Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 14:58   #5861
Imam 37 godina.Pa spavam maksimalno 4 sata u komadu i tako već godinu i po.Sve sam probao sem homeopatije i meditacije.
U posljednje 2 sedmice spavam 3 sata.Preko dana nikako ne mogu zaspati iako se osječam pospano,vjerovatno radi antidepresiva koji me digne.
Na jačim lijekovima spavam i do 10 h ali sutradan sam ošamučen,trom.Pri tome pdrazumijevam male doze q-pina 25 mg,olanzapina 5 mg.
Kad se probudim u noći,nikad do sad ne mogu zaspati sem kad su jače doze ovih lijekova u pitanju.
I psihoterapeutkinja je rekla da je vjeeovatno liječ o jakoj nesanici gde fizička aktivnost ne pomaže,psihogenog porijekla.
Radio sam MR glave,sve ok.Ali EEG je pokazao pojačanu anksioznost.
Azzura moje dijagnoze su F48.8 i F60.3
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:20   #5862
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Radio sam MR glave,sve ok.Ali EEG je pokazao pojačanu anksioznost.


da ne misliš možda na pojačanu (moždanu) aktivnost, a ne anksioznost?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:36   #5863
Ne Azzura.Pojačana anksioznost.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:33   #5864
zanima me na koji to način EEG pokazuje anksioznost?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:20   #5865
dispepsija se isto mora lijeciti jer nemiran zeludac isto bas ne pridonosi nekoj smirenosti.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:08   #5866
Azzura to pitaj neurologa,jer ja nisam isti.
Colospa dispepsija je funkcionalno oboljenje i s toga ne postoji lijek za to.Trebao si prvo prooglati o tome pa onda me pitati.
Nego Austrheim,poštovani čuo sam samo lijepo mišljenje o vama,zanima me vaše mišljenje:
Koliko postoji mogučnost da cijelo ovo vrijeme,dok pijem escitalopram a pijem ga otprlike malo manje od godinu dana ujutru uvijek,mi upravo taj lijek izaziva nesanicu odnosno nemogučnost da zaspim??

Znam da je to rijetkost,i da je to samo u početku liječenja,ali pio sam i Zoloft,bilo je isto.Pre Zolofta sam pio Parokesetin nekih 2 mjeseca,nisam imao problema sa usnivanjem(da zaspim) ali mi je izbačen jer sam strašno bio pospan preko dana,i znao spavati na njemu.Osim toga imao sam problema sa želucem uvečer,znala me buditi glad uvečer.
Na moje žaljenje kako me male doze antipsihotika ošamute sutradan psihijatri kažu da je to nemoguče,jer su to navodno baby doze.
2.5 mg Zyprexe mene ošamuti u smislu kao da mi pola glave cijeli dan ne funkcionira,imam nekako simptome kao da sam u nekom snu.
Ukoliko ipak budem morao piti taj lijek,kad da ga pijem.Mislim ako ga kasnije popijem sutradan sam cijeli dan u tom ošamučenom stanju,a nisam probao ga piti pre 9 uvečer iz razloga što kad sam pio druge sedative ranije,ranije se i budim i više ne mogu zaspati.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:34   #5867
forenzus, ako ti nije problem odgovoriti. tebi baš u nalazu EEG-a stoji "pojačana anksioznost"?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:11   #5868
evo, jesam, pise dolje ponesto i o lijekovima, ja pijem ipp za to. http://www.inpharma.hr/index.php/new...iti-dispepsiju
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:29   #5869
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
jako, jako dobra knjiga...
jednostavno ne vjeruješ dok čitaš
što sve ljudi prihvaćaju i racionaliziraju
da i ja sam čuo za navedenu knjigu ali ju nisam mogao skinuti sa net-a odnosno nisam ju pronašao u digitalnom izdanju i tragam za njom ali ju nisam do sada pronašao, jer bi je volio pročitati budući mislim da u svojoj nepoisrednoj blizini imam blisku osobu sa simptomima graničnog poremećaja ličnosti, da ne ponavljam o tome sam raniej pisao, a stanje je danas kod te osobe još teže i izraženije i teško se nositi sa stalnim izljevima biojesa i agresije i stalno se mora "titrat i tetošit" je a to je više neizdrživo, šta se god učini ne valja i vječita je borba sa vjetrenjačama a u zadnje vrijeme je to toliko i više nego očito koliko kipti bijes iz te osobe, jednostavo osjetiš kako odpuhiva na svaki oblik komunikacije i imaš osjećaj kao da će svaki tren eksplodirat, i onda se jednostavno skoliniš u stranu i jedno vrijeme niti ne pokušavaš stupiti u kontakt dok se stanje malo ne povarti, a to zna potrajati, a toga me najviše strah tih sadašnjih stanja jer nikada nisam vidio taj veliki bijes, i nekako zbunjenost i mislim d ajeosoba svjesna toga svog stanja ali jednostavno ne želi sebi a ni meni priznati da postoji problem i mislim da kada bi potražila ta osoba stručnu pomoić da bi bar malo bilo bolje.
Pflaume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 00:33   #5870
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ujutru stalni osjećaj straha anksioznosti,strah od posla,od ljudi,kako ću na posao ići ošamučen od lijekova.
Onda krene znojenje,mučnina.Spavao sinoć samo 3 h.U 5 se dignem iz kreveta pa se vratim pa ponovo dignem pa krene neruoza,STRAH od čega ne znam.I onda krenu crne misli kako je život mi velika praznina,kako sam mnogo bolestan,kako mi niko ne može pomoći,a ni ja sebi,kako sam nesposoban za bilo šta,kako me strah ljudi.
Roditelji ne razumiju otac se malopre izderao na mene,psovao mi sve živo i to me dovelo u još veći plač.On ne zna kako mu je sin bolestan a i ne zna šta je GPL.Mati samo govori kako će mi pobacati sve lijekove.
Gledam kako svijet ide ujutru naposao,a ja sam nesposoban,i to me još više ubija.
Nisam shvatio. Da li radis? I ako da kako se nosis s tim na poslu?
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 13:28   #5871
Pa nisam se baš snalazio u interpersonalnim odnosima sa ljudima.Valjda je to mana osoba sa GPL.Osim toga doživio sam prošle godine jak stres na poslu.Tako da ne radim več dosta dosta dugo.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 14:12   #5872
mene zanima koliko vas "BPD-a" se reže?
Lifelover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:28   #5873
Bilo je epizoda prije godinu i više dana ....
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 18:50   #5874
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Nakon godinu i po dana promjena terapija,kontrola kod svoje doktorice,stanje mi je sve gore.Zadnji put sam napustio grupnu terapiju u trajanju od 3 mjeseca koja mi je malo pomogla.Nisam u radnom odnosu zasada.Predložen mi je nastavak psihoterapije.Jedna od dijagnoza mi je F60.3,druga F48.8 i imam poremećaj ritma sna i budnosti.
Kako živim u malom gradu,i ima vrlo malo psihoterapeuta,a granični poremećaj mislim da rijetko ko ima,zanima me koju vrstu psihoterapeuta da tražim,kakvu psihoterapiju da li geštalt ili šta??

Znam da je potrebna jako duga psihoterapija ali ja sam ograničen novcem pa bih išao 1-2 sedmično.
KOliko dugo bi to trebalo da traje?
Pijem escitalopram 20 mg,lamal 25 mg i olanzapin uvečer 5 mg za san,ali me sutradan strašno ošamuti i teško mi je ustati iz kreveta.Spavam samo 3-4 h već godinu i po i to me više iscrpilo.
Promjenio sam preko 20 lijekova,i ono što mi da duži san,sutradan me ošamuti,kao pijan sam.
zašto si napustio grupnu?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:46   #5875
Imam depresiju, OCD i ansk, te neidentificirani poremećaj ličnosti.

Postoji li šansa da se to sve skombinira u granični?
Imam dojam da ovo što prolazim nije ni blizu bilo čemu "običnom" poput do sad mi navedenih dijagnoza.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 03:11   #5876
dd, pa nisu ti to bas "obicne" dg, niti je granicni "neobicna" dg. a da u tim stvarima bas postoji neka opcije 3 u 1, sumnjam da to prolazi. sve te dg. dolaze po nekim parametrima, procjeni strucne osobe koja zna sto i kako traziti da bi dosla do najtocnije dijagnoze.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:27   #5877
Mene zanima koliko sam lud u očima običnog čovjeka f60.3 i ank.depresivni
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 16:56   #5878
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Za BPD je najbolja dijalektičko-bihevioralna terapija, s njom se, uz lijekove, prvenstveno stabilizator, jer je, kao što je Austerheim već rekao, poremećaj srodan BAP-u, postižu jako dobri rezultati, a i sam poremećaj prirodno jenjava s godinama. E sad, trebalo bi naći stručnog psihijatra psihoterapeuta koje se njome bavi.

@frozensun, jel možda piješ AD navečer?
Možda se varam, ali nije li se ranije spominjalo da dijalektičko-bihevioralne terapije nema u Hr ?
Ja trenutno idem na realitetnu, mislim da nije baš najbolji izbor za BPD, pogotovo što odbijaju priznati postojanje poremećaja, ali trenutno nemam drugih opcija, a terapeutica je super pa mi donekle pomaže, barem u svakodnevnom funkcioniranju. Uskoro planiram krenuti kod neke terapeutice koja se navodno baš bavi BPD-om, ali ne znam kakvu vrstu terapije primjenjuje.
Što se tiče lijekova, pogodili smo najbolje do sada. Seroxat (antidepresiv), totalno prebacuje u pozitivu, ali tek nakon 3-4 tjedana uzimanja. Jedino ne bih preporučila ako ste u vezi jer u potpunosti uništava libido, ali ako ste solo super.
Uz to, Oksazepam (anksiolitik), super je jer se može uzeti 2-3 puta dnevno, doslovno se osjeti kako uklanja anksioznost/tjeskobu, a ne uspavljuje (mogu odmah ujutro 1. da ugodnije započnem dan ).
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 17:03   #5879
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Možda se varam, ali nije li se ranije spominjalo da dijalektičko-bihevioralne terapije nema u Hr ?
Ja trenutno idem na realitetnu, mislim da nije baš najbolji izbor za BPD, pogotovo što odbijaju priznati postojanje poremećaja, ali trenutno nemam drugih opcija, a terapeutica je super pa mi donekle pomaže, barem u svakodnevnom funkcioniranju. Uskoro planiram krenuti kod neke terapeutice koja se navodno baš bavi BPD-om, ali ne znam kakvu vrstu terapije primjenjuje.
Što se tiče lijekova, pogodili smo najbolje do sada. Seroxat (antidepresiv), totalno prebacuje u pozitivu, ali tek nakon 3-4 tjedana uzimanja. Jedino ne bih preporučila ako ste u vezi jer u potpunosti uništava libido, ali ako ste solo super.
Uz to, Oksazepam (anksiolitik), super je jer se može uzeti 2-3 puta dnevno, doslovno se osjeti kako uklanja anksioznost/tjeskobu, a ne uspavljuje (mogu odmah ujutro 1. da ugodnije započnem dan ).
Eto, kaže Pringles da vjerojatno nema, pa ako nema ni te osobe na području Rijeke, ni nitko na području Hr-BiH-Srbija, onda uzeti šta se nudi, a nabaviti videe i knjige, te cd-e o dijalektičko-bihevioralnoj, pa proučiti.

Super da ti lijekovi i terapija djeluju.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 17:31   #5880
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
DBT teško da postoji u RH. Mislim da je možda netko u Rijeci tko to radi, naglašavam 'možda' jer su to bile glasine, i to je to. Osim ako se nije netko educirao u međuvremenu. Mislim da bi se za tog nekog već ovdje jako dobro znalo. A u BiH dobro da postoji išta uopće; pa dosta ljudi koji imaju priliku dolazi se iz Bosne ovdje liječiti i to valjda nešto govori. A nije ni u Hrvatskoj stanje bajno ako govorimo o dostupnosti bilo kakve psihoterapije. Neke mogućnosti još postoje za Zagreb, a u ostalim gradovima jad i bijeda uglavnom. Treba raditi i pokušati poboljšati funkcioniranje s onime što je dostupno.
Dr. Tić na Čavlima (okolica Rijeke) radi sa bolesnicima s graničnim poremećajem ličnosti, ali ne znam koju vrstu terapije, pa možda je to ta glasina. To mi je rekao jedan prihijatar iz Rijeke.

Quote:
Pflaume kaže: Pogledaj post
da i ja sam čuo za navedenu knjigu ali ju nisam mogao skinuti sa net-a odnosno nisam ju pronašao u digitalnom izdanju i tragam za njom ali ju nisam do sada pronašao, jer bi je volio pročitati budući mislim da u svojoj nepoisrednoj blizini imam blisku osobu sa simptomima graničnog poremećaja ličnosti, da ne ponavljam o tome sam raniej pisao, a stanje je danas kod te osobe još teže i izraženije i teško se nositi sa stalnim izljevima biojesa i agresije i stalno se mora "titrat i tetošit" je a to je više neizdrživo, šta se god učini ne valja i vječita je borba sa vjetrenjačama a u zadnje vrijeme je to toliko i više nego očito koliko kipti bijes iz te osobe, jednostavo osjetiš kako odpuhiva na svaki oblik komunikacije i imaš osjećaj kao da će svaki tren eksplodirat, i onda se jednostavno skoliniš u stranu i jedno vrijeme niti ne pokušavaš stupiti u kontakt dok se stanje malo ne povarti, a to zna potrajati, a toga me najviše strah tih sadašnjih stanja jer nikada nisam vidio taj veliki bijes, i nekako zbunjenost i mislim d ajeosoba svjesna toga svog stanja ali jednostavno ne želi sebi a ni meni priznati da postoji problem i mislim da kada bi potražila ta osoba stručnu pomoić da bi bar malo bilo bolje.
Posudi knjigu u knjižnici.

Zadnje uređivanje Azz : 05.11.2016. at 17:49. Reason: spajanje postova
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.