Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2011., 14:44   #81
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
a emisije kao takve više nisu nikakav problem radi DPF-a tako da će disel emisije bit i manje od benzinaca
CO2 emisije su niže, a sve druge ne baš, ne još. A CO2 nije tako loš kao sve drugo. Mislim da je I Wonder jednom dao link na jednu dobro usporedbu, porsche protiv c1 dizel, ili nešto slično.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 14:58   #82
Dizel nije nigdje zabranjen, ako su takse negdje i veće to je sasvim nešto drugo, isto tako zastupljenost dizela a pogotovo u OSOBNIM vozilima nije mjerilo ničega osim "škrtosti" populacije (dizel=manja potrošnja), a USA nije mjerilo ničega jer dok god je tu USA Army da zaposjedne pokoju državu sa naftnim poljima i ispuma koji miijun barela džabe te u "USA All The Way" galon ima kolko tolko prihvatljivu cjenu - američki V8 će carevat, kad stisne pakšu onda nećeš moć dizel kupit u EU kolko će ih u ameriku slat...

Isto tako te eko ovo ili ono stvari su samo pizdarija za koju nikog zapravo nije briga, EKO norme su način za davanje packi non -EU proizvođačima u EU, isto tako i za non-USA u americi sa njihovim kvazi normama koje se gle slučajnosti promjene s vremena na vrijeme upravo na način da nova serija modela EU tj. al pari USA firme odgovara istima dok svi ostali moraju platiti dodatne poreze, mjenjati parametre itd...

EU auto i USA auti nikad nisu i nikad neće bit isti, počevši od metala od kojeg im se radi karoserija, preko osnovnog koncepta izrade vozila, onog što prosječan kupac od njega očekje itd itd...

Zato ko voli čađu nek ga vozi ko voli plinaš nek vozi njega a ko voli benzinac nek vozi to...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:03   #83
Da, slažem se totalno. Samo neka daju na benzin (i dizel naravno) PDV kao i na sve drugo, brez trošarina, i onda neka vozi šta ko voli.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:45   #84
Čuj, nije mi baš jasno to sa dizelima u usa, ali " light truck" segment, koji je u stvari osobno vozilo za redneckove ti je dobro popunjen dizelskim V8micama...koje negdje i toče, zar ne? Valjda za njih ne vrijede te norme...
Inače, to je mit da usa nema dobre dizele. Imaju ih duže nego europa. Ali samo V8, i za kramu od bar 2.5 tone, "cost-efficient mpg" osobni auti su im hibridi...

A kinezi i korejci nisu isto što se tiče carine, jer korejci/japanci imaju tvornice u europi da dobiju povoljniju cijenu na cesti, dok kinezi zasad ne...tako da tu nemaju šanse bit konkurentni cijenom kad im opičiš carinu.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 20:00   #85
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Da, slažem se totalno. Samo neka daju na benzin (i dizel naravno) PDV kao i na sve drugo, brez trošarina, i onda neka vozi šta ko voli.
nije isto, troškovi dizela, benzina i ostalih.

npr:


nemogu veći dio tablice postaviti, ali ostatak je ovdje
http://www.worldlpgas.com/page_attac...ging_World.pdf

transport je nužno zlo, ali luksuzni auto sa dizel motorom državu košta jako, jako puno. neki to znaju i vide, neki neznaju.
dio se u USA kompenzira visokom potrošnjom benzina zbog velikih auta, ali benzinci nikad ne ispuštaju tako velike količine krutih čestica, a one su najgore jer ulaze direktno u krvotok.

tek su nove EURO V norme poboljšale situaciju sa dizelima.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 20:34   #86
Ako bi imali samo PDV i ništa drugo, valda (nadam se) nebi više nitko kupio dizela.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 02:58   #87
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
EURO V i EURO VI norme ispuha su skoro pa izjednačile benzince i dizele.
još uvijek su dizeli nezdraviji, ali je napredak ogroman u usporedbi sa svima starijima od toga koji su doslovno tvornice zagađenja.


jebeš izgled i snagu motora ako se voziš u njemu kao u tačkama.
čak ni hyundai još nije napravil dobro podvozje za svoje kompakte, a gdje će ovo čudo.

nije petak, nije svetak, ali eto...isto mislimo.

od sang jonga nema ružnijih auta kod nas. tolika gadost se rijetko viđa

a od kineskih, onaj hoover je jedini koji liči na nešto (da ne razživciram testdrivera, najnovije uradke nisam vidio). ostali su blagi užas već na slikama.
...imam ja već novi hover 5, e to je već sada jedna sasvim druga priča
a ovo za hyundaia...joj prije nego sam kupio hovera s hyundai accentom sam išao do milana i natrag, bože dragi leđa mi otpala, a bome ni santa fe nije bolji.....krut je ko da se voziš u osobnom autu a ne u terencu, možda zbog guma 18 cola koje imao automobil u kojem sam se ja vozio ali svjedno, kao terenac bi trebao biti puno mekši preko rupčaga i neravnina

Zadnje uređivanje testdriver : 23.05.2011. at 03:26.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 03:18   #88
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
hahaha, 120 ks a 13.6 sekundi do stotke....i zaustavni put od od "samo" 54.5 metara?! taj kineski "auto" se zaustavi tek kad se zabije u nešto.....

sve u svemu,sumirano: lelujavo podvozje,traljav mjenjač,kočnice (ako ih tako uopće možemo nazvat), "odličan" motor..... ma baš super auto....ja bi ga kupio.....punici

@testdriver: ako je tvoj "kinez" onaj narančasti hover što se vozi po zg,zašto ljudima ne napišeš i drugu stranu medalje: na stranu dizajn (koji kopira honde iz 90-tih) unutrašnjost je blago rečeno smiješna,sve nekakav traljavi pokušaj da vuče na luksuzno,a izgleda tako da je unutrašnjost mazde iz 91. premium prema tome,da ne govorim da auto u cjelini izgleda veoma jeftino i traljavo napravljeno.....

također,za te novce koliko košta taj "proizvod" dodaš još malo i imaš daciu duster koja je prema dotičnom kinezu mercedes s-classe
dakle ovako, ajde budem pokušao biti kratak jer sada bi ti napisao 100 stranica!

dizajn hovera...gwm je započeo neku ozbiljniju proizvodnju ranih 90-tih godina(otkupio licence za stare toyote), a kasnijih 90-tih i početkom 2000 godine otkupljene su licence za neke popularnije modele (stari hilux, 4 runner i isuzu), hover je nastao na bazi automobila ISUZU AXIOM, za američko tržište, dakle ta unutrašnjost od kojoj ti govoriš je ista u tom modelu isuzu axiom, službeno hover je predstalvljen 2005 godine (verzija km01)

mi smo uvažali verzije km29, identične kao sa italijansko tržište, dakle naši modeli imaju znatne modifikacije od prvih modela, od svih hovera koje sam prodao mogu ti potvrditi da je unutrašnjost tj kvaliteta interijera sasvim dobra, mada ne znam dal si sjeo u njega, vozio se u njemu ili šta ali mi sa interijerom vozila nemamo problema, ništa nam ne puca, ništa ne škirpi, ništa se ne raspada, moj stari hover iz 2006 godine ima takvu identičnu unutrašnjost, evo sad ima cca 150.000 km i sve radi ispravno! nijedna stvar nije pukla nit se pokvarila, a isto mogu reći i za motor(hvala mitsubishi ) sa kojim su mi kupci najbolje zadovoljni i ne stvara mi nikakve probleme na plinu (omvl ), ja sad imam novi hover 5, 2010 godište, kodne oznake km69, dakle sve što si vidio na starom hoveru...u ovom novijem modelu je sanirano, sve je novo i prepravljeno na automobilu, štoviše ako želiš ja ću te rado provozati gdje god želiš sa njime, samo da ne govoriš da si nešto vidio na buf, inače narađasti hover nije moj...nego od jednog gospodina iz dugog sela

e sad...ne znam dali se opaska za daciu duster odnosila na chery automobile ili na moj hover, ali ako si uspredio mog hovera s daciom odmah ti mogu reći da je ta usporedba više nego smješna jer je hover za daciu tenk! prva je razlika u koncepciji, dimenzijama, samom pojmu kompletnog vozila

dacija je crossover, nema šasiju nego ima samonoseću karoseriju, a 4x4 pogon ti koristi čisto da piše na autu, nemogu ga zamisliti u off road vožnji jer taj automobil nije tako koncepiran, dok hover ima klasičnu šasiju(1900kg), 4x4 pogon sa reduktorom i blokadom diferencijala (dakle ko stara kia soretno, mitsubishi pajero ili neku drugi pravi terenac) iako dizajnom izgleda kao suv, terenske karakteristike hovera....ja sam sa njime vozio nekoliko off road utrka i sličnih stvari a osobno sam ga terao u razne "vukojebine" i znam šta taj automobil može, dakle gdje moj hover prođe dacia nemože ni da se parkira, to ti je jedan kratak zaključak o tome, a bolje da ne govorim o dimenzijama jer je hover skoro 4.7 metara dug, širok cca 1800 i nešto sitno, ima gepek od 810 litara odnosno više od 2000 litara sa preklopljenim sjedalima, tako da nebi nešto slučajno raspravljali o samoj udobnosti, ja sam s hoverom napravio preko 500.000 km....isto tako hover je nastupao na rally-u dakar zadnjih par godina, hover je najprodavaniji kineskih suv u zadnjih 6 godina sa preko 600.000 prodanih primjeraka, hover se prodaje u zemljama australije ili južne afrike (specifična po volanu na desnoj strani) i šećer na kraju, pa hover ima čak i više euroncap zvijezdica od dacie , stvarno nemoj uspoređivat hovera s daciom jer se tu radi o totalno dvije drugačije koncepcije automobila, mada moram priznati daciji...svaka čast za napredak i to šta su napravili sa dusterom, koliko sam vidio potražnja za njime je enormna u europi i treba im čestitati, ne kažem da je loš auto da se vlasnici dustera ne uvrijede ali ga se nikako nemože uspoređivati s hoverom jer nisu ista klasa i koncepcija automobila

ako su daciu želio usporediti sa modelom chery...oni nude model tiggo koji je za usporedbu s daciom sasvim prikladam, čak i imam kod kuće jedan test beogradske sat revije o ta 2 modela,www.chery.rs, inače poznat u italiji kao dr motor-dr3 ili dr5, i jedan od zaista dobro prodavanih kineskih suv vozila u italiji, štoviše sklapa se u italiji i isporučuje sa fiatovim 1.6 i 1.9 jtd motorima (u srbiji drugačije), ja bi osobno odabrao tigga jer je baziran na toyoti rav4 i usavršen u zadnjih par godina od kada je predstavljen, a ni mali tengo nije loš automobil....pusti ti šta pišu novine, ja znam nekoliko vlasnika iz novog sada i zemuna i auto je sasvim ok, a koristi ga i beogradska komunalna policija
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 03:24   #89
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Čuj, nije mi baš jasno to sa dizelima u usa, ali " light truck" segment, koji je u stvari osobno vozilo za redneckove ti je dobro popunjen dizelskim V8micama...koje negdje i toče, zar ne? Valjda za njih ne vrijede te norme...
Inače, to je mit da usa nema dobre dizele. Imaju ih duže nego europa. Ali samo V8, i za kramu od bar 2.5 tone, "cost-efficient mpg" osobni auti su im hibridi...

A kinezi i korejci nisu isto što se tiče carine, jer korejci/japanci imaju tvornice u europi da dobiju povoljniju cijenu na cesti, dok kinezi zasad ne...tako da tu nemaju šanse bit konkurentni cijenom kad im opičiš carinu.
tvornice su izgradnji...., dakle uskoro i na neke kineske brandove više neće biti 8% carine(hr) ne znam kako je u EU
jedina koja radi lokalno i relativno dobro za sada je DR motor u italiji!
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 03:57   #90
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
hahaha, 120 ks a 13.6 sekundi do stotke....i zaustavni put od od "samo" 54.5 metara?! taj kineski "auto" se zaustavi tek kad se zabije u nešto.....

sve u svemu,sumirano: lelujavo podvozje,traljav mjenjač,kočnice (ako ih tako uopće možemo nazvat), "odličan" motor..... ma baš super auto....ja bi ga kupio.....punici

@testdriver: ako je tvoj "kinez" onaj narančasti hover što se vozi po zg,zašto ljudima ne napišeš i drugu stranu medalje: na stranu dizajn (koji kopira honde iz 90-tih) unutrašnjost je blago rečeno smiješna,sve nekakav traljavi pokušaj da vuče na luksuzno,a izgleda tako da je unutrašnjost mazde iz 91. premium prema tome,da ne govorim da auto u cjelini izgleda veoma jeftino i traljavo napravljeno.....

također,za te novce koliko košta taj "proizvod" dodaš još malo i imaš daciu duster koja je prema dotičnom kinezu mercedes s-classe
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Što se kineskih auta tiče mene bi više brinula euro/eko standardizacija (to je problem uvoznika a ne korisnika) i servisna mreža (a to je problem korisnika) nego bilo kaj drugo te naravno dostupnost djelova, međutim s obzirom ni za neke europske marke kod nas nema poštenog servisa, a kamoli za američke, japanske, australske, kineske otom potom...

Prema tome ako misliš vozit nešto takvo dobro provjerit kaj je pod haubom tj. od koga je eventualno posuđen motor pa da znaš kod koga se i s kakvim (čijim) djelovima to može servisirat...

Ono kina je bofl roba mislim da je to DANAS besmisleno govoriti, mislim da mi ni ne sanjamo što sve kinezi rade pod licencama i zastupništvima za druge, uostalom ista priča je bila sa koreancima prije toga, pa sa japancima prije koreanaca i eto sad se gro ljudi kune u hyundai, kiu, chevrolet/dawoo a o hodi, suzukuji, toyoti, mazdi, subaruu da i ne pričamo...

Ja osobno nebi kupio kineski auto ali to je čisto osobna preferenca, nikakav kategorički razlog nemam za navest...
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
malo krivo računaš jer kineski je proizvod ocarinjen isto toliko puta ko i korejski...pa gledano tom logikom ako i30 dođe 84k kn takva klasa kineza bi trebala biti bar 50-60k kn da bi bila konkurentna....tj da bi iko i pogledao a možda i neko kupio takav proizvod....


to je ono najbitnije pitanje ,što kina može nama ponuditi za 50-60k kn...koliko je to dobro ili kvalitetno?

i koliko bi došao taj rowe 550?
Izdvojio sam neke komentare i jedini realni jeste od Yedwy, pitamse samo
koliko je to predrasuda, omalovažavanja jedne svjetske industrijske sile, koja brzo uči, koja sa joint venture s renomiranim proizvođačima radi i vrlo kvalitetne proizvode....

Vidim samo se spominju neki samostalni pokušaji kineza, a nitko ne obraća pažnju da su i VW i Mercedes već odavno na tom tržištu i proizvode i ssmo je pitanje kada je će se "zapadni" modeli raditi tamo kako bi SNOBOVIMA oteli još više para!

Mislim da protiv ovog kineza na VW platformi PQ34 ( npr G-IV, Octavia , i AUDI) nebi imao ama baš nitko ništa protiv JER ETO IMA VW ZNAK, 160KS i košta samo 14.500€!

Da se vratimo na temu, Kyron za kojeg pitao autor topica jeste rađen na platformi Mercedesa ML, za kojeg nitko sigurno neće reč da je SHIT! Da ima osebujan design to stoji, no ukusi su različiti i o njima se ne raspravlja a i činjenica da je Ssang Yong KOREANAC i da je kao takav prilagođen designom azijatskom pojmu lijepog! Nisu ni svi japanci za zapadno oko "čuda od ljepote" .....svi želite JEFTINO JEFTINO .....počev od taksija do NIKE PATIKE, drlajte se u G1 ....i starim kađama a pljujete po novim autima sa istoka iz zemlje koju biste jedva na zemljopisnoj karti našli!

I autoindustrija nekadašnje države je uz pomoć zapadne pokušavala izgraditi svoju i ponudila domaćem tržištu za ono doba relativno jeftine i moderne aute prihvatljive kvalitete i radila za izvoz na zapadno tržište ( TAS, IDA KIKINDA , CIMOS, IMV-RENAULT) Pogodnost kupovine za domaću valutu za razliku uvoznih koji su bili samo DEVIZE+DINARI! pa nitko nije rekao da je G1 iz TAS-a SHIT! Dapače , G1 Caddy se proizvodio samo u TAS!

Svim kritizerima ovaj VW Lavida je razvijen u VW CHINA.....potpuno tamo ...i da vidim junaka koji će reč da je CHINA SHIT! 160 Konjića kojih većina ovih koji komentiraju ni nesmiju vozit za samo pišljivih 14,500€! Koliko košta Gnojf na HR TRŽIŠTU? Isti su komentari bili i po pitanju DACIA vozila, jer eto to su hebeni rumunji .....na stranu što je iza toga RENAULT I NISSAN jelte?





http://www.autobild.de/artikel/vw-au...08-673997.html
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 09:03   #91
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Ako bi imali samo PDV i ništa drugo, valda (nadam se) nebi više nitko kupio dizela.
?! O čem ti pričaš ?!
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 09:07   #92
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Mislim da protiv ovog kineza na VW platformi PQ34 ( npr G-IV, Octavia , i AUDI) nebi imao ama baš nitko ništa protiv JER ETO IMA VW ZNAK, 160KS i košta samo 14.500€!

l[/url]
Pa ne bih se baš složio, Jetta prošle generacije je stizala iz Meksika pa svi znamo kako se prodavala, osim HEP-a i još nekih institucija gotovo ih nije bilo na cesti a auto je bio skroz OK dizajnerski (ipak dizajn prodaje) jednostavno to nije isti auto kao onaj iz Wolsfburga i ljudima kopka onaj made in Meksiko uz povečanu cijenu zbog carine.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 14:17   #93
@testdriver: ispričavam se,mislio sam da je tvoj taj narančasti hover,zato sam ga i usporedio s dusterom ....bilo bi mi drago ako bi stavio koju sliku svog hovera......

@actros: ja nikad ne popljujem nešto ako nemam dobre argumente za to,a dotični kineski automobil čiji sam test stavio na prethodnim stranicama zaslužuje upravo to,da ga se popljuje,argumenti:
-120 ks,ali motor je bijeda,u relativno laganom autu njemu treba skoro 14s do 100-tke ?!
-čak i srpske kolege su napisali da je ovjes lelujav,mjenjač kao u daleko starijim automobilima
-ako si pročitao test,onda si mogao vidjet da je plastika na nekim mjestima već počela klimati (konkretno plastika na vozačevom airbagu)
-i najvažnije,kakav je to kompaktni automobil kojem je put kočenja 100-0km/h 54.5 metra!!!! i to je još naglašeno da se uzimao najbolji rezultat.....

ja sam svoju tvrdnju potkrijepio argumentima.........
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 18:12   #94
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
?! O čem ti pričaš ?!
Jer bi bio benzin pola kune
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 18:25   #95
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Jer bi bio benzin pola kune
Teško jer ipak je ovo Hrvatska a ne neka druga zemlja..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:05   #96
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Jer bi bio benzin pola kune
Eto šale
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:22   #97
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Pa ne bih se baš složio, Jetta prošle generacije je stizala iz Meksika pa svi znamo kako se prodavala, osim HEP-a i još nekih institucija gotovo ih nije bilo na cesti a auto je bio skroz OK dizajnerski (ipak dizajn prodaje) jednostavno to nije isti auto kao onaj iz Wolsfburga i ljudima kopka onaj made in Meksiko uz povečanu cijenu zbog carine.
Hočeš riječ da BORA ( JETTA je bila samo za USA tržište) koji se radio za cijelu Europu u Meksiku i za tržište SAD-a nije dovoljno kvalitetan auto za Hrvate? Pa taj Bora ( Bura) iliti Jetta, nije prošao nigdje ni na jednom tržištu kako spada, čisto iz razloga jer je VW precjenio, za iste novce se dobivala viša klasa Passat. Ko da Hrvati znaju razliku u Golfu proizvedenom u Wolfsburgu ili Bratislavi ili pogonu Merane u istočnoj Njemačkoj! Nemoj biti smiješan! Ti isti auti ko bajagi uvoz pa carina ...prvo vide neku europsku luku i tu im se uradi neki dio .....i eto labelira ga se odmah kao made in EU! Tako da ni taj argument ne stoji! Da nije tako nebi Mercedes neke modele radio u SAD, jelte? Mislim da pišeš pizdarije!

Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
@actros: ja nikad ne popljujem nešto ako nemam dobre argumente za to,a dotični kineski automobil čiji sam test stavio na prethodnim stranicama zaslužuje upravo to,da ga se popljuje,argumenti:
-120 ks,ali motor je bijeda,u relativno laganom autu njemu treba skoro 14s do 100-tke ?!
-čak i srpske kolege su napisali da je ovjes lelujav,mjenjač kao u daleko starijim automobilima
-ako si pročitao test,onda si mogao vidjet da je plastika na nekim mjestima već počela klimati (konkretno plastika na vozačevom airbagu)
-i najvažnije,kakav je to kompaktni automobil kojem je put kočenja 100-0km/h 54.5 metra!!!! i to je još naglašeno da se uzimao najbolji rezultat.....

ja sam svoju tvrdnju potkrijepio argumentima.........
Jaki su ti argumenti! A pogotovo što neki stručnajci testiraju koji i sami nisu uspjeli kao nacija u 35 godina proizvodnje Yuga i Šajkače bre da dostignu nivo zapadne kvalitete proizvodnje! UZ ZDUŠNU POMOĆ FIATA I OPELA!

Ubrzanje nije stvar jačine motora! ( toliko o tvojim argumentima) Već omjera mase i snage kao i prijenosnog omjera! Drugim riječima stvar je kako su složene brzine! Ili zašto se na brdskim trkama uzimaju mjenjači s kraćim odnosom prijenosa????? A na nizinskim i kružnim s dugim brzima dionicama s dugim prijenosom????? ZAUSTAVNI PUT OVISI I O GUMAMA ZAR NE?

Ovjes lelujav? Kakav je u ŠAJKAĆI OVJES? Kakav je u većine koreanaca? Bio u nekih i ostao plivajuči! Jesi vidio ceste po Kini? Zar bi trebao biti ko u gokartu? Pa da izbija bubrege???? Jel se kupuje auto za utrkivanje ili za svakodnevnu uporabu pa da su bitne karakteristike koliko će mu trebat na Street 402?

I za kraj mislim da pljuvat auto samo na osnovi testa nekih "snobova" zvani auto novinari koji zna se pljuju onaj model ovisno o tome koji proizvođač daje više love u "naruđbu promiđbe" u njihovom listu! Koji im daje neka "studijska putovanja" all inclusive ....itd......e sinek daleko si ti još od objetkivnosti realnosti malog čovjeka!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 23:56   #98
ok,jebat ga,pa znam da nisu baš najpametnije bre-narod na svijetu,ali ne možeš me uvjerit da su tak glupi da ne znaju zakočit kak spada?! znam da ubrzanje nije samo stvar motora,ali poanta je u tome da auto nije nešto težak,što znači da je prijenosni omjer slagao totalni debil,jer za nizašta ne služe,koliko vidim po mjerenjima,nit malo troši,nit ide.....
na sve moje argumente si se osvrnuo,pa čak i na ovaj o zaustavnom putu,ali brate mili,pa kakve bi to gume trebale bit da samo one utječu na takav zaustavni put,glavni problem je u bijednim kočnicama

uostalom,tema ovog topica je nešto drugo,a ne kineski prdavci od auta.....
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 05:21   #99
Većina modernih auta od 100-0 km/h koči ispod 40 metara. Ovo govance nakon 40 metara kočenja još uvik ide brzinom od 50-ak km/h!
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 06:30   #100
Quote:
Divus kaže: Pogledaj post
Većina modernih auta od 100-0 km/h koči ispod 40 metara. Ovo govance nakon 40 metara kočenja još uvik ide brzinom od 50-ak km/h!
Govoriš za SSANGYONG KYRON? Mislim da je on bio tema upita!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.