Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2009., 20:15   #81
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
ma čuj, čitao sam neke topice o ZABI kako imaju dosta krivih transakcija pa me to malo živcira jer ne želim da se to meni dogodi......a eto zasada ostajem u ZABI, ali kada mi "pokidaju" prvu transakciju onda se prebacujem...
Kakve krive transakcije, može malo pojasniti da probamo objasniti
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 10:46   #82
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Mene zanima na koji način se oporezuju sredstva na žiro računu?
O kakvom porezu misliš? Imam uplate na žiro-račun preko ugovora o djelu - na to je već sve plaćeno (i doprinosi i porezi i harač) zašto bi mi se još nešto oporezivalo, ne kužim?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 10:47   #83
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Kakve krive transakcije, može malo pojasniti da probamo objasniti
Krive transakcije nisam imala... jednom se desilo da nije zabilježena uplata iako sam platila, ali nakon što su mi isprintali u banci potvrdu, sve je riješeno...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 11:25   #84
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
O kakvom porezu misliš? Imam uplate na žiro-račun preko ugovora o djelu - na to je već sve plaćeno (i doprinosi i porezi i harač) zašto bi mi se još nešto oporezivalo, ne kužim?

Mislim da nisu upitne uplate preko ugovora o djelu, jer su one oporezovane i ne oporezuju se dodatno. Cura pita da li se plaća porez ako sama sebi uplaćuje lovu na žiro račun
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 22:54   #85
uplate na žiro račun

Evo pozdrav ,molio bih vas da mi odgovorite na sljedece pitanje:
Koliko bi ja poreza platio ako nekome u Sloveniju uplacivam na ziro racun 20 eura ,znaci kolko bi banci poreza platio! Molio bi ozbiljnost jel fakat mi je hitno
nitro66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 23:15   #86
Banki ne plaćaš porez nego naknadu. Sve banke imaju na svojim stranicama cjenik usluga. Meni RBA naplaćuje 7.EUR kada dobivam doznake iz inozemstva. Najbolje ti je ako oboje imate otvoren račun na moneybookeru uplatiti preko njega.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:47   #87
Daj malo više podataka. Da li iz RH šalješ lovu u Sloveniju? Da li imaš baku iz koje bi slao lovu ili ti je svejedno?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:52   #88
Sto se na ziro racun smije uplacivat ?

eo ovako,imam 18 god i poceo sam radit sa 16 otprilike.Poceo sam primat keš u plesnom klubu za plesnog trenera,a sad sam se zaposlio kao novinar jedne stranice(necu imenovat ko zna). i sad ...otvorio sam ziroracun najobicniji privatni,i zanima me da li bi oni meni smjeli uplacivat recimo 200-250 kuna mjesecno znaci bez ikakvog poreza.

da li je to protiv zakona,ili sasvim normalna stvar ?
Vave is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:30   #89
htio bih otvorit žiro-račun...volio bih da mi preporučite u kojoj banci da otvorim račun?jel ima veze ako mi se novac uplaćuje iz Bosne,Srbije?
što trebam imat da bih preko neta provjeravao uplate na svoj račun?unaprijed hvala
__________________
jedan-devet-pet-nula
kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 16:42   #90
Poštovani,
Prvo i prvo se izvinjavam, jer verovatno nisam na dobro mesto pisao. Ali nažalost nisam našao odgovarajuće mesto.
Pre kratkog vremena sam otvorio ( kao inozemni građanin ) žiro račun u Erste banci u HR.
U ugovoru o žiro računu su brojevi:
Prvo: 7 ( sedam ) brojeva
pa crtica - pa ( 10 ) deset brojeva , Pa / i dolazi 8 ( osam brojeva ) pa crtica -
i na kraju su 10 ( deset ) brojeva, koja su naznačena kao broj mog žiro računa ( zadnja deset brojeva )

2402006 - xxxxxxxxxx / xxxxxxxx - xxxxxxxxxx

Verovatno za Vas to nije novo, za mene jeste ( prvi put račun u HR. )
Sad je to moj " problem ", da treba moj račun da dam nekome, da na njega uplati novac ( nije ništa posebno - na žalost )
Pa ne znam, koje brojeve treba da mu dam, da bih on mogao meni da plati na račun.
Gledao sam već i na Netbankingu, kako bi to trebalo da izgleda, ali ništa korak napred
Pa bih Vas zamolio ( ko ima vremena i volje ) da mi pomogne, koje brojeve ( od ovih ) treba da dam.
Isto bih vas pitao, koliko dugo traje, dok ja vidim na NetBankingu, da je neko već platio novac na moj račun ? ( posle njegove / njene uplate ) ?

Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru ( rima )
molvany is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:55   #91
molvany, inače na net bankingu bude vidljivo za par sati (ovisi od banke)
Za karticu ti neznam reći jer nemam od Erste banke, pa da ti ne bih nešto krivo rekla.
Možeš nazvati njihovu službu za korisnike - neki kontakt broj, pa pročitati sve to i neka ti kažu koji je broj koji trebaš dati - to ti je najsigurnije!
Sretno!
NEMOGUĆA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:22   #92
Quote:
NEMOGUĆA kaže: Pogledaj post
molvany, inače na net bankingu bude vidljivo za par sati (ovisi od banke)
Za karticu ti neznam reći jer nemam od Erste banke, pa da ti ne bih nešto krivo rekla.
Možeš nazvati njihovu službu za korisnike - neki kontakt broj, pa pročitati sve to i neka ti kažu koji je broj koji trebaš dati - to ti je najsigurnije!
Sretno!
NEMOGUĆA,
Hvala ti na odgovoru Pokušatću sa korisničkom službom, a i dalje se nadam, da neko, ko ima Erste račun, dat će možda konkretniji odgovor na moje pitanje.
molvany is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:08   #93
Uplata na žiro račun

Trebamo platiti polog na stan i cimeri mi uplaćuju svoj dio na moj žiro račun, a onda ću ja sve platiti gazdi stana na njegov račun. Postoje li tu kakvi problemi oko uplata, porez i sl? Mislim, smiju li oni meni uplaćivati na žiro? Ne kužim se puno u te razlike žiro/tekući pa pitam. Tekući uopće nemam...
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.