Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 11:21   #241
Pad motivacije zbog otkaza na poslu u kojem sam se napokon prilicno dobro uklapao i koji je bio dobar i ekipa dobra, al eto firma propala, na neki način sam prilicno uvjeren da u realnim uvjetima ne bi bilo otkaza.

Glavobolje su prisutne prilikom vremenskih promjena , a i drugih promjena pa se onda to pomijesa i bude iscrpljenost i manjak volje za puno stvari pa tako i za hranom.

A ne znam, takvo stanje se sporadično pojavljuje, al vrlo cesto to biva tijekom jeseni i zime.

Moze biti da ima anksioznih elemenata.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:28   #242
da, po ovome što navodiš to je pomalo anksiozno-depresivno stanje. isto ti ne bi bilo zgorega napraviti makar ove osnovne pretrage kod LOM-a. a što se prehrane tiče, jesi li razmišljao posavjetovati se s nekim nutricionistom?
pričaj se i o tome s lom-om. ako nisi naglo smršavio u posljednje vrijeme, nemaš neke posebne poteškoće u abdomenu, problema sa stolicom...sumnjam da će te slati na neke detaljnije pretrage. ali kks i hormone je uvijek dobro provjeriti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:48   #243
A onako...od tog stresa sam oko 2 kg smršavio...a prije toga sam relativno održavao težinu...no kako je bilo puno hodanja, vjerovatno i zato nisam uspio dobiti na kilazi.

Problemi sa stolicom zasad nisu prisutni, cini se da je metabolizam vrlo ubrzan, a da, budem vidio za nutricioniste, neke stvari se trebaju mijenjat.

Da, moze biti da ima i simptoma depresije, povremeno sam previše isao u smjeru naivnog optimizma i djelomicno forsirane pozitive, samim time i povratak na lošija i pasivnija raspoloženja djeluje prilicno tmurno.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:56   #244
Moja percepcija anoreksije je bila poprilično drugačije dok nisam upoznala nekog tko je to ustvari prošao/prolazi. Možda to nije moja dijagnoza, ali shvatila sam da stvarno imam određenih problema što se tiče prehrane.

Moja shema je da jedem i da me se pusti na miru. Ono što je zanimljivo je to koliko ustvari uživam u tome da ne jedem. Meni to nije teško niti mi je to patnja. Živit na kavi i cigaretama bi meni bio gušt. Ionako u kavu natrpam gro šećera i veoma lako se na taj način zasitim. Filing da pobjeđujem sebe je nenadjebiv i onda jest nakon toga ponekad ima osjećaj poraza. Naravno da mi želudac umre kad se natrpam nakon nekog perioda ograničenog unosa hrane, pa je to također dobra izlika za ne jest.
Nisam bila ni svjesna da to radim, niti da je to krivo, dok naprosto nisam skužila da je.

Kad vidim da kila ode dolje paralelno me strese jer osoba mojih godina ne bi trebala imati takvu kilažu, a opet se cerekam ko kreten jer mi je to baš ugodno. Ono wow jebote. Gle koliko malo kila, a gle mene nenadjebive .

Kilaža još uvijek nije alarmanta, ali MO i način razmišljanja ne vode u dobrom smjeru. Imam skoro 26 godina, visoka sam 165 cm, a imam oko 45 kila.

Još uvijek nisam zadovoljna time kako mi izgleda trbuh i osjećam se ogromno .

Danas sam htjela kupit hlače jer su mi sve koje imam doma velike (gle čuda), ali najmanji broj u trgovini je bio 34, a to mi je gro preveliko. Onda sam iz zajebancije otišla na dječji odjel i krenula od najvećeg broja. Zadnje sam probala 158 i još su mi malo preširoke, ono taman za broj prevelike. Kad sam gugalala doma za koju dobnu skupinu je to, fakat me strefilo. Dok sam imala ogroman cerek na licu

No ono što me fakat pogodilo su slike mene bez odjeće iz određenih kuteva. Kralježnica, rebra, ključne kosti - kost, kost, kost.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:27   #245
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Imam skoro 26 godina, visoka sam 165 cm, a imam oko 45 kila.

Još uvijek nisam zadovoljna time kako mi izgleda trbuh i osjećam se ogromno .
ogromno s ovom kilažom? pa ja imam sina od 9 godina koji bi te pojeo

DD draga, mislim da ti nisi za ovaj topic...ti imaš tu mizeriju od kila zbog drugih stvari, ne anoreksije...
uostalom, tebe smetaju te kosti...ja sam upoznala jednu mladu anoreksičarku, vrlo inteligentnu, razgovarale smo dok je bila hospitalizirana. pitala sam se je koja joj je idealna težina...rekla mi je 0 kg. s tim bolničkom krevetom je u tom trenutku imala 40 kila...

dd, što ti se dogodilo u četvrtak, kako se to manifestiralo?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:13   #246
Moj cilj je biti mrsava jer mrsavo=lijepo. Ankdioznost je glas razuma koji me tjera da ipak jedem nekad i koji dize uzbunu da cu se eazbolit.

U cetvrtak... cijeli tjedan variranje raspolozenja od histerije, tuge do euforije i panike. U cetvrtak me triggalo nesto ustvari sasvim sitno i onda sam nekontrolirano plakala cijeli dan. Vikend je posebna prica. Bila sam nesuvisla, histericna i van realnosti. Iskrivljene percepcije i sasvim van vlastite kontrole.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:29   #247
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Iskrivljene percepcije i sasvim van vlastite kontrole.
što ti ovo točno znači? jesi li se ozlijedila? jel se sjećaš svega? jel se fizički nešto promijenilo u tim trenucima? histerija (u povijesti poremećaj rezerviran za žene) nije baš tako uobičajena. primijetila sam da se više spominju poremećaji ličnosti, bordeline i sl.
i hoćeš li se javiti svojoj dr ili na hitni prijem?
inače, sad si stabilnije, zar ne?

mršavo - lijepo? naježila sam se...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 17:43   #248
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
što ti ovo točno znači? jesi li se ozlijedila? jel se sjećaš svega? jel se fizički nešto promijenilo u tim trenucima? histerija (u povijesti poremećaj rezerviran za žene) nije baš tako uobičajena. primijetila sam da se više spominju poremećaji ličnosti, bordeline i sl.
i hoćeš li se javiti svojoj dr ili na hitni prijem?
inače, sad si stabilnije, zar ne?

mršavo - lijepo? naježila sam se...
Potpisujem Azzuru
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:23   #249
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
što ti ovo točno znači? jesi li se ozlijedila? jel se sjećaš svega? jel se fizički nešto promijenilo u tim trenucima? histerija (u povijesti poremećaj rezerviran za žene) nije baš tako uobičajena. primijetila sam da se više spominju poremećaji ličnosti, bordeline i sl.
i hoćeš li se javiti svojoj dr ili na hitni prijem?
inače, sad si stabilnije, zar ne?

mršavo - lijepo? naježila sam se...
Nisam se ozlijedila zato što sam bila u raspoloženju u kojem sam se željela emocionalno ozlijediti, a s ozbirom da je za mene fizička bol emocionalni outlet onda bi bol ustvari stvorila ugodu, a ugoda kvari plan o emocionalnom samoubojstvu. Svjesna sam koliko to nema smisla.

Dok sam ja mislila da na van izgledam okej i dobro, da drugi neće skužit opći raspad sistema, a istina je bila suprotna. Promjene ponašanja su varirale u rasponima od par minuta, a kasnije i par sekundi, . Suze - smijeh - suze - smijeh; a emocije sam opisala u prošlom postu.

Sad sam bolje, ali donekle i zato što mi je ukazano na to kako se ponašam i uspjela sam mrvicu osvjestiti kad sama sebe počnem jebat u mozak, pa se trudim ne raditi (si) to.
Ustvari se izgleda OKP opet budi jer prisilne misli su strava. Drugog su oblika, tako da nisam odmah skužila u čemu je caka, ali to je to.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:10   #250
Prije svega, jako mi je zao sto se tako mucis dire Dawn. Bilo bi mi zao bilo koga, ali kada vidim poznatu forumasicu da se ovoliko pati, ipak je drugacije, nekako teze.

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Moja percepcija anoreksije je bila poprilično drugačije dok nisam upoznala nekog tko je to ustvari prošao/prolazi. Možda to nije moja dijagnoza, ali shvatila sam da stvarno imam određenih problema što se tiče prehrane.
Moj dojam je da imas sve ili vecinu kriterija za dijagnozu anoreksije nazalost.

Dijagnostički kriteriji za anoreksiju nervozu su sljedeći:

-Tjelesna težina smanjena za 15% ili više u odnosu na očekivanu za dob i visinu
-Intenzivni strah od debljanja i dobivanja masnog tkiva
-Poremećaj održavanja tjelesne težine i očekivanog oblika tijela pod utjecajem samoevaluacije - percepcije da je jedan dio tijela "prevelik", iako je očito ispod tjelesne težine
-Amenoreja ili odsutnost normalnog menstrualnog ciklusa (primarna ili sekundarna amenoreja)

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...noreksija.html

Quote:
Moja shema je da jedem i da me se pusti na miru. Ono što je zanimljivo je to koliko ustvari uživam u tome da ne jedem. Meni to nije teško niti mi je to patnja. Živit na kavi i cigaretama bi meni bio gušt. Ionako u kavu natrpam gro šećera i veoma lako se na taj način zasitim. Filing da pobjeđujem sebe je nenadjebiv i onda jest nakon toga ponekad ima osjećaj poraza. Naravno da mi želudac umre kad se natrpam nakon nekog perioda ograničenog unosa hrane, pa je to također dobra izlika za ne jest.
Nisam bila ni svjesna da to radim, niti da je to krivo, dok naprosto nisam skužila da je.
Nemoj si ovo raditi.

'Organski poremećaji kod poremećaja hranjenja mogu biti sljedeći: amenoreja, hipogonadizam, bradikardija, hipotonija, slabljenje srčanog mišića, atrofija mišića, nemoć, sklonost tetaniji (grčevima), anemija, trombocitopenija (niska razina trombocita u krvi), petehijalna krvarenja, visoka razina kortizola, zatvor, nadimanje (vjetrovi), niža tjelesna temperatura, oštećenje kože i kose, poremećaji elektrolita, smanjena funkcija bubrega (otekline), masna jetra, pojačano stvaranje sline, karijes, oštećenje zuba.' (isti izvor)

Quote:
Kad vidim da kila ode dolje paralelno me strese jer osoba mojih godina ne bi trebala imati takvu kilažu, a opet se cerekam ko kreten jer mi je to baš ugodno. Ono wow jebote. Gle koliko malo kila, a gle mene nenadjebive .

Kilaža još uvijek nije alarmanta, ali MO i način razmišljanja ne vode u dobrom smjeru. Imam skoro 26 godina, visoka sam 165 cm, a imam oko 45 kila.
Tezina ti je poprilicno alarmantna, pothranjena si - u anoreksicnoj skupini. BMI ti je 16.5.

Quote:
Još uvijek nisam zadovoljna time kako mi izgleda trbuh i osjećam se ogromno .
Eto, jos jedan od kriterija.

Quote:
Danas sam htjela kupit hlače jer su mi sve koje imam doma velike (gle čuda), ali najmanji broj u trgovini je bio 34, a to mi je gro preveliko. Onda sam iz zajebancije otišla na dječji odjel i krenula od najvećeg broja. Zadnje sam probala 158 i još su mi malo preširoke, ono taman za broj prevelike. Kad sam gugalala doma za koju dobnu skupinu je to, fakat me strefilo. Dok sam imala ogroman cerek na licu
Imas iskrivljenu percepciju svoje tezine (jos jedan kriterij nazalost). Vjeruj da ti niko ne zavidi na tome, sigurna sam da je vecina ljudi oko tebe zabrinuta za tebe.

Quote:
No ono što me fakat pogodilo su slike mene bez odjeće iz određenih kuteva. Kralježnica, rebra, ključne kosti - kost, kost, kost.
Nemoj se igrati, potrazi pomoc. Anoreksija je nasty bitch i moras se obracunati s njom na rezolutan nacin. Imas ovu udrugu Nada, mozda da se za pocetak obratis njima, pa da vidis kako ces dalje.

Zelim ti puno srece i odlucnosti u borbi za svoje zdravlje. Cuvaj se.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:51   #251
Hvala ti na lijepim zeljama .

Ono sto me muci, a to je i razlog zasto jos uvijek nisam potrazila pomoc, je to sto pomoc znaci oporavak, a oporavak znaci debljanje. Doslovno je, za mene, to tako jednostavno.

Osjecam se cudno pri pomisli da kile idu gore jer znam da bih bila, ponovno, veoma nesretna.

Kao sto rekoh, anksioznost i strahovi igraju vrloku ulogu u mom hranjenju jer me strah ne kesti par dana. Onda pojedem tipa pecivo i tjesim se kak sam jela, duuuh.

Mislim da mi same mjere nisu alarmantne - 83 - 68 - 82; al kad se sjetim - izgubila sam oko 10 cm u prsima i bokovima, a cinjenica da struk ne mrda me zivcira.

Svjesna sam da je to krivo, a svjesna sam koliko meni i nije.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:15   #252
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Hvala ti na lijepim zeljama .

Ono sto me muci, a to je i razlog zasto jos uvijek nisam potrazila pomoc, je to sto pomoc znaci oporavak, a oporavak znaci debljanje. Doslovno je, za mene, to tako jednostavno.
Nema na cemu.

Oporavak ne znaci debljanje nego lijecenje pothranjenosti. Razlika je bitna. Ima tu jos jedna 'caka' zbog koje sam ti napisala da je anoreksija nasty bitch (nastiest bitch medju svim mentalnim oboljenjima jer najvise ubija) - ako ne krenes regulirati svoju pothranjenost, vece su sanse da u buducnosti dodatno izgubis na kilazi, nego da trenutnu kilazu odrzis. Uvuces se u anoreksicni krug kognicija i prateceg ponasanja iz koga se tesko iscupati sama. Anoreksija doslovno zamijeni zivot i postane sama sebi svrha. Ne zelis se reducirati na tu vrstu egzistencije.

Quote:
Osjecam se cudno pri pomisli da kile idu gore jer znam da bih bila, ponovno, veoma nesretna.
Jesi li sada sretna?

Anoreksija je sve samo ne ljepota i sreca. Poznavala sam par cura koje su izgledale kao vlastite bake u dobi od 17 godina, ne znam kako bih to drugacije opisala. Njihove kosti je pokrivala viseca koza, gotovo se nisu mogle kretati, razmisljati, nista. Jedna se oporavila i tek kada se pocela oporavljati, svi smo vidjeli ljepoticu koja se krila ispod kandzi anoreksije. Druga je nazalost podlegla od posljedica anoreksije. Mislim da nije potrebno opisivati kakav razorni efekat je njena smrt imala na njenu obitelj i sve koji su je poznavali. Poznajem jos neke cure koje su zavrsile u anoreksiji nakon jake traume i vremenom su se uspjele oporaviti. Price su individualne kao i oporavak. Anoreksija kod anksioznih curetaka cesto krene kao zelja za kontroliranjem tezine (posebno onda kada imamo dojam da vecinu drugih stvari ne mozemo kontrolirati), a zavrsi kao spirala na putu ka smrti, vrsta ekstemno autodestruktivne aktivnosti koja je rezultat mentalnog oboljenja.

Quote:
Kao sto rekoh, anksioznost i strahovi igraju vrloku ulogu u mom hranjenju jer me strah ne kesti par dana. Onda pojedem tipa pecivo i tjesim se kak sam jela, duuuh.
Anksioznost je vjerna pratilja anoreksije, samo sto se anksioznost lijeci mnogo uspjesnije od anoreksije. Kako ti zvuci osteoporoza u 26-toj godini zivota? Kako ti zvuci gubitak menstruacija (nadam se da ih jos nisi izgubila)? Mislim da bi ti profesionalci u udrugi koju sam ti preporucila mogli dati par korisnih savjeta bez patroniziranja. Vjerujem da imaju i dijetologa koji bi ti mogao preporuciti program prehranjivanja - da bi dosla na razinu kilaze koja je normalna za tvoju visinu. To je samo lijecenje pothranjenosti - doslovno.

Quote:
Mislim da mi same mjere nisu alarmantne - 83 - 68 - 82; al kad se sjetim - izgubila sam oko 10 cm u prsima i bokovima, a cinjenica da struk ne mrda me zivcira.

Svjesna sam da je to krivo, a svjesna sam koliko meni i nije.
Da bi ti struk postao izrazeniji, moras dobiti nesto kilaze na prsima i bokovima. Tebi izgleda da nemas struk mada tvoje proporcije govore drugacije zato sto ti ti tijelo pocinje poprimati djeciji izgled.

Nema nista glamurozno, sexy ili lijepo u anoreksiji. Ona je tamna strana zlostavljanja same sebe, ni manje ni vise od toga. Molim te potrazi pomoc.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 01:22   #253
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Jesi li sada sretna?
Ne, to nema nužno veze sa kilama.
U ovom trenutku postoji opcija da budem sretna, a da se udebljam sav fokus bi otišao na kile.


Quote:
Anksioznost je vjerna pratilja anoreksije, samo sto se anksioznost lijeci mnogo uspjesnije od anoreksije. Kako ti zvuci osteoporoza u 26-toj godini zivota? Kako ti zvuci gubitak menstruacija (nadam se da ih jos nisi izgubila)? Mislim da bi ti profesionalci u udrugi koju sam ti preporucila mogli dati par korisnih savjeta bez patroniziranja. Vjerujem da imaju i dijetologa koji bi ti mogao preporuciti program prehranjivanja - da bi dosla na razinu kilaze koja je normalna za tvoju visinu. To je samo lijecenje pothranjenosti - doslovno.
Kod mene je anksioznost pozitivna jer me ona potiče da jedem. Jedino ona.

Quote:
Da bi ti struk postao izrazeniji, moras dobiti nesto kilaze na prsima i bokovima. Tebi izgleda da nemas struk mada tvoje proporcije govore drugacije zato sto ti ti tijelo pocinje poprimati djeciji izgled.
Nije bio izraženiji ni kad sam bila 20 kg deblja. Ovo je naprosto građa mog tijela i ne sviđa mi se pretjerano.
Nisam još sasvim poprimila dječji izgled jer me genetika obdarila povećim sisama (barem za ovu težinu - D/E), ne vide mi se rebra, a guzica... Nemoš imat sve

Quote:
Nema nista glamurozno, sexy ili lijepo u anoreksiji. Ona je tamna strana zlostavljanja same sebe, ni manje ni vise od toga. Molim te potrazi pomoc.
Da, kad to tako kažeš... Ima smisla.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 01:32   #254
Uspjela sam te telepatski dozvati na temu.

Znas sta se desava kod mene - u zelji da potaknem tebe da pocnes normalno jesti - potakla sam samu sebe da zadnjih par dana jedem duplo vise nego inace. Jedini problem je u tome sto ja ne patim od anoreksije.

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Da, kad to tako kažeš... Ima smisla.
Ne zezaj se please. Vidis kako izokrenuto razmisljas zbog te proklete kucke anoreksije (grrrr, mrzim tu bolest). Hrana ti daje lijepu boju kozi, energiju, vitalnost. Probaj jesti samo finu hranu, onu za koju znas da je kvalitetna.

A ako te anksioznost tjera da jedes, zivjela anksioznost! Mislila sam da ovo nikad necu reci, ali eto bilo sta sto ce ti pomoci je dobro.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:40   #255
Jedem malo, ali jedem. Nista mi nije fino osim nekog junka, ali i to me "ne vuce" vise ko prije. Odem u trgovinu, gledam cokolade i nijedna mi se ne jede. Eventualno jedem cips, ali ni to mi nije vise nesto. Keks i ostale grickalice nula bodova.

S obzirom da sam fakat lose, van kontrole u svakoj situaciji u zivotu - hranu mogu jedino kontrolirat. Nije tu samo fokus na kilama, stvar je u kontroli. Ne mogu ne disat, ne mogu ne obavljat nuzdu, ne mogu ne spavat, ali MOGU ne jest! Smanjila sam i unos vode i cak mi je i lakse sad jer ne moram svake dvije minute na wc.
Ne mogu kontrolirat niti vlastite emocije, reakcije i akcije, pa na ovaj nacin uzimam uzde u svoje ruke. Hrana je jedino sto mogu kontrolirat. Doslovno.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:50   #256
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne mogu kontrolirat niti vlastite emocije, reakcije i akcije, pa na ovaj nacin uzimam uzde u svoje ruke. Hrana je jedino sto mogu kontrolirat. Doslovno.
to uopće nije loše. ti si zapravo pronašla način kako se trenutno održati s obzirom na sve turbulencije kroz koje prolaziš. s obzirom na kilažu, pobrini se da makar ne gubiš kilograme. i nemoj prizivati anksioznost jer ima ona mnogo lica. jedno od lica je da gubiš kilograme kad to ne želiš (moj slučaj) što se s godinama može mijenjati.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:13   #257
DD ti si meni draga i žao mi je kad ovako nešto pročitam

ljudi meni govore da sam premršava (156cm, 45kg), a ti si još 10 cm viša od mene

znam kako ti je to kada ti glava govori nešto i kada ne možeš protiv toga
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:41   #258
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam fakat lose, van kontrole u svakoj situaciji u zivotu - hranu mogu jedino kontrolirat. Nije tu samo fokus na kilama, stvar je u kontroli. Ne mogu ne disat, ne mogu ne obavljat nuzdu, ne mogu ne spavat, ali MOGU ne jest! Smanjila sam i unos vode i cak mi je i lakse sad jer ne moram svake dvije minute na wc.
Ne mogu kontrolirat niti vlastite emocije, reakcije i akcije, pa na ovaj nacin uzimam uzde u svoje ruke. Hrana je jedino sto mogu kontrolirat. Doslovno.
Znam. To rade sve osobe koje pate od anoreksije - umrtvljavaju emocije redukcijom unosa hrane.

Ali emocije ne moras kontrolirati - samo ih trebas pustiti, proci kroz njih. Svaka emocija ima amplitudu i nakon sto dodjes do vrha (ljutnje, bijesa, tuge, straha, emocionalnog bola), amplituda pocne opadati.

Ono sto svi moramo kontrolirati je ono sto cinimo pod dejstvom neugodnih emocija, za to vec nema magicnog rjesenja nego ides metodom ucenja na greskama.

Ne postoji emocija koja nije prolazna. Ne postoji. Kakvog to ti suca imas u glavi pa te tako nemilosrdno muci? Otpusti ga, posalji ga na godisnji bez datuma povratka. Za*ebi to (isprike na ekspresivnosti). Za*ebi.

Znas li sto si radis redukcijom hrane? Evo nemoj meni vjerovati, mozes li samo izvaditi osnovne nalaze krvi i razinu vitamina D? Samo to.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 00:56   #259
Mislim da mi prijateljica sa faxa pati od anoreksije. 3 godine smo isle skupa na fax i uzalud ja njoj govorim da jede, da je premrsava ...nikako doprijeti do nje. Nije se razvila kao zena, mrsava je... Izgleda ispijeno i izgladnjelo. Primjer ja dok u menzi pojedem cijeli obrok jer se zurim na bus ona pojede par zlica juhe i ne moze vise. Ja jedem pecivo ujutro i za marendu ona kaze da je sita od pola boce soka one manje od 1/2 l. Itd...na izletima uvjek nosim hrane za obe ona jede one kinder cokoladice cijeli dan... Sad sam ja diplomirala i nisam je vidjela vise od 3 mjeseca i ne mogu nista... A ima i control freak mamu koja je prati na fax i ceka je s njega da idu doma...jedva je sa mnom pusti setat, a grad gdje sam studirala ima 1 ulicu doslovno.
Da se brinem zbog nje...jesam prije...sad je daleko. Da mi fali je.. Ali ne mogu nista, samo sam htjela napisati ovo negdje.

Dok je kod mene suprotni problem . Tjesim se hranom i uzivam u jelu ) . Trebala bih se maknuti sa glutena ali me strah da ne smrsavim. Takoder anksioznost,OKP,strahovi...

Oprostite na dugom postu...
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 10:58   #260
Kako si dire Dawn?
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.