Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 19:52   #1
Kako zaštiti ideju za web-stranicu?

imam par ideja za web stranice koje mislim da bi mogle biti lukrativne. kako zaštitit te svoje ideje?

npr. ne znam kako realizirat, odem web-programeru koji mi to isto kaže da ne zna kako bi, a kad ja odem, on to napravi prema mojoj ideji
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:55   #2
Koliko je meni poznato, nikako jer patent ne štiti ideju nego konkretno riješenje nekog problema.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 21:15   #3
Radio sam jednom ovakvom paranoidu web stranicu i nikad vise. Morao sam potpisati kontrakt da nesmijem odati ideu , prije nego sto sam saznao o cemu se radi. Idea i nije bas bila neka, profit je jedva placao hosting za tu stranicu.

Uvijek gledaj da ponudis sta korisnicima bolje od ostalih prije nego sto im trazis nesto.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 11:17   #4
Ideju nemoraš zaštititi jer je ona tvoje intelektualno vlasništvo čim je staviš na papir pod svojim imenom i prezimenom i datumom.

Kada odneseš ideju programeru potpišete ugovor da se janko jankić obvezuje napraviti to i to za pera perića u toliko i toliko vremena za to i to i nešto slično, te si se tim ogradio da to nije njegova ideja.

P.S. potraži preko googla pojam intelekulatno vlasništvo, imaš agenciju koja se time bavi
marko_tmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 12:42   #5
Quote:
marko_tmc kaže: Pogledaj post
Ideju nemoraš zaštititi jer je ona tvoje intelektualno vlasništvo čim je staviš na papir pod svojim imenom i prezimenom i datumom.
Ne bude išlo.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:43   #6
moraš je zaštititi ali imaš više načina zaštite...jefitniji su recimo stavit to na papir pa u kuvertu i poslat sebi preporučeno...ili otić u javnog bilježnika pa da ti on uzme 100kn

i imaš drugu verziju a to je da kontaktiraš www.haa.hr i tamo zaštitiš ideju...neznam koliko love je
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:59   #7
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
moraš je zaštititi ali imaš više načina zaštite...jefitniji su recimo stavit to na papir pa u kuvertu i poslat sebi preporučeno...ili otić u javnog bilježnika pa da ti on uzme 100kn
Koja je fora s ovim slanjem samom sebi, ne kužim ideju?
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:31   #8
staviš sve što si zamislio na papir i pošalješ sebi poštom preporučeno i onda oni na kuvertu udare datum i ti ne otvaraš već ako ti netko ukrade ideju ti na sud doneseš zatvorenu kuvertu i sudac kad je otvori pročita tvoju ideju...i znači ako si ti ideju napravio 24.11.2008. a ovi kojima si je ponudio je realiziraju 01.12.2008. godine ti imaš pravo na novčanu naknadu za krađu ideje


skužio sad ili treba crtat
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:33   #9
To ti ništa ne vrijedi jer ne možeš zaštititi ideju.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:44   #10
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
To ti ništa ne vrijedi jer ne možeš zaštititi ideju.
Možeš ako je kreneš realizirati, a to on ovdje očito hoće
marko_tmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:59   #11
Quote:
marko_tmc kaže: Pogledaj post
Možeš ako je kreneš realizirati, a to on ovdje očito hoće
Pa možeš ako je realiziraš, ali to onda više nije samo ideja, zar ne?
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:53   #12
možeš ti zaštiti ideju...možeš ti nju realizirati za 10 godina ali ako je sad zaštitiš ideja je tvoja....dajte ljudi proučite malo zakon kad već pišete idiotarije...ideja se može zaštit. (točka)
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:13   #13
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
možeš ti zaštiti ideju...možeš ti nju realizirati za 10 godina ali ako je sad zaštitiš ideja je tvoja....dajte ljudi proučite malo zakon kad već pišete idiotarije...ideja se može zaštit. (točka)
Sa stranica Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo:
Quote:
Patentom se ne štiti ideja, nego konkretno rješenje nekog tehničkog problema. Prije podnošenja prijave patenta, korisno je proanalizirati udovoljava li Vaš izum uvjetima patentibilnosti te tako izbjeći nepotrebne troškove i gubitak vremena. Da bi ostvario zaštitu patentom, izum iz bilo kojeg područja tehnike mora:

* biti nov, tj. ne smije biti prikazan javnosti na bilo koji način, bilo gdje u svijetu
* imati određenu inventivnu razinu, tj. ne smije na očigledan način proizlaziti iz stanja tehnike
* biti industrijski primjenjiv, tj. biti praktično primjenjiv (ne samo teoretski) i prikladan za proizvodnju ili upotrebu u industrijskom opsegu.

Osim ovih uvjeta, bitno je da Vaš izum spada u kategoriju koja je podložna patentnoj zaštiti. Naime, neki «izumi» ne smatraju se izumima u smislu patentne zaštite. Tako se ne mogu štititi npr.:

* otkrića, znanstvene teorije i matematičke metode
* estetske tvorevine
* pravila, upute i metode za izvođenje umnih aktivnosti, igara ili za obavljanje poslova
* prikazivanje informacija
* računalni programi kao takvi.
A što se tiče onog tvog o autorskim pravima, evo što također kaže:
Quote:
Autorsko pravo ne štiti:

* ideje, znanstvena otkrića, postupke, metode rada i matematičke koncepte
Sada ti meni nađi zakon koji kaže da možeš zaštititi ideju i iskoristiti je za 10 godina. Hoću točan tekst članka nekog zakona.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 02:16   #14
Čekam još uvijek.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 09:44   #15
Evo ti scenarija za sto vecu sigurnost zastite ideje ( nije potpuna ):
Napravi poslovni plan i podjeli posao na vise dijelova.
Uzmi vise djelatnika i podjeli neovisne poslove na njih.
Ti budi project manager.
Kad budes imao gotove dijelove posla samo ih spojis, ako je projekt glomazan tesko da ce onaj tko ih spaja stici napraviti isti projekt buduci da imas mjesec dva prednosti.
__________________
Kako oblikovati potpise
iknezov7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:15   #16
od 10mil dobrih ideja 10 000 dospiju u izvedbu,1000 do prototipa i jedna do seriske izvedbe.između svega toga...milioni kuna.
oće li tvoja ideja do izražaja doć..riskiraj.
mvanb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.