Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 19:34   #21
Mom su oni skroz gore notkici (ne bas dole na sapici nego onaj jedan malo vislje)poceli rasti prema unutra pa ga je uzasno boljelo i onda smo otisli kod vet s njima pa mu je on to odrezo,al sad mu ja to tek tolko rezem da mu opet ne pocne krivo rasti. U pocetku me bilo strah opce pomislit da bi mu ja to rezala al onda sam otisla kod veterinarke i ona mi je pokazala i sad je sve ok. Kupila sam i klijesta i neke skare s rupicom i raspu i jos neku plocicu(ko mali tepih) na kojoj si on moze trosit noktice po zimi.
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:44   #22
alo enibadi...kako tornjaku rezat noktiće?
sruši i mene i grickalicu i sve živo...



pees. još jedno pitanjce...ne šepa, ali skužih da mrvku vuče šapu zadnju, i to naravno od preskakanja ograde...odokativno nije ništa strašno, nit ima ranica, ništa, samo ja to onako precizno kužim da mu malo nogica švrlja...jel da paničim ili ne? pošto on normalno trči i blesa i sve povrh toga, ne daje znakove da ga išta boli?
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 08:39   #23
ja probala, ali imam filing da ga boli
a samo vrhove rezala
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:19   #24
ne vjerujem da ga boli ako si pazljivo rezala i nisi ga povrijedila,a vjerujem da bi znala da jesi...to ti je isto ko kod nas,odstranis vrh nokta i ne da ne osjetis nista nego stvarno ne osjetis.a uostalom,mislis da je bolje da tvom psu stranac reze nokte nego ti,njegov gazda.
onaj nokat najdoljnji je najopasniji jer se uvija i ako je predugacak upiknut ce se u kozu a to je opasno zato njega treba redovito rezati jer kad se uvije do kraja ne mozes ga vise odrezati.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:28   #25
Ja sam se ispraksala. Jedino mi (sebi) Codie napravi ponekad sranje kad se prvo potpuno umiri i ja taman krenem odrezati nokat, a on se trgne i onda mu čipnem malo previše Pas mater I onda krvari, sav je zdepran i onda folira po stanu i pobrine se da tragovi krvi ostanu na što više mjesta (fotelje i trosijed po mogućnosti) da svi vide što sam mu učinila.
Jedno vrijeme sam mu brusila s onom brusilicom za nokte na baterije. Dobro mi to ide, samo što on nema strpljenja toliko mirovati, tako da noktiće prvo odrežemo malo, pa onda izbrusimo pinku rubove da nisu oštri.
Svi "stručni" koji su ga do sada rezali su ga raskrvarili na barem 4 nokta, tak da sad samo to ja radim. Ja ga raskrvarim negdje svaki 3 put i to samo jedan nokat. Mrzim to raditi, a kad se mora
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 03:53   #26
ja svom bostonu (5 mj starom) bez problema režem nokte.U početku me naravno bilo strah pa sam odrezala malo ,a ostatak izbrusila el.brusilicom za manikuru. Tko se boji da ne ozljedi psa - preporučujem ovu tehniku!
Zaraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 08:28   #27
ja sam čula dobar trik:

pronaći nekakvo betonsko igralište ili parking i bacati im lopticu.
prirodna rašpica napravi posao bez problema
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 08:59   #28
Quote:
pilich kaže: Pogledaj post
ja sam čula dobar trik:

pronaći nekakvo betonsko igralište ili parking i bacati im lopticu.
prirodna rašpica napravi posao bez problema

Totalka ću se složit s tobom
Ja svoju malenu Anđu izvodim u šetnju, sad po zimi samo jedanput tjedno.
Ljeti ćemo to činiti češće.
Ali primjećujem (ili mi se to samo čini) kao da teško hoda.
Ono.. kao da su joj nokti dugi pa se muči.
Nisam sigurna ali ... kad potrči sve izgleda ok.
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:15   #29
HEJ LJUDI! ja sam se prije pola sata vratila od veta gdje smo cijepili moju samoyedicu treći puta. i zamolila sam veta da mi peseku odreže noktiće jer su stvaaarno predugi. rekao je da hoće ali samo ove pete noktiće (odnosno palce, haha) i krenuo je jedan rezati ali su mu kliješta bila tupa ili što već. valjda kod nas u mom gradu ljudi ni ne znaju da to vet radi pa ni nemaju intervencije takve vrste. i ugl, kad je "sažvakao" njen noktić, malo joj se zakrvavio, ona je zacvilila. e sad, krv ne teče, ali je umjesto bijel, crvenkast. i sada strši prema van iako nije odrezan. kao da je iskrivljen. i ne znam što da radim. u mom mjestu nema za kupiti tih "grickalica" pa bih htjela savjet: da li da joj ja sama odsječem taj noktić koji je malo deformiran ili da pričekam da se oporavi i možda zaraste, odnosno ispravi?? puuuno puno hvala preplašila sam se bila skroz
__________________
LEAVE AN IMPRESSION
ivana.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:37   #30
radije pusti da se to oporavi, ne treba dodatno mrcvarit... ako je jako grdo mozes namazat necim, cistiti fizioloskom...

ja svojim macama rezem nokte obicnom "ljudskom" grickalicom, al pseci i macji nokti nisu bas isto, jel
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:56   #31
ostavi dok se nokat ne opravi, jedno mjesec dana dok ne izraste fino. očito je zahvatio živac. a onda možeš metalnom rašpicom pomalo oturpijati nokat.
ja imam tu giljotinu (jer je prdavač u pet centru rekao da je ona ok i za pse i za mačke) za miceke, ali jako je teško s njom rezat. i mački koja ima čudne nokte, kad odrežem nokti se listaju, samo s ediop nokt asa strane odvoji u kompletu kao ljuska. zato sam im uzela nekakvu brusilicu za nokte. nokat se stavi u mali otvor i brus sam oturpija nokat. kasnije samo malo zagadim običnom turpijom.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:50   #32
Mojoj je peti nokat ogroman i uz to još dupli. Nisu joj to riješili kad je bila mala. Zanima me da li i njega treba rezat, nekako glupo strši...
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:14   #33
Ovisi koliko je to 'ogroman', ali da i ti nokti se režu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:21   #34
Pa jedno 4 cm, ogroman, ko u vještice i to ono zakrivljen. Ma velik je i pas , ali opet! Jel i na tome petome ima rozog ( do živca) , bijeli su pa bi se valjda trebalo vidit.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 08:31   #35
Ja psu rezem samo peti nokat, koji si je kao stene vec bio izvukao (mislim da ga cak negdje i imam ) i samo taj rezem jer uzasno brzo raste. sto se tice ovih drugih, kako je vec pilich rekla, na betonsko igraliste i nemam problema
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:17   #36
Jeste li ikad rezali noktice macki?

Moj najmanji macak nije bas puno aktivan, skroz je naviknut na kucu i stalno je na mekanom pa su mu na zadnjim sapama narasli ogromni nokti. Kad hoda po parketu se cuje kako tapka, zvuci kao da je u cipelicama , sto je za macku krajnje neugodno. Htjela bi mu malo skratit te kandzice jer imam osjecaj kao i da tesko hoda..

Ima li ko kakvog iskustva s ovim i smijeli li se to rezati?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:55   #37
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Jeste li ikad rezali noktice macki?

Moj najmanji macak nije bas puno aktivan, skroz je naviknut na kucu i stalno je na mekanom pa su mu na zadnjim sapama narasli ogromni nokti. Kad hoda po parketu se cuje kako tapka, zvuci kao da je u cipelicama , sto je za macku krajnje neugodno. Htjela bi mu malo skratit te kandzice jer imam osjecaj kao i da tesko hoda..

Ima li ko kakvog iskustva s ovim i smijeli li se to rezati?
ja svojim mačkama režem noktiće i naravno da se smije ukoliko su joj dugački, te joj smeta i boli je...režem klještima za mačke i pse(imaš u pet centru), jer joj s običnim škarama možeš zdrobiti rubove odrezanog nokta...otprilike izgleda ovako: pritisneš s obje strane prsta da ti izađu kandžice...po sredini kandže idu ti krvne žile i to ne smiješ prerezati...odrežeš vrh noktića do iznad završetka krvnih žila... mačku pomalo privikavaj na rezanje, jer u početku neće biti oduševljena...
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:30   #38
najbolje prvi put otići kod veta da pokaže kako treba i onda sam jedan po jedan noktić lijepo
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:49   #39
I naše iskustvo...
mješanka terijera i još nečeg malog, teška 7 kg i stara 10 mj. dakle mali pesonja. Prvo šišanje noktića kod veta - do krvi - grubijan joj je peti noktić odrezao da je krv curila , sljedeće rezanje kod super cure koja ju šiša, ali poučena prvim negativnim iskustvom pasica je bila toliko nemirna da joj je "teta šišačica" uspjela "riješiti" samo stražnje šapice.

U subotu darling kupio škare u pet shop-u, nakon cijelodnevnog boravka u prirodi i večernjeg kupanja odlučili smo iskušat sreću u rezanju noktića.

Savršeno - em što pas ima povjerenja da mu nečeš napravit ništa nažao, em što mu je domaća atmosfera, em što te škare koštaju cca 30-ak kn pa si si ih isplatio već sa prvim šišanjem .
Samo biti oprezan dok se ne ulovi praksa, ja sam ih za prvi put odrezala tek toliko da joj ne smetaju i da ne kucka po parketu. ...pa makar morala ponavljati postupak svakih tjedan dana, ali vetu više ne dam ni blizu njenim noktićima!!
stormy blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:07   #40
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
radije pusti da se to oporavi, ne treba dodatno mrcvarit... ako je jako grdo mozes namazat necim, cistiti fizioloskom...

ja svojim macama rezem nokte obicnom "ljudskom" grickalicom, al pseci i macji nokti nisu bas isto, jel
Reci mi, molim te, kakva iskustva imaš s rezanjem noktiju mačkama.
Poanta je, nakon toga što se njima treba olakšat život, da ne grebu po nameštaju (grebalicu ne fermaju 3%). Može li se to postići šišanjem noktiju, koliko često je to otprilike potrebno?
__________________
A te che sei, semplicemente sei...
Kumpirić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.