Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2023., 11:34   #1
Poluumor uz upalu misica i glavobolju.

Pozdrav svima.

Imam 30 godina i već se nekih 7 godina borim s problemom kojeg imam.

Ne znam kako bih to objasnio, neka vrsta poluumora s prisutnom glavoboljom.

Stvar je u tome da normalno spavam, od 8 do 9 sati, ali ujutro kad se probudim glava bude puna pritiska, svi misici u tijelu blago upaljeni te mi treba neko vrijeme, pola sata do sat lezanja u krevetu uz masazu glave da mi se glava razbistri i oslobode disni putevi.

Nekad je to vise a nekad manje intezivno.

Zanimljivo je kad odem na godisnji i probam se odmoriti od tog poluumora da se stvar jos pogorsa.

Ako vise radim i manje razmisljam od tom umoru onda se bolje osjecam.

Bio sam nekoliko puta kod doktorice koja me poslala neurologu i uvijek su mi prepisali antidepresiv kojeg nisam nikad uzimao.

Probao sam se redovito baviti vjezbanjem, paziti na prehranu, idem redovito na masaze cijelog tijela.

Sve to pomaze da se simptomi ublazi ali ne rijesava problem.

Ovo pisem danas jer dolazi juzina pa su mi simptomi puno izrazeniji i vjerojatno cu morati uzeti nekakvu tabletu protiv bolova da mogu koliko toliko normalno izdrzati dan.

Kada bi sad legao da se probam dodatno odmoriti jer su mi simptomi izrazeniji, tj. umor, upala misica i glavobolja samo bih pogorsao stvar. Mogao bih cijeli dan lezati, ne bih bilo pomaka, plus po noci bi onda losije spavao jer se nisam po danu izmorio od rada.

Nekak mislim da bi problem mogao biti s neuroloske strane jer nemam nekih zdravstvenih problema, idem redovito na sistematski i svi nalazi budu uredni.

Kad se zelim odmoriti od tog poluumora i glavobolje, jednostavno se ne mogu opustiti kak treba i pocnu se simptomi pogorsavati.

Takodjer, dok sam u nekom drustvu, festi itd. simptomi se pogorsaju.

Ako ima netko savijet, preporuku specijaliste za ovakav problem bio bih mu zahvalan na pomoci.
user100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 12:45   #2
U cijeloj toj priči izostavio si ono bitno - antidepresive. Psiha zna raditi čudne stvari na fizičkom planu, ne bi vjerovao. Pokušaj ih piti, ali ne odmah cijelu tabletu. Prva 3 dana 1//4, potom pola tablete, pa tri dana pola i 1/4 pa tek onda cijelu. Probaj, ništa te ne košta, a znatno ti može biti bolje. Govorim iz svog iskustva.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2023., 18:11   #3
Slični simptomi mogu biti od krpelja, Lajmska bolest ili sl.
portal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 20:05   #4
Quote:
portal kaže: Pogledaj post
Slični simptomi mogu biti od krpelja, Lajmska bolest ili sl.
E ovaj tvoj post me zabrinuo. Naime i ja imam slične simptome već dugi niz godina, nekako ih povezujem s posljedicama kemoterapije koju sam imao 2017 i 2018. No, u lipnju 2018 me ugrizao i krpelj. Tada nikakve akutne simptome (ni erythrema migrans ni simptome nalik gripi) nisam imao.

Inače bio sam na polisomnografiji i tamo se ustanovilo da je RLS uzrok lošem spavanju.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.