Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 19:30   #1
Kompleks manje vrijednosti

Htio sam otvoriti novu temu jako dugo i evo.

Dakle, oko sebe ne volim podočnjake i zube. Za sebe mislim da sam lijep, ali ako se pogledam na nekoliko slika (ako me netko slučajno uslika, jer nisam fotogeničan) djelujem ružno. Ako se pogledam u ogledalo, ne mogu maknuti pogled s podočnjaka. Iritira me, ne znam kako ih maknuti (muško sam, pa šminka ne dolazi u obzir, pitao sam majku, ali ona mi je rekla da ne trebam nikakvu kremu). Ako netko izvali nekakvu glupost u školi ne volim se smijati naglas, jer mislim da će mi ljudi vidjeti zube(imam dijastemu, razmak između dva prednja zuba.

Pa sad pitam vas, kako se riješiti kompleksa manje vrijednosti, kako se ne zamarati kako ću drugima izgledati?
Mislim da mi je sad kasno za upis na nekakve sportove i ili početi učiti jezike i tako nešto.

(PS: Pitat ću ovdje. Nemam nikog s kim mogu popričati, baš o životu (pubertetu i tim stvarima). Tata i ja nismo baš nešto bliski, malo ga se plašim..., reakcije njegove i to..., sestra, zezam ju i tako, ali stalno se ljuti pa me (valjda) ne voli i ne želi pričati sa mnom. Mama... pa ne mogu baš s njom pričati. Imam baku, s njom volim pričati, nekad znamo pričati tako o ocjenama i curama, ali ona dolazi jednom tjedno, a ja bih s nekim baš pričao svakodnevno.
Imam dva najbolja prijatelja. Ali s njima razgovor je većinom o školi, igricama... Dosta vremena provedem u sobi, odsječen od svega. Učim ili sam na mobitelu (forum, videi na youtube-u....). Nisam baš društven, sramežljiv sam. I tako. Ne provodim pola dana na FB, INS i tim srnjima. Nemam previše prijatelja.

Evo ispucao sam se. Napisao sve što mi je na pameti.

Zadnje uređivanje TrueCroatian : 18.10.2016. at 20:03.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:49   #2
Kompleks manje vrijednosti je malo kompleksniji Hoću reč, ne obuhvaća samo nezadovoljstvo izgledom.
Podočnjake možeš sakriti korektorom ili BB kremom (ovisno koliko su izraženi), a razmaknuti zubi mogu biti simpatični. Moja mama ima razmaknute zube, a bila je prava ljepotica i imala je jako puno udvarača
Imah i ja jednog dečka s razmaknutim zubima, bio pravi komad
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:54   #3
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Kompleks manje vrijednosti je malo kompleksniji Hoću reč, ne obuhvaća samo nezadovoljstvo izgledom.
Podočnjake možeš sakriti korektorom ili BB kremom (ovisno koliko su izraženi), a razmaknuti zubi mogu biti simpatični. Moja mama ima razmaknute zube, a bila je prava ljepotica i imala je jako puno udvarača
Imah i ja jednog dečka s razmaknutim zubima, bio pravi komad
Ponavljam još jednom, ništa od šminke.
A ne znam, tebi je simpatično, drugi... njima možda nije.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:59   #4
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Ponavljam još jednom, ništa od šminke.
A ne znam, tebi je simpatično, drugi... njima možda nije.
BB krema nije šminka.
Zubi - korektivni aparatić
Al ovo je tema o psihologiji, ne o nezadovoljstvu fizičkim nedostacima...osim ako ti isti, naravno, ne stvaraju neke dublje probleme i traume.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:04   #5
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Htio sam otvoriti novu temu jako dugo i evo.

Dakle, oko sebe ne volim podočnjake i zube. Za sebe mislim da sam lijep, ali ako se pogledam na nekoliko slika (ako me netko slučajno uslika, jer nisam fotogeničan) djelujem ružno. Ako se pogledam u ogledalo, ne mogu maknuti pogled s podočnjaka. Iritira me, ne znam kako ih maknuti (muško sam, pa šminka ne dolazi u obzir, pitao sam majku, ali ona mi je rekla da ne trebam nikakvu kremu). Ako netko izvali nekakvu glupost u školi ne volim se smijati naglas, jer mislim da će mi ljudi vidjeti zube(imam dijastemu, razmak između dva prednja zuba.

Pa sad pitam vas, kako se riješiti kompleksa manje vrijednosti, kako se ne zamarati kako ću drugima izgledati?
Mislim da mi je sad kasno za upis na nekakve sportove i ili početi učiti jezike i tako nešto.
Ma nije kasno, stari moj, ne daj da te neke drustvenen ,,norme'' sputavaju, sto te vise lome, moras biti jaci, moras, jer ovaj svijet nije lagan.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:05   #6
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
BB krema nije šminka.
Zubi - korektivni aparatić
Al ovo je tema o psihologiji, ne o nezadovoljstvu fizičkim nedostacima...osim ako ti isti, naravno, ne stvaraju neke dublje probleme i traume.
Pogledat ću za to. Aparatić, bio sam za aparatić, rekla mi je doktorica kasnije da ga ne trebam, jer će pubertet to riješiti. Nije mi ovo tema za Teense, mislim da je ipak malo ozbiljnija.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:09   #7
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Pogledat ću za to. Aparatić, bio sam za aparatić, rekla mi je doktorica kasnije da ga ne trebam, jer će pubertet to riješiti. Nije mi ovo tema za Teense, mislim da je ipak malo ozbiljnija.
Ja sam nosil apaaratic za zube od 13. do 18. godine i kaj je da je , pomoglo je. al, inace jos se bojim zubara.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.