Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 17:18   #1
Citroen C5 3.0 HDi?

Pozdrav.
Dakle, zanima me jeli tko isprobao voziti C5 sa ovim novim HDi motorom?Nisam mogao na netu pronaći testove, uvijek mi izbaci nešto vezano za 3.0 benzinac, a koliko sam čuo, već je nekoliko C5 sa ovim motorom prodano kod nas.Razmišljam o kupovini novog C5, stari je dao svoje pa me zanimaju informacije.
Inače, taj 3.0 HDi mi se čini kao idealan motor, sudeći po onome kaj sam pročitao, navodno ima manju potrošnju nego 2.7, a 2.2 ispada jer ga je nemoguće dobiti u kombinaciji sa 6-stupanjskim automatskim mjenjačem, 2.0 mi se čini možda preslab, ipak novi C5 ima skoro 2 tone prazan.

Zahvaljujem
SilverShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 17:21   #2
To ti je isti motor kao u Jagu XF pa potraži te testove
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:05   #3
u Jaguaru su ga dobrano nahvalili. Kažu da je 2.7 odličan, a da je ovaj još daleko bolji, premda ja mislim da je 2.2 za C5 idealan, 2.7 već je presnažan, a 3.0 vjerojatno je raketa.

Samo, Jaguar ima zadnji pogon, tko zna kako će se tako težak i snažan motor ponašati sa prednjim pogonom
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:33   #4
3.0 i je raketa.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:49   #5
Autocar je bas danas izbacio kratki test 3.0 hdi-a

http://www.autocar.co.uk/CarReviews/...e-Auto/243595/
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:57   #6
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Samo, Jaguar ima zadnji pogon, tko zna kako će se tako težak i snažan motor ponašati sa prednjim pogonom
Baš zato sam i pitao jel ga tko vozio, ja sam isprobao samo 2.7 HDi kad se tek pojavio...taj motor mi je bio mrak, baš se osjeti kak potegne, a opet nije pretjeran kao oni V12, V10, V16784 TDI motori.
Budem ovih dana probao dogovoriti neku testnu vožnju, ako uopće imaju taj motor u sedan izvedbi, vidio sam da imaju jednog karavana tamo u Savskoj, ali karavani su mi oduvijek bili nevjerovatno odbojni, pa čak ni test vožnju nebi u tome odvozio.
SilverShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:15   #7
Uh...meni karavan C5 izgleda predobro.

Ako te zanima limuzina, slobodno probaj karavan u testnoj vožnji. Pretpostavljam da su razlike u vožnji zanemarive
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:41   #8
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Uh...meni karavan C5 izgleda predobro.

Ako te zanima limuzina, slobodno probaj karavan u testnoj vožnji. Pretpostavljam da su razlike u vožnji zanemarive
Meni isto karavan izgleda predobro, samo mi se ne sviđa to kaj je karavan kao takav
Ma da, razlike su sigurno minimalne...budem se malo raspitao po salonima pa budemo vidjeli
SilverShadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.