Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 13:27   #641
Ma dobro, pa nije to niš strašno. Na tom dijelu tijela smo se svi nekako/nečime kroz život povrijedili. Lijepo dezinficirajte; namjestite komad kože koji eventualno visi nazad, fino uzmite kompresnu gazu, lagano povijte njome , uzmite zavoj i lijepo zamotajte i povežite i dobro.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 09:34   #642
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Otkinuo mi je komad jagodice, ne do kraja
Odes kod dr. da primis antittanus (ako ga nisi dobila u zadnjih 10 godina) i evntualno da ti sanira ranu..... ako si i sama kriva kako kazes i ako je pas uredno cijepljen tada nemoj rec ciji je pas jer ces samo nabiti vlasniku troskove koji su nepotrebni)

BTW: jagodica se siva samo u jako rijetkim slucajevima - u pravilu se dezinficira, vrati na mjesto i povije.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:06   #643
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
BTW: jagodica se siva samo u jako rijetkim slucajevima - u pravilu se dezinficira, vrati na mjesto i povije.
Mislim da je u međuvremenu ta jagodica već i zarasla.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:11   #644
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim da je u međuvremenu ta jagodica već i zarasla.
definitivno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:16   #645
Nazalost jos nije i previja se svaki drugi dan.
Susjede nisam prijavila, na zzjz rekla sam da ne znam vlasnika psa

Na bolovanju sam vec dva tjedna jer mi je palac osnovni prst za radit.

Smijem li staviti sliku?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 08:27   #646
Teta Mina, da, stavite, zakaj ne. Mene ludo zanima čime se bavite da vam je palac osnovni prst za rad?

To mora biti nekaj vezano sa tekstilnom industrijom; zbilja mi ovako ne pada na pamet išta drugo di je palac tako ključan prst. Radim za računalom, imala sam ozljeđen palac, odrezala sam si komad jagodice; i nije me sprečavalo za daljnji rad. Je, malo je bilo nespretno prvi dan ali.....šljakala sam normalno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 07:59   #647
Evo par fotki ako se admin slaze



Danas nakon 3 mjeseca

teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 15:28   #648
oooo Teta Mina, baš lijepo da ste navratli. Fino je prst zarastao. To je bilo tupo otkidanje komada kože/tikva.......pa na jagodici još....vjerujem ,da, bilo je bolno. Odrezala sam si tupim predmetom veliki komad jagodice u 6 mjesecu ove godine i tek sada počinjem ne osjećati ništa kada se na tom mjestu dodirnem, Do u nazad nekog vremena; kada bis e dodirnula, a sve je fino zaraslo; sve su me neki trnci prolazili.

Bitno da je i vaš palac okej. Fino zgleda.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 18:52   #649
Ja idem na op u 1 mj jer mi je prije 3 tj nastala ova crta koja se upalila i bila sam opet na klavocinu. Jagodica je ispupcena i osjetim bol na mjestu gdje je otkinuto meso iznutra.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 07:40   #650
moj prst je bio totalka pokidan.
Pukla kost na gornjem zglobu, tj kost smrskana, pokidane tetive, izmrcvareno meso i nokat koji visi.
Kirurg mi je vratio nokat koji je još bio na gelu
Sve je zaraslo ali je tetiva ostala prekratka i ne mogu ispraviti taj prst, tako da mi je grbav.
Nokat je grbav totalka a iz jedne točke mi raste nokat okomito i to se prije stalno gnojilo. Sad samo to redovito režem.
Mislim da ćeš preživjeti.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 08:36   #651
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
moj prst je bio totalka pokidan.
Pukla kost na gornjem zglobu, tj kost smrskana, pokidane tetive, izmrcvareno meso i nokat koji visi.
Kirurg mi je vratio nokat koji je još bio na gelu
Sve je zaraslo ali je tetiva ostala prekratka i ne mogu ispraviti taj prst, tako da mi je grbav.
Nokat je grbav totalka a iz jedne točke mi raste nokat okomito i to se prije stalno gnojilo. Sad samo to redovito režem.
Mislim da ćeš preživjeti.
Tetiva se da uz puno truda sredit a ako bas nikako ne ide, onda postoji kirurski nacin. Sa noktom sam imao slican problem
Imao sam sam 4 prijeloma sake i jednu operaciju, tako da govorim iz iskustva
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:13   #652
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Ja idem na op u 1 mj jer mi je prije 3 tj nastala ova crta koja se upalila i bila sam opet na klavocinu.
U ovo se nećem mješati.....

Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Jagodica je ispupcena i osjetim bol na mjestu gdje je otkinuto meso iznutra.
Ali, ovo mi zvuči sasvim normalno , to da je ispupčeno i da boli....

velim vam, porezala sam se tupim nožem u 6om mjesecu 2016; veliki komad sam si capnula.....

Tek nedugo, prije koji tjedan mogu reći kako me ne boli kada si diram to mjesto......

A na kakvu ćete to operaciju? Šta će vam " operirati" ? Ponovo rezati, šta?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:22   #653
Rezat ce mi ovu crtu tj ispupcenje jer mi smeta (kad prodjem prstom, hmm svrbi me i pece iznutra). Izrezat ce mi crtu i zasit

Imam prijateljicu vet i rekla je min 3 mj. oporavka.

Znaci 6 mj , sad sam na pola puta.
Hvala na podijeljenom iskustvu
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:23   #654
Teta mina; ok, svak odlučuje za sebe....

al, jasno vam je...

ta "Crta" to je ožiljak, nje čudno da je ispupčeno, niti je čudno da vas i svrbi i peče i žari a i boli dok ga dirate.

Vrhovi prstiju, jagodine, isprepleteni su snopovima živčanih završetaka; takvi dijelovi tijela su jako osjetljivi a još teže zarastaju i jače bole ako ih povrijedimo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 07:06   #655
Quote:
Jesse James kaže: Pogledaj post
Tetiva se da uz puno truda sredit a ako bas nikako ne ide, onda postoji kirurski nacin. Sa noktom sam imao slican problem
Imao sam sam 4 prijeloma sake i jednu operaciju, tako da govorim iz iskustva
nakon dvije godine uopće ne mislim ponovo otvarati prst samo zato jer vršak ne mogu sama ispraviti ne smeta mi, sve normalno radim.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:58   #656
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
nakon dvije godine uopće ne mislim ponovo otvarati prst samo zato jer vršak ne mogu sama ispraviti ne smeta mi, sve normalno radim.
Ok, mislio sam da je vece ogranicenje
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:22   #657
Uspavljivanje agresivnog psa

Pozdrav svima!
Situacija je sljedeca:
Frendica ima njemackog ovcara, starog oko 7 i pol godina. Spasila ga je iz zatocenistva kad je imao nepune dvije godine. Puno se radilo sa njim, i vecinu vremena je stvarno dobar i ok, mazi se, normalno jede i pije, ali jednostavno svaki dan dva - nekaj ga prebaci u glavi, spusti mu se lagano jedno uho i totalno podivlja. Ugrizao je gazdaricu vec nekoliko puta, potpuno nepotrebno, zadnji put kada mu je htjela izvaditi polu-zivog goluba iz usta kojeg je valjda htio pojesti... 19.12.2016. je ugrizao jednog maltezera na livadi o cemu frendica ima policijsko izvjesce...
Bila je kod jednog veterinara, ali on nije htio uspavati psa...
Htio bi naglasiti da frendica nije iz Hrvatske, ne kuzi gdje je dosla zivjeti, ne moze se nacuditi nasim zakonima i procedurama...

Dajte ljudi, molim vas pomognite, cura je vec na rubu zivaca jer ju pas ne jebe 5% kad ga tak prehiti... a zelimo biti humani do kraja, koliko mozemo, nece ga samo negdje ostaviti... radije ce se dostojno oprostiti od njega, pa kako god da to bilo, ali to se treba rjesiti cim prije jer je cura doslovno njegov taoc...

Lijep pozdrav svima.
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:47   #658
Jesu li psu napravljene ikakve pretrage? Bolest vrlo često dovodi do promjene u ponašanju. Koliko razumijem, nije oduvijek bio takav.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:36   #659
Hvala na brzom odgovoru!
U ozujku 2016.godine je bio kod veterinara na cjepljenju, ciscenju i pregledu, nista nije utvrdjeno... kukovi su mu stvarno dobri s obzirom na pasminu, godine i okolnosti u kojima je odrastao...

Sta da radimo?
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 01:56   #660
Štitnjača može biti uzrok agresivnosti i to se četo zanemaruje, hormoni. Pa ne može dokazati samo pregledom da sa psom nešto nije uredu, treba i više tog napraviti.

Ako poznajete ljude sa problemom štitnjače shvatićete što govorim. Ni ljudi nisu bolji kad imaju probleme.

I ne mora biti to može bilo šta drugo. Ako voli životinju nek se bori za nju.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.