Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2004., 14:19   #1
I prodje prva godina...

Od prve stranice ovoga topika ...

Proljece u ludari je prekrasno...subota, sunce koje je taman zasjalo nakon kishnog jutra, fontana koja je u zimi smrznuta izgledala poput neke chudnovate skulpture sad veselo zhubori...pozdravljam D. koji ce nakon 4 godine izaci za stalno. Majka je prodala stan u centru x i kupila kucicu na selu, on je ushicen....pricha mi kako ce uzgajati kokoshe i zecheve, otvara mi vrata i zove mog barbu...

Kad se pojavio na vrhu stepenica (sad ga pushtaju da po kompleksu potpuno sam i bez kontrole sheta) uredno poshishan, obuchen u kariranu flanelsku koshulju, samterice i prsluk bez rukava, onaj od skafa (Junior prerastao) sa onim sramezhljivim osmjehom, dan je postao josh sunchaniji 'cupkanje' gotovo neprimjetno, glava podignuta, nema nekontroliranih pokreta...chak je i malo boje u licu dobio
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 14:20   #2
Krenuli smo na 'piknik' - tako mi zovemo kad skrenemo u shumski dio kompleksa, gdje je jedna osamljena klupica, pa navalimo na vocni chaj i kolache...

Ali...neshto nije bilo kako treba...nakon dugo dugo vremena primjetila sam kako culi ushi i oslushkuje zvukove oko nas...onda me upozorio nek tishe pricham i smijem se jer ima zlobnih ljudi koji bi nas zbog toga mogli otjerati...

Osjetila sam gorchinu kako mi se penje grlom i onaj ruzni hladni znoj nagovjeshtaja opasnosti...

Pokushala sam ga razuvjeriti, okrenuti razgovor na shalu, ali nije ishlo...tvrdio je da su mu 'cimera' otjerali samo zato jer je rekao da je juha losha...uopce me nije slushao shto mu pokushavam reci i pozhurivao je povratak u sobu.

Otpratila sam ga do sobe i otishla do dezhurne sestre, isprichala svoju sumnju...malko ze zabrinula i rekla da ce upozoriti dezhurnog lijechnika.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 14:21   #3
Sljedece jutro nazvao me tri puta gotovo vichuci kako su mu na poslu ukrali njegov sat (uopce nema sat u bolnici a nedjeljom niti ne pomazhe u vesheraju), kako moram hitno doci jer ne zna ako cu ga uopce zateci zhivog, kako je grupa za likvidaciju stigla...

Onda sam chula kako mu netko uzima slushalicu i umirujucim glasom neshto govori. Nakon toga javila mi se odjelna doktorica i rekla da je nazhalost naglo nastupila egzacerbacija (pogorshanje) koja se nije mogla ni predvidjeti ni sprijechiti i da ga za sad moraju sedirati

Pitala sam da li da dodjem, ali rekla je da nema smisla jer ce meni biti teshko, a on nece znati da sam prisutna.

Jutros sam saznala da je neshto bolje, preshli su na Haloperidol ampularno, ali josh je uvijek 'odsutan'.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 14:26   #4
Ne znam sto da ti napisem... mozda najbolje nista
Drzi se...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 15:12   #5
Misli pozitivno!!!
Zivot je pun uspona i padova..
Mora biti bolje
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 15:22   #6
Ja sam sigurna da ce biti bolje

Pa vec i ova godina dana pokazala je da se i kod teshkih sluchajeva stvarno puno mozhe uchiniti

No, naravno...moji su jedva dochekali...kao - godinu dana drzhim chovjeka u ludnici, troshimo mjesechno silne novce, a sad mu je opet isto
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 15:34   #7
Quote:
magic kaže:
Ja sam sigurna da ce biti bolje

Pa vec i ova godina dana pokazala je da se i kod teshkih sluchajeva stvarno puno mozhe uchiniti

No, naravno...moji su jedva dochekali...kao - godinu dana drzhim chovjeka u ludnici, troshimo mjesechno silne novce, a sad mu je opet isto
drzi se magic i ne slushaj svoje

sta treba - ubit covjeka?

definitivno radish pravu stvar za njega

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 16:05   #8
To se svakom moze desiti,,,vjeruj mi..
Ostani uz njega,kao sto bi on vjerovatno ostao uz tebe...
Drzi se
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 17:23   #9


Zaista je tuzno cuti. Ali jedino mozes nastaviti raditi sto i dosad, jer znas da je jedino to ispravno.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 17:28   #10
Nadam se da ce mu uskoro biti bolje!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 18:02   #11
Zelim sve najbolje!


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 22:05   #12
Ne uzrujavaj se magic. Znas i sama kako je kod tih bolesti...on nazalost nikada nece biti zdrav. Glavno da je u bolnici, gdje se brinu za njega, a ne u situaciji kao prije nego sto si mu pomogla. Kad prodje ova faza, opet ce uci u onu bolju.

Drzi se .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 23:29   #13
Magicna,ti si moj idol Drs se ,napravila si puno vise nego sto je bilo tko drugi napravio i sad je sve u rukama doktora i tvog ujaka. Bit ce uspona i padova ali ti to sve mozes izdrzat,probaj malo odgovornosti prebacit i na svog oca i sestru. Ti si fakat vec puno napravila. Nemoj se sekirat, vise od toga vjerojatno i ne ide.Glavno da je on na sigurnom i da zivi dostojno,ko zna da nije bilo tebe vjerojatno bi jako lose zavrsilo zato uzmi si malo i zasluge. :hug:
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 23:44   #14
a čuj Magic, to ti je proljeće ... i mi k'o fol "normalni" teško podnosimo ove promjene, a psihički bolesnici naročito ... manično depresivne psihoze se pogoršavaju u proljeće, za sch ne znam točno, ali vjerovatno ni njima nije lako u ovo doba godine

Dobro je da je u bolnici, barem je na vrijeme pojačana medikacija

Ma bit' će on dobro, ali eto ... takva je to bolest

Ne daj se obeshrabriti primjedbama staraca, znaš i sama da je ovo najbolja opcija za ujaka

allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 10:29   #15
allegra, mozes li reci nesto vise o manicno-depresivnoj psihozi? imam frendicu jos s faxa koja je u vise navrata bila hospitalizirana na psihijatrijskom odjelu. cini mi se sasvim stabilnom sada, osim sto je mozda trunkicu udaljena od realnosti, a imam osjecaj da je to vise vezano uz pretjerano zastitnicki stav njenih roditelja. zbog tog stava se ne usudim pitati za detalje o bolesti, oni sute i kao da joj na taj nacin salju poruku da o tome ne treba previse razgovarati s drugima. inace se jako udebljala otkako je na terapiji, ne znam da li je to bas neminovno...
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:05   #16
lako je na ovakav način dijeliti savjete... i ne znam koliko ti pomažu utjehe...ali...znaš i sama da će biti bolje samo treba durati.
a ako neko ima snage za to, to si onda ti.
ja bih ti samo zaželjela da ne poklekneš svojim sumnjama i da te snaga i dalje drži i vodi.
možeš ti to.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:15   #17
Gore ushi Magic, ne zelim da buden neki negativac ali ponekad je tesko izljecit jako bolesne ljude. Znan da je tesko da se pomiri sa time pogotovo ako je sve bilo dobro ranije. Drzim palce
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:33   #18
Quote:
magic kaže:

No, naravno...moji su jedva dochekali...kao - godinu dana drzhim chovjeka u ludnici, troshimo mjesechno silne novce, a sad mu je opet isto
E, na ovo sam flipnula!!!

Magic, ne daj se pokolebati! Pusti te kojima je bitnije "shto ce narod reci".

Ma, ti si moj heroj!
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 12:07   #19
magic,
nisam do sada pročitala tvoj topic .... dvoje mojih frendova ( brat i sestra u svojim dvadesetim!) oboljelo je od shizofrenije .. iskusila sam kako to izgleda kad ljudi nisu svjesni ni prostora ni vremena ni ljudi oko sebe .. frendica je usred noći otišla iz stana, ostavila na stolu papirić sa obračunom ( bila je u posjeti kod mene i to ne naplaćujem!) i parama za noćenje, otišla u hotel, i od tamo me zvala svakih pola sata , a ja nisam imala pojma gdje je .... to je bilo prije nekih 8-9 godina...
u međuvremenu i ona i brat ( bratu se to dogodilo godinu -dvije nakon što se dogodilo njoj) su se skroz oporavili . ona je uspjela i faks završiti , zaposliti se.. . on isto radi, u sretnoj vezi je.

znam da ona stalno pije tablete ( ne znam koje) i dosta radi na sebi. on nije tako discipliniran i povremeno upada u tjeskobna stanja.
oni ne žive u istom gradu pa ih ne viđam često, ali se redovito čujemo i koliko znam - dobro su.

iskreno ti se divim ... jer većina ljudi nema potrebno suosjećanje ni prema bližim osoba nego li je stric... a da o suosjećanju prema drugima ni ne govorim.

želim sve najbolje i tebi i stricu.
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 12:16   #20
Ma hvala vam puno...svima

Znate, kad sam otvorila onaj prvi topik, pa onda nastavila na njemu pisati, bilo je komentara da to chinim samo da bih se 'producirala'...vjerovatno ce se to dogoditi i s ovim topikom...

Ali uistinu mi je teshko i lakshe mi je kad prochitam koju rijech podrshke, jer je u RL nemam ni od koga.

A nemate poima na kakve prepreke naidjete kad zhelite pomoci takovoj osobi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.