Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 18:37   #201
[QUOTE]
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Dao si spisak nestalih slavenskih plemena a ne spisak heterogenih grupa ili plemena koje su se naselile na podrucju danasnje ili stare Srbije i formirale umjetnu naciju na tudji podsticaj.

To su samo neki čija su imena zapamćena, bilo ih je još čija su imena zaboravljena. Takvi su naselili Rašku. Ne samo Rašku, nego i Bugarsku, Daciju, čitav Balkan. Ako možeš, reci imen slavenskog plemena ili plemena koji su se spojili s turkijskim Bugarima. Ne znaš?
Ne znaju ni doktori povijesti, ali znaju da su se Slaveni spojili s turkijskim Bugarima, a to što im ime nije ostalo zapamćeno nije bitno za tu činjenicu.


Quote:
Znaci ipak su sami formirali narod i nazvali se robovi. Zar nisi do maloprije tvrdio da je Srbe formirao neko drugi i nazvao ih robovi?
Ne, nitko Srbe nije formirao. Ali im jest dao ime. Općenito ime za Slavene koji su bili u bizantskoj službi oko Soluna. Dio njih je naselio Rašku, dio njih je ostao u Grčkoj i nestao.
Ne zamjeri, nisam ja kriv što je to tako.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:09   #202
To je tako u tvojoj glavi...

 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:30   #203
Da je bilo drugačije, valjda bi postojao neki dokaz, ali ništa.
Postojanje drugih naroda sličnog imena nisu dokaz, ne govorimo o drugim narodima. Spore, Sarmati, Sirbi nisu Srbi, nema nikakvih dokaza da ima neka veza među njima. Niti ima ikakva poveznica između Lužičana i Balkanaca.
Nije do mene.
Mada, moguće je da u budućnosti netko nađe drugačije dokaze, ali o to9m potom.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:05   #204
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ja kažem bilo je tako i tako, ti kažeš da nije bilo jer ja nisam bio tamo, pa ne mogu znati. kako možeš tvrditi da nije bilo tako nego drugačije s obzirom da ti nisi bio tamo?
Ti si taj koji tvrdi da se nešto ne može znati ako tamo nisi bio osobno.
Ako tako misliš, onda uopće ne možeš sebi uzeti tu slobodu da kažeš da tako nnije bilo, s obzirom da nisi bio tamo.
Jedino što možeš je reći da je možda tako bilo, a možda i ne, ali da ne znaš jer nisi bio tamo.
Ti kazes bilo je tako i tako i nagadjas. Nemas o tome nikakve povijesne izvore niti dokaze. Cak ni Crnojevic u svojim irelevantnim "dokazima" o porijeklu imena nigdje ne spomnje nikakve heterogene skupine. Ti si na ovoj temi po tom pitanju potpuno sam i bez dokaza. Uvjeri me u suprotno sa nekim dokazom o heterogenim skupinama, molim te.
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Servski Slaveni su spletom okolnosti stvorili novi narod koji je diobio servsko ime, a nije ga dobio referendumom, tako ih je nazivo Bizant, a oni su prihvatili.
Postalo je dio njihove političke stvarnosti. Teško da su i razmišljali o značenju, prihvatili su ga kao takvo.
Znaci to je dokaz tvoje teze? Splet okolnosti?
Ako vec tvrdis da se nesto dogodilo "spletom okolnosti", onda bi mogao i napisati koji je to "splet okolnosti" bio i dati nam dokaze pa da imamo o cemu pricati. Ovako su to samo tvoje prazne tlapnje.
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Dokazi su tu, iznio ih je Crnojević, a drugi izvori potvrđuju da je bilo Slavena i Slavena čija su imena nestala u povijesti, a bilo ih je i oko Soluna.
Crnojevići "dokazi", iako potpuno nepouzdani i irelevantni za ono sto im je bio cilj, nigdje ne dokazuju tvoje tvrdnje o "heterogenim skupinama". O tome on cak nije ni govorio. Svi njegovi tzv. "dokazi" su bili u smjeru pokazivanja veze imena sluga/rob sa imenom naroda. O tim glupostim smo mislim vec rekli sve.
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pokazao sam ti imena nekih koji su obitavali na drugim područjima, tvrdio si da nema drugih Slavena, čekam izvinjenje.
Tvrdio sam, a i dalje tvrdim, da nikakve heterogene skupine, grupice i rodovi se nisu pretopili u novi narod i preuzeli ime koje im je netko drugi dao.
Kada das, zajedno sa dokazom, imena plemena sa teritorija stare Srbije koja su nestala i od kojih je nastao novi umjetni narod kome su drugi dali ime robovi/sluge a on to prihvatio, dobijes od mene izvinjenje.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:18   #205
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
To su samo neki čija su imena zapamćena, bilo ih je još čija su imena zaboravljena. Takvi su naselili Rašku. Ne samo Rašku, nego i Bugarsku, Daciju, čitav Balkan. Ako možeš, reci imen slavenskog plemena ili plemena koji su se spojili s turkijskim Bugarima. Ne znaš?
Ne znaju ni doktori povijesti, ali znaju da su se Slaveni spojili s turkijskim Bugarima, a to što im ime nije ostalo zapamćeno nije bitno za tu činjenicu.
Plemena koja su nestajala uvijek su se stapala u veci narod (i sam navodis dokaz za to). Nikada u povijesti nije zabiljezeno da su nestala i formirala umjetni narod (i jos uz to preuzeli ime koje je uvrijedljivo). Daj mi bilo kakav dokaz iz povijesti za bilo sto slicno?

Umjetni narodi u to doba (rani srednji vijek) nisu postojali. Postoje "umjetne" nacije ali one su formirane mnogo kasnije (valjda i sam to znas).
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne, nitko Srbe nije formirao. Ali im jest dao ime. Općenito ime za Slavene koji su bili u bizantskoj službi oko Soluna. Dio njih je naselio Rašku, dio njih je ostao u Grčkoj i nestao.
Naravno da ih nije formirao a nije im ni dao ime. Uhvatio si se za slucajnu podudarnost imena naroda sa znacenjem tog imena na nekom stranom jeziku i iz toga iznio teoriju (da ne govorimo da ti je Crnojevic glavni dokaz).

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne zamjeri, nisam ja kriv što je to tako.
Ne zamjeram ja tebi to sto pises. Samo trazim dokaz koji je malo ozbiljniji od DAI-ja i izvadaka iz beogradske Politike. To nikako da dobijem od tebe.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 22:23   #206
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Ne zamjeram ja tebi to sto pises. Samo trazim dokaz koji je malo ozbiljniji od DAI-ja i izvadaka iz beogradske Politike. To nikako da dobijem od tebe.



Spameru!
10. put ti pokazujem riječi prof. dr Sime Ćirkovića, da su Srbi su dobili ime, naravno, po socijalnom sloju - SEBRIMA


Iz knjige


Poznati srpski istoricar Dr Sima Ćirković, kaže da je termin SRBIN imao socijalni karakter!



Spameru, pored raznih dokaza koje sam iznio, prof dr SIMA ĆIRKOVIĆ, sa BG univerziteta, kaže, on, koji je pročitao SVE Nemanjićke povelje i ne samo da ih je pročitao, nego je svako slovo u njima razmotrio i o njima decenijama razmišljao, kaže da je OZNAKA SRBIN IMALA Č I S T O SOCIJALNI SADRŽAJ!
SIMA ĆIRKOVIĆ HEJ, NE Alister i Miki Maus, već SIMA ĆIRKOVIĆ!!!
KAŽE DA JE SRBIN BIO SOCIJALNA KATEGORIJA!
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 23:26   #207
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
prof dr SIMA ĆIRKOVIĆ, sa BG univerziteta, kaže, on, koji je pročitao SVE Nemanjićke povelje i ne samo da ih je pročitao, nego je svako slovo u njima razmotrio i o njima decenijama razmišljao, kaže da je OZNAKA SRBIN IMALA Č I S T O SOCIJALNI SADRŽAJ!
SIMA ĆIRKOVIĆ HEJ, NE Alister i Miki Maus, već SIMA ĆIRKOVIĆ!!!
Pa da je to rekao Miki Maus, onda bi ti citirao njega. Vec si negdje citirao politikin zabavnik cini mi se.
Osim toga, prof. dr. Sima Cirkovic kaze jedno a prof. dr. Nenad Djordjevic kaze drugo. Kome sad vjerovati?


No hajde da ovaj put proanaliziramo i malo sto to ustvari profesor Sima kaze:

Taj profesor kaze da "izvori pokazuju" (a ne bi bilo lose znati koji izvori i zasto je to "izvori pokazuju" stavio pod navodnike) da je oznaka Vlah, Arbanas, pa cak i Srbin (zasto ne Sebar ili Serv ako naziv Srbin nije postojao kako ti tvrdis) imala cisto socijalni i statusni sadrzaj. Ovo statusni si namjerno presutio u svojim tezama i zadrzao samo socijalni posto se ne uklapa u tvoju tezu. Statusni sadrzaj moze se odnositi i na pripadnost plemstvu odredjenog naroda. Dalje pise da se drustvene grupe nisu razlikovale SAMO po obiljezjima koja se u moderno doba smatraju za etnicka, vec i po obiljezjima koja se danas racunaju u vjerska, socijalna i pravna.

Dakle u ovom jako kratkom tekstu, izvucenom iz tko zna kojeg konteksta, nigdje ne pise da su Srbi kao narod dobili ime po socijalnoj grupi i jos manje da je to grupa robova/slugu (kako si ti cijelo vrijeme spamao po ovom forumu). PISE VRLO JASNO DA SE OZNAKA SRBIN KORISTILA NE SAMO KAO ETNICKA ODREDNICA NEGO KAO I SOCIJALNA. Nista tu ne podrzava tvoje suplje teze, naime profesor Sima jasno kaze da je Srbin i etnicka odrednica.



Drugi put procitaj cijeli tekst koji citiras kao dokaz a ne samo jednu ili dvije rijeci koje ti se svide.

Zadnje uređivanje Alister : 07.06.2007. at 02:51.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 03:21   #208
Procitajmo jos nesto sto pise prof dr SIMA ĆIRKOVIĆ, sa BG univerziteta, "on, koji je pročitao SVE Nemanjićke povelje i ne samo da ih je pročitao, nego je svako slovo u njima razmotrio i o njima decenijama razmišljao" (kako nas uvjerava Crnojevic ):

Quote:
Sima Cirkovic kaže:
http://www.rastko.org.yu/isk/scirkovic-middle_ages.html
Sima Cirkovic - Rises and falls in Serbian statehood in the middle ages
The preconditions for the creation of the Serbian nation came about in the seventh century when part of the Serbian tribes settled in the Roman province of Dalmatia, along with some of the other groups of Slavs. It is not known what differentiated those groups at that time or what the basis was for their individuality. Narratives about their origins played a role in distinguishing them. Among the Balkan Serbs the tradition was long held that they came from the north, from "White" Serbia, whence also came the oldest ruling family.

Members of the Serbian tribes participated in the development of several principalities. Apart from Serbia which (in the ninth century)stretched from the Sava to the Dinaric massif, approximately from Ibar in the East to Vrbas in the West, they settled in mountainous regions and karst areas which would give the inhabitants special names: the Tribes of Neretva - those who settled between the Cetina and the Neretva and on the islands of Brac, Hvar, and Korcula; the Tribes of the Zahumlje region - those who settled between the Neretva and the hinterlands of Dubrovnik; the Tribes of Travunija and Konavli - those who settled between Dubrovnik and Boka Kotorska. In the eleventh century, one of the centres of Serb political life was the Principality of Duklja, which spread around Lake Scutari and the valley of the River Zeta.
Iz ovog se jasno vidi da prof. Sima Cirkovic govori o postojanju srpskog plemena a ne o "socijalnoj grupi" od koje je nastao narod.

Uz ostalo, prof. Sima Cirkovic jasno kaze i da je Duklja srpska zemlja. Nadam se da se s tim slaze i Crnojevic koji cijeni prof Cirkovica.

Kexx, ovo je i za tebe. Ti si rekao da vjerujes Crnojevicevim izvorima. Crnojevic ti citira prof. Simu Cirkovica koji jasno govori o postojanju srpskog plemena. Dakle nema nikakvih "hetorogenih skupina"...

Zadnje uređivanje Alister : 07.06.2007. at 05:07.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 13:48   #209
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Ti si nepopravljivi spamer i ocito ti je to cilj. Prethodna tema ti je zatvorena zbog spama i nadam se da ces dobiti zaprijeku zbog iznosenja lazi.

Jos jednom i posljedni put za tebe, posto ti citanje sa razumijevanjem ide teze, kako vidim: to sto je srpski patrijarh "Poreklom Bugarin iz svešteničke porodice Jefrem ..." kako i sam kazes, ne umanjuje cinjenicu da je srpski patrijarh. Njegova krvna zrnca nisu bitna. Da li ti je to jasno i dopire li to do tvog cementiranog uma?
Srbijanski spameru, na forumima sudjelujem već mnogo godina a još više se bavim poviješću i ako sam se ičeg nagledao i naslušao to je da stalno neki Srbijanac za svakog Hrvata što vrijedi na bilo kojem polju traži i izmišlja srpske djedove, pradjedove, očeve i onda dotičnog Hrvata proglašava Srbinom. Zato ne guslaj jer ovo ti nije kraj na Moravu gdje možeš ljude uvjeravat da ti sad kao nije važno što je lik bio Bugarin jer je bio srpski patrijarh kad se sva sila srpskih krivotvoritelja povijesti trudi dokazati da je Ruđer Bošković katolički Srbin jer mu je otac trgovao po turskom Novom Pazaru koji je sad slučajno u Srbiji a ne spominju da je iz katoličkog sela u kojem i danas žive Hrvati i da je sam Bošković u svojim pismima koje je doma slao iz Italije pisao da je u Italiji vidio naše Hrvate. Nikada nije napisao nigdje da je Srbin što vi valjda uzimate kao dokaz da nije smio reć jer su mu ustaše sigurno prijetile. Ili osporavaj dokumente ili odi guslaj na index portal, tamo ima puno tvojih.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 14:33   #210
Ruđerov otac je bio pravoslavac iz okoline Trebinja, prešao je na katoličanstvo da bi se mogao oženiti kćerkom bogatog Talijana. Rođen je u Dubrovniku, a živio je u Italiji. Po čemu je Hrvat?
Biber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:09   #211
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Srbijanski spameru, na forumima sudjelujem već mnogo godina a još više se bavim poviješću i ako sam se ičeg nagledao i naslušao to je da stalno neki Srbijanac za svakog Hrvata što vrijedi na bilo kojem polju traži i izmišlja srpske djedove, pradjedove, očeve i onda dotičnog Hrvata proglašava Srbinom. Zato ne guslaj jer ovo ti nije kraj na Moravu gdje možeš ljude uvjeravat da ti sad kao nije važno što je lik bio Bugarin jer je bio srpski patrijarh kad se sva sila srpskih krivotvoritelja povijesti trudi dokazati da je Ruđer Bošković katolički Srbin jer mu je otac trgovao po turskom Novom Pazaru koji je sad slučajno u Srbiji a ne spominju da je iz katoličkog sela u kojem i danas žive Hrvati i da je sam Bošković u svojim pismima koje je doma slao iz Italije pisao da je u Italiji vidio naše Hrvate. Nikada nije napisao nigdje da je Srbin što vi valjda uzimate kao dokaz da nije smio reć jer su mu ustaše sigurno prijetile. Ili osporavaj dokumente ili odi guslaj na index portal, tamo ima puno tvojih.
Koji je tebi? O cemu ti pises?
Kakav Rudjer Boskovic i kakvo osporavanje Hrvata? Gdje ja o tome govorim i zasto uopce polemiziras sa mnom o necemu o cemu ja nisam pisao?
Ja ti govorim da necije porijeklo nije bitno i to je moje misljenje a ocito i misljenje onih koji su tom tipu bugarskog porijekla dali funkciju srpskog patrijarha. TO sto se neki drugi s tim ne slazu, bitno mi je otprilike kao i tvoje misljenje (znaci ni malo). Idi tamo pa se svadjaj sa njima, sto si mene nasao da mi se zalis o svojim problemima.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:15   #212
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Procitajmo jos nesto sto pise prof dr SIMA ĆIRKOVIĆ, sa BG univerziteta, "on, koji je pročitao SVE Nemanjićke povelje i ne samo da ih je pročitao, nego je svako slovo u njima razmotrio i o njima decenijama razmišljao" (kako nas uvjerava Crnojevic ):



Iz ovog se jasno vidi da prof. Sima Cirkovic govori o postojanju srpskog plemena a ne o "socijalnoj grupi" od koje je nastao narod.

Uz ostalo, prof. Sima Cirkovic jasno kaze i da je Duklja srpska zemlja. Nadam se da se s tim slaze i Crnojevic koji cijeni prof Cirkovica.

Kexx, ovo je i za tebe. Ti si rekao da vjerujes Crnojevicevim izvorima. Crnojevic ti citira prof. Simu Cirkovica koji jasno govori o postojanju srpskog plemena. Dakle nema nikakvih "hetorogenih skupina"...
To su gluposti, Sima to mora da piše da se uklopi u svetosavsku istoriografsku školu, da ga ne bi zaklali u Beogradu.
Iskren je onamo đe kaže: "OZNAKA SRBIN IMA ČISTO SOCIJALNI SADRŽAJ"
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:19   #213
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Ruđerov otac je bio pravoslavac iz okoline Trebinja, prešao je na katoličanstvo da bi se mogao oženiti kćerkom bogatog Talijana. Rođen je u Dubrovniku, a živio je u Italiji. Po čemu je Hrvat?
Po tome što kaže naše Hrvate a to nikada Srbin ili Čeh ili Talijan ne bi napisali. Ionako nema nigdje zapisa da jhe Ruđer rekao ili napisao da je Srbin, to ste samo vi izveli u svojoj maniji posrbljivanja. Stari mu je mogao biti što got hoćeš iako ja sumnjam da je bio pravoslavac jer Orahov Do i pravoslavlje u 18. stoljeću nekako ne idu skupa a ni danas. Uostalom, kad se već kačiš na pravoslavlje znaj da su u istočnoj Hercegovini preci kasnijih pravoslavaca prešli iz katoličanstva u pravoslavlje jer nisu imali više katoličkih popova koje su Turci potamanili pa su onda uzeli pravoslavnog jer su zaključili da je i to bolje nego da budu muslimani. Ja znam da vi pravoslavlje povezujete sa Srpstvom ali budi svjestan da tim ljudima patrijarh nije bio u Beogradu ni Peći nego u Carigradu. Svetosavlje je srpska vjera, pravoslavlje nije. Znaš ti to itekako.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:21   #214
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Koji je tebi? O cemu ti pises?
Kakav Rudjer Boskovic i kakvo osporavanje Hrvata? Gdje ja o tome govorim i zasto uopce polemiziras sa mnom o necemu o cemu ja nisam pisao?
Ja ti govorim da necije porijeklo nije bitno i to je moje misljenje a ocito i misljenje onih koji su tom tipu bugarskog porijekla dali funkciju srpskog patrijarha. TO sto se neki drugi s tim ne slazu, bitno mi je otprilike kao i tvoje misljenje (znaci ni malo). Idi tamo pa se svadjaj sa njima, sto si mene nasao da mi se zalis o svojim problemima.
Što ste se zakačili onda što je Tesla porijeklom Srbin kad je sam rekao da mu je domovina Hrvatska a poslije je uzeo američko državljanstvo i bio američki znanstvenik? Čak ste slali i pismo Amerima da ga ne zovu hrvatskim znanstvenikom jer kao Hrvatske nije ni bilo onda. Jel i tu nije porijeklo bitno, spameru?
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:26   #215
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Što ste se zakačili onda što je Tesla porijeklom Srbin kad je sam rekao da mu je domovina Hrvatska a poslije je uzeo američko državljanstvo i bio američki znanstvenik? Čak ste slali i pismo Amerima da ga ne zovu hrvatskim znanstvenikom jer kao Hrvatske nije ni bilo onda. Jel i tu nije porijeklo bitno, spameru?
Sad si nasao i Teslu.
Naravno da njegovo porijeklo nije bitno za Amerikance. On je americki znanstvenik, srpskog porijekla. Citas li ti uopce sto ja pisem ili samo spamas po obicaju?
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:31   #216
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Naravno da njegovo porijeklo nije bitno za Amerikance. On je americki znanstvenik, srpskog porijekla. Citas li ti uopce sto ja pisem ili samo spamas po obicaju?
Šta, a hrvatski ne može bit jer se tu samo rodio, živio i odškolovao do svoje 28 godine? Specijalno se pismom utvrdilo čiji ne smije bit unatoč njegovim vlastitim riječima koje je izgovorio u Zagrebu, vi svi znate bolje od njega??
Isto ko što ni Milanković koji je rođen u Dalju, civilna Hrvatska nije rođen u Hrvatskoj nego uvijek u Austrougarskoj?
Ma daj... nisam ja uopće osporavao da ste vi imali srpskog patrijarha, samo kažem da je on Bugarin. Meni je drago da tebi ne smeta ta činjenica, ne smeta ni meni. Zbog te multikulturalnosti vidio sam da Srbima ne smeta ni to što vam je Šerifovićka Romkinja jer je srpska pjevačica. Jel tako? Što je tu teško tako za shvatit?
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:52   #217
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
To su gluposti, Sima to mora da piše da se uklopi u svetosavsku istoriografsku školu, da ga ne bi zaklali u Beogradu.
Iskren je onamo đe kaže: "OZNAKA SRBIN IMA ČISTO SOCIJALNI SADRŽAJ"
Crnojeviću, sve je receno. Nema se vise sto dodati. Vidjeli smo kako manipuliras sa tim tvojim tzv. dokazima. Sima je rekao sto je rekao i to je napisao u nekoliko knjiga. Ovo o "klanju u Beogradu" je u najmanju ruku smijesno. Te knjige su objavljne i na zapadu.

A ti si izvukao citat tko zna odakle i iz kog konteksta (nisi dao cak ni dokaz da je to stvarno iz njegove knjige) i jos si uz to pogresno interpretirao to sto Sima kaze a sad to ponavljas ponovo (procitaj moj post i Simin citat - ne pise bas to sto ti tvrdis).

Samo se sramotis bez razloga i dalje.

Evo ti nesto iz jedne druge Simine knjige. Kupi knjigu i procitaj sam, nije skupa:

http://www.amazon.com/Serbs-Peoples-.../dp/0631204717

Quote:
The Serbs (Peoples of Europe) [ILLUSTRATED] (Hardcover)
by Sima M. Cirkovic (Author) "Parts of the Serbian tribe were among the Slavs who headed south across the borders of the Roman Empire during the sixth and seventh centuries...


No nisi mi odgovorio, da li je Duklja srpska zemlja kako Sima kaze?
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:56   #218
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Šta, a hrvatski ne može bit jer se tu samo rodio, živio i odškolovao do svoje 28 godine? Specijalno se pismom utvrdilo čiji ne smije bit unatoč njegovim vlastitim riječima koje je izgovorio u Zagrebu, vi svi znate bolje od njega??
Isto ko što ni Milanković koji je rođen u Dalju, civilna Hrvatska nije rođen u Hrvatskoj nego uvijek u Austrougarskoj?
Ma daj... nisam ja uopće osporavao da ste vi imali srpskog patrijarha, samo kažem da je on Bugarin. Meni je drago da tebi ne smeta ta činjenica, ne smeta ni meni. Zbog te multikulturalnosti vidio sam da Srbima ne smeta ni to što vam je Šerifovićka Romkinja jer je srpska pjevačica. Jel tako? Što je tu teško tako za shvatit?
Ajde smiri malo. Niko ti ne brani da se ponosiš Milankovićem, Boškovićem, Teslom, Runjaninom itd.
Btw Josip Jelačić je rođen u Srbiji
Biber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:04   #219
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Šta, a hrvatski ne može bit jer se tu samo rodio, živio i odškolovao do svoje 28 godine? Specijalno se pismom utvrdilo čiji ne smije bit unatoč njegovim vlastitim riječima koje je izgovorio u Zagrebu, vi svi znate bolje od njega??
Ponovo se svadjas sa mnom oko necega sto ja nisam rekao.
Naravno da Tesla moze biti i hrvatski znanstvenik. Gdje ja kazem da ne moze? Ja cak smatram da je Tesla i hrvatski znanstvenik ali nije Hrvat kako su neki tvrdili. (slicno kao sto je npr. Serbedzija hrvatski glumac a porijeklom je Srbin...)
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Ma daj... nisam ja uopće osporavao da ste vi imali srpskog patrijarha, samo kažem da je on Bugarin. Meni je drago da tebi ne smeta ta činjenica, ne smeta ni meni. Zbog te multikulturalnosti vidio sam da Srbima ne smeta ni to što vam je Šerifovićka Romkinja jer je srpska pjevačica. Jel tako? Što je tu teško tako za shvatit?
Nista meni nije tesko za shvatiti, ali mi se cini da ti imas problema sa tim. Sto tebi smeta multikulturalnost?
S jedne strane organski ne podnosis Srbe i mrzis sve srpsko i ismijavas se sa Srbima, a s druge strane pises o Tesli...Budi barem dosljedan.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:13   #220
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Ajde smiri malo. Niko ti ne brani da se ponosiš Milankovićem, Boškovićem, Teslom, Runjaninom itd.
Btw Josip Jelačić je rođen u Srbiji
Ja se ponosim Teslom koji je bio Srbin i usto volio svoju Hrvatsku, Runjaninom koji uostalom nikada nije govorio da je Srbin nego je bio Hrvat pravoslavne vjere kao i Svetozar Boroević, ne SPC svetosavske vjere, katolikom Boškovićem koji u Italiji vidi njegove Hrvate a mislim da vi Srbinu i srpskom znanstveniku Milankoviću ne bi trebali uzimati za zlo što se rodio u Hrvatskoj, ne čini ga to kužnim. Josip Jelačić se rodio u Hrvatskoj jer je Srijem u to doba bio u Hrvatskoj. To što je danas Srijem u Srbiji nije bitno jer ako Beograd sutra potpadne u Rumunjsku to ne znači da se netko danas tamo rođen rodio u Rumunjskoj. Kužiš? Istina je prekrasna stvar.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.