Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 14:27   #201
Quote:
marin16 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudovi, ja sam takoder obavio plastiku ligamenta na desnom koljenu. Pa me zanimaju ovo. Na onom papiru kojeg sam dobio otpusno pismo pise da bih vjezbe trebao nastaviti raditi u ortozi. Ali ja sam u bolnici, btw u Lovranu, radio vjezbe bez ortoze pa me zanima vase misljene, ja sam dosad radio bez ortoze jer mislim da tako misici mogu brze ojacati. U utorak ce mi biti 5 tjedana od operacije. I da li je itko do vas isao u toplice? ako da kad?
meni evo 2 mjeseca od operacije....vježbe nisam nikada radio s ortozom...uvijek sam je skidao te vraćao nazad nakon vježbe. Nakon 2-3 tjedna ortoza je potrebna samo kod hodanja i spavanja....tako su bar meni rekli. Ortoza se u potpunosti skida nakon mjesec dana.

U toplicama nisam bio tako da tu ne mogu pomoć (išao sam par tjedana na rehabilitaciju, ali ne u toplice).

U kakvom ti je stanju koljeno nakon 5 tjedana?
mori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:12   #202
Vec sam se zabrinuo da ne radim vjezbe krivo. Koljeno mi je ok kazu doktori. Inace na onoj kinemtickoj masini sam isao do 105 stupnjeva, a sam mogu 90,95. Misic mi je dosta ojacao. Malo mi je koljeno sa desne strane nateceno jos ali kazu da tako treba biti.
__________________
The little things give you away
marin16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 19:10   #203
Quote:
marin16 kaže: Pogledaj post
Vec sam se zabrinuo da ne radim vjezbe krivo. Koljeno mi je ok kazu doktori. Inace na onoj kinemtickoj masini sam isao do 105 stupnjeva, a sam mogu 90,95. Misic mi je dosta ojacao. Malo mi je koljeno sa desne strane nateceno jos ali kazu da tako treba biti.
jesu li ti slikali koljeno nakon operacije?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:03   #204
01,11. na treningu mi popucali zadnji križni ligamenti i bočni postranični također kad sam uklizao izbio loptu i još mi suigrač naskočio na to koljeno u duelu, vozi se sam na Hitnu, tamo rekli ništa ozbiljno bol od 1 do 10 po njihovom 2, a inače imam visok prag tolerancije boli i napomenuo im to, nisu ni langetu stavil. Nisam spavao 3 noći od boli nisam pio tablete protiv bolova jer mrzim to. Došao u ponedjeljak 03.11.2008 kod Dr. Mraza(Koprivnica) hitno na operaciju. Operiran 05.11.2008. dobio langetu prognoza još jedna ili dvije operacije???Vježbam od dana operacije i po 5 puta dnevno + hodanje, ledim 3-4 puta na dan. Bio na prvoj kontroli prekjučer 17.11. Dr. Mraz bacio langetu u koš, neme boli, ali kad je uvudio da je od operacije prošlo tek 10 tak dana vratiolangetu reda radi, rekao je da oporavak ide prebrzo, rijtko viđen slučaj u praksi, tako da valjda neću trebat na drugu operaciju još samo par dana langeta i štake pa terapije. Također sam imao problem sa tom lijevom nogom 2002. kao maturant, 2mj gipsa ali sam tada čudom zaobišao operaciju i veće nakon 1 mj igaro pnovno nogomet. Dali itko ima iskustava sa takvom ozljedom, koliko traje oporavak i dali ću biti kao prije????
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:12   #205
Samo želim opet trčati, da se mogu normalno igrat sa kćerkom kao prije, a nogomet više nije toliko bitan. One Love VedranaAnjA.
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:13   #206
Quote:
Trip into Drumm kaže: Pogledaj post
Samo želim opet trčati, da se mogu normalno igrat sa kćerkom kao prije, a nogomet više nije toliko bitan. One Love VedranaAnjA.
naravno da češ moći samo treba vremena
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:34   #207
Nemam vremena, nestrplijv sam ne želim da me moji moraju takvog gledat, jedva čekam terapije, imam osječaj da sad skinem langetu da bi mogao hodat, ali znam da bi se zeznuo. Ali to me valjda Bog kaznio, kad se sjetim koliko sam protivnika svojom čvrstom igrom poslao u bolnicu, TKO NABIJE TAJ I DOBIJE. OD UBOJICE DO FENOMENA.
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:36   #208
Quote:
Trip into Drumm kaže: Pogledaj post
Nemam vremena, nestrplijv sam ne želim da me moji moraju takvog gledat, jedva čekam terapije, imam osječaj da sad skinem langetu da bi mogao hodat, ali znam da bi se zeznuo. Ali to me valjda Bog kaznio, kad se sjetim koliko sam protivnika svojom čvrstom igrom poslao u bolnicu, TKO NABIJE TAJ I DOBIJE. OD UBOJICE DO FENOMENA.
hočeš nečeš moraš imati veliko strpljenje,ajde nemoj kukati proći će i to
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:25   #209
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
jesu li ti slikali koljeno nakon operacije?
Jesu. Zasto pitas?
__________________
The little things give you away
marin16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 17:20   #210
Quote:
marin16 kaže: Pogledaj post
Jesu. Zasto pitas?
ja sam bila 2puta na kontroli,nisu slikali,rekli su da je počnem postepeno opterečivati
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:09   #211
Pozdrav svima! Vidim da imate iskustva sa operacijama,. Pitanje? Popucali mi stražnji križni ligamenti, i bočni, operacija Dr. Mraz. Prošlo 12 dana od operacije, oporavaka ide super brzo, ali me zanima koliko će trajat, dobro ja vežbam ko lud. Dali ću opet moći igrati nogomet? pošto su mi prognozirali još jednu do dvije operacije, no moj ubrzani opravak ih je zatekao i valjda neću trebat na operaciju ponovo.Ima tko kavih sličnih iskustava?
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:46   #212
Arrow

Quote:
Broj 38 kaže: Pogledaj post
iman osjećaj da si se krivo izrazija jer se križni ligamenti mogu rekonstruirat na artroskopski način, tj neće te izrizat ka pasa šta su radili prije nego će te operirat kroz 2 rupice na koljenu........na taj način operacija i nie toliko problematična koliko rehabilitacija jer traje puno.....
A na koju foru mogu kroz dvije sitne rupice rekonstruirati (odnosno zamijeniti patelarnim ili čim već) ligament?!?!?
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:59   #213
Arrow Oporavak nakon rekonstrukcije prednjeg križnog

U nedjelju će mi biti dva mjeseca od operacije! Situacija je slijedeća: ligamentic je zacijelio, koljeno je stabilno (sto nisam osjetila 10 godina (!!!) otkad su mi oba koljena otisla u bananu), ali mišići su još slabašni. Prošla sam terapije od 4 tjedna (bazen, led, dvorana (grupne vježbe i na spravama), elektrostimulacija & magnet). Na početku terapije katastrofa: ortoza, dvije štake, bol, flexia do samo 55 stupnjeva... Na kraju terapije uživancija: hodanje BEZ štaka i ortoze, hodanje po stepenicama (gore bez beda, dolje još malo šteka al ide), flexia 115 stupnjeva! I odmah čim sam prestala s terapijama krenula sam u teretanu. Odmah prvi dan sam vozila bicikl 13 km u šutu (s tim da sobni biciklić imam i doma i svakodnevno špuram) i još sat vremena visila po svim živim spravama za noge sa manjim opterećivanjima, no sa puno ponavljanja 4x10/4x15 puta, kako na kojoj... Kontrola mi je za mjesec dana, a savjetovano mi je vožnja sobnog bicikla i plivanje. Ma kako ću samo time ojačati nogu? A i gdi da plivam? U kadi? Tako da je teretana idealno rješenje pogotovo za one kojima se doma ne da vježbati jer tamo bar imaš motivaciju. Eto... Onaj prvi mjesec je najgori, mirovanje, ortoza, nemogućnost rađenja IČEGA... Bljak! No sad... Uf! Opet bi to ponovila (i hoću, al sa drugom nogicom).
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:43   #214
Transplatant se uzme kroz rez kože normalan ali puno manji nego ako se radi otvorena tehnika plastike ligamenata i najvažnije je što se ne otvara čahura zgloba. Moze se artroskopski raditi proguglaj pa ces naci.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:19   #215
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Ja sam ti operirala prednji križni pred mjesec i pol. Nije nešto strašno (naspram artroskopije nakon koje se oporavis jako brzo). Lokalna anestezija, rezuckali su me 2 i pol sata... Otvor na koljenu 12 cm... Ruzan oziljak ali koga briga za to... Sad nakon mjesec i pol mogu voziti auto, svinuti nogu malo vise od 90 stupnjeva, naravno da ne mogu cucnuti, koljeno je jos vruce i nateceno, ali vidi se poboljsanje. Tek sad ja vidim da mi je koljeno stabilno, ali atrofirali su mi i kvadriceps i LIST . Sad to treba vratiti. Muuuukoooo moja... Ako imas dobar posao koji ce te cekati 2-3 mjeseca ne odgađaj operaciju. Mjesec dana ces biti u banani, noga u ortozi, na dvije stake, ali onda kad krene oporavak... Mmmm! Uzivancija! A u bolnici sam bila punih 10 dana, u Lovranu naravno. I najgore u bolnici su mi bile svakodnevne injekcije u trbuh protiv zgrušavanja krvi. Eto... Ako imas jos pitanja... Pitaj. By the way... Nakon oporavka ove bolesne noge na istu operaciju idem i sa drugim koljenom... Onda znaš da se operacija i muka isplati. Samo treba VJEŽBATI, VJEŽBATI i VJEŽBATI! To je 80% posla cjelokupnog postupka.
ej a kakvi su bolovi ,jesi poslje operacije isla na neke terapije/toplice ili sta vec??
wecomakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:21   #216
Arrow

Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Transplatant se uzme kroz rez kože normalan ali puno manji nego ako se radi otvorena tehnika plastike ligamenata i najvažnije je što se ne otvara čahura zgloba. Moze se artroskopski raditi proguglaj pa ces naci.

Guglam guglam, ali nije mi jasno ako se može raditi artroskopski - ZAŠTO to nitko u Hrvatskoj ne radi? Čak ni Nemec?! Ipak je on najbolji za plastiku.
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:25   #217
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
U nedjelju će mi biti dva mjeseca od operacije! Situacija je slijedeća: ligamentic je zacijelio, koljeno je stabilno (sto nisam osjetila 10 godina (!!!) otkad su mi oba koljena otisla u bananu), ali mišići su još slabašni. Prošla sam terapije od 4 tjedna (bazen, led, dvorana (grupne vježbe i na spravama), elektrostimulacija & magnet). Na početku terapije katastrofa: ortoza, dvije štake, bol, flexia do samo 55 stupnjeva... Na kraju terapije uživancija: hodanje BEZ štaka i ortoze, hodanje po stepenicama (gore bez beda, dolje još malo šteka al ide), flexia 115 stupnjeva! I odmah čim sam prestala s terapijama krenula sam u teretanu. Odmah prvi dan sam vozila bicikl 13 km u šutu (s tim da sobni biciklić imam i doma i svakodnevno špuram) i još sat vremena visila po svim živim spravama za noge sa manjim opterećivanjima, no sa puno ponavljanja 4x10/4x15 puta, kako na kojoj... Kontrola mi je za mjesec dana, a savjetovano mi je vožnja sobnog bicikla i plivanje. Ma kako ću samo time ojačati nogu? A i gdi da plivam? U kadi? Tako da je teretana idealno rješenje pogotovo za one kojima se doma ne da vježbati jer tamo bar imaš motivaciju. Eto... Onaj prvi mjesec je najgori, mirovanje, ortoza, nemogućnost rađenja IČEGA... Bljak! No sad... Uf! Opet bi to ponovila (i hoću, al sa drugom nogicom).
zanima me dali ti netko u teretani pokaže što smiješ raditi?mislim ima li netko glavni tko se kuži u to?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:11   #218
tetiva

proslo je sest tijedana odkada mi je napukla ahilova tetiva zabrinjava me zasto mi se nije smanjio lisni misic izgleda kao da stalno hodam sa tom nogom i noga mi natece dok duze stojim na stakama nisam operirarn ljecim se konzervativno ( mirovanje i hodanje uz pomoc staka )
panca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:41   #219
Arrow

Quote:
wecomakina kaže: Pogledaj post
ej a kakvi su bolovi ,jesi poslje operacije isla na neke terapije/toplice ili sta vec??
Pa bol je podnosljiva (bar meni a meni nije podnosenje boli nesto big deal ), prvi dan je kao najbolniji ali cim te pocne boljeti, daju ti injekciju koja je vau. Omamljen si, odmah prestane boljeti, samo ti se spava... A nakon toga kad te vrate s intenzivne u sobu prepušten si čepićima ili tabletama ili injekcijama u venu, ali to rijeđe. Ma, bol je zbilja najmanji dio ove operacije. Oporavak je 'najbolniji', više psihički nego fizički jer traje i traje... U toplicama nisam (još) bila jer se preko socijala čeka pun vrag vremena (2-8 mjeseci) a do onda ozdravim i bez toga. Operirana sam 23.9. 2.10. sam izašla iz bolnice, 20.10. su mi počele 4-tjedne terapije i eto.... Bolje je. Sad sam u teretani i na kucnoj njezi na jacanju kvadricepsa. Bol je takoreći neznatna.
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:30   #220
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Guglam guglam, ali nije mi jasno ako se može raditi artroskopski - ZAŠTO to nitko u Hrvatskoj ne radi? Čak ni Nemec?! Ipak je on najbolji za plastiku.
pa radi on to ka i svi privatnici i u splitu i u zg-u, ja iden na operaciju križnih ligamenata, i bit će operacija kroz 2 rupice na kolinu, i bit ću pod lokalnom anestezijom (bolnica sv. duh, dr miškulin)
Broj 38 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.