Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 18:21   #41
Ja kao amater bi se složio sa ovim što si napisao. Znam da su ga majstori (koji su radili sa tim Millerom) dosta hvalili, što je lagan i što je je kvalitetan i što im je užitak variti sa takvim aparatom, a sjećam se da je imao i nekakvo fino podešavanje luka i da je imao nekakav poseban tihi zvuk kao da doslovno topi elektrodu, ne kao npr. moj einhell kojem se baš ono čuje elektroda dok izgara.
Imali smo i Milerrov CO2 aparat (a novi) ali nisu se baš otimali za njega. žica je prečesto znala blokirati
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:14   #42
Kod varenja pocinčanih predmeta pazi na pojačano prskanje, i definitivno se kloni odurnih otrovnih para i plinova. Radi na otvorenom i jako ventiliranom.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:22   #43
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Kod varenja pocinčanih predmeta pazi na pojačano prskanje, i definitivno se kloni odurnih otrovnih para i plinova. Radi na otvorenom i jako ventiliranom.
ZAVARIVANJA

Upravo nešto varim i moram iz kancelarije da ne rastjeram kolege i kolegice, bilo zvukom ili mirisom!

ŽELUDAC VARI, ostalo je ZAVARIVANJE
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:26   #44
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
ZAVARIVANJA

Upravo nešto varim i moram iz kancelarije da ne rastjeram kolege i kolegice, bilo zvukom ili mirisom!

ŽELUDAC VARI, ostalo je ZAVARIVANJE
Ako zavarujete predmete koji su pocinčani, galvanski ili vrućim postupkom uranjanja u kadu sa rastaljenim cinkom pridržavajte se slijedećih uputa:

Osnovno je znati da zavarivanje takvih dijelova neće donijeti neke rezultate ako ne poduzmete pripremne radnje koje će osigurati kvalitetan zavareni spoj.

Jednostavno i učinkovito: brusilicom izbrusite naneseni sloj cinka sve do osnovnog materijala i nešto šire od područja koje ćete zavarivati, da ne dolazi do isparavanja cinka u zoni utjecaja topline. Koliko taj izbrušeni sloj mora bit lako ćete odrediti tako da izvršite probe. Kada izvedete takvu vrstu pripreme nema nikakvih štetnih plinova koji nastaju izgaranjem cinka, talina se neće pjeniti i dobiti ćete bitno ljepši i kvalitetniji zavar.

Ovaj postupak primjeniti i kod ostalih postupaka zavarivanja.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:56   #45
Halo ljudi jel netko zna ?

Imam stari co2 i to 140A ali mreža slaba pa se desi da nemogu niti tanki lim zavariti
Moja ideja da izbacim iz aparata trafo, ispravljački most.
Pogon za žicu već sam rješio

Umjesto toga stavim inverterski aparat za zavarivanje kao napajanje koji također daje istosmjernu struju i otporan je na pad napona tj. nema rasipanja kao trafo

Dali bi to radilo ako netko zna?
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:01   #46
I da da ne zaboravim prigušnica u co2 dali da stavim jaču ili bi to radilo i bez prigušnice?
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:36   #47
Dexdu, nebi radilo, jer CO2 aparat ima tzv tvrdu krivulju i radi s kratkim lukom (osim ako na tom inverteru nemožeš regulirati vrstu krivulje).
REL i TIG aparati ti imaju meku krivulju, tj. kako struja raste, tako napon luka pada, i smiješ ih dovesti u stanje kratkog spoja, dok na CO2 aparatima napon luka varira vrlo malo, i to uglavnom zahvaljujući prigušnici.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:49   #48
A ako se stavi jača ili ostavi postojeća prigušnica 140A
Mislim ako je stvar u prigušnici
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:53   #49
Nisi shvatil: REL i TIG aparati imaju "trafo" s mekanom karakteristikom. Nemreš to popraviti prigušnicom (možda samo Viagrom )
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 00:04   #50
Fakat ti hvala Zvon
Da ne kupujem inverter samo radi experimenta
Dali ima uopće pomoći kod slabe mreže?
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 09:10   #51
Dali znaš Zvon kakvi su Francuski aparati GYS?
Čine mi se dosta povoljni u SM-dizelu firmi
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:35   #52
Gledaj ima li dijelova za njih. Sigurno jedna od dobrih firmi, no manje poznata u našem dijelu svijeta. Ako već kupuješ CO2, potraži onoga malo jaće struje, pa nebuš imal problema s zavarivanjem.
Ako želiš, ima za kupiti i inverterskih MIG/MAG aparata. Oni su manje osjetljivi na ulazni napon, pa bi tebi možda bili zgodni. No, nisu baš jeftini.
Prijatelj ima takav CEBORA aparat (rang >20t kn) i s njim zavaruje aluminij.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 23:13   #53
Hvala na preporuci Zvon
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 23:19   #54
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci Zvon
Nema na čemu. Umjesto na ćevape, pozovi me da ga probam
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 06:45   #55
da ne otvaram novu temu...u nedoumici sam oko kupnje aparata za zavarivanje,zainteresirao sam se za telwin,model tecnica 164 kosta 1680kn,a technology 175 3020kn...Oba su inverterska,za klasicne elektrode,pa sad,uspoređujuci oba modela,razlika je u amperazi,i to dosta mala razlika,a cijena itekako razlicita...imao sam prilike variti sa technology 175 i sasvim sam zadovoljan,sad me zanima,da li je tko probao oba modela,ili ovaj tecnica 164 pa da mi kaze nesto o njemu...ili da idem na neki drugi aparat,fronius,herkules..?nisu novci toliko problem,nego neznam da li je isplativo dat 1300kn vise za mrvicu jaci model...Zavarivanje je hobi,za po doma,znaci nevidim kruha od toga,nit planiram ici u neke ekstremne zahtjeve....kupujem si alat pa se raspitujem
zahvaljujem
4p3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 07:24   #56
Mene zanima za koliko novaca bi se našao jedan TIG uređaj kod nas, naravno neki slabije struje za kućnu upotrebu?
Koliko bi došao polovni?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:15   #57
Ajde pogodi zašto je velika razlika u cijeni, a mala u struji?
Jeftiniji je amaterski aparat, s manjom intermitencijom i vjerojatno lošijom U/I karakteristikom, a ovaj skuplji je primjenjiv za ozbiljnija zavarivanja na većim strujama.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:17   #58
Znalo ti je biti na BIAM-u akcijskih cijena i Kemppi TIG (oko 160A, ne sjećam se točno) je bil oko 7000kn. No, to ti je skoro pa bačen novac, jer možeš zavarivati samo tanke limove a za aluminij je preslab.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:37   #59
Malo sam i ja u tom điru pa da se uključim

Postoji tig dc i ac/dc

dc je za zavarivanje metala kao željezo, bakar, inox i aparat od 160-180A u redu ako intermitencija 60% 120A tj elektrode do 3,2 sve drugo je radi-hladi

Cijena takvih aparata je 4-8 tkn govorim o renomiranim markama

ac/dc je za zavarivanje aluminija i ispod 200A nemoj uzimati jer unos temp. kod aluminija je puno veći nego kod ostalih materijala i intermitencija barem 35%

Cijena takvih aparata 15-30 tkn. govorim o renomiranim markama

ac/dc postoje već za 10 tkn, ali kinezi i koliko čujem podložni su kvarovima, a s obzirom na nepostojeći servis kao i rezervni dijelovi moguće je da će to biti najnepovoljnija kupnja
Tig traži isključivo argon 100%

Renomirane marke:

kempi
cebora
EWM
esab
varstroj kažu
miller

sve drugo

Evo ako sam malo pomogao
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 00:03   #60
Ja imam domaći stroj rađen u Savskoj ulici, star je barem 30 godina. 60-220 ampera. Radi ko beba. Ima oko 50-70 kila, nakon 2 sata varenja zagrije se na temperaturu ruke.

Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
kod varenja navedenih cijevi mi se desava da mi kod nove elektrode ljepi elektrodu za metal....za poluditi.....jel ima kakvo majstorsko rjesenje......
Metal treba biti čist, bez farbe i sličnoga.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.