Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 23:37   #41
predivna pasmina ali izgleda da su inače rijetki, akitu sam vidila samo nekoliko puta na izložbi, inače imam haskije ali i akite su mi predivni psi gledala sam onaj film po istinitoj priči o hachiku stvarno su super psi po izgledu ali što se tiče karaktera neznam o njima skoro ništa ...
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:52   #42
Ja sam danas prvi put u životu vidjela jednog/jednu uživo!
Prekrasan,impozantan pas.

Šetao ga/ju je neko klinac od svojih 10 godina,zapravo pas je šetao njega po Malešnici -stvarno ne znam koji je vrag roditeljima da puste dijete da samo šeće psa koji očito nije naučen na pravilnu šetnju na lajni.
Ja sam se susrela s njima u polumraku,taman su izašli iza ugla,pas ravno na mene i na moju vrećicu,klinac jedno 3 metra iza njega "leti" po zraku dok ga pas navlači i baca se na moju vrećicu .Klinac viče NE,pas ne ferma-na sreću bio je samo znatiželjan.
Baš mi nije bilo svejedno,čini mi se da je još mlad-adolescent ali svejedno je "mrcina".
Nažalost sve mi se čini da je pas slabo odgojen i strah me što će biti od njega u rukama neodgovornih vlasnika
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:50   #43
Evo, ja nakon dugo vremena namjeravam nabaviti psa...Nakon šta je prošlo desetak godina od kad je uginuo naš Max, križanac Rottweilera i njemačkog ovčara, na nagovor desetogodišnje kći ubrzo če novi pas u kuću...A veliki doprinos toj odluci je bio kada smo vidjeli Akita Inu pse...Naravno, pogledali smo i film Hatchiko, obje verzije...Jednostavno su predivni, ponosnog držanja i karaktera kakav nam se sviđa...Volim raditi s psom, socijalizirati ga i puno šetati, a mislim da to i mojoj kćeri neče biti problem...Namjeravam kupiti muško štene, međutim, u Hrvatskoj su strašno skupi...Postoji varijanta kupnje u Srbiji, ali malo me plaši transport psa...Da li ga šalju avionom, dovedu do granice, vlakom..?Kako bi to štene podnijelo? Mislio sam i zaprašiti autom do tamo, ali mi se to novčano ne isplati, na kraju bi se ukupni troškovi približili kupnji šteneta u Hr...Moram ispitati sve opcije i polako se pripremati...
U svakom slučaju, volim sve pse, ali Akita Inu je doista nešto posebno...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 18:36   #44
Evo vidim da sam napisao Hatchiko, umjesto Hachiko...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:30   #45
što se tiče akita iz Srbije morate biti oprezni....
postoji veliki problem sa pedigreima tamo...
da bih to objasnio morao bih se vratiti malo u prošlost...

2000. god. je pasmina razdvojena na američku i japansku akitu a do tada su se ti psi mogli između pariti.... mada su mnogi to izbjegavali jer je bilo više nego očito da su to dvije različite pasmine neki su ipak parili



tako da se to događalo i u Srbiji gdje su uparivane američke i japanske akite... nakon razdvajanja sve bijele akite su dobile japanski pedigre.... ti psi su se kasnije koristili u uzgoju i sada se trenutno nalaze u 80% pedigrea u Srbiji....
tako da zapravo iako imaju rodovnik zapravo su mješanci....
zato postoji ta velika razlika u cijeni....
naravno ima i vrlo dobrih uzgajivača i jako dobrih pasa u Srbiji koji imaju dobar pedigre no cijena kod tih uzgajivača je neznatno manja od one u Hrvatskoj...
isto tako treba biti oprezan na štancere....
ako nekoga zanima više može mi se slobodno obratiti na pp.....
Tekkeitsertok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:41   #46
evo par mojih slika sa Akita Cupa 2009.









Tekkeitsertok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:10   #47
imala sam je prilike nekoliko puta sresti u živo pa samo se ja i moje đukelo malo poigrali s njom..ali dok je bila tj. bio još štene..no nažalost danas se izbjegavamo u širokom krugu jer doslovno kada neki pas prolazi kraj njih je troje drži da se ne otrgne..predivan pas ali ne za svakoga
Synna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 07:21   #48
Quote:
Synna kaže: Pogledaj post
imala sam je prilike nekoliko puta sresti u živo pa samo se ja i moje đukelo malo poigrali s njom..ali dok je bila tj. bio još štene..no nažalost danas se izbjegavamo u širokom krugu jer doslovno kada neki pas prolazi kraj njih je troje drži da se ne otrgne..predivan pas ali ne za svakoga



Mislim da puno toga ovisi o vlasniku...Ima po Splitu savršeno mirnih Mastifa, Bullterijera, Dogo Argentina i drugih "opasnih" pasmina...A ima ih i u vlasništvu raznih bolesnika, pa se i psi tako ponašaju...Naravno da postoji određeni nagon i doza urođene agresivnosti, ali mislim da se svaki pas može lijepo odgojiti...
Najagresivniji pas šta sam ga ja imao je bio Pekinezer, bio je lud totalno...Kasnije kad sam i ja bio iskusniji, imao sam križanca Rottweilera i njemačkog ovčara koji je izgledao kao čudovište, a bio savršeno miran među ljudima..Je, bilo je agresivnosti prema većim psima, ali dalo se kontrolirati bez problema...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 20:54   #49
slažem se sa oba komentara...

ovo zaista nije pas za svakoga....
baš zbog te dominatnosti prema drugim psima nikad ne preporučujem neiskusnim vlasnicima mužjake...
ne bih htio da me netko krivo shvati... ovi psi nisu agresivni.... kao što je Joke1 napisao, bit je u lijepom odgoju...

i jedan mali info za ljubitelje akita
ove godine nas očekuju još dva filma sa akitama

Hoshi Momaru Inu
http://www.youtube.com/watch?v=rLrVwoYdza0


i malo neuobičajniji gdje glavnu ulogu ima dugodlaka bijela akita

Wasao
http://www.youtube.com/watch?v=y9y9j...eature=related
Tekkeitsertok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 20:33   #50
Thumbs up Akita Inu

Evo konačno da se javim i napišem nešto o svojoj Kiri. Stara je 8 mj. i to je definitivno pas drugačiji od svih ostalih.Jako je tvrdoglava ali nadasve pametna i traži stvarno čvrstu ruku.Ali moraš ju obožavati! Kupljena je u Zrenjaninu. Voljela bi da se javi netko tko ima muškog psa budući u gradu gdje živim ne znam ima li ih tko uopće!
Hachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 23:57   #51
možeš slobodno doći na sastanak u Nordic Club...
http://www.nordicclub.hr/

imamo već poprilično velik broj članova sa akitama....
http://www.nordicclub.hr/1.Clanovikluba.htm

sastanci se održavaju svake prve i treće srijede u mjesecu....

mogu slobodno bez obaveza doći svi koje žele znati nešto više ili imaju neka pitanja o psima iz 5 FCI grupe....
Tekkeitsertok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 22:30   #52
Quote:
Joke 1 kaže: Pogledaj post
Mislim da puno toga ovisi o vlasniku...
pa baš na to sam mislila,smatram da je to pas za malo iskusnije i one koji se psu misle ozbiljno posvetiti i raditi s njim,šta naravno vrijedi za svakog psa bez obzira na pasminu
Synna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:59   #53
Pozz ekipa! Vidim da ovdje ima iskusnih poznavača ovog divnog samuraja kako namjeravamo sebi dovesti jednoga u krpe, zanima me kakav to oni miris imaju, ako već nemaju neugodan? Ja pod neugodan mislim na onaj kojeg je imala moja rotvajlerica, kakvog imaju njem. ovčari npr, retriveri :S i newfoundlanderi o.O... Pod manje neugodan ili nikakav mi spada miris maltezerice koju ima frendica, nikakav - osim kad je zagnjavim i poljubim, i samo malo malo osjetim... Očekujem odgovor u kratkom roku! pozz svima!!!! :*
User2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 18:39   #54
Evo ja sam sretni vlasnik Akite od prošle nedjelje i mogu ti odgovoriti...Imao sam i prije pse, ali izgleda da je kod Akita taj "miris" najmanje neugodan..Miriše nekako slatkasto...Negdje je netko spomenuo da je miris sličan jagodama..Rekao bih , mješavina jagoda i vanilije..Ma koliko smješno to zvučalo...
Inače,ti psi su preinteligentni, tvrdoglavi i zahtjevni za odgoj...A opet, strahovito brzo uče...Ostani svakako u kontaktu s uzgajivačem da ti pomogne savjetima...Zlata če ti vrijediti...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:17   #55
Ja na jesen planiram uzeti akitu ali živim u stanu i sad me zanima da li akita može živjeti u stanu (stan je 150 m2, fakat ima prostora). Ja bi ju šetao tri puta dnevno i jedanput-dvaput (ovisi o okolnostima) bi je dobro istrčao (Sljeme, po nasipu na biciklu)... Evo, molio bi mišljenje nekog iskusnog ili najbolje nekog tko ima akite u stanu da mi kaže da li će to funkcionirati ili će to biti mučenje za psa?
Hvala!!
Loman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:56   #56
150 m2?? Možeš držati 2 Akite ako hočeš...Ja sam u stanu od 40 m2 i nema tu nikakvog mučenja za životinju...Psu je važno da redovito izlazi vani i da ima najmanje jednu ili dvije duže šetnje dnevno...Akite su dosta mirni psi po stanu..Moj sada ima 4 mjeseca i ne radi nikakav nered, a najdraži hobi mu je spavanje...Još sada kad su vručine..On najradije ne bi ni izlazio...Ipak, dobro se informiraj o pasmini zbog drugih stvari...Tvrdoglavost, moguča agresivnost ...Inače, ti su psi predivni, ali su isto tako i za odgovornog vlasnika...Traže iskustvo...
Obrati se s povjerenjem članu foruma Tekkeisertoku...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:38   #57
Ma već sam se i raspitao. Iako je ovdje u Varaždinu skupo za poludit uzet ću od tamo jer mi je važno da mi pas bude dobar po karakteru pa se prema tome bojim uzimat iz Srbije. Uzimati ću ženku pa se na taj način nadam izbjeći većinu tvrdoglavosti i agresivnosti. Ako netko ima iskustva ajde recite da li Akite prihvaćaju kupanje u moru ili im je to odbojno?
Loman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:41   #58
Moj Akihiro se voli močiti u moru...Uđe do trbuha i brčka se, kotrlja žalo šapama...Nije još plivao, jer ga ne puštam, čini mi se hladno još..Kad budem ja plivao i on če...Otac mu se recimo, ne voli kupati u moru..Izgleda da nema pravila...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:47   #59
Znači imaš muškog?
Ajde mi malo opiši karakter i da li si zažalio uzimanje muškog... Jel pretežak za treniranje, agresivan itd?
Jel ima neki razlog zbog kojeg ne bi preporučio muškog akitu ili akitu općenito?
Loman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 20:04   #60
Nisam zažalio ni trena što sam uzeo muškog Akitu...Inače sam uvijek imao mužjake pasa, pa sam navikao...Tvrdoglav je dosta, pokušat če svaku stvar u kuću gricnuti, a kad mu kažeš ne, kreče na drugu...Sve dok sve ne isproba i dobije ukor..Moraš samo biti tvrdoglaviji od njega..Primjera radi..Kćer mi ima košaru s plišanim igračkama..Izvuče jednu, ja mu kažem ne, on tu više ne dira, ali izvuče drugu..I tako 10 igračaka...Samo moraš biti strpljiv i on odustane..Prepametan je...Na uzici je stvarno dobar..Kad obavi svoje potrebe, ne vuče..Lijen je dosta sada sa 4 mjeseca..Najdraže mu je sjesti ispod klupe kod mojih nogu...U kući ne radi nikakav nered, i od prvog dana nuždu obavlja vani...Sve komande je dosad naučio bez problema i nakon samo 3-4 ponavljanja..Sjedi, lezi, mjesto...Ponekad kad mu nešto zapovjediš, pravi se blesav i gleda kao nešto u stranu...Ljudima je očito problem njihova inteligencija..Svakako, to je pas koji zahtjeva non-stop pažnju..Skreče pažnju na sebe kao dijete..Znači ,ako ga zanemariš neko vrijeme, on napravi nešto što zna da nesmije, samo da ti privuče pažnju...Ne valja agresivno nastupati prema njemu..Voli priču i lagano uvjeravanje..Voli da nešto napravi, a ti se obraduješ..Neče na silu ništa..Totalno drugačije od njemačkog ovčara npr...Ima strašno izražen karakter...
Mislim da če biti dosta agresivan na veče pse ,unatoč mom trudu da ga maksimalno socijaliziram...Več je počeo izigravati velikog čuvara..Ono, sjedi kraj mene na klupi, kad vidi velikog psa da prilazi -počne lajati..ali to se dešava samo ujutro rano, kad smo sami vani...
Preporučio bih ti muškog Akitu , samo ako si imao velikog psa tipa rottweilera, njemačkog ovčara, dobermana ili slično prije...Stvarno nije pas za svakog, i treba dobro razmisliti prije nabavke..Da ne pati pas i gospodar...
Inače, pas je stvarno prelijep, ponosit, prepametan i uvuče se pod kožu kao nijedna druga vrsta..Svakim danom sve ga više volimo doma...Evo ,par slika...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Jahač magle

Zadnje uređivanje Joke 1 : 03.06.2011. at 21:29.
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.