Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2010., 21:45   #61
Quote:
mala shmizla kaže: Pogledaj post
mislim da je cijena od 100 eura prejeftina. ja sam svog platila 500 eura.kad kupuješ psa s rodovnicom onda 100 % znaš da ćeš dobiti boksera. ja sam uvijek više za mužjake da se ne moram brinuti oko okota, sterilizacije ili tih stvari...iako su i ženkice krasne, vjerojatno i privrženije od mužjaka. sretno sa novom prinovom to su jedna divna stvorenja s osobnošću...ne može se riječima opisati.
e tako i ja razmišljam. da je cijena oko 100 ezra prejeftina mada na slikama su prelijepi. a istina je da su mužjaci sa rodovnicom 500 eura jer se meni jedan sviđao no mislim da ih nema. a stvarno neznam da li je bolje kupiti muško ili žensko štene.
a usto roditelji mi ne bi dopustili da kupim psa čija cijena je 500 eura. i da znaju da ga u kući moram držati.
romina@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 22:42   #62
Quote:
romina@ri kaže: Pogledaj post
e tako i ja razmišljam. da je cijena oko 100 ezra prejeftina mada na slikama su prelijepi. a istina je da su mužjaci sa rodovnicom 500 eura jer se meni jedan sviđao no mislim da ih nema. a stvarno neznam da li je bolje kupiti muško ili žensko štene.
a usto roditelji mi ne bi dopustili da kupim psa čija cijena je 500 eura. i da znaju da ga u kući moram držati.
pa kupi toga od 100 eura. i tako ćeš ga obožavati. a i papiri nisu bitni ako se ne misliš baviti izložbama i daljnjim uzgojem...a boksera u kući svakako moraš držati...njima je sve ispod 15 stupnjeva hladno...moj spava u fotelji u dnevnom boravku )))) i voli kad je po zimi jako toplo u kući
mala shmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:20   #63
Evo, registrirah se samo zbog boxera
pozdrav svima!
Nedavno mi je prisao jedan boxer u Maksimiru i nakon samo jednog susreta (koji je, doduse, ukljucivao sate neprekidnog igranja, navlacenja i srece) potpuno sam pala na ovu pasminu! Zaista, zaglibila sam potpuno!
Zavidim svim sretnim vlasnicima! Nikad dotad nisam upoznala tako drago bice...
Odluka je pala i zelim nabaviti boxera.
No, muci me to sto zivim u stanu od 60ak kvadrata i svi mi govore da ne mogu drzati tako velikog i hiperaktivnog psa u stanu... A kuca se ne nazire
A nikako ne zelim nesretnog psa koji ne podnosi zivot u malom stanu... Jel moguce uopce imati sretnog boxera u stanu bez pokidanog namjestaja?
(recite "da", molim vas)
Nehellenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:39   #64
Quote:
Nehellenia kaže: Pogledaj post
Evo, registrirah se samo zbog boxera
pozdrav svima!
Nedavno mi je prisao jedan boxer u Maksimiru i nakon samo jednog susreta (koji je, doduse, ukljucivao sate neprekidnog igranja, navlacenja i srece) potpuno sam pala na ovu pasminu! Zaista, zaglibila sam potpuno!
Zavidim svim sretnim vlasnicima! Nikad dotad nisam upoznala tako drago bice...
Odluka je pala i zelim nabaviti boxera.
No, muci me to sto zivim u stanu od 60ak kvadrata i svi mi govore da ne mogu drzati tako velikog i hiperaktivnog psa u stanu... A kuca se ne nazire
A nikako ne zelim nesretnog psa koji ne podnosi zivot u malom stanu... Jel moguce uopce imati sretnog boxera u stanu bez pokidanog namjestaja?
(recite "da", molim vas)
A gle, to što se tiče pokidanog namještaja i nije baš do boxera. Moj je u stanu od 30 kvadrata. I ne nije nesretan sigurno. Uništavao je jako dok je bio mlađi. Sad ima godinu i 1 mj i to se polako smanjuje. Digli su nam se parketi jer je došao kod nas sa samo 1,5 mj. Prestao je skroz piškat sa nekih 8 mj. sve zavisi od psa do psa. Dosta toga je uništio, ali i drugi mješanac je isto uništavao kao mali (istina, u dosta manjoj mjeri, ali je) Zavisi od psa do psa, nije do pasmine.

Ali taj pas treba jakoo puno kretanja, igre, rada. Ja sam sad trenutno s njim cijelo vrijeme i rijetko kad je solo doma. Ali dok smo radili, ujutro je bila jedna šetnja (sad je još jedna dodatna velika) , pa je bio solo doma nekih 8 h (ponekad 6), pa opet šetnja (sve zavisi i o vrućinama jer mu jako smetaju) pa onda jedna duuuuga sa frendićima na livadi sa omiljenim lopticama. S time da navečer idemo svi zajedno u šetnju.

Kad pada kiša onda idemo u prolaz, jer nam se znalo dogodit da pada kiša, mi ne odemo van i on luduje doma, nije spavao skoro cijelu noć nego je divljao. Ide svugdje s nama, di mi tu i on. Auto/dućani/posjete/starci..

Hiperaktivni psi koji zahtjevaju puno bavljenja, pogotovo u svojim mlađim danima (čitaj do nepokretnosti )

A kad se preselite u kuću di ga misliš držat? Vani ili unutra? Zima i to?
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:03   #65
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
A gle, to što se tiče pokidanog namještaja i nije baš do boxera. Moj je u stanu od 30 kvadrata. I ne nije nesretan sigurno. Uništavao je jako dok je bio mlađi. Sad ima godinu i 1 mj i to se polako smanjuje. Digli su nam se parketi jer je došao kod nas sa samo 1,5 mj. Prestao je skroz piškat sa nekih 8 mj. sve zavisi od psa do psa. Dosta toga je uništio, ali i drugi mješanac je isto uništavao kao mali (istina, u dosta manjoj mjeri, ali je) Zavisi od psa do psa, nije do pasmine.

Ali taj pas treba jakoo puno kretanja, igre, rada. Ja sam sad trenutno s njim cijelo vrijeme i rijetko kad je solo doma. Ali dok smo radili, ujutro je bila jedna šetnja (sad je još jedna dodatna velika) , pa je bio solo doma nekih 8 h (ponekad 6), pa opet šetnja (sve zavisi i o vrućinama jer mu jako smetaju) pa onda jedna duuuuga sa frendićima na livadi sa omiljenim lopticama. S time da navečer idemo svi zajedno u šetnju.

Kad pada kiša onda idemo u prolaz, jer nam se znalo dogodit da pada kiša, mi ne odemo van i on luduje doma, nije spavao skoro cijelu noć nego je divljao. Ide svugdje s nama, di mi tu i on. Auto/dućani/posjete/starci..

Hiperaktivni psi koji zahtjevaju puno bavljenja, pogotovo u svojim mlađim danima (čitaj do nepokretnosti )

A kad se preselite u kuću di ga misliš držat? Vani ili unutra? Zima i to?
Hvala na brzinskom odgovoru!
Da, ma istrazujem po netu i prikupljam sve zive informacije o njima i svjesna sam potpuno da boxer zahtijeva puno vemena i truda, ali volje mi ne fali!
Nikad jos nisam imala psa u stanu, ali vidim po tvojem iskustvu ( i iskustvima prijatelja) da se ipak moze ostvariti suzivot - uz pocetne stete, jasno
Znam da su osjetljivi na vrucinu i hladnocu pa, kad se jednom preselimo u kucu, vrata mu sigurno nece biti zatvorena! Ali puno je lakse s psom kad ima dvoriste za divljanje...
Nehellenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:15   #66
Quote:
Nehellenia kaže: Pogledaj post
Hvala na brzinskom odgovoru!
Da, ma istrazujem po netu i prikupljam sve zive informacije o njima i svjesna sam potpuno da boxer zahtijeva puno vemena i truda, ali volje mi ne fali!
Nikad jos nisam imala psa u stanu, ali vidim po tvojem iskustvu ( i iskustvima prijatelja) da se ipak moze ostvariti suzivot - uz pocetne stete, jasno
Znam da su osjetljivi na vrucinu i hladnocu pa, kad se jednom preselimo u kucu, vrata mu sigurno nece biti zatvorena! Ali puno je lakse s psom kad ima dvoriste za divljanje...
Istina, istina, pogotvo kad ih je dvoje!

Evo, beba Sirius od stefanjuk77 traži nove vlasnike Mamica mu je predivna
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:01   #67
Evo malo i mojeg početničkog iskustva s ovom pasminom pa možda kojem novom vlasniku pomogne. Imam ženkicu staru gotovo godinu dana i živi s nama u dijelu kuće s oko 60 kvadrata, ali imamo i nešto dvorišta i zasad nije bilo nikakvih pritužbi na skučenost, a nije bilo ni uništavanja namještaja niti ičeg sličnog (šlape ne računam, svejedno mi je nosim li ih ja na nogama ili ona u zubima) Što se tiče hiperaktivnost, ona mi se zasad nije pokazala problemom jer je rješenje u tome da se pas dovoljno kreće, moja svaki dan između sat i pol i dva, ovo ljeto je to svedeno na samo jednu jednosatnu šetnju kasno navečer jer vrućine užasno teško podnosi Mislim da je dva sata dnevno sasvim dovoljno aktivnosti za boksere, možda čak i manje ako su dva psa u pitanju jer ih zajednička igra iscrpi toliko da se jedva dovuku doma poslije nje, viđeno Mislim da bolje pasmine nema ili barem ne pasmine kojoj je sav smisao u životu igra i veselje
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:45   #68
Thumbs up

Quote:
Nehellenia kaže: Pogledaj post
Evo, registrirah se samo zbog boxera
pozdrav svima!
Nedavno mi je prisao jedan boxer u Maksimiru i nakon samo jednog susreta (koji je, doduse, ukljucivao sate neprekidnog igranja, navlacenja i srece) potpuno sam pala na ovu pasminu! Zaista, zaglibila sam potpuno!
Zavidim svim sretnim vlasnicima! Nikad dotad nisam upoznala tako drago bice...
Odluka je pala i zelim nabaviti boxera.
No, muci me to sto zivim u stanu od 60ak kvadrata i svi mi govore da ne mogu drzati tako velikog i hiperaktivnog psa u stanu... A kuca se ne nazire
A nikako ne zelim nesretnog psa koji ne podnosi zivot u malom stanu... Jel moguce uopce imati sretnog boxera u stanu bez pokidanog namjestaja?
(recite "da", molim vas)
možeš zašto ne? ja se moram pohvaliti da je moj boksić praaava dobrica, ide u šetnju 2 puta dnevno ili ga samo pustim na livadu da se istrče. Ali inače obožava spavati u fotelji (koju je potpuno prisvojio) i mogu reći da mi nikada nije po kući rasturao, pa čak ni dok je bio manji.prekrasna su to stvorenja
mala shmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:38   #69
boxer

Hejla!
Evo Griffin je odrasla u stanu, i najgora je bila sa 7 mjeseci, kada sam ju morala zatvarati u box dok je sama ( u njemu je naucila spavati, pa joj je zatvaranje u box znacilo "vrijeme za odmor")
Prije boxa i poslije boxa istrcavanje sa lopticom ili ako koji drugi pas naidje za jurcanje! za 2 mjeseca se smirila, pa sam postupno presla sa boxa na hodnik, pa nakon 2 mj hodik i kupatilo i u zadnje vrijeme nema nikakvih ogranicenja (ali se voli odsuljati u krevet kad je sama).

Sad (preko ljeta) je u dvoristu,jer nismo doma, ali se uglavnom premjesta sa jednog mjesta na drugo i uglavnom ljencari, a aktivna je kad idemo u setnju ili na kupanje, pa joj dodje na isto bila u stanu ili vani!

* Sirius je nasao obitelj u Rijeci i jako mu je lijepo! Griff i ja smo ih posjetili i mozemo reci da je sve u najboljem redu!

A ljudi koji su trebali uzeti Suri C'est la vie (trebala je putovati za L.A.) su se nakon mjesec dana dopisivanja i dogovaranja odjednom prestali javljati. Napravili su budalu od mene a Suri ostavili na cjedilu, tako da je ona opet slobodna. (Voljela bih da ju uzme netko iz Zagreba, pa da nam bue blizu)...
stefanjuk77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 16:47   #70
Pozdrav...
trebam par savjeta u s vezi kupnjom boxera (prvi putkupujem psa)...

S obzirom da necu uskoro imat priliku psa platit600-700 eura znaima me dali je sigurno kupit psa bez poapira.. ne mislim se baviti uzgojem niti izlozbama itd..

na njuskalu a i prema informacijama ovdje cini se da se boxer BEZ papira moze kupiti i za 200eura??
Ako neko zna gdje bi mogo potraziti nek javi..
Kako mogu bit siguran da je cistokrvni i na sta moram pazit da me ne zmuljaju jer sam neiskusan...
__________________
"Zagrebcan ne postajes porijeklom i rođenjem.. Zagrebcan postaje se samo radom i poštenjem..."
Maximus_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 19:44   #71
Ima jedan prekrasan na forumu koji traži dom, pa možda nekog zainteresira

https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post28610763

Maximus, možda bi ti u odluci pomogla tema malo niže.. Parenje "čistokrvnih pasa" bez rodovnice.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 00:03   #72
Maximus, okrenes br sa oglasa i popricas sa par ljudi, pa mozes procijeniti kakvi su, u kakvim su uvjetima odgojeni psi, da li su cijepljeni, koliko su cesto cisceni od parazita itd itd! Za kucnog ljubimca ti je bitno kod ove pasmine da roditelji imaju snimku kukova jer je cesta displazija, a sa tom bolescu psa kroz 2-3-4 godine mozes uspavati, jer su muke prevelike! (Naravno, nije pravilo da su svi bez papira sa displazijom, pa ako imas srece, neces imati problema, no sto je sigurno, sigurno je)
Stvar je u tome da malo NEuzgajivaca tu pretragu i ucini, pa onda pare kujicu kod susjeda, a da niti ne znaju kakve genetske bolesti pas vuce iza sebe.
stefanjuk77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 13:30   #73
Planiramo nabaviti boksera, ali smo zabrinuti oko njegovog samovanja u stanu. Radnim danima bi morao ostajati 4-5 sati sam doma, ne više od toga. Koliko sam pročitao do sada, to zna biti dosta nezgodno. No, više od toga me brine kako će to podnijeti štene u prvim tjednima boravka kod nas i dok još nije naučio obavljati nuždu vani. Čuo sam da neki ljudi pse doma ostavljaju u zweigerima. Je li moguće i boksere ostavljati u zweigerima ili su oni preživi za to? Ako netko ima iskustva, puno bi mi pomogao savjet u vezi s tim.
Blomquist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 14:36   #74
Quote:
Blomquist kaže: Pogledaj post
Planiramo nabaviti boksera, ali smo zabrinuti oko njegovog samovanja u stanu. Radnim danima bi morao ostajati 4-5 sati sam doma, ne više od toga. Koliko sam pročitao do sada, to zna biti dosta nezgodno. No, više od toga me brine kako će to podnijeti štene u prvim tjednima boravka kod nas i dok još nije naučio obavljati nuždu vani. Čuo sam da neki ljudi pse doma ostavljaju u zweigerima. Je li moguće i boksere ostavljati u zweigerima ili su oni preživi za to? Ako netko ima iskustva, puno bi mi pomogao savjet u vezi s tim.
Pa naš je od malena ostajao doma solo po 8 h. Prije toga duža šetnja da ga se dobro izmori pa je i štete manje

Divljao je i radio gluposti, al sad što je stariji to je bolji. A opet ima i nekih boxija koji nikada nisu radili štetu. Ali, bolje da se pripremiš na najgore. Sve zavisi od psa do psa. A što se tiče nužde, naš je bio dosta težak po tom pitanju. Digli su nam se skoro svi parketi, došao je jako maleni, sa mjesec i pol a zadnji puta se popišao sad prije nekih mjesec dana (ima godinu i 2 mj)

Ali pretpostavljam da se to se popiškao jer je u stan došla kujica, čim je vidio nju da piša odmah se i on dao na posao. Vidi da ona grize krevetić, odmah i on krene. Sa kakanjem je bilo malo bolje, prestao je sa nekih 4 mj koliko se sjećam

Mi smo čak i sajlu napravili u hodniku za njega, al nakon nekog vremena smo skužili da ima manje štete ako ga pustimo puštenog. Uvijek nešto napravi, tipa izvuče smeće, izgrize viklere itd. al to su sitnice. Neznam kaj misliš pod zweigere (box, kavez?) ...moje mišljenje, u stanu u kavezu ga ja nebi držala. Imali smo kavez u početku, i bio je tamo samo dok sam podove prala (mada je od dečka odrasla boxerica tamo bila dok su oni bilo na poslu) . Tak mi ga je bilo žao, dok je bio u tome, nekak je bio premali, nije kao box vani. A i kaj ako ti se pokaka i popiška u kavezu? A sigurno hoće.. i onda se legne u to, dok sve očistiš, rubove i sve. Ja sam definiivno za puštenog i da se pripremite na štetu, kakanje, piškanje itd, 4-5 sati nije puno.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:05   #75
hvala na odgovoru, mislio sam na zwinger, dakle kavez... to sam čuo preporuku od jednog suca za pse koji i sam drži tako pse doma i tvrdi da oni to vole i da uglavnom spavaju u tome dok su sami... ja sam malo skeptičan da bi bokser baš spavao 4 sata... ni meni to baš ne zvuči privlačno, zato i pitam...
Blomquist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:47   #76
Boks nije loša ideja, mi smo ga imali i koristili oduvijek, ali isto tako ako imaš mogućnosti i volje, pokušaj ograditi dio stana u kojem ćeš štene ostavljati.
Postoje metalne ogradice za štence koje možeš koristiti u tu svrhu, međutim ono što se meni pokazalo super (doma imam boksersku bebu od 4 mjeseca ) su sušilice za veš koje rasklopim, bočno ih položim na pod i tako dobiješ ogradicu s kojom možeš ograditi dio stana u kojem želiš da pas bude dok te nema doma. Nama je stan takav da ne mogu psa zatvoriti i ostaviti joj na raspolaganju recimo hodnik i kuhinju (većina stana mi je spojena, nemamo posebno sobu po sobu), ali patent sa ogradicama i pregrađivanjem nam super funkcionira evo već mjesec dana, otkada je počela ostajati sama.
Ogradice učvrstim (koristim dvije zbog duljine) tako da ih podboltam sa stolicama, prislonim uz neki dio namještaja i povežem špagom da ih ne odvuče (daj mašti na volju!), bitno da ih posložiš tako da fiksno stoje i služe svrsi. Malo kombiniraj, igraj se dok ne skužiš kako ih je najbolje posložiti i na konju si! Istina da sada ustajem ranije nego prije da složim "instalaciju", ali kad se uhodaš to ti je čas posla! Ja sada svakim danom obaram rekorde u postavljanju i rastavljanju!
Pazi samo da iz prostora gdje će ti pas ostajati makneš sve potencijalno opasne ili njemu zanimljive stvari koje bi mogao žvakati dok je sam - tegle sa cvijećem, kabele, knjige, tepihe i slično, ostavi mu par igračaka (najbolje su one od tvrde gume ili špage) i naravno zdjelicu sa vodom.
Good luck!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:23   #77
Haha barem ti je život uzbudljiv. Javi iskustva, mene još mallo zabrinjava to soliranje po stanu.
Blomquist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:30   #78
Je, ludo se zabavljamo! Za sad stvar funkcionira, evo prošlo je malo više od mjesec dana. Imali smo na početku par pojedenih knjiga (dok ih nisam počela sklanjati u kuhinju), par pojedenih dvd-a (oni sad stoje u kupaonici) i tako nekih sitnih problemčića, al ne može ona požvakati koliko ja mogu premještati!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 00:00   #79
A budeš je vodila na dresuru?
Blomquist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:49   #80
Nama ni to nije pomoglo, jer je otvarao ladice, ormariće i vrata. Nismo imali gdje sakrit stvari.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.