Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 18:30   #1
Problemi sa stolicom u djece

Evo odmah u glavu - malecka od kada je izašla iz rodilišta imala je super stolicu, točno školski zlatno-žutu i po nekoliko puta dnevno.
Prva dva i pol mjeseca je bila isključivo dojena, onda sam je počela nadohranjivati adapitiranim - uglavnom to je išlo postupno, i sad se stabiliziralo na način da od cca 8 obroka dnevno - šest je na prsima, a dva su adaptirano. I to dobro funkcionira.

No, u zadnjih 7-8 dana počela je imati zelene stolice i kakati puno rijeđe (prvo svaka dva dana, a onda čak 4 dana nije imala stolicu). Grčeve nema, doima se veselo i vedro, samo jako smrdljivo prducka po čitav dan

Uglavnom, koristimo Aptamil 1 jer mi je to preporučeno od nekoliko mama koje osobno poznajem, pa se sad mislim da li da pređem na Aptamil Comfort jer je on kao posebno dobar za probavu?

Inače, pedica mi preporučila da joj dam na žiličicu malo soka od kruške Frutekovog, al se meni ipak to čini too much za bebu od 3,5 mjeseca!?

Jel ima netko sa sličnim iskustvom?

P.S. Prosila bih lepe bit oslobođena lamentiranja adaptirano pro & contra, o tome ima nekoliko topica, ovdje me zanima konkretan problem i njegovo eventualno rješenje.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:32   #2
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Evo odmah u glavu - malecka od kada je izašla iz rodilišta imala je super stolicu, točno školski zlatno-žutu i po nekoliko puta dnevno.
Prva dva i pol mjeseca je bila isključivo dojena, onda sam je počela nadohranjivati adapitiranim - uglavnom to je išlo postupno, i sad se stabiliziralo na način da od cca 8 obroka dnevno - šest je na prsima, a dva su adaptirano. I to dobro funkcionira.

No, u zadnjih 7-8 dana počela je imati zelene stolice i kakati puno rijeđe (prvo svaka ddva dana, a onda čak 4 dana nije imala stolicu). Grčeve nema, doima se veselo i vedro, samo jako smrdljivo prducka po čitav dan

Uglavnom, koristimo Aptamil 1 jer mi je to preporučeno od nekoliko mama koje osobno poznajem, pa se sad mislim da li da pređem na Aptamil Comfort jer je on kao posebno dobar za probavu?

Inače, pedica mi preporučila da joj dam na žiličicu malo soka od kruške Frutekovog, al se meni ipak to čini too much za bebu od 3,5 mjeseca!?

Jel ima netko sa sličnim iskustvom?

P.S. Prosila bih lepe bit oslobođena lamentiranja adaptirano pro & contra, o tome ima nekoliko topica, ovdje me zanima konkretan problem i njegovo eventualno riješenje.
svaki takav gusti sok otvara,a pre rano ti sigurno nije...zato što nije samo na prsima...moji su sa 3mj počeli dobivati te guste hipp sokiće...bili samo na flašici...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:49   #3
Nas malac (bit ce mu 2 mjeseca) je samo na Bebimilu, stolice su mu se isto prorijedile (prije kakao skolski tokom svakog obroka), ali su fino zute i smrde ko sam vrag.
Ima problema sa prduckanjem i isto smrdi ko da je jeo ne znam kaj..... i ima manje probavne smetnje tipa: muku muci dok prducka i napreze se i stenje i crveni u licu i napinje se da nije lijepo gledati.... isto se ponasa i kad hoce prdnuti i pokakati se....
Dajem mu caja za probavu

Ako prijedjes na Aptamil Comfort i pokaze se dobar - please podijeli to sa nama - mozda i mi mozemo tvojim stopama...

Sok od kruske cini mi se OK za bebu od 3.5 mjeseca (i tako svi kazu da se kasice od jabuke ili kruske mogu uvoditi u prehranu kad je beba 4 mjeseca), mi smo ipak premali...
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:42   #4
Ne mogu ti pomoći. Moj mali ima 2 godine. Imamo isto tih problema, pa kad si već otvorila topic da pitam i za tu dob. Čuo sam da imaju nekakvi bilji sirupi. THX
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:04   #5
te@, moguće je da joj je stolica zelena jer se naguta zraka pri hranjenju koji izazove oksidaciju. To u kombinaciji s dugim boravkom u crijevima, i eto zelene stolice.
Za sokić od kruške znam iskustvo frendice: ona je bebu u toj dobi (3-4 mjeseca) hranila isključivo na prsima, a mala je kakala svakih 8 dana. Pedijatrica je savjetovala malo sokića kad je frka, pa joj je dala par puta i djelovalo je. Opet ne znam je li dobro davati sok svakodnevno, navodno bebin probavni sustav u toj dobi nije baš zreo za ništa drugo osim mlijeka, humanog ili adaptiranog... ja bih radije pokušala s drugom vrstom adaptiranog.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:07   #6
tea, nama pedica savjetovala svako jutro deci caj od kamilice sa 2 zlice obicnog secera. moj malac je samo dojen, ali mislim da to funkcionira i za adaptirano. jer je ustvari fora u seceru, a ne u kamilici ili kruski

kocul, ima taj sirup. smokva, sljiva i tak neka kombinacija. imam ga u fridgu, ali mi malac spava a komp je u toj sobi, pa ne mrem sad setkat da ga opet ne zbudim. bum ti sutra pogledala ili jednostavno odu u ljekarnu i pitaj tetu znaju ti one o cem je rijec. Samo naglasi da je za kikica da ti daju onaj bez konzervansa i pripremi se jer flasica od deci kosta 90kn, a dnevno pije 5ml

tea i meni to pedica rekla da pijem taj gore nacvedeni sirup jer se navodno izlucuje u mlijeko, ali sam ja srala ko grlica, a malac nije do kamilice
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:59   #7
Ah nažalost i ja dobro znam za taj problem. Ista priča s mojim malcem. Dva mjeseca isključivo dojen, stolice iza svakog obroka, dukat žute, stalno je bio pokakakn, sve 5. Onda kreće kombinirano hranjenje sisa i adaptirano, stolice bile 1-2x dnevno, isto ok. E onda krećemo samo s adaptiranim i najednom ups ne kakamo više. Ista priča dijete je dobro, veselo, nema bolova, ali ne kaka.A kad se pokakao to je bilo gusto (ko kuglica), zeleno (ustajali crijevni sadržaj) i smrdljivo. Konkretno, mi smo jeli Bebimil, promijenili u Nan i onda krenuli na Hipp probiotik. Počela sam mu davati Hipp čaj za probavu od komorača, kojeg nikad nije volio i dan danas ga ne voli i ne popije previše.Trebalo je mjesec dana od uvođenja Hippa do normalizacije stolice, Sad kakamo svaki dan bar jednom, ooobilno, dukat žuto. Zaključak-našli smo hranu koja nam odgovara i kad su se crijeva prilagodila na nju problem nestao. Moj pije sok od kruške povremeno pa zaključujem da ne kaka bolje od njega.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 23:55   #8
ne bih uvodila sok od kruske
moj je, iako je samo sisao, u jednom periodu kakao jednom tjedno otprilike. pedijatrica je rekla da je i to ok-ukoliko sve ostalo stima.
ja bih jedino umjesto aptamila 1 davala preaptamil obzirom da je jos mlada beba, a vecinu sisa
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 23:58   #9
Mi smo imali gadnih problema oko toga. Čak smo morali i čepiće koristit. Bila je na Milumil, pa smo joj probali Comfortmil. I s kruškom smo probali. I onda nam je sestra kod dr rekla da samo malo namočimo kamilicu u vodu kad se mlijeko muti i to je pomoglo.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:41   #10
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Nas malac (bit ce mu 2 mjeseca) je samo na Bebimilu, stolice su mu se isto prorijedile (prije kakao skolski tokom svakog obroka), ali su fino zute i smrde ko sam vrag.
Ima problema sa prduckanjem i isto smrdi ko da je jeo ne znam kaj..... i ima manje probavne smetnje tipa: muku muci dok prducka i napreze se i stenje i crveni u licu i napinje se da nije lijepo gledati.... isto se ponasa i kad hoce prdnuti i pokakati se....
Dajem mu caja za probavu

Ako prijedjes na Aptamil Comfort i pokaze se dobar - please podijeli to sa nama - mozda i mi mozemo tvojim stopama...

Sok od kruske cini mi se OK za bebu od 3.5 mjeseca (i tako svi kazu da se kasice od jabuke ili kruske mogu uvoditi u prehranu kad je beba 4 mjeseca), mi smo ipak premali...
bebimil ti je malo slanije mlijeko,pa je moguće da ga to smeta. meni je prvo djete imalo malo lijena crijeva,nije kakao i po 15 dana dok sam dojila,kad sam počela adaptirano išla sam odmah na hipp jer mi je pedijatrica rekla da će ga bebimil još više zatvorit.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:08   #11
Evo situacija od jučer - jadnica se pokakala nakon 24 sata (što je u principu OK, samo da nije "zastoj od 2 i više dana...) i to se doslovce zacementirala do vrata. Čak sam i bodić bacila u smeće. A ona se jadna prepala i rasplakala. I opet je bilo fakin zeleno.

Što se teorije sa gutanjem zraka tiče - puno više je zraka gutala u prvih mjesec-dva dana života. Naime, jede jako brzo i to je bio problem. Sad se već naučila.

Sok od kruške je onaj rijetki, kupila ga ali joj nisam dala. Ako bude veće frke budem.

Danas sam kupila Aptamil Comfort 1 pa ćemo probati s tim, moći ći vam iskustva reći nakon 2-3 dana.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:39   #12
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Što se teorije sa gutanjem zraka tiče - puno više je zraka gutala u prvih mjesec-dva dana života. Naime, jede jako brzo i to je bio problem. Sad se već naučila.
Ali tad je češće kakala (kažeš dva-tri put dnevno) pa se nije stiglo oksidirati. E i još sam naletjela na podatak da željezo boji stolicu u zeleno, pa možda je od željeza koje se inače dodaje u adaptirano...? Sretno.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:27   #13
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Evo situacija od jučer - jadnica se pokakala nakon 24 sata (što je u principu OK, samo da nije "zastoj od 2 i više dana...) i to se doslovce zacementirala do vrata. Čak sam i bodić bacila u smeće. A ona se jadna prepala i rasplakala. I opet je bilo fakin zeleno.
znaju imat zelenu stolicu ako su gladna,tvoje očito nije gladno jer jede,ali frendičin mali je kakao zeleno nakon dojenja,a žuto poslije boce,pa je izbacila dojenje i mali više nije kakao zeleno. puno je papao i očito se od dojenja nije najeo a od boce je.kod tebe mi izgleda da joj ne paše aptamil. možda ,neznam.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:45   #14
Dala sam joj ovaj Comfort, ne čini se da je baš oduševljena. DDobro, možda nije bila baš gladna, vidjet ću večeras...

Nego, meni se čini da je ovaj Aptamil Comfort 1 puno gušći od "običnog" Aptamila 1!?
Morala sam joj montirati na bočicu nastavakl sa 2 rupice, inače upotrebljavam Aventove bočice ali sa nastavkom sa samo jednom rupicom (onaj za novorođenčad) da se ne bi ulijenila na cici.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 16:56   #15
Ovak, čini mi se da joj se baš ne sviđa okus Comforta, pa sam ga sinoć i danas pomješala sa običnim Aptamilom, u omjeru pola - pola. Sve je popila.

Još uvijek stolice nema (sad opet ide 48 sati) - al dobro nemogu nakon tek dva obroka novog mlijeka očekivati čudo. Ipak sam joj dala par žiličica soka od kruške. Valjda će bit danas nešto.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:22   #16
Ja sam već dosta toga probavao. Krajnje je guranje toplomjera u guzu. Tu moraš biti vrlo oprezna da mu ne oštetiš crijeva. Druga krajnja mogučnost je da kupiš špricu u apoteci, napuniš je toplom vodom ( 38 C, temperatura tijela ) , pomješaš s malo sapuna, te mu ušpricaš vodu u guzu. U guzu ide samo onaj dio šprice na koji se stavlja igla (vrh). To djeluje poput klistira, omekšava stolicu, pa se dijete lakše pokaka. No izaziva lijenost crijeva, pa česta upotreba nije preporučljiva.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:50   #17
ej bejb

elem i moj je fino seruckao iako je od početka bio na 7 mojih obroka i jednom aptamilu i onda krenuo prije 3 tjedna u štrajk .. isto dobre volje,. povremeno pri hranjenju imao poriv za kakanjem pa ništa pa ga je to znalo iživcirati al sve usvemu nije djelovao kao da ga muči. onda sam uvela čaj za probavu i čula od frendice da zna pomoć staviti sab simplex kapi u mlijeko bez obzira što nema grčeve ali mu smanjuje nadutost. reko, ne može škoditi i bogami dijete prosralo opet nakon 10-ak dana pve kombinacije sad sere rijeđe al brate nema šanse da pelena izdrži e sad, paralelno u to vrijeme sam ja počela piti lactogyn za obnavljanje flore (jel'te malo me mučila suša ) a ginićka je rekla da je to kroz mlijekoi za njega dobro. i evo, sada povećevam omjer aptamila i on i dalje (knock on wood) sere- pa sad, ne znam je li placebo al kod nas opet dobro
za aptamil confort znam samo da bebe dobiju više na kilaži jer ima dosta škroba, a kakav je za probavu, nisam ziher
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 15:42   #18
Kocul nije kod nas baš tako težak slučaj bio. Nije imala ni grčeve, nit je pokazivala da je bilo što smeta. A to s toplomjerom smo probali jednom kad je imala cca mjesec i pol dana i tada je bila isključivo na mom mlijeku, ali je prao skok u razvoju i počela je bila klopat više nego joj je trbušić mogao "procesuirat", pa je i zaštekala 48 sati.
Mi joj uvečer stavili lagano toplomjer u guzu, malkoc je izašlo van, pogledala nas je ko da smo zadnji pervertiti, a onda joj se oteo uzdah olakšanja...

Sandra sad ej sve OK; kakila se jučer popodne i jutros opet, jutros je stolica bile opet one krasne zlatn-žute boje. A i privikava se na Comfort.
sad jel on prošljakao il je to samo od sebe, ne znam.

Uglavnom 27. 5. puni 4 mjeseca pa bi smo trebali preći na dvojku. Sad još nisam pametna da li da nastavimo sa Aptamil Comfort 2 ili sa Aptamil 2, još ću se konzultirati sa pedijatricom.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:15   #19
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Sandra sad ej sve OK; kakila se jučer popodne i jutros opet, jutros je stolica bile opet one krasne zlatn-žute boje. A i privikava se na Comfort.
sad jel on prošljakao il je to samo od sebe, ne znam.

Uglavnom 27. 5. puni 4 mjeseca pa bi smo trebali preći na dvojku. Sad još nisam pametna da li da nastavimo sa Aptamil Comfort 2 ili sa Aptamil 2, još ću se konzultirati sa pedijatricom.
znači ipak je mlijeko u pitanju,pitaj doktoricu,ali po mom mišljenju bi trebala nastavit sa comfortom i nema veze šta puni četri,nemoraš odmah preći na dvojku. ako se najede i dugo spava,znači da joj je zasitan ,a ako ne,onda pređi na jači. bar sam ja tako,kad sam primjetila da se prije budi noću,prešla na jači i opet je duže spavala.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:37   #20
mi smo od drugog tjedna kombinirali dojenje s aptamilom i bas nikada nismo imali problema sa stolicom. samo se jednom desilo da je kakao jednom u 24 sata i ja sam se tad vec sva uspanicila. sad ce 4 mjeseca i prosli tjedan smo skroz prestali s dojenjem i sad papa samo aptamil i stolica mu je i dalje uredna i zuta. danas je kakao tri puta zaredom... njegova kaka inace smrdi/mirisi po keksima no ja njemu svaki dan dajem vodu. danas je bilo vruce i dosta je pio vode, mozda je stoga i tako puno kakao...

a da ti svojoj malickoj das malo vode... ja svojem dajem humanu. prokuham je i dam mu je mlaku.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.