Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2011., 16:56   #2141
Molim nekog da mi preporuči dobru privatnu ordinaciju u Zg u kojoj se rade proktološki pregledi i zahvati DG HAL RAR metodom.
Najviše mi mi začilo da čujem od nekog tko je imao dobro iskustvo sa određenim liječnikom i određenom klinikom.

Hvala
kirsti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:47   #2142
Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Molim nekog da mi preporuči dobru privatnu ordinaciju u Zg u kojoj se rade proktološki pregledi i zahvati DG HAL RAR metodom.
Najviše mi mi začilo da čujem od nekog tko je imao dobro iskustvo sa određenim liječnikom i određenom klinikom.

Hvala
Poliklinika Leptir, dr. Ivanović.
Pročitajte si moje prve postove, sve sam u detalje opisala.

No, nekima se nakon tretmana kod dr. Ivanovića stanje vratilo. Eh sad, mislim da je jednak broj zadovoljnih i nezadovoljnih. Odnos prema pacijentu bih ocijenila s najvećom mogućom ocjenom, a bome i sve ostalo.
Drugi možda imaju i drugačija iskustva, pa ako žele neka podijele, uvijek je dobro čuti više mišljenja. Ja iz svog iskustva mogu samo hvaliti na sva zvona...

Možda netko može i preporučiti nekog drugog.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:58   #2143
Pozzz svima, ja sam poslije trudnoće strašno imala problema s hemeroidima, koristila sve kreme, ali najviše mi je pomagala Faktu , dok nisam otkrila Veneton kapsule, od tad čim osjetim simptome popijem turu Venetona i oni se povuku!
Eto to je moje iskustvo!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:47   #2144
žene može pomoć?
sutra idem na gumi ligaturu,a dobila sam menstruaciju...da li postoji rizik ako odem ili se zahvat može normalno obaviti (naravno uz tampon)?
mala1893 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:56   #2145
mislim da ću prvo probat ove najbezbolnije metode, prvo sa kapsulama veneton pa onda ostalo..
grenzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:03   #2146
Quote:
Kajkavac kaže: Pogledaj post
Javljam se nakon duljeg vremena. Imao sam dugo problema s hemoroidima i tamo negdje u 7.mjesecu sam već odlučio otići na operaciju DG HAL RAR. Moji su problemi bili takvi da sam dosta često krvario. Hemoroidi su povremeno izlazili van, ali su se vraćali natrag unutra. Bolove nisam jake imao, samo povremeno. Dakle, vrlo vjerojatno imam hemoroide III. stupnja. I onda sam temeljito promijenio navike oko jela i vršenja velike nužde. Probao sam kreme i čajeve. Međutim, situacija mi se normalizirala tek kada sam sredio stolicu. Svako jutro odmah čim ustanem uzmem veliku šalicu one smjese žitarica (muesli) i dodam vode. Stavim u mikrovalnu i ostavim da se ohladi i da žitarice nabubre i omeknu. Dodam još malo vode. I to jedem svaki dan. Moram reći da mi se situacija poboljšala. Nemam problema s krvarenjem niti me boli. Hemoroidi nisu nestali jer niti ne mogu, ali mi ne izlaze van, ne krvare niti me bole. Ne kažem da je prehrana ljekovita nego s takvom prehranom imam redovitu stolicu i to uvijek na večer prije spavanja. Stolica je taman kakva mora biti, niti mekana niti pretvrda. Usavršio sam i tehniku obavljanja velike nužde. Obavim to lagano bez i najmanjeg naprezanja. Nema više sjedenja na školjci dulje od 30-60 sekundi. Eto, to bi bilo to. Možda nekom pomogne. Ali, to je za blaže slučajeve i dobro za prevenciju. Kada bih se opet vratio starom režimu prehrane (preskakanje doručka, premalo vlakana), sve bi se vratilo na staro. Ovi muesli s vodom nisu ukusni, ali se može pojesti. Treba paziti ako nekome smeta za želudac. Uglavnom, meni se s time i s dosta povrća stolica tako ustalila (svakodnevno i najbolje konzistencije) i za sada nema problema.
Još tome treba dodati da se mora piti dosta tekućine, jer previše žitarica može dovesti do totalnog zatvora stolice. Ja pijem puno čaja i to kombinaciju mente, matičnjaka i valerijane. A ujutro jedem zobene pahuljice sa bananom, jer mi mlijeko strašno smeta...
__________________
"Gdje god bili, vaš svijet čine vaši prijatelji." - http://www.zdrava-prehrana.herobo.com
madmaxcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 22:09   #2147
evo da ja opet malo uletim na ovu temu....ja sam se mučila s hemoroidima 11 godina....unutarnjim...zadnje 3,4 god je bilo baš koma...bez kreme ni ne pomišljaj otići na put 2 dana...
kod doktora sam bila odma, na prvi znak, prvi put prije 11 godina...i tako još nekoliko puta u par navrata...
ali liječnici obično kažu, koristi faktu (ili neku drugu mast) i biti će privremeno ok...kao, to još nisu hemoroidi za operaciju...dakle, ni ne žele vas operirati ako nemate bar 3. stupnja hemoroide...
lani u ovo doba, došla sam u bolnicu zbog užasno jakih bolova koje jednostavno više nisam mogla trpiti...rekla sam im jasno i glasno da se želim operirati...
već sam bila dobila i 2 polipa na 2 hemoroida...
dobila sam savjet za doktora koji je najbolji u tome i kod njega se naručila na OP...Milligen_Morgan....obična klasična, i najbitnije UČINKOVITA....
već sam 10 mj mirna, nema ih...potpuni oporavak je trajao oko 2 ipo mjeseca...
ali ono što je iznenadilo doktora je to da je stvarno hemoroida unutra bilo puno...više nego su mislili...
evo, sada sam i pri kraju trudnoće i čak ih ni sada nema...toga sam se malo bojala...da ne izlete u trudnoći taman sada kad sam ih se napokon riješila...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:21   #2148
Bok svima...ako mi netko moze pomoci...radi se o mome ocu i brinem se jako zbog njega jer vec nekoliko godina ima problema s hemeroidima,zna jako krvariti,propusti mu i na hlace i non stop se zali kako ga boli ali je covijek jednostavno jako tvrdoglav i opcenito ne zeli nizasto ici doktoru,mada sam ga bezbroj puta molila...
samo ako mi mozete reci dali je to opasno ako se ne lijeci...
hvala
malaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:28   #2149
Quote:
malaxxx kaže: Pogledaj post
Bok svima...ako mi netko moze pomoci...radi se o mome ocu i brinem se jako zbog njega jer vec nekoliko godina ima problema s hemeroidima,zna jako krvariti,propusti mu i na hlace i non stop se zali kako ga boli ali je covijek jednostavno jako tvrdoglav i opcenito ne zeli nizasto ici doktoru,mada sam ga bezbroj puta molila...
samo ako mi mozete reci dali je to opasno ako se ne lijeci...
hvala
1.POd prvo bi se trebao javiti dr.,da se utvrditi da li se radi o hemeroidima,ili o nečem drugom
2.DOB?
3.Postoji mogućnost infekcije područja.
4.Imali još kakvih gastro problema?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:55   #2150
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.POd prvo bi se trebao javiti dr.,da se utvrditi da li se radi o hemeroidima,ili o nečem drugom
2.DOB?
3.Postoji mogućnost infekcije područja.
4.Imali još kakvih gastro problema?
znam da bi trebo doktoru,probat cu porazgovarati ponovo s njim...
ima 52 godine,a zna cesto i povracati te ima proljev isto tako cesto...
malaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:59   #2151
Quote:
malaxxx kaže: Pogledaj post
znam da bi trebo doktoru,probat cu porazgovarati ponovo s njim...
ima 52 godine,a zna cesto i povracati te ima proljev isto tako cesto...
Ovo svakako zahtjeva detaljniju gastro obradu,poglavito endoskopiju donjeg i gornjeg GI sustava.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:31   #2152
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ovo svakako zahtjeva detaljniju gastro obradu,poglavito endoskopiju donjeg i gornjeg GI sustava.
hvala puno na odgovoru
malaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:38   #2153
Quote:
malaxxx kaže: Pogledaj post
hvala puno na odgovoru
Nema na čemu i drugi put.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:27   #2154
pozz, evo novi sam ovdje, registrirao sam se samo zbog problema s kojim se suočavam zadnjih nekoliko dana, a po svemu sudeći su hemoroidi

post je malo duži, jer se nakupilo svega što moram reći

naime, sve je počelo još prije nekih 2 god mislim. ispod leđa, znači skroz dolje nisko, između 2 guza mi se pojavila neka kvržica. nisam ju primjetio dok nije počela krvariti, tek kad sam uočio trag krvi na boksericama, tek onda sam skužio da se pojavila ta kvržica. i tako malo krvari po par dana i onda se smiri i skroz se smanji i ne krvari i ne boli ništa. primjetio sam da se pojavi, odnosno nabubri nakon što dugo sjedim. i onda opet krvari, i to tako ide periodički, jednom u mjesec-dva, kako kad... znao sam šta su hemoroidi, ali pošto sam ja mlad, nisam mislio da ih mogu dobiti tako mlad. pa sam se malo informirao o hemićima i tako to, pa sam već kao živio u uvjerenju da imam hemoroide. pošto postoje vanjski i unutarnji, ovaj moj je onda valjda vanjski. i tako se s tim vučem eto valjda zadnje 2 godine

ali, prije nekih dva tjedna se dogodilo sljedeće. valjda cijeli dan sam proveo sjedeći. jer mi je takva "struka", doduše još studiram, ali računarstvo, pa jel, podrazumjeva se da se većina vremena provodi pred računalom. jer moramo puno programirati, i blabla sve što ide uz to. eh, da, cijeli dan sam sijedio, ali naravno ustanem tu i tamo, odem jesti, wc i sve ostalo, i tako sam navečer od nekih 6-7 popodne do 1-2 ujutro sijedio cijelo vrijeme u komadu. i rekoh dosta je za danas, idem spavat, i u tom trenu kako sam htio ustat sa stolice osjetim bol u području anusa. nije toliko nesnosna, ali je bol. odmah sam se malo uplašio. ajde nije valjda ništa strašno, rekoh sebi i legnem u krevet, ali je ta bol još uvijek bila tu. i ništa, tako sam ja i zaspao s time. budim se sljedeće jutro, ustajem se i idem kao sjest na krevet, kad ono ja ne mogu sjedit normalno. boli za popi*dit i još me tera na wc. odem na wc i obavljam nuždu, ali nikad da obavim do kraja. stalno osjećam kao da je ostalo malo govance koje neće da ispane. napreži se ovako, napreži onako, ali ono ostaje. rekoh odma sam sebi, gotovo je, ovo su pravi hemoroidi. ali nigdje nije bilo krvi. samo taj osjećaj da nisi obavio nuždu do kraja. znao sam i po 4-5 puta dnevno ići na wc jer me stalno tera, ali kad sjednem, ništa ne izlazi van, samo osjećam to govance, sad već hemoroid, valjda sljedećih tjedan dana sam sjedio minimalno. većinu vremena sam sjedio na krevetu, na mekanom, da me manje boli i da vršim manji pritisak na dole. i tako nakon 3-4 dana od prve pojave boli, bol je nestala i mogao normalno sjediti i obavljati nuždu.

sve dok nisam prije 4 dana, skoro cijeli dan opet sjedio za računalom. i ista stvar, u trenutku kad sam se ustajao sa stolice uhvatila me bol. i opet sve isto, kad sam na wc-u, imam osjećaj kao da nisam obavio nuždu do kraja, i sve je to ok, dok danas ujutro nisam primjetio krv na wc papiru. tak tad sam se jako uplašio. nikad do sad nije bilo krvi, ali ovaj put je bilo onako dosta. i ništa, tako je prošao dan i vidim večeras opet tragove krvi ali na boksericama. sad me već malo više strah

eh, što sad? nisam nikome rekao za ovo, jer općenito, ovo je neugodna tema, a i k tome, ja sam još kao premlad za ove probleme, pa mi je još više neugodno...

šta da radim? kako da se izliječim. prvo ako je moguće bez dokrora, proktologa ili koga ti ja znam. znači samo kreme, masti, tablete, štogod :/
što sve preporučate?

hvala!
hguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 11:15   #2155
Quote:
hguy kaže: Pogledaj post
...
eh, što sad? nisam nikome rekao za ovo, jer općenito, ovo je neugodna tema, a i k tome, ja sam još kao premlad za ove probleme, pa mi je još više neugodno...

šta da radim? kako da se izliječim. prvo ako je moguće bez dokrora, proktologa ili koga ti ja znam. znači samo kreme, masti, tablete, štogod :/
što sve preporučate?

hvala!
Vrlo vjerojatno ste opstipirani,isto vj. imate hemeroide.
Možete u ljekarni potražiti neku mast ili slićno npr. Hemopropin itd.
Važno je slijedeće regulirati prehranu
piti najmanje 2,5L vode na dan
higijena analnog područja
više se kretati
redovitim obavljanjem nužde(najbolje poslije doručka)a ne trčati na posao/školu

I pregled dr. da se ipak jesuli to hemeroidi i imali kakvih komplikacija u rektumu.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 16.12.2011. at 16:56. Reason: skraćivanje ogromnog quota
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 16:12   #2156
Molim pomoć i savjet.

U 35. tjednu sam trudnoće i kod anusa mi se pojavila bolna otečena kvržica veličine lješnjaka. Stolica mi je meka i kvržica me ne boli prilikom obavljanja velike nužde i ne krvari. Ali me inače jako boli tako da sam uglavnom u ležećem položaju. Inače se uglavnom dosta zdravo hranim.

Jesu li to hemoroidi?
Je li moguće da su nastali zbog pritiska što ga radi beba? Ako su nastali zbog toga, mogu li se nadati da će mi pomoći kakve masti (hemopropin) ili ulja (hemo-ex).
Je li bolje da ležim ili da se krećem?

Hvala!
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:57   #2157
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Molim pomoć i savjet.

U 35. tjednu sam trudnoće i kod anusa mi se pojavila bolna otečena kvržica veličine lješnjaka. Stolica mi je meka i kvržica me ne boli prilikom obavljanja velike nužde i ne krvari. Ali me inače jako boli tako da sam uglavnom u ležećem položaju. Inače se uglavnom dosta zdravo hranim.

Jesu li to hemoroidi?
Je li moguće da su nastali zbog pritiska što ga radi beba? Ako su nastali zbog toga, mogu li se nadati da će mi pomoći kakve masti (hemopropin) ili ulja (hemo-ex).
Je li bolje da ležim ili da se krećem?

Hvala!
Moguće je da se hemoroidi pojave u trudnoći. Pritisak ploda onemogućava normalnu cirkulaciju i hemoroidi se prošire...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 01:20   #2158
evo i mene već hvata panika, imam 3 vanjska hemoroida koji se povremeno ja bi rekla upale i popucaju krvare, po opisima 4 stupanj veliki šiljasti 1-3 cm nikako da odem k liječniku stalno mislim proći će. Zanima me kakve sve opasnosti ili već što mogu navući s njima a dobila sam ih u porodu prije 21 god. hvala
škodilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 09:20   #2159
Quote:
škodilac kaže: Pogledaj post
evo i mene već hvata panika, imam 3 vanjska hemoroida koji se povremeno ja bi rekla upale i popucaju krvare, po opisima 4 stupanj veliki šiljasti 1-3 cm nikako da odem k liječniku stalno mislim proći će. Zanima me kakve sve opasnosti ili već što mogu navući s njima a dobila sam ih u porodu prije 21 god. hvala
Obavezno idi liječniku jer se sami neće povući. Ukoliko su stalno vani onda su najvjerovatnije 4. stepen. Ova tema je ogromna, ima dosta postova gdje se svašta može pročitati. I ja sam patio sa hemoroidima 20-tak godina i navukao sam bio polipe. A polipi nisu dobra stvar, znaju da budu i zločudni. Vrati se malo natrag i pročitaj i moja iskustva. Grozno, ne bih poželio to bilo kome. Ako si spremna na operaciju (a to ti je jedino rješenje u tvome stadiju) onda se ne boj ništa. Nađeš dobrog hirurga, prepustiš mu se potpuno i riješiš se problema zauvijek. Postoperativni period je dug i neugodan, ali i to je lakše nego se tako patiti decenijama. Sretno, kako god odlučiš...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 11:43   #2160
Quote:
škodilac kaže: Pogledaj post
evo i mene već hvata panika, imam 3 vanjska hemoroida koji se povremeno ja bi rekla upale i popucaju krvare, po opisima 4 stupanj veliki šiljasti 1-3 cm nikako da odem k liječniku stalno mislim proći će. Zanima me kakve sve opasnosti ili već što mogu navući s njima a dobila sam ih u porodu prije 21 god. hvala
Što prije odi specijalistu na pregled. Pazi samo kod koga ideš. Ja sam imao neugodnih iskustava sa jednim poznatim specijalistom u okolici Osijeka. Ako hemeroidi nisu 4. stupnja, moj ti je savjet da ih ne diraš nego da iz temelja promijenih prehrambene navike... sretno.
__________________
"Gdje god bili, vaš svijet čine vaši prijatelji." - http://www.zdrava-prehrana.herobo.com
madmaxcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.