Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 20:59   #81
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
A koliko često i na koliko dugo nestaje struje kod tebe? Ja evo odkad sam na IMS prešao jednom je nestalo struje u 3 ujutro na 7 minuta, i to me probudilo jer se alarm vani upalio.

UPS ima od 200kn neki osnovni modem koji bi samo router držao recimo sat vremena minimalno (ima 12v 7ah bateriju mogao bi u teoriji 7 sati).

A i za kranju nuždu postoje i mobiteli.
Pa u biti i ne nestaje. Ali ipak...znaju ponekad nesto raditi, pa iskljuce cijeli dan, a biti cijeli dan bez telefona nije bas opcija. (ako je bitan)
Mobitel nije uvijek rjesenje. Ako je bitno biti dostupan na fiksnom, ne pomaze.

Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Da, to je to. Ako cesto ostajes bez struje, bojim se da ti je ovo jedino rjesenje. Dobra je stvar sto onda ups moze napajat i router i bezicni telefon.kazes da ti je na drugoj strani? Ako je bezicni, premjesti ga.. tako bi ja napravio..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ne, ne ...komp mi je na drugoj strani...zato i je bezicno jer mi nije prakticno povezati ga zicom s ruterom.
A na istom mjestu je ruter i telefon. Znaci, taj ups bi drzao telefon i ruter pod strujom neko vrijeme, ali ako je struja cijeli dan (tj. pola) iskljucena, ni to nije od koristi. (za komp bih morala imati jos jedan)
Takve su situacije istina rijetke, ali nisu nebitne.
U jedan ups mogu ustekati i ruter i 2 telefona?

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Ne pomaže previše ako je manje mjesto, pa i DSLAM ostane bez struje, a majstor nije osposobio agregat za napajanje
Pa i nije bas manje mjesto (vidi lokaciju ) ....ali nije da se ne dogadja da nestane struje ponekad na kratko (stvarno kratko) ili na duze, kad iskljuce cijeli kvart radi necega.
Ne svidja mi se to uopce, do sada sam lijepo ustekala stari telefon u takvim prilikama...a sad se mogu fuckat, nemam dojam da dobivam nesto novo i bolje, nego losije, no mozda se varam, vidjet cu...
No, prezivjet cemo i to...nadam se bar da nece biti losije nego do sada, veza puca svako malo...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 23:30   #82
Ako cijeli dan nema struje, onda ti ni jedan novcano prihvatljiv ups nece pomoci.
U jedan mozes ustekat i router i dva telegona, to ne trosi bas tak puno (ko komp)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 11:57   #83
Da, to sam shvatila, zato i nisam oduševljena tom "novom" tehnologijom.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 18:40   #84
Vjerujem.. ni meni se to ne svidja.. al to ti je "napredak"
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:50   #85
Bio mi je tip, stavio ruter, mucio se sat vremena jer nije radila jedna linija, pa je na koncu zamijenio opet ruter i sad je sve ok. Osim sto brzina ne ide vise od 4,4... Hoce li biti manje pucanja veze nego li prije, ostaje mi da vidim s vremenom.

Edit:
Ima li netko informaciju kada se te centrale u stvari gase (Zg, Pescenica) Pitala sam ih nekoliko puta mailom, ali nikada nista ne odgovore.
Ostao mi je stari ruter i isdn kutija, pa ne znam treba li mi to ...da cuvam za svaki slucaj, ako ovo nesto rikne, pa da opet pospajam ako je moguce ...ili je to nis koristi?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 25.08.2014. at 13:10.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:37   #86
S obzirom da je T-com prešao na IMS, zanima me da li ću moći normalno koristiti telefon ako kupim ATA adapter (planiram nabaviti vlastiti modem jer mi HT mi stalno donosi modeme koji riknu nakon par mjeseci)?
Problem je u tome što ću morati upisati korisničko ime i lozinku, a čisto sumnjam da će mi ga HT samo tako dati.

Druga opcija je da koristim VoIP usluge uz nadoplatu (npr. nonoh ili voipbon) te raskinem HALO usluge Hrvatskog Telekoma, ali pitanje je da li trebam koristiti govorne usluge osim interneta da bi VoIP normalno radio?
asablic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:16   #87
Da ne otvrama novu temu, prvo cu probati ovdje...
Moze li to sto ne radi telefonska sekretarica imati veze s tom novom IMS tehnologijom?
Kad nas je poznata osoba upozorila da nam nesto nije u redu sa sekretarocom, ustanovili smo da ne radi. Ne snima poruke. Kad nazoves, ukljuci se, cujes pozdravnu poruku, ali nakon toga se ne snimi nista i na telefonu ostane zabiljezen samo poziv, ne i poruka.
Zadja snimljena poruka je dosta stara, pa je lako moguce da nam sekretarica ne radi vec duze vrijeme, tj. od tada kada su nas prebacili.
Naravno da nam je prvo na pamet palo to da nesto nije u redu s telefonom, ali imamao dva broja i na svakome imamo i tel. sekretaricu i ne radi ni jedna.
Natezem se s T-comom vec duze vrijeme oko nekih stvari, pa da ih ne optuzim bezveze, mozda netko zna nesto o tome. Imamo namjeru i isprobati telefon negdje srugdje, ali do tada... evo pitam, moze li biti povezano, dogodilo se jos nekome, kako rijesiti ...?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:19   #88
Nije nemoguce.. meni ne radi onaj uredjaj za prikaz broja, a uredno je radio preko "stare" tehnologije

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:47   #89
Mislim da je to nesto drugo, to je opcija koja se dodatno placa. U nekim paketima je ukljucena, u nekima nije pa ide posebno kao opcija i mozes ju dobiti, ako platis.
Npr. si prije bio na halo 150 (tu je ukljucena, mislim) a sada na halo 60 ostajes bez ispisa jer tu nije ukljucena. To treba unaprijed provjeriti...pa platiti ako nije "u paketu".
Ali ovo...sekretarica. Svako bi rekao da je do telefona, pa ako i nazovem korisnicku sigurna sam da ce reci da to nema veze s njima...jer i je logicno.
A opet nemoguce da su mi oba telefona odjednom otkazala na identican nacin.


Sad vidim, spominjes bas extra uredjaj...pa da, to bi isto moglo imati neke veze...nije digitalno ili takonekakav razlog.
Ako je tako pa mi sad ne rade sekretarice, moram napomenuti da me jos vise odusevljava ta nova super bolja tehniogija. Ne moram ni napomenuti da telefoni nisu bas najjeftiniji i da nam je sekretarica jako vazna. Ali ako je tako, da to sad vise nece raditi jer smo na modernijoj tehnologiji, onda je stvarno lijepo sto su mi/nam u naprijed to sve lijepo rekli...sto nam sve nece raditi.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:26   #90
Prikaz broja uredno radi na telefonima. Opcija se placala i prije i poslije (imao sam tarifu halo 150, tak nekak)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:39   #91
Nije se nuzno placala, u mojem paketu je recimo bila ukljucena, a i u novom je. Onaj tko ima samo halo tj. super 60 placa extra.
super 60
super 150

Znaci na telefonu ti radi, a na tom aparaticu ne.
Ako stvarno zbog nove tehnologije ne rade sekretarice, svaka im cast.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:56   #92
Ja sam imao tu super 150 tarifu, prije neku osnovnu uz placanje prikaza broja.
Provjeri da li ti sekretarica radi kod nekog tko je na staroj centrali

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:57   #93
Budem, naravno.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:10   #94
Isprobano...radi sve noramalno na drugoj lokaciji. Uff, opet predstoji borba....
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:40   #95
Jasno...za sada nista od korisnicke podrske, kao linija je u redu, do telefona je.
Da, mos mislit.... oba telefona su se odjednom odlucila ne snimati poruke tu gdje jesu, a snimati ako ih odneses negdje drugdje.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:27   #96
Kaj da ti kažem.. to ti je "napredak". Meni je iz istog razloga prestao raditi prikaz broja na zasebnom uređaju. Jedina opcija koju sam imao je kupnja novijeg telefona s prikazom broja. TO je radilo.
TO je i bolje i lošije. Zašto lošije (za mene)? Jer mi je stari uređaj pamtio jako puno brojeva s datumom i vrmenom poziva. Kod jeftinijih telefona nisam imao taj podatak što mi je na kraju značilo da sam morao kupiti još jedan telefon.
Pazi kaj kupuješ..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:25   #97
Ne mislim sad kupovati nove telefone zbog njih...nije bas da su jeftini, osim toga ovi moji su ispravni.
A kako i da pazim, da kojim slucajem ipak odlucim kupiti? Zasto bi neki drugi telefon radio, a ovi ne?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje assassin : 16.09.2014. at 21:05. Reason: Maknut nepotreban citat
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:08   #98
Vjerujem da najnoviji telefoni normalno rade. Kod mene je s jeftinim modelom bio problem sto nisu imali sve funkcije koje su mi trebale, a to je do tih jeftinih modela... ne znam kako koristit te stare modele na ovoj novoj infrastrukturi, a da sve normalno radi...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:45   #99
Ovi moji nisu bas najnoviji, ali ne spadaju u neke (pra)stare, a ni jeftine - bezicni panasonic sa sekretaricom i dodatnom slusalicom.
Da platim koliko su ovi kostali, a opet bude isto ...nema smisla.
Mozda kod nekog drugog operatera moze raditi ili je to sve isto?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 15.09.2014. at 23:12.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:16   #100
Sumnjam da ces se usrecit kod drugog operatera. Mozda na kratko vrijeme...
Pretpostavljam da imas analogni telefon.. noviji bi trebao raditi bez problema

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.