojekakve maske i pakunge, nisam primjetila nikakvu razliku. mijenjam sampone i regeneratore cesto jer ako neki koristim dugo kosa mi postane 'dull' a i volim eksperementirati. isfarbala sam se u svom zivotu, kosa mi je bila svakakvih boja . trenutno jos uvijek imam kratku kosu , smedu s pramenovima.
 
Old 13.01.2006., 10:49   #34
I ovdje, kao i svugdje, svatko je priča za sebe. Meni maska/regenerator čini kosu podatnom, laku ju raščešljam i daje sjaj, te mi kosa ne izgleda "slamasto". Vrhovi mi rijetko pucaju, pa čak i nakon ljetnih mjeseci kad ju morska sol dodatno "njeguje". U zimskim mjesecima, dodatni atak je suhi zrak od centralnog. Mislim jedino da se ne može uspoređivati kratka i duga kosa. Kod kratke svakih mjesec do dva se ide na šišanje, pa vrhovi i ne stignu ispucati, za razliku kod duge kose.
crtica is offline  
Old 13.01.2006., 16:36   #35
Quote:
lianne kaže:
cime njegujete kosu?mislim na samponcice,balzame,maske i to i koliko cesto sve to upotrebljavate?
Kosu perem djecijim samponom,regeneratori i maske koristim od Johna Friede i Keune,krema za kosu (John F.) i silikon za vrhove od Kerastase.
Gel,vosak i lak ne koristim.

Kosu odmaram od bojanja,ofarbala sam se u svoju prirodnu,podrezujem vrhove svaka 3 mjeseca i ljepsa je nego ikad.
croft is offline  
Old 13.01.2006., 17:00   #36
Imam gustu ali tanku, valovitu kosu, pofarbana sam na par nijansi svjetlije od prirodne boje - pepeljasto plava, i donedavno je očajno izgledala - sve kao ispucalo, svaka dlaka na svoju stranu - užas...
Frizerka mi je rekla da ustvari uopće nemam ispucalih vrhova, nego da imam katastrofa suhu kosu, pa uz šampon (trenutno imam nivein za obojenu kosu) koristim masku umjesto regeneratora; i poslije pranja stavim još regenerator koji se ne ispire ili silikon na vrhove.
Kupila sam avonovu pure blonde (ili tak nekak) masku za plavuše - super miriši, a i vidi se razlika - više nemam kup slame na glavi.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 13.01.2006., 17:03   #37
šampon za obojenu kosu, i obavezan balzam, najbolji mi je od dovea.
kosa mi je gusta i ravna tako da nekih osobitih problema nema.
Kruska is offline  
Old 13.01.2006., 19:58   #38
Ne farbam se farbama, nego kanom, sama se sisam, koristim "Down Under Natural's" sampon, "Joe Organique Lavander & Ylang Ylang Conditioner" i "Citre Shine Miracle Polishing Serum".
Kosa mi je malo iznad ramena, gusta, ostre i valovita.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 13.01.2006., 20:43   #39
kosa je slaba točka svim ženama u mojoj (široj) obitelji

moja je tanka i svilenkasta i ravna ko špaga, od volumena ni v, a ni razna feniranja i frčkanja ne pomažu, naravno i masna, pranje svaki ili svaki drugi dan. već par dana razmišljam šta bi poduzela, neka moderna stepenasta frizura je nemoguća iako mi se ne da više imat ravnu kosu do ramena, ma užas
naranđica is offline  
Old 13.01.2006., 21:38   #40
Quote:
croft kaže:
Kosu perem djecijim samponom,regeneratori i maske koristim od Johna Friede i Keune,krema za kosu (John F.) i silikon za vrhove od Kerastase.
Gel,vosak i lak ne koristim.

Kosu odmaram od bojanja,ofarbala sam se u svoju prirodnu,podrezujem vrhove svaka 3 mjeseca i ljepsa je nego ikad.

sta je sve dobro od keune,nikad nisam nista koristila
Samantha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.