Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2016., 21:23   #2561
Zao mi je zbog macka. no jedino veterinar ako napravi obdukciju ti to moze reci, ovako napamet mi mozemo lupati svasta, a i svasta je moguce...nekad ne bude vidljivih vanjskih ozljeda od udarca auta...moguce je da se otrovao i time sto je bilo pored auta (a ne zna se sto je to bilo), moguce je x scenarija...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:34   #2562
Mackoljupci,

Hitno mi trebate!
Prije mjesec usvojila sam malo mace s akutnim rinotrahitisom, jedno oko izbuljeno, izobliceno.
Prosli smo bezbroj posjeta vetu- i operaciju ( trece oko navuceno prije 10tak dana), konci su sad vec odstranjeni.U Petak, prije dva dana...

Misko je bio vrlo aktivan, fino papa, kaka normalno, razigran...
Sve do danas u zoru...
Kukavac, visi mi na rukama kao krpica...ne igra se, samo spajki, gdje god ga stavim...

Zvala sam veterinare- slala poruke, nema odgovora...

Dala sam 1/4 klavuxila,antibiotika, za mice do 2 kila, ama majusno je to stvorenje, evo je sad drijema, sva omamljena...

Sto uciniti, izgleda mi lose...

NB. Nazvala me sad vetica, Ok je davati joj antibiotik, kao sto sam zapocela, te nastaviti do Utorka, Srijede, kad imamo zakazan pregled.

Drzte palce....Misko moj majusni, izgleda kao majusni stakorcic...

Zadnje uređivanje agnaby14 : 16.10.2016. at 17:28. Reason: added information
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:21   #2563
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Mackoljupci,

Hitno mi trebate!
Prije mjesec usvojila sam malo mace s akutnim rinotrahitisom, jedno oko izbuljeno, izobliceno.
Prosli smo bezbroj posjeta vetu- i operaciju ( trece oko navuceno prije 10tak dana), konci su sad vec odstranjeni.U Petak, prije dva dana...

Misko je bio vrlo aktivan, fino papa, kaka normalno, razigran...
Sve do danas u zoru...
Kukavac, visi mi na rukama kao krpica...ne igra se, samo spajki, gdje god ga stavim...

Zvala sam veterinare- slala poruke, nema odgovora...

Dala sam 1/4 klavuxila,antibiotika, za mice do 2 kila, ama majusno je to stvorenje, evo je sad drijema, sva omamljena...

Sto uciniti, izgleda mi lose...

NB. Nazvala me sad vetica, Ok je davati joj antibiotik, kao sto sam zapocela, te nastaviti do Utorka, Srijede, kad imamo zakazan pregled.

Drzte palce....Misko moj majusni, izgleda kao majusni stakorcic...
Ispricavam se sto sama sebe quotam.

Noc je, mali misko trckara okolo, imam par sati dok mu dam antibiotik, sve je OK.

Izgleda grozno, kao raskostruskani mali stakorcic ( tipicno za rynotrahitis), mada je lijecen, izgleda da cemo imati posla...
Srecom, ima drustvo, i da, ja poiludjela Agnaby usvojila sam jos jedno mace- crno koje nitko nije htio..

Sad imam 5 maca u stanu od 40 kvadrata, te desetak vanmjskih o kojim se brinem.

Valjda sam poludjela...
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 21:12   #2564
Večer
Imam jedno pitanje ako se već neko susreo s takvim problemom...Naime imam staffa 6 godina, nije jeo subotu ni danas u nedjelju cijeli dan sto smo protumačili da mu se ne sviđa hrana koju smo promijenili. Inače je u boxu preko dana, a navečer je pušten. Danas smo ga pustili kao svaki dan ali nije htio izać ali smo ga nagovorili jadan je jedva izašao i tetura te ima proljev, zute oci i dlaka. Hitno odvezli veterinaru koji mu je dao tri-četiri inekcije i utvrdio da nalazom krvi da ima previsoke leukocite ali da ne zna točno o čem se radi,i da mozda neće preživjeti ovu noć...ako netko ima sličnih iskustava plizz javite se ljudi
lalaa@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:39   #2565
Nikakvo forumsko vjestacenje, samo dobar veterinar.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:28   #2566
Quote:
lalaa@ kaže: Pogledaj post
Večer
Imam jedno pitanje ako se već neko susreo s takvim problemom...Naime imam staffa 6 godina, nije jeo subotu ni danas u nedjelju cijeli dan sto smo protumačili da mu se ne sviđa hrana koju smo promijenili. Inače je u boxu preko dana, a navečer je pušten. Danas smo ga pustili kao svaki dan ali nije htio izać ali smo ga nagovorili jadan je jedva izašao i tetura te ima proljev, zute oci i dlaka. Hitno odvezli veterinaru koji mu je dao tri-četiri inekcije i utvrdio da nalazom krvi da ima previsoke leukocite ali da ne zna točno o čem se radi,i da mozda neće preživjeti ovu noć...ako netko ima sličnih iskustava plizz javite se ljudi
Pod žute oči mislič na bjeloočnicu? Ako da, i jetra je u banani.

Ja bi odvela psa nekom drugom vetu. Ako ovaj ne zna šta mu je, možda drugi zna. Jel ga možda krpelj ugrizao, jel moguće da je nešto pojeo vanka....?

Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Ispricavam se sto sama sebe quotam.

Noc je, mali misko trckara okolo, imam par sati dok mu dam antibiotik, sve je OK.

Izgleda grozno, kao raskostruskani mali stakorcic ( tipicno za rynotrahitis), mada je lijecen, izgleda da cemo imati posla...
Srecom, ima drustvo, i da, ja poiludjela Agnaby usvojila sam jos jedno mace- crno koje nitko nije htio..

Sad imam 5 maca u stanu od 40 kvadrata, te desetak vanmjskih o kojim se brinem.

Valjda sam poludjela...
Kako je micko?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:29   #2567
ne znam više na kojoj temi da pišem

malcu se stanje pogoršalo, jučer se tetural, danas se izgubil, al smo ga brzo našli na cesti nedaleko od kuće, jadan se tetural i opadal je cijelo vrijeme, nije se dal uloviti, mislim da me nije ni prepoznal jer je pokušal pobjeći od mene, ni na keksiće nije reagiral, ali na kraju sam ga ulovila i odfurala doma, zvala sam veta po hitnom postupku

malac je bil totalno dezorijentirani, bez ravnoteže, mokar do kože i sav u blatu, utopllili smo ga i pocistili od blata kolko smo mogli, vet ga je došo pogledati i veli da za ovo stanje u kojem je sad nema lijeka, na momente je počel dolaziti k sebi, čak je pojel par keksića i pil malo vode i od poslije toga nema reakcija, jednostavno je izgubil ravnotežu, srušil se na pod i sad spava

vet veli da prek noći bude pod nadzorom, a ujutro dolazi opet u posjetu pa onda budemo vidli u kakvom stanju bude i kaj budemo dalje


ne znam, bojim se da me čeka ono neizbježno
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 00:26   #2568
Ako se dobro sjecam, krajem 9.mj. si pisala ovdje da je imao epi-napad pa je bilo i pitanje oko parazita da li je ciscen; nakon toga nisam nis vidjela ovdje
Da li mu je u medjuvremenu postavljena dijagnoza epilepsije i jel na terapiji?
Koje je to "stanje u kojem je sad, pa mu nema lijeka"?
Ili se pusta pa da vidite kaj bude jer vet ne zna kaj bi, pa se bez dijagnoze ceka da se pogorsa toliko da nem griznjesavjesti za eutanaziju? Ne kuzim..
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:55   #2569
bilo je više napada do sad, dijagnoza je postavljena, čekali smo lijek koji nismo odma dobili jer ga je trebalo naručiti, u međuvremenu se malcu stanje pogoršalo, pa je odmaglil od doma, brzo smo ga našli i zvali veta, došo ga je pogledati ali nije daval nikakve lijekove prije neg vidi kak se bu ponašal

malac je bil dezorijentiran, nije mogo stajati na nogama jer nije imal ravnoteže, na podražaje (dozivanje, svjetlo) nije reagiral, samo se spustil na dekicu i spaval tj. ispočetka je pokušal zaspati ali se jako tresel, dal od zime, straha ili čega drugoga, ne znam, vet je reko da ga nebu filal lijekovima dok ne vidi kak bu reagiral nakon nekog vremena kaj provede doma s nama

uglavnom, noć je dobro prošla, a ujutro je dobil 5 injekcija i sad je bolje, došo je k sebi, malo još ima problema s ravnotežom ali se lagano šeće po kući, pojel je sve kaj je dobil za pojesti, vode si je isto uzel, nuždu je normalno obavil, čak to dobro kontrolira s obzirom na sve, mislila sam da bude problema

bil je malo i vani na zraku, sad bumo vidli kak bude dalje, sutra opet vet dolazi u posjetu

napisala sam već da mi je sve ovo novo, nisam znala, zapravo još uvijek ne znam, koji su sve mogući problemi u vezi ove bolesti, plaši me sve to, al bitno da je malac dobro i nadam se skorom oporavku
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:05   #2570
Koliko sam skuzila vama vet uvijek dolazi doma. Pa kakve pretrage doma moze napraviti?
Moj je pas nedavno imao napad i hrpu pretraga smo napravili samo radi tog jednog. Vas je pas tako lose, a vi sjedite i promatrate.
Pa pomozite zivotinji!

Sent from my HTC Desire 620 using Tapatalk 2
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:13   #2571
Jedan dvo-trogodišnji psić u kvartu je žestoko zanosio prilikom hodanja, posrtao, gubio ravnotežu, rušio se, bio nezainteresiran za Lunu (iako joj je prije redovno prilazio)... Gazdarica mi je rekla da je takav već dva dana. Meni je prvo pao na pamet neurološki probem. Rekla sam joj neka ne čeka, već ga odmah odnese veterinaru, jer se sigurno pati, ma što bilo.

Kad sam ih srela nakon tjedan dana, psić je bio ok, no još uvijek pod terapijom. Gazdarica mi je rekla da je i veterinar najprije posumnjao na neurološko oštećenje, ali je prilikom pregleda posumnjao i na upalu uha. Uglavnom, bila je teška upalu uha (srednjeg ), te je zbog toga imao žestoke vrtoglavice zbog kojih se nije mogao držati na nogama, a čini mi se da mi je rekla da je i povraćao.

Ne znam bi li ovo mogao biti problem tvog ljubimca, ali to pišem da se i ova opcija ima na umu kad pas počne izenada teturati i padati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 12:22   #2572
sad sam i ja skužila da tu uvijek pišem da vet dolazi k nama, ali bili smo i u ambulanti

kaj se tiče ovog s uhom, prije dva tjedna je bil na pregledu jer svaki čas trese s ušima pa sam mislila da mu je nekaj zapelo u uhu, ali su uheka v redu
budem pitala veta danas dok dođe u posjetu dal postoji još nekaj kaj bi moglo bit uzrok takvog stanja, makar raspitujem se dal ima još koji dobar vet u okolici jer nisam zadovoljna s tim kaj smo spali samo na jednog, još je on ok u odnosu na ove k kojima smo prije išli

nego, mene još jedna stvar muči, a to je da ja nemam nikakvu papirologiju o povijesti bolesti za psa

ništ nije nigdje zabilježeno, niti ono prije kaj smo išli radi analki, niti kaj je jednom prilikom imal krvarenje, niti kakve je lijekove dobival do sad, niti to za uha, baš ništ, jedino kaj sam dobila ručno ispisane račune, nekad ni račun
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 12:30   #2573
Niti u ZG vecinom ne dobijes nikakav papir osim racuna.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 14:57   #2574
Je ali u zg vecinom imaju kompove pa upisuju svaki dolazak u program, iz kojeg takodjer printaju racune pa na njima vidis lijekove i slicno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 15:21   #2575
A valjda i ovi vode nekakav karton.
Zapravo lazem - u Vetpointu sam uredno dobivao papir s rezultatom analize krvi i mokrace, ocito njega software automatski sprema u povijest bolesti dok papir sluzi kako bi se klijentu pokazalo stanje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:17   #2576
Evo da javim da mačak opet nije dobro, točnije, onaj gingivits ne želi proći. Nakon injekcija je bilo sve puno bolje, al cim smo presli na antibitiotik (tabletice), sve je nekako zastalo. U trenutku kad je nestalo tih tabletica i trebalo to proć, situacija se opet pogoršala. Zadah je tu, crveni se meso...ne znam više što reći. Bila sam kod veterinara, opet dobio hrpu tableta, a ovaj moj ne želi to nikako pojest. Držala sam ga gladnim doslovno preko 24 sata samo da to pojede i nije htio. Sutra il prekosutra ću ga opet vodit tamo, al ne znam više što mogu napravit ako on neće taj antibiotik...injekcije nisu rješenje.
Izgubila sam nadu da će mu to proć
Simba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:23   #2577
Šta su vama vetovi rekli od čega je njemu to? Jeste sigurni da su svi zubi ok i da se neki nije upalio, gnoji?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:41   #2578
@Simba01 - daj pliz napisi sve u jedan post, trazilica na forumu mi ne radi kak spada.
Daklem: kolko star macak, kolko je kod tebe, jel jedini, fiv/felv testiran?, ukratko cijela prica s bolescu (koji antibiotik, kolko je traalo, kakvi su nalazi krvi ako je radjeno, koji su simptomi, kak je reagirao na kaj itd)...?
Meni se sve pobrkalo
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:08   #2579
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
@Simba01 - daj pliz napisi sve u jedan post, trazilica na forumu mi ne radi kak spada.
Daklem: kolko star macak, kolko je kod tebe, jel jedini, fiv/felv testiran?, ukratko cijela prica s bolescu (koji antibiotik, kolko je traalo, kakvi su nalazi krvi ako je radjeno, koji su simptomi, kak je reagirao na kaj itd)...?
Meni se sve pobrkalo
Kod mene je već 11 mjeseci, uzela sam ga s ulice kad je imao 3 mjeseca. Cijepljen, kastriran. Preko ljeto se pojavio zadah, al nismo skužili o čemu se radi i jbg, dosta kasno smo reagirali i odveli ga kod veterinara gdje se ustanovio gingivitis. Dobio je standarne lijekove i i njekcije za liječenje, al mu to nije djelovalo pa se ustanovilo da je riječ o nekim virusima.
Zubi su čisti, meso mu je upaljeno baš sa svih strana.
Vodila sam ga 3 dana da injekcije (vitamini, solu-medrol i još neki antibiotik kojem sam zaboravila ime) i odmah mu se to poboljšalo. Nakon toga sam nastavila 2 tjedna po četvrtinu antibiotika u hrani i bilo je ok, al sam osjetila da ne ide na bolje, nego se drži na istoj situaciji. Čim smo potrošili taj antibiotik odmah se to vratilo nazad...
Sutra idem veterinaru, danas nisam stigla. On pije vodu i normalno jede za sad jer nije toliko strašno. Ne znam koji je virus, rekla mi je veterinarka za dva virusa koja mogu bit, al sam zaboravila nazive. Rekla je da to neizliječivo i da mu možemo ovako s vremena na vrijeme ublažit to, al da će se to vratit nakon 2-3 mjeseca. Al eto, ovo nikad nije ni prošlo..
Simba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:58   #2580
Jeste ga testirali na FIV/FeLV? (macja leukemija, macja sida) - izvadi se malo krvi i za 15' je gotov test
Ako je pozitivan na ijedno od toga, onda ga ASAP treba prestati trpati steroidima (medrol)
Jeste mu vadili krv i napravili krvnu sliku?
Jesu mu pregledani zubi detaljno, eventualno napravljen rendgen da se vidi korijenje i kost i procacka sto je ispod mesa,d a nema nekih lezija? Dal se to gnojilo i krvarilo, ili je samo crveno i nateceno?
Kaj se bilokakvih problema sa desnima i zubima tice,to je dosadno i dugo traje i nekad treba probati vise lijekova (nekad stomorgyl rijesi stvar, nekad gentamicin, nekad sumamed, nekad nista, nekad probaju s medrolom...) ali kod vas cijela prica prekratko traje da bi se moglo sa sigurnoscu rec 'ah to je neizljecivo to je tak'. nemoj gubit optimizam

Ovo kaj pises da si nastavila 2tj tablete davati, bila si ranije napisala da je medrol (steroid), a ne antibiotik... Njemu dakle ustvari nije odradjena neka 10- ili 14-dnevna terapija antibiotikom nego malo antibiotika pa onda medrol...bila si i sliku stavila, nije izgledalo dramaticno
Sad sam se sjetila, tvoj je onaj kaj luduje kad ga pikaju

Zadnje uređivanje ryell : 24.10.2016. at 23:14.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.