Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 11:33   #61
Quote:
sly47 kaže:
sve u svemu moj zaključak je da svatko od nas ima svoju viziju kako taj dan ili bilo što drugo u životu treba izgledati, mene osobno briga kako to ameri rade ili kak izgleda "filmsko vjenčanje"... ono što mi je bitno jest da to bude onako kako sam to JA zamislila i što se meni sviđa...ako je to vatromet od 10000kn za 10 sekundi kod najskupljeg ponuđaća baš me briga dal sam to mogla dobit jeftinije ako sam htjela baš to i tog a moje mogučnosti mi to dozvoljavaju... lolita meni je tvoje vjenčanje bilo lijepo al nikad si sama nebi dovela do toga da se toliko iznerviram jer meni torta, cviječe i sl. nije toliko bitno...al to sam ja a tebi je to bitno i zato nisam komentirala niti jednu tvoju situaciju jer ti imaš drugu viziju od moje i to poštujem a ako mi to več nije normalno radije ću ne komentirat nego ti reći da nisi normalna i da bi ja to napravila ovak ili onak... nije bitno jel vjenčanje raskošno, skromno ili američko bitno je da je to ispunjenje tvoje vizije koštalo to malo ili puno...
a mi sve na ovom forumu smo tu da si pomognemo i podržimo iako neki put mislimo da je to bezveze ili preskupo. Primjera radi nikad ne bi dala za fotke 11000 kn al ako je netko dao toliko ili više tko sam ja da mu govorim da je to preskupo... meni to možda nije toliko bitno al toj osobi je pa ako može super..
Znam da nemaš loše namjere al taj tvoj stav sveznajuče ponekad može biti malo iritantan....
pardon na komentaru, tek kad sam ga napisala vidjela sam post od cats...
Ovo je lijepo i dobro receno
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:40   #62
Ja samo želim reći da je meni osobno Lolita puno pomogla i da mi je poslala puno linkova i fotki, što je sve zajedno pripomoglo da definiram svoje ideje!!!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:43   #63
Ja više neću komentirati, pametnom dovoljno!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:45   #64
kad Cats poludi hehehehe
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:46   #65
ne samo tebi dvolični, svima nama je puno pomogla isto kao i babe,magg, stella(neznam više koji broj),misz, neizostavna disco i tako dalje...
kroz lolitino vjenčanje sam ja shvatila što ne želim i želim ali niti u jednom trenutku nisam kritizirala njezinu viziju. I u tome je bit svega...
al mislim da smo svi shvatili bit i da je vrijeme da se vratimo na temu i ne ljutimo cats više...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:46   #66
Quote:
sly47 kaže:
sve u svemu moj zaključak je da svatko od nas ima svoju viziju kako taj dan ili bilo što drugo u životu treba izgledati, mene osobno briga kako to ameri rade ili kak izgleda "filmsko vjenčanje"... ono što mi je bitno jest da to bude onako kako sam to JA zamislila i što se meni sviđa...ako je to vatromet od 10000kn za 10 sekundi kod najskupljeg ponuđaća baš me briga dal sam to mogla dobit jeftinije ako sam htjela baš to i tog a moje mogučnosti mi to dozvoljavaju... lolita meni je tvoje vjenčanje bilo lijepo al nikad si sama nebi dovela do toga da se toliko iznerviram jer meni torta, cviječe i sl. nije toliko bitno...al to sam ja a tebi je to bitno i zato nisam komentirala niti jednu tvoju situaciju jer ti imaš drugu viziju od moje i to poštujem a ako mi to več nije normalno radije ću ne komentirat nego ti reći da nisi normalna i da bi ja to napravila ovak ili onak... nije bitno jel vjenčanje raskošno, skromno ili američko bitno je da je to ispunjenje tvoje vizije koštalo to malo ili puno...
a mi sve na ovom forumu smo tu da si pomognemo i podržimo iako neki put mislimo da je to bezveze ili preskupo. Primjera radi nikad ne bi dala za fotke 11000 kn al ako je netko dao toliko ili više tko sam ja da mu govorim da je to preskupo... meni to možda nije toliko bitno al toj osobi je pa ako može super..
Znam da nemaš loše namjere al taj tvoj stav sveznajuče ponekad može biti malo iritantan....
pardon na komentaru, tek kad sam ga napisala vidjela sam post od cats...

u potpunosti potisujem ovo!

on topic -
sala - oko 12 500€
vjenčanica - 4000kn
odjelo - 3770kn
prstenje - 2800kn
pozivnice - 1800kn
fotografiranje + snimanje - 5500kn
cvijeće ( sve osim ružmarina ) - oko 2000kn
bend - 1500€

točne cijene svega i ostalih "sitnica" koje nisam navela, javim nakon vjenčanja.

nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:49   #67
ja sam rekla da cu jednoga dana kada cu se udavati potrositi onoliko novaca koliko ce mi biti potrebno da ostvarim sve svoje zelje..i koliko ce mi biti potrebno da moje vjencanje izgleda bas onako kako ja hocu..jednom se mislim udavati..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:51   #68
Quote:
Mischa kaže:
ja sam rekla da cu jednoga dana kada cu se udavati potrositi onoliko novaca koliko ce mi biti potrebno da ostvarim sve svoje zelje..i koliko ce mi biti potrebno da moje vjencanje izgleda bas onako kako ja hocu..jednom se mislim udavati..
Svaka cast, i ja tako razmisljam
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:53   #69
Znam Cats da si rekla dosta, ALI... ne kužim zašto napadate lolitu Mislim da je cura samo malo više iskrena od ostalih, a to što nekoga to vrijeđa to je samo njegova stvar! Meni osobno lolitini savjeti najviše pomažu, jer je na svadbi imala ili ima savjet za stvari koje ja želim imati, a mislim i da je većina vas oduševljena njezinim svadbenim detaljima. Ja sam uvijek za to da se plati manje i dobije više, jer zašto bi samo tako indiferentno prolazili pored stvari.... Ne znam možda neke cure u nedostatku vremena daju samo pare i ne pitaju za cijenu, ja nisam takva, ja nevolim kad me preveslaju, ljuti me kad se nešto naplaćuje daleko iznad stvarne vrijednosti i zato kužim lolitu. Meni vjenčanje nije najskuplji dan u životu, već najljepši, a ljepota može biti i besplatna, tako da.... Lolita ostani gdje jesi, meni tvoji savjeti puno znače i pomažu! Znam da ti ovaj forum više nije potreban i drago mi je da nam želiš pomoći i stvrno mislim da nisi htjela, ni namjeravala biti bezobrazna prema nikome! I da naravno da se slažem da je svako vjenčanje posebno na svoj način jer već sam sigurno prije rekla puno je ljubavi uloženo u taj dan ljubavi, pa se sve treba cijeniti, ali ne i sviđati! Babe je bila lijepa i super je odradila svoje vjenčanje (znam da je već i bila iscrpljena od svega) i moram priznati da mi njezino vjenčanje izgleda exkluzivno jer je uključila i neke posebne detalje koji koštaju, ali je rezultat i dojam nenaplativ, dok je lolitino ako treba uopće uspoređivat, lijepo vjenčanje sa puno originalnih ili barem kod nas ne baš često viđenih detalja, a ljepota je na kraju krajeva u svim tim detaljčićima i u vatrometu i u doma napravljenim kuglama od lišća
Ja vas sve ovdje volim i nemojte nikome uzimat za zlo ništa jer mislim da nikome ovdje nije namjera to raditi
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 11:54   #70
ok cure,dosta prepucavanja..ja mislim da su i jedna i druga u pravu na svoj način...ali vratimo se temi...mene zanima kako je lolita platila onu cifru koju je napisala za onoliko dodatnih stvari koje je imala...60E stolac !!!,catering,hostel,jazz i violinski kvartet,solo pjevačica,dekoracije,šator...molim te lolita ako možeš napisat neke pojedinačne cifre....o tome i je ovaj post,a ne o tome tko je u pravu,a tko ne...zanima me koliko je koštao violinski kvartet naprimjer i gdje si ga upotrijebila..u crkvi ili u restaću,koliko te koštala solo pjevačica za crku di si ju nabavila i tako to...
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:01   #71
Quote:
ivanar kaže:
ok cure,dosta prepucavanja..ja mislim da su i jedna i druga u pravu na svoj nači...ali vratimo se temi...mene zanima kaok je lolita platila onu cifru koju je napisala za onoliko dodatnih stvari koje je imala...60E stolac!!!,catering,hostel,jazz i violinski kvartet,solo pjevačica,dekoracije,šator...molim te lolita ako možeš napisat neke pojedinačne cifre....o tome i je ovaj post,a ne o tome tko je u pravu,a tko ne...zanima me koliko je koštao violinski kvartet naprimjer i gdje si ga upotrijebila..u crkvi ili u restaću,koliko te koštala solo pjevačica za crku di si ju nabavila i tako to...
Ja se slažem. Ajmo neke cifre na sunce!!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:21   #72
Svi mi imamo neku viziju svog vjenčanja,ali nažalost ponekad se to financijski ne može izvesti.Zato ćemo mi imati svadbu za 50 ljudi,koja će nas koštati oko 25000 kuna.Točnu cifru ću vam javiti nakon svadbe.I vjerujem da će biti jednako lijepo kao i neke skuplje svadbe.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:23   #73
Malo mi ne ide pravopis danas...Trudnički hormoni valjda.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:26   #74
Dakle prave smo kokoši eto šta drugo reči !

Mene zanima zapravo da li se uopće na pozivnicama može uštedjeti ako se idu raditi same ? Da li je netko probao ? Kolika mu je bila razlika i gdje je eventualno nabavljao materijal ?

Nas zanima klasična pozivnica sa mašnom dakle ništa ekstra već čisto onako jednostavno elegantno i unutra napisan poziv na tzv. paus papiru !

Hvala
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:35   #75
breskva ja sam sama radila pozivnice, koverta je bila paus a papir unutra (bez ikakvog preklopa) malo tvrđi u istoj nijansi sa običnim digitalnim tiskom. i još sam u to sve stavila sitno sušeno cviječe u istim nijansama da baš nebude monotono i ispalo je jako lijepo....barem su mi takvi bili komentari...
koverte su bile 3kn/komad a za papir neznam jer nam je tisak radio frend pa nam nije htio zaračunat ništa al u art materijalu gdje sam kupovala koverte ima i takvog papira, veličina A4 i mislim da nije bio skup...
i taj frend nam je i rezao s tom nekakvom rezalicom da rubovi budu onak lijepi...
odi u taj art materijal ili onu papirnicu na cvjetnom i najprije pogledaj koverte i onda na njih kombiniraj papir...uglavnom imaš večinu u istim nijnsama...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:40   #76
Quote:
Breskva kaže:
Mene zanima zapravo da li se uopće na pozivnicama može uštedjeti ako se idu raditi same ? Da li je netko probao ? Kolika mu je bila razlika i gdje je eventualno nabavljao materijal ?
Hvala
Mi smo u procesu izrade naših pozivnica i mislim da će nas puuuuuunooooo jeftinije doći, cca. 2-3 kn maksimalno, a one koje su se meni eventualno sviđale su bile i po 12 kn, iako ja stvarno nisam našla ni jednu koja me oborila s nogu, zato sam se i odlučila za neke američke koje sam na netu našla i dobila uzorak poštom. Tvoja jednostavna stvarno ne bi trebala doći skoro ništa osim plaćenog papira, a to je stvarno malo. No, vjerojatno ti druge cure iz gotovog iskustva mogu reći više!!!

E da i iz pouzdanog iskustva frendice znam da ti u tom dućanu kod kina Zagreb radi i tip koji će ti za neku siću izrezat papir na veličine pozivnica koju želiš imat isto i za zahvalnice (napravi ti one utore zastavit sliku) i znam da je ona na paus printala na običnom printeru u firmi i to je dakle bilo besplatno, tako da mislim da njezina pozivnica nije koštala više od kune po komadu!!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:00   #77
moje vjenčanje je koštalo 10 000 Kn.
uključujuči odjelo,vjenčanicu,cipele..mašne za auto(sami napravili)
pozivnica nije bilo,večera za 35 ljudi,fotografije i video smo pokupili
od ljudi koji su nas slikali i snimali (a skoro svi to rade)
pa kad se sve skupi blio je 200-tinjak dobrih a video sam sama obradila i snimila nije da nemamo para nego jednostavno nismo htjeli dati
pare za gluposti pozvali smo obitelj i najbolje prijatelje u konobu i zabavili
se vjerojatno bolje nego na vjenčanju od 200-300 ljudi koji se ne poznaju medjusobno?!
tanja848 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:16   #78
Quote:
tanja848 kaže:
moje vjenčanje je koštalo 10 000 Kn.
uključujuči odjelo,vjenčanicu,cipele..mašne za auto(sami napravili)
pozivnica nije bilo,večera za 35 ljudi,fotografije i video smo pokupili
od ljudi koji su nas slikali i snimali (a skoro svi to rade)
pa kad se sve skupi blio je 200-tinjak dobrih a video sam sama obradila i snimila nije da nemamo para nego jednostavno nismo htjeli dati
pare za gluposti pozvali smo obitelj i najbolje prijatelje u konobu i zabavili
se vjerojatno bolje nego na vjenčanju od 200-300 ljudi koji se ne poznaju medjusobno?!
Bila je i moja svadba vesela, iako je bilo 450 ljudi.
Kakve to veze ima uopce? Zabave se dobro i 50 ljudi i 500.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:17   #79
breskva eto super ti je mala budala objasnila, ja da sam sama printala mogla sam to isto u firmi na printer u boji tako da ako želiš nešto jednostavno nije to teško izvesti a nije ni skupo...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:20   #80
ja osobno smatram da lolita nije mislila ništa loše reći. niti jedno vjenčanje nije jeftino kad gledaš da je to jedan dan i da ustvari ti častiš večerom i preko 100 ljudi ponekad!! po meni je jedino glupo kad si ljudi uzimaju nešto što ne mogu platiti! i onda dižu ogromne kredite koje otplaćuju kao da otplaćuju stan!! (okej, pretjerujem...). svako, i ono najjeftinije vjenčanje, uz malo mašte i truda može izgledati 100puta bolje od nekog koje je uzelo masu para a organizirala ga je osoba bez ukusa.
moj brat je platio svoje vjenčanje nekih 2000E. bilo nas je 30ak i bilo je prekrasno i masu toga je moja šogorica radila sama...ali mogu reći da je uistinu bilo prelijepo. bolje od nekih skupljih na kojima sam bila.

Tako da...Bebe, tvoje je vjenčanje bilo jako lijepo, to se vidi. pa da si rekla da je i 100 000E koštalo, a da ste si to mogli priuštiti, neka!! ja to uvijek podržavam!
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.