Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 17:36   #1
Milia - bijele točkice ispod oka

na mjestima gdje su nekima podocnjaci (znaci ona tanka, njezna koza ispod ociju) meni su male bijele tockice. nesto kao mali, mali pristici ali nisu.

nisu bas uocljive, zapravo jako su slabe, ali sam neki dan vidjela curu kojoj se stvarno jako vide pa sam sad malo u strahu da se i meni to ne pogorsa...

sto je to i kako se rjesava?
peg_bundy_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 17:55   #2
rješava se tako da te dečko rješi
loš primjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 18:00   #3
Hmmmm, ne mogu ti reći konkretno što je to.... no vrlo je vjerojatno maleni oblik virusnih bradavica. Prijatelj to ima, i ne može se toga baš lako riješiti :/. male bijele ''piknjice'' tvrđe, užasno male. Netko će ti nešto pametnije reći
dagnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 18:00   #4
meni se to pojavi kad sam pod stresom
al ozbiljno, kad imam puno posla i zabrinuta sam i tak to. samo nestane kasnije.
aeariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 18:12   #5
Milia?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 19:17   #6
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Milia?
i ja isto mislim da je milia ili kako neki kod nas kažu "gris". to su ti nakupine loja, masti, koje same neće izaći van. to se može probušiti sterilnom iglicom, pa sadržaj sam iscuri van. naravno, neka ti to napravi dobra kozmetičarka ili idi dermatologu. koliko znam, kozmetičarke to baš ne vole raditi ako je na preosjetljivom mjestu (recimo očni kapak i sl.) i ako je premalo, pa postoji mogućnost da te ozlijede. ali ako je taj "prištić" veći, onako da se lakše probuši onda ti to za čas piknu, tako da se otvori i u principu ništa same ne istišću, nego ti to onda za dan-dva samo iscuri van.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 20:26   #7
jes, to je gris...
probušiš lancetom (tj. kozmetičarka ti to napravi) i to je to...

nema drugog načina...

i nemoj probat sama istiskivat-nije ko običan prišt... zezneš si kapilare i napraviš podljev taj čas....

područje oko očiju je naosjetljivije...
__________________
i raj i pakao su na zemlji... di je razlika?
kad narastem bit ću Gail Ann Dorsey
k-bass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:29   #8
ma nisam ni mislila sama, nisam luda

enivej, hvala na objasnjenju, za par dana sam ionak narucea kod kozmeticarke pa cu je pitat da mi to obavi
peg_bundy_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 00:03   #9
Ok, to jest milium iliti gris, najobičniji prištić kao i komedoni, i oni upaljeni (samo se ovaj nikad ne upali jer je dovoljno ispod kože), samo se nalazi na vrlo osjetljivom mjestu gdje je tanka koža pa je definitvno bolje to ostaviti stručnoj ruci!Dakle, ništa strašno, kao i običan prištić koji nije na površini kože da se upali ili oksidira pa dobi boju prišta (koje izražavanje )npr. miteser ima crnu točkicu na površini zbog dodira sa zrakom ,nego je ovaj ispod kože!
RAULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 21:19   #10
ja sam imala samo jedan taj i to na podrucju izmedju korijena nosa i kapka. nakon par mjeseci se samo povuklo..
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 04:33   #11
proveri holesterol
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 21:39   #12
Milije

Kako jako malo informacija mogu saznati o ovoj bolesti lica na googlu,molim sve koji iz iskustva nešto znaju o ovome,neka pliz napišu?

Zadnje uređivanje Rozea : 12.10.2007. at 21:41. Reason: falila slovo,umjesto i,napisala e
Rozea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 12:48   #14
Čitam ove vaše postove i ja nemam taj problem,možda to i nisu milije!
Moje točkice su smeđe i crne,a kad ih istisnem one su tvrdo bijele i kad jednu istisnem meni iziđe i dlačica,a imam ih osim na licu i po leđima,vratu i gornjem dijelu ruku.
Rozea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 20:04   #15
Miteseri, urasle dlake...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 20:29   #16
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Miteseri, urasle dlake...
<štto trebam koristiti da ih se rješim?
Rozea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 20:37   #17
Imas temu o miteserima u ovom podforumu, a temu o uraslim dlakama u njezi tijela. Uglavnom, salicilna kiselina bi trebala pomoci.

Imam milia (da da, mnozina), 3 komada, 2 ispod jednog oka i 1 ispod drugog. Nikako ne bih dala kozmeticarki da mi to istiskuje. Pokusat cu nesto uciniti kemijskim pilingom (Avon Ageless Results kojeg ionako koristim na licu).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:23   #18
imala sam to i ja.prošlo je,ali sam sama to isčeprkala javljalo se nekoliko puta i rješila sam kako sam već navela.samo je ostala krastica,onda mali ožiljak,ali su mi ti ožiljčići prošli
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:47   #19
Joj, moram onda kupiti sterilne igle u apoteci. Znam da to nije kao miteser, da je gore i tvrdje i fuj A nalazi se na najosjetljivijim komadicima koze koje imam.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:19   #20
ma to nije problem, samo treba lepo to probusiti i posle dezinfikovati.
preporucujem sto tanje iglice (koristim one za insulin, najmanje i najtanje su) da bi ostecenje koze bilo sto manje. Mada, dok to izadje, opet se ta rupa malo rasiri, ali brze i prodje jer busis samo koliko moras.

Ja posle obavezno nanesem alkohol i jod i nista posle toga ne radim... da se ne bih oznojila.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.