Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 20:09   #201
Quote:
intercool kaže: Pogledaj post
Istina. Ako mu je taksi npr nova e klasa 350 cdi.

Ne dođe baš toliko ako vozi megane, octaviu ili nešto slično.

Ili ako uzme rabljenu e-klasu.
nikad ama baš nikad nemoj više uspoređivat Mercedes sa tim štracama od auta
rango12 is offline  
Old 17.10.2010., 20:43   #202
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
sad ću vam otkriti jednu strašnu tajnu, za nove benzince postoji ugradnja plina

a ove nebuloze o potrošnji su smješne, i super mi je što svi znaju kako će cameo poslovati
da se razumijemo,oni ne rade ništa što nema vani, zna se koliko košta šerani taksi i da je jeftin,da i privat taksi košta manje nego tu, ima ljudi koji bi radili po nižim cijenama i jednu i drugu opciju
i što je s 9 ostalih koji žele ući na tržište?
sram te i stid bilo!!

sad će krenit priče kako se time ugrožava sigurnost putnika jer boca ima eksplondirat svaki čas, a da ne spominjem smanjeni volumen prtljažnika di više ne mogu stat 3 kufera nego 2 ipo!!!

btw. jel mi može netko taksativno (no pun intended ) nabrojat što je sve potrebno za postat taksist i zarađivat novce od taksiranja? ili dat link na stranicu gdje je to navedeno
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 17.10.2010., 21:24   #203
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
nikad ama baš nikad nemoj više uspoređivat Mercedes sa tim štracama od auta
U pravu si u potpunosti, Mercedes se doista ne može uspoređivati s Meganom ili Octaviom!

No, bolna je istina da će se ubuduće morati puuno više raditi za dobrog Mercedesa!

Šahisti, dobro došli u realan svijet!
SCHNITZER is offline  
Old 17.10.2010., 21:41   #204
Kad će cijene biti kao u Bosni,onda će se možda netko voziti taksijem.
Tamo se ni ne računa po kilometrima, nego po skretanju. Tako da možeš proći cijeli grad za 10 kn(2 osobe). A bus košta 2 kn karta.
A kod nas....znate koliko.
bond007 is offline  
Old 17.10.2010., 21:52   #205
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
nikad ama baš nikad nemoj više uspoređivat Mercedes sa tim štracama od auta
te strace voze ljudi koji cesto naprave vise kilometara od tebe i tvojih pajdasa i to ih voze po deset i vise godina
ti bi se vise trebao brinuti tko radi najkvalitetnije tabla i figure za sah , ili gdje se mogu nabaviti karte za belu od titana
ZgSash is offline  
Old 17.10.2010., 22:02   #206
Draga gospoda taksisti moraju shvatiti:

-niko nije protiv njih da misli da trebaju nestati
-ljudi samo žele reći da se za nešto zaraditi mora i raditi
-spustite cijene pa će se ljudi više voziti - da, više ćete raditi a jednako ćete zaraditi - e to je ono što vas jebe, ali jebiga dragi moji ništa nije vječno
Piljun is offline  
Old 17.10.2010., 23:18   #207
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
nikad ama baš nikad nemoj više uspoređivat Mercedes sa tim štracama od auta
pa da, ti auti nekej vrijede, a ne ko to švabsko smeće, koje ljudi pale ispred salona

ali to je druga tema
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 17.10.2010., 23:32   #208
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa da, ti auti nekej vrijede, a ne ko to švabsko smeće, koje ljudi pale ispred salona

ali to je druga tema
Ma nije on mislio na nove Mercedese, on prića o ovima s 400+ tkm.

Koji pogled s visine, ha?!

Srećom, pa dolazi čika Kosta koji će ih malo prizemljit i to ni manje ni više nego s novim Citroenima!
SCHNITZER is offline  
Old 18.10.2010., 00:09   #209
nije da sam zloban,ali tak im i treba,cijene su im nerealno visoke,a usluga je u najmanju ruku komična.....nigdje,u nijednoj europskoj metropoli nisam vidio toliko taksija da vegetiraju na stajalištima kao u zg,to u svakom slučaju nešto govori o famoznim cijenama zg taksista....

hvala dragom bogu,pa sam taksi koristio samo jedamput,kad sam bio (pre)pijan,pa budući da nisam jedan od bisera koji sa +2 promila sjedaju za volan,reko idem taksijem.....boga ti od jaruna do utrina 100 kn.....da nisam bio tak ubijen da mi je bilo svejedno,ne bi dotični gospon vidio te novce
mustang01 is offline  
Old 18.10.2010., 01:49   #210
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
@ivan3000
Otvaranje obrta je 5000 kn, knjigovodstvo jednostrano. Zj. Možeš ga vodit i sam ako imas vise od pol mozga.. Auto ne trosi12-13 litara, a ako ti troši onda si sam kriv sto nisi bionpametan pa kupio stedljivijeg. I još nešto, imaš 4 djece i ženu, žena ti radi ili je kucanica?
Uz sve navedeno nadam se da ti je jasno da građani neće plaćati pogleske u organizaciji posla taksista...
A sto se tiče troškova otvaranja taksista obrta i licenci, šta misliš koliki je meni trošak cjelokupnog studiranja i oportunitetni trošak za to vrijeme, a bome se i rijetko koji faks ne plaća danas.. Prema tome bojim se da vas ne žalim puno, imali ste svoju priliku.

Sad vam je bolje sto manje kukat i sto brže se prilagodit.
Zaboravio si napomenuti da auto kojim taxiraju je njihov i koriste ga i u privatne svrhe. To je skoro kao da su sebi kupili auto.
0404 is offline  
Old 18.10.2010., 02:31   #211
meni su zagrebacki taxiji prilicno jeftini

evo u njemackoj cijene

Berlin: http://funktaxi.wbt-berlin.com/?page_id=350

i di sam ja

Mannheim

http://www.taxi-mannheim.de/tarife.html#preisbeispiele

s tim da cijene variraju jako, mali taxisti su dosta jeftiniji nego ove velike firme..u manjim mjestima su isto tak jeftiniji..

jedino sta zamjeram zagrebackim taksistima da melju bez prestanka

prosli put me frajer vozi u 6 ujutro iz dubrave na aerodrom, jebote taj nije zatvarao usta do tamo, probio mi mozak....
buntspecht is offline  
Old 18.10.2010., 12:16   #212
Naravno da su ti jeftiniji sa pretpostavljam plaćom od bar 2000 eura...:asshole:
Headbanger is offline  
Old 18.10.2010., 12:41   #213
stavr je što se u zg želi da i drugi mogu u miru raditi

inače, jutros sam napokon shvatio zašto su štrajkali

pametni tražile izmjene, pa kad je grad to prihvatio, shvatili da su zajebali 300 svojih članova

uglavnom i oni koji nisu prijavljeni u zg nego u okolici će i dalje moći raditi kao taksisti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 18.10.2010., 14:05   #214
Nevjerojatno kak se na ovom topiću pojavilo brdo trolova sa 2-3 posta i svi od reda brane naše jadne taksiste ....

Izgleda da je šah ispao iz mode (nije ni čudo - pada kiša, ko će na haubi razvlačit figure) pa smo prešli na bežični internet ....
CDRW is offline  
Old 18.10.2010., 14:21   #215
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kak se na ovom topiću pojavilo brdo trolova sa 2-3 posta i svi od reda brane naše jadne taksiste ....

Izgleda da je šah ispao iz mode (nije ni čudo - pada kiša, ko će na haubi razvlačit figure) pa smo prešli na bežični internet ....
http://www.freechess.org/

intercool is offline  
Old 18.10.2010., 17:19   #216
Quote:
Ivan3000 kaže: Pogledaj post
Pa hvala bogu... ja tebe razumijem ali nismo svi isti ja t samo kazem da je taxi na neki nacin luksuz i da jednostavno ti je gorivo oko 8 kuna i da bolji auto u guzvi potrosi barem 12-13 litara na kreni stani a imas opciju tramvaja ili ti ga nocnog ali ces ga cekati po sat vremena minimalno I ONDA USTEDIS PARE... ove tvoje cijene su ok stvarno ali to ti ne vrijedi u gradskoj guzvi... a vjeruj mi isto tako da ti doprinosi i porezi dolaze svaki mjesec pa ti sebe onda nadi u toj racunici.... jer da bi uopce zaradio nesto sebi moras namiriti minimalno 4000 kn cca doprinosa i ostalih davanja da bi mogao reci da si na nuli...
Krivo... taksi nije luksuz, odnosno ne smije biti luksuz. Možda u ovoj vukojebini od zemlje u kojoj se (bar do sada) štite i podržava monopol. I kakav je to crni auto 12-13 litara po gradu? Kupi drugi auto koji troši upola manje.
A da ja po noći od centra do prečkog trebam platiti 120 kn ne trebam, biti će netko tko će to napraviti i puno jeftinije, a vi se samo nastavite bahatiti sa tim cijenama
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 18.10.2010., 17:23   #217
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kak se na ovom topiću pojavilo brdo trolova sa 2-3 posta i svi od reda brane naše jadne taksiste ....

Izgleda da je šah ispao iz mode (nije ni čudo - pada kiša, ko će na haubi razvlačit figure) pa smo prešli na bežični internet ....
Yup... viđao sam da sad na centralnu konzolu stavljaju laptope... Više ni ne treba drugi taksista da bi igrao šah, sad možeš i sam
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 18.10.2010., 17:47   #218
prepolovili su troskove poslovanja
ZgSash is offline  
Old 18.10.2010., 17:53   #219
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
prepolovili su troskove poslovanja
Ma dobro, laptopi su ok, ima internet, navigaciju, može gledati tv... dobro dođe da se ubije vrijeme na poslu...

modernizacija
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 18.10.2010., 18:09   #220
Quote:
Ivan3000 kaže: Pogledaj post
Pa nisam niti rekao po noci nego po danu jer tvrdim da nemas racunice laufati auto u leru za toliko malo novaca
A sad mi objasni zašto su i noću kad nema psa na cesti isto takve cijene. Pardon, ne iste nego 20% više? Nije li to čista pljačka?

Radim posao takav da relativno često trebam TAXI usluge noću i pizdim već godinama. Prije godinu dana sam se dogovorio s dvojicom vozača da me po noći voze po normalnoj cijeni, bez ti glupavih 20%, čak i nešto jeftinije. No, zadnjih mjeseci su počeli zaista poprilično masovno cirkulirati nelegalni TAXIi, odnosno, ljudi s dobrim autima koji rade i TAXI vožnju za fuš. Naplaćuju 30-40 kn za bilokoju relaciju, kako koji. I da, to je za vožnju noću. I znaš koja je razlika? Kad ga nazovem, kaže mi da ću ga morati čekati cca. sat vremena jer je zauzet do tada, imaju poziva ko ludi. Za to vrijeme mi se ovaj "legalni" jada kako ima u prosjeku 2 vožnje po noći.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.