Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2012., 23:51   #3441
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ne.
Generaliziras. Ovo sto pises je tvoja fantazija. Ono kako bi ti htio da stvari budu.
...
Drugo sto pises, ovo 'rame za plakanje', itd., kao prvo nije generalni obrazac ponasanja, a kod ljudi koji to ipak rade - mislim da ce im rezultati samospoznaje biti jalovi.
...
svi su ljudi isti, svi su preljubnici isti, sve ljubavnice zele isto, i tako dalje i tako dalje.....
Nisam imao namjeru generalizirati.
Na neki način se tim preljubnicama i divim koje uspiju sve to hendlati i pritom se zabavljati najbolje moguće, ali svakako da je to teret i fizički i psihički pa moraju povremeno puknuti jer nisu od kamena nego osjećajne dušice
Rame za plakanje je u ovom slučaju lučenje endorfina i serotonina pomoću koitalnih tehnika a između dvije runde da ne bude neugodna tišina se malo i pojadaju
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:07   #3442
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Jednostavno, ako nista drugo - razvod braka je oblik osobnog neuspijeha. No matter whos guilty or not.
I ako se tome ne pogleda otvoreno u oci.....svasta nesto se moze, a i nemora izdesavati.







Naime, kakvu korist imamo tu, na forumskoj raspravi, sa konstatacijom da oni koji izadju iz braka zbog druge osobe su nezrele kukavice?
Nisam ja za brak po svaku cjenu da se razumjemo ali mislim da ljudi olako odustaju zbog svoje mladosti , ega , nezrelosti , nemogućnosti komunikacije i još tisuću razloga a sve se može podvesti pod riječ neiskustvo...vidiš da se slažemo- izlazak iz braka je osobni neuspjeh

a glede koristi oko rasprave , bilo koje pa i te vrste....? da korist je ovdje općenito vrlo upitna jer vrlo mali broj ljudi ustvari i traži iskreno mišljenje...više nekako traže potvrdu svojih teza...drugo mišljenje .... jok - samo kod doktora
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:13   #3443
Ja sam se pre godinu i po pocela dopisivati sa ozenjenim covekom.Vremenom me je poceo ,,gledati,, drugim ocima.Pokusavala sam odupreti se tome al on je prosto savrsen za mene,kao osoba.Bila sam u vezi 8 godina i ubrzo zbog njega raskinula jer nisam mogla biti sa jednim a misliti na drugog.Sve vreme do naseg susreta sam pokusavala biti hladna ali nakon susreta vise nista nisam mogla.On je odlucio razvesti se,nikada nije dozvolio da me zovu ljubavnicom vec njegovom devojkom.Vec godinu dana smo u srecnoj vezi i uskoro planiramo da se vencamo.Njegova bivsa zena ga je dugo maltretirana al je na kraju shvatila da je najbolje da se rastanu,da ne ostaju u braku zbog deteta.Mnogo mi je drago sto me nije gledao kao ljubavnicu,sto me nije zavlacio milion godina nego odmah resio stvar.Nije hteo ni jednu da zavlaci.
blackcat84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:42   #3444
Quote:
blackcat84 kaže: Pogledaj post
Ja sam se pre godinu i po pocela dopisivati sa ozenjenim covekom.Vremenom me je poceo ,,gledati,, drugim ocima.Pokusavala sam odupreti se tome al on je prosto savrsen za mene,kao osoba.Bila sam u vezi 8 godina i ubrzo zbog njega raskinula jer nisam mogla biti sa jednim a misliti na drugog.Sve vreme do naseg susreta sam pokusavala biti hladna ali nakon susreta vise nista nisam mogla.On je odlucio razvesti se,nikada nije dozvolio da me zovu ljubavnicom vec njegovom devojkom.Vec godinu dana smo u srecnoj vezi i uskoro planiramo da se vencamo.Njegova bivsa zena ga je dugo maltretirana al je na kraju shvatila da je najbolje da se rastanu,da ne ostaju u braku zbog deteta.Mnogo mi je drago sto me nije gledao kao ljubavnicu,sto me nije zavlacio milion godina nego odmah resio stvar.Nije hteo ni jednu da zavlaci.
Ima li ovdje ekipe koja će nam iz prve ruke prepričati osobna iskustva, ali ona iskustva koja su proizašla iz 10+ godina staža u drugom braku??
Ne znam, možda čitam površno ali mi se čini da su na ovakvim temama prisutni samo u tragovima!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:04   #3445
E vidiš,to i mene zanima.Kako se nose sa životom u dvoje kad prođe ona prva zaluđenost.Da li su i dalje uvjereni da su našli srodnu dušu ili se kaju?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:12   #3446
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
E vidiš,to i mene zanima.Kako se nose sa životom u dvoje kad prođe ona prva zaluđenost.Da li su i dalje uvjereni da su našli srodnu dušu ili se kaju?
A pitanja matereti

Evo ti moj odgovor-biće kao i u svakoj drugoj vezi koja je otpočela na sličan način...neki budu super duper sretni,neki ne.

A možda ti očekuješ odgovor-svaki se kaje jerbo mu je žena ipak bolja domaćica,a ljuba,žena br.2 troši previše love?
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:20   #3447
A odkud ti znaš šta ja očekujem?

Ako ti nisi jedna od njih,zašto se osječaš prozvanom?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:37   #3448
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
A odkud ti znaš šta ja očekujem?

Ako ti nisi jedna od njih,zašto se osječaš prozvanom?

Moja krivica je što vrlo često u nečijem pitanju pročitam i nekakav očekivani,poželjni odgovor.
Takva sam...nesavršena:

Pa nećemo sad opet o tome da se na forumu smije pisati samo na temama gdje si direktni akter

BTW...nisam jedna od njih... posljednjih godina.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:52   #3449
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Moja krivica je što vrlo često u nečijem pitanju pročitam i nekakav očekivani,poželjni odgovor.
Takva sam...nesavršena:
Nisi ti ništa kriva! Ti si samo žensko koje stvari tumači na ženski način!
Zbog tog je i ovaj forum krcat ženskom kuknjavom!
Zar ne bi bilo jednostavnije da stvari tumačite prema onom što čujete... doslovno...!!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 19:09   #3450
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Nisi ti ništa kriva! Ti si samo žensko koje stvari tumači na ženski način!
Zbog tog je i ovaj forum krcat ženskom kuknjavom!
Zar ne bi bilo jednostavnije da stvari tumačite prema onom što čujete... doslovno...!!
a ja ti ga dođem - muško...jerbo ne kukam jelte!?
Mislim po tom tvom rezoniranju...

Naravno Lordy je pitanje postavio upravo pretpostavljajući suprotno od onoga što sam ja napisala...zato jer je muško...ili muški ne pretpostavljaju uopće?????

Mila majko
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 04:13   #3451
Meni mozak otiče od previše generaliziranja,... što je tako teško barem na trenutak pomisliti da nisu svi ljudi niti priče iste i da nema univerzalnog odgovora.

Uf sranje, ja sam žena pa je opet to kriva pretpostavka, hebiga sad ad:


Iz moje okoline: nekoliko prekinutih brakova radi ljubavnica. Neki od njih žive i nakon 15 god sretni i zadovoljni, jedni su prekinuli nakon par god. I s druge strane nekoliko ne-prekinutih brakova i nastavljanje viđanja s ljubicama, jedan prestanak viđanja s ljubicom nakon saznanja....
A sad kako je stvarno ovima što su i 15 god zajedno, od kud bi ja to znala


Ali vraćam se na početak, ovakva pitanja kao što je naziv ove teme, postavljaju dvije strane, i s razlogom da čuju odgovor koji žele čuti.
Jedna strana želi čuti da ostavljaju naravno, a druga da ne i ako slučajno se i desi da da (jer jbga i u novinama čitamo da takav fenomen postoji) onda da su kao što je djetesjene rekla: pokajali se....
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 09:41   #3452
Quote:
c.sunny kaže: Pogledaj post
Meni mozak otiče od previše generaliziranja,...
...
ovakva pitanja kao što je naziv ove teme, postavljaju dvije strane, i s razlogom da čuju odgovor koji žele čuti.
Jedna strana želi čuti da ostavljaju naravno, a druga da ne i ako slučajno se i desi da da...
Jedina generalizacija na ovu temu je da u ljudskoj naravi postoji potreba nalaziti krivca negdje drugdje te je tako lakše držati probleme pod tepihom, držati oči zatvorene ili kosture u ormaru.
Svi prevareni ne žele čuti da su si sami krivi (ne bi bili da su bili bolji)
Svi otkriveni u prijevari ne žele čuti da su oni krivi(ne bi varali da je doma štimalo)
Svi ljubavnici ne žele čuti da su oni krivi(zbog nečijeg lošeg braka čiji raspad im se tovari)

E sad, istina je negdje između pa se natežemo oko položaja središnjice.
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 11:18   #3453
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
1. Svi prevareni ne žele čuti da su si sami krivi (ne bi bili da su bili bolji)
2. Svi otkriveni u prijevari ne žele čuti da su oni krivi(ne bi varali da je doma štimalo)
3. Svi ljubavnici ne žele čuti da su oni krivi(zbog nečijeg lošeg braka čiji raspad im se tovari)

E sad, istina je negdje između pa se natežemo oko položaja središnjice.
Koja glupost!
1. Prevaren može bit kriv samo za svoj loš odabir partnera.
2. U zagradi si opet svalio krivnju na prevarenog. To što nema mašte, volje, želje doma popravit odnos neg je lakše nać friško meso ne znači da doma ne štima.
3. Ak ti ne komuniciraš i ne seksaš se sa ženom i odlučiš nać ljubavnicu. Upucavaš se vani ženama i muljaš da si free, i onda je kriva ta ljubavnica za tvoje sranje doma?

Istina je da su ljudi sebični, i poprilično emocionalno neinteligentni. Ulaze u brak bez razmišljanja i isto tako bez razmišljanja vuku poteze u životu. Ko ovce.
Tyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 14:57   #3454
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
Jedina generalizacija na ovu temu je da u ljudskoj naravi postoji potreba nalaziti krivca negdje drugdje te je tako lakše držati probleme pod tepihom, držati oči zatvorene ili kosture u ormaru.
umjesto da se sjedne i riješi mogući problem bilo sa pozitivnim ili negativnih ishodom ovisi kako za koju stranu očito je nekima lakše sve zanemarivati i praviti se da to ne postoji (nikad nisam shvaćala takve ljude).
svaki problem je rješiv ukoliko se želi riješiti.

Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
Svi prevareni ne žele čuti da su si sami krivi (ne bi bili da su bili bolji)
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
1. Prevaren može bit kriv samo za svoj loš odabir partnera.
1. a zašto je onda loše birao??birao je najbolje za sebe al eto nakon par godina dolaze promjene i kod njega/nje i kod odabranog,ljudi se mjenjaju,kao i okolina i situacije.prevaren i te kako može biti kriv ukoliko se promjenio iz nekog razloga na gore negoli što je bio na samom početku i ne trudi se i ne pokušava to promjeniti.

Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
Svi otkriveni u prijevari ne žele čuti da su oni krivi(ne bi varali da je doma štimalo)
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
2. U zagradi si opet svalio krivnju na prevarenog. To što nema mašte, volje, želje doma popravit odnos neg je lakše nać friško meso ne znači da doma ne štima.
2. da doma sve štima onaj koji vara ne bi tražio friško meso okolo.znači da je doma došlo do nekih problema koje je možda pokušao/la poboljšati i popraviti ali ako nema istog odgovora sa druge strane jednostavno se prestane truditi i digne ruke od svega i za ono što želi da ima doma nađe vani kod nekog drugog.

Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
Svi ljubavnici ne žele čuti da su oni krivi(zbog nečijeg lošeg braka čiji raspad im se tovari)
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
3. Ak ti ne komuniciraš i ne seksaš se sa ženom i odlučiš nać ljubavnicu. Upucavaš se vani ženama i muljaš da si free, i onda je kriva ta ljubavnica za tvoje sranje doma?
3. ljubavnik/ica su većinom samo dovedeni pred gotov čin lošeg propadajućeg braka,oni su u najmanju ruku za išta krivi,al eto mi smo takvo društvo da čim se netko rastaje a pritom se sazna za ljubavnika/icu odma drvlje i kamenje na njih kao da su oni razorili brak,a zapravo su većinom oni samo točka na i koji su pokrenuli da se već pokrenuta stvar završi.

Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
E sad, istina je negdje između pa se natežemo oko položaja središnjice.
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
Istina je da su ljudi sebični, i poprilično emocionalno neinteligentni. Ulaze u brak bez razmišljanja i isto tako bez razmišljanja vuku poteze u životu. Ko ovce.
danas ljudi ulaze u brak prebrzo ne poznavajući osobu sa kojom ulaze u brak i onda nakon par godina shvate da su napravili pogrešku i da to ne funkcionira onako kako su si oni zamislili i tu dolazi do razilaženja i onda dolazi upravo do tih prijevara i biti prevaren.
__________________
Life isn't about surviving the storm; but how you dance in the rain.
cmooka..!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:44   #3455
Mislim da je za svaku ljubavnicu bolje da se taj isti oženjeni preljubnik ne razvede.
New Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:54   #3456
Quote:
New Day kaže: Pogledaj post
Mislim da je za svaku ljubavnicu bolje da se taj isti oženjeni preljubnik ne razvede.
Zašto???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 17:31   #3457
Quote:
New Day kaže: Pogledaj post
Mislim da je za svaku ljubavnicu bolje da se taj isti oženjeni preljubnik ne razvede.
Ovo "za svaku" je malo diskutabilno, ali u načelu se slažem

Malo je ljudi uistinu spremno na dramu koja nakon toga nastane, većina ne može ni zamislit koje to sve stvari povlači za sobom. Oni koji sve to prežive i zadovoljni su zbog učinjenog, well, svaka čast, al ja takve ljude ne znam

Naravno, ne znači da ih nema.
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:22   #3458
evo ja sam onda očito prva koja bi to htjela,da se moj oženjeni razvede.znam da bi tu bilo svakakvih problema i masa drugih stvari ali ja bi u svakom momentu uvijek bila uz njega i prošla bi sa njim sve to što god je potrebno.
__________________
Life isn't about surviving the storm; but how you dance in the rain.
cmooka..!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:27   #3459
Quote:
cmooka..!! kaže: Pogledaj post
evo ja sam onda očito prva koja bi to htjela,da se moj oženjeni razvede.znam da bi tu bilo svakakvih problema i masa drugih stvari ali ja bi u svakom momentu uvijek bila uz njega i prošla bi sa njim sve to što god je potrebno.
zašto se tvoj oženjeni ne razvede? koliko dugo ste u vezi?
margarita39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:31   #3460
Quote:
margarita39 kaže: Pogledaj post
zašto se tvoj oženjeni ne razvede? koliko dugo ste u vezi?
u vezi smo 6.mj.,a razloga ima par velikih i važnih o kojima ne bi ovako javno,al malo pomalo se i radi na njima.
__________________
Life isn't about surviving the storm; but how you dance in the rain.
cmooka..!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.