Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: slažeš li se sa argumenitma?
da 9 31.03%
ne 14 48.28%
nezanima me /svejedno mije 6 20.69%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2008., 17:32   #81
Quote:
pyrus22 kaže: Pogledaj post
baš svi sumnjam od kažnjavanja pa do seksualnog iskorištavanja.svugdje se može nači samo crno ako to tražiš.ipak nađe se svugdje i nešto ljepo i pametno..
A sta je to dobro u islamu?

Quote:
pyrus22 kaže: Pogledaj post
netreba biti kao muha i ići na dr......A ni znanstvenici nisu baš daleko oprosti ja sam priprost momak pa možda te ne razumijem.Sve nedostatke šta vidimo u drugima na neki način su odraz nas samih.
Znanstvenici su par svjetlosnih godina ispred religioznih idiota.
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 17:39   #82
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
A sta je to dobro u islamu?



Znanstvenici su par svjetlosnih godina ispred religioznih idiota.
jesu pogotovo ovi koji rade na naprednom oružju ili bacaju pare da bi donjeli par kamena sa marsa ili mjeseca a svakih30 sek jedno dijete umire od gladi.nisam
musliman ali sam našo puno toga što bar mene potiče i djeluje pozitivno.btw
nek si se ti vratio što više raznih mišljenja bogatiji forum.mogu samo reči dobro došo.
__________________
Nije važno.Ne trudite se.
pyrus22 is offline  
Old 06.06.2008., 17:51   #83
Quote:
pyrus22 kaže: Pogledaj post
jesu pogotovo ovi koji rade na naprednom oružju ili bacaju pare da bi donjeli par kamena sa marsa ili mjeseca a svakih30 sek jedno dijete umire od gladi.
Shvacas da je sva moderna tehnologija koju danas koristis posljedica istrazivanja koje su financirale vojske svjeta? Od tranzistora, interneta do nuklearne energije.

Lose je sto neki ljudi umiru od pothranjenosti ali ne mozemo svi imat sve niti ce posiljke hrane rjesit problem. Treba razvijat lokalnu priredu a to traje.

I svake sekunde umre netko od raka ili prebrze voznja, netko nekoga ubije ili se sami ubiju, umiru od razlicitih bolestina..... Ne primjecujem da te oni zabrinjavaju.

Quote:
pyrus22 kaže: Pogledaj post
nisam
musliman ali sam našo puno toga što bar mene potiče i djeluje pozitivno.btw
nek si se ti vratio što više raznih mišljenja bogatiji forum.mogu samo reči dobro došo.
A sta si ti to nasao pozitivno u islamu. Podjeli sa nama neznalicama.
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 18:08   #84
Quote:
pyrus22 kaže: Pogledaj post
u redu zar je zbog par primitivaca Islam zaostala i nevaljala religija.
Kad je jedan od tih primitivaca Muhamed, onda da.
Blitz66 is offline  
Old 06.06.2008., 18:43   #85
Quote:
Blitz66 kaže: Pogledaj post
Kad je jedan od tih primitivaca Muhamed, onda da.
Koja glupost, znas li ti sta je Muhamed, s.a.v.s, bio za tadasnje vrijeme?
Znas li kakvo je stanje tada bilo?
Znas li ti sta je pojam islama bio za srednji vijek? Muhamed, s.a.v.s., svakako nije bio nazadan!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 06.06.2008., 18:52   #86
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Religija i napredno je oksiomoron...u proslosti se nije ni krscanstvo puno razlikovalo, od danasnjeg Islama. Bilo je brutalno i totalan brein drein. No, ipak su se prilagodili i odbacili, koliko toliko prahistorijske, necivilizirane obicaje.
Pogresno baratanje cinjenicama, jer i jedno i drugi su napustili svoje vjere danas pa zato i jest tako kako jest, jer za tvoju informaciju, dok su se krscanji drzali svoje vjere nisu se kupali, je li tako, dok su muslimani imali vodovod.

Dok su se krscani drzali svoje vjere sunce je kruzilo oko zemlje, ispravi me ako grijesim, dok je u islamskom svijetu, dok su se drzali svoje vjere, napredovala nauka, kultura, umjetnost.

Dok su se krscani drzali svoje vjere ganjali su vjestice, ubijali lijecnike, spaljivali knjige, dok se u islamskom svijetu, dok su se muslimani drzali svoje vjere, za svaku naucnu knjigu davalo zlata koliko je ta knjiga teska.

Znam ja da boli i vidim to ovdje, ali i cuvena europska renesansa je nastala na temeljima islamske civilizacije, tacnije krenula je od Kordobskog hilafeta, fino uzmi historiju i pogledaj.

A sto se tice tehnologije i nauke, koliko ja znam algebru su razvili muslimani, znas to vam je kljucni dio matematike, trigonometriju takodjer, dok su u Evropi busili ljudima glavu svrdlima kad im je zlo, Ibn Sina je vrsio operativne zahvate. Mora vam biti poznat taj lik, on je inace otac medicine.

I naravno, ako cemo o npr razvoju i tehnologiji uopste, bez obzira o cemu se radi i kojoj oblasti, glavni postulat bilo cega je tzv algoritam i zanimljivo, smijem se kladiti da niko od vas nije cuo za Muhammeda ibn Musa Al-Hoverizmija, koji je u osnovi i postavio definiciju algoritma, od cijeg je nadimka evropskom transkripcijom i ostao naziv.

Kako rekoh, slazem se da su krscani napredovali ostavljajuci svoju vjeru, ali razlog muslimanskog nazadovanja je isti, jer su muslimani isto tako napustili svoju.
kenchee is offline  
Old 06.06.2008., 19:36   #87
Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Pogresno baratanje cinjenicama, jer i jedno i drugi su napustili svoje vjere danas pa zato i jest tako kako jest, jer za tvoju informaciju, dok su se krscanji drzali svoje vjere nisu se kupali, je li tako, dok su muslimani imali vodovod.
Prije krscana su rimljani imali i vodovode i bazene...... kad su krscani dosli onda su sve sjebali. Odlican primjer kako religije mogu zajebat razvloj covjecanstva.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Dok su se krscani drzali svoje vjere sunce je kruzilo oko zemlje, ispravi me ako grijesim, dok je u islamskom svijetu, dok su se drzali svoje vjere, napredovala nauka, kultura, umjetnost.
A kuran kaze da su zvjezde blize zemlji od planeta i da sluze kao raketna obrana protiv sejtana.
Vrlo znanstveno.

BTW, nauka im se razvijala dok su pokoravali i asimilirali znanja drugih naroda, kada su prestala osvajanja pali su u istavilo koje traje do danas.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Dok su se krscani drzali svoje vjere ganjali su vjestice, ubijali lijecnike, spaljivali knjige, dok se u islamskom svijetu, dok su se muslimani drzali svoje vjere, za svaku naucnu knjigu davalo zlata koliko je ta knjiga teska.

Unistavali su sve knjige koje su govorile protiv kurana, spaljivali su djela svojih najvecih znanstvenika, ubijali neistomisljenike, odrubljivali glave vjesticama.....

Nauci povjest svoje vjere.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Znam ja da boli i vidim to ovdje, ali i cuvena europska renesansa je nastala na temeljima islamske civilizacije, tacnije krenula je od Kordobskog hilafeta, fino uzmi historiju i pogledaj.

Koji debilizam.

Odi uit povjest.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
A sto se tice tehnologije i nauke, koliko ja znam algebru su razvili muslimani, znas to vam je kljucni dio matematike, trigonometriju takodjer, dok su u Evropi busili ljudima glavu svrdlima kad im je zlo, Ibn Sina je vrsio operativne zahvate. Mora vam biti poznat taj lik, on je inace otac medicine.
Algebra je bila poznata odavna, muslimani su je samo sistematizirali i malo unaprjedili, nis vise. Isto kao i sa trigonometrijom. Oboje su se potpuno razvile tek kada su dosle u europu jer muslimani nisu znali sta sa njima.

Avicena je bio covjek od znanosti isto kao i leonardo u europi. Nema to veze sa religijom. Da se rodio negdje drugdje i dalje bi bio pametan.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
I naravno, ako cemo o npr razvoju i tehnologiji uopste, bez obzira o cemu se radi i kojoj oblasti, glavni postulat bilo cega je tzv algoritam i zanimljivo, smijem se kladiti da niko od vas nije cuo za Muhammeda ibn Musa Al-Hoverizmija, koji je u osnovi i postavio definiciju algoritma, od cijeg je nadimka evropskom transkripcijom i ostao naziv.
A on je to izvukao od hinduista. Ili nisi znao da se njegova knjiga zove u grubom prjevodu Racunanje sa hinduistickim brojevima sto su europljani preveli na Algoritmi de numero Indorum. Nema on nikakve veze sa danasnjim pojmom algoritam.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Kako rekoh, slazem se da su krscani napredovali ostavljajuci svoju vjeru, ali razlog muslimanskog nazadovanja je isti, jer su muslimani isto tako napustili svoju.
Da , slazem se da su ju napustili jer je nespojiva sa znanoscu. Leteci konji, zvjezde su rakete protiv sejtana, zemlja je plosnata poput saga.....
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 19:36   #88
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Koja glupost, znas li ti sta je Muhamed, s.a.v.s, bio za tadasnje vrijeme?
Znas li kakvo je stanje tada bilo?
Znas li ti sta je pojam islama bio za srednji vijek? Muhamed, s.a.v.s., svakako nije bio nazadan!!!
Cak je i tada bio nazadan u nekim stvarima a danas je u svim.
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 20:00   #89
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Koja glupost, znas li ti sta je Muhamed, s.a.v.s, bio za tadasnje vrijeme?
Znas li kakvo je stanje tada bilo?
Znas li ti sta je pojam islama bio za srednji vijek? Muhamed, s.a.v.s., svakako nije bio nazadan!!!
Quote:
the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years
Primitivac.
Blitz66 is offline  
Old 06.06.2008., 20:28   #90
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Cak je i tada bio nazadan u nekim stvarima a danas je u svim.
blablabla, neko ko danas nije ziv ne moze biti nazadan, a sto se tice muslimana, to ne mozes reci za sve, sve u svemu, 'valjas' gluposti
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 06.06.2008., 20:30   #91
Quote:
Blitz66 kaže: Pogledaj post
Primitivac.
bojim se da je do prevoda, a u bosanskom je prevod 'prisao', sto mislim da ne bi trebalo poistovjecivati. A ne stoji da je bio primitivac, cista glupost! Mislim da manjka znanja o historijskim cinjenicama, 'odsjek' islam!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 06.06.2008., 21:18   #92
ISLAM...nije satanizam zapravo SUPROTNO

Sta zelim reci.....vrlo kratko..u satanizmu u ime sotone napravite glupost..u ISLAMU u ime ALLAHA(BOGA)napravite podvig..mozda nekad i trag bude krvav..al je tako i u prvoj bracnoj noci...(bar nekad bilo)a ON je milostiv i oprasta ako je nevina kap potekla ljudi su gresni.SELAM
ZANOSNI is offline  
Old 06.06.2008., 21:40   #93
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
blablabla, neko ko danas nije ziv ne moze biti nazadan, a sto se tice muslimana, to ne mozes reci za sve, sve u svemu, 'valjas' gluposti
Za danasnje pojmove je nazadan, shvacas?
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 21:42   #94
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
bojim se da je do prevoda, a u bosanskom je prevod 'prisao', sto mislim da ne bi trebalo poistovjecivati. A ne stoji da je bio primitivac, cista glupost! Mislim da manjka znanja o historijskim cinjenicama, 'odsjek' islam!
Uopce nije primitivno klat ljude zato sto nisu muslimani.

Ili tuc zene.

Ili jebat devetgodisnjakine.

Ii vjerovat da su zvjezde rakete
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 21:42   #95
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Prije krscana su rimljani imali i vodovode i bazene...... kad su krscani dosli onda su sve sjebali. Odlican primjer kako religije mogu zajebat razvloj covjecanstva.


Pa sta ti ja rekoh, krscani kad su se zauzeli za svoju vjeru jesu unazadjivali narode rusenjem istih tamo gdje su postojali, dok su muslimani sa svojom gradili nove i tamo gdje ih nikad nije do tad bilo.


A kuran kaze da su zvjezde blize zemlji od planeta i da sluze kao raketna obrana protiv sejtana.
Vrlo znanstveno.


Nemas pojma sta se u Kur'anu Casnom kaze, inace se ne bi ovoliko provaljivao i pokazivao koliko u osnovi nemas pojma o temi o kojoj nastojis da diskutujes. Jer da imas i trunke znanja o Kur'anu znao bi da ovakvo sto ne postoji u Njemu i da nisi ni prvi ni posljednji koji se sluzi nekim bombasticnim izmisljotinama da bi nesto pokazao, sto moze proci kod ljudi koji isto tako pojma nemaju o temi.

BTW, nauka im se razvijala dok su pokoravali i asimilirali znanja drugih naroda, kada su prestala osvajanja pali su u istavilo koje traje do danas.

Ima i toga malim dijelom, ali postoji razlika osvojiti i unaprijediti neciju nauku sto je slucaj sa Islamom vs osvojiti i unistiti nauku drugog naroda sto je slucaj sa krscanstvom.

Unistavali su sve knjige koje su govorile protiv kurana, spaljivali su djela svojih najvecih znanstvenika, ubijali neistomisljenike, odrubljivali glave vjesticama.....

Nauci povjest svoje vjere.


Opet brkas pojmove, jer koliko ja vidim ponovo opisujes inkviziciju, a ja nisam krscanin za tvoju informaciju i povijest svoje vjere izuzetno dobro znam i poznam.

Algebra je bila poznata odavna, muslimani su je samo sistematizirali i malo unaprjedili, nis vise. Isto kao i sa trigonometrijom. Oboje su se potpuno razvile tek kada su dosle u europu jer muslimani nisu znali sta sa njima.

Vidim da nemas pojma oko razvoja matematskih znanosti. Jer jedino sto su od hindusa preuzeli to je bio dekadni brojni sistem kao osnovu dok je tek nakon toga krenuo razvoj algebre u matematskom smislu i jos pogotovo ako ti je uvodjenje 0 i negativnih brojeva malo unapredjenje, stvarno nemam onda sta sa tobom da diskutujem vise. Oko daljnjeg razvoja istih disciplina ineresuje me samo ko ih je dionio u Europu, marsovci ???

Avicena je bio covjek od znanosti isto kao i leonardo u europi. Nema to veze sa religijom. Da se rodio negdje drugdje i dalje bi bio pametan.

Sa malom razlikom sto je Ibn Sina bio poznat i priznat jos za svog vakta, zivio je na dvoru i bio stimulisan kao naucnik, dok je Leonardo tek kasnije afirmisan, a za zivota mu je visio nad glavom mac hereze i strah da se sta ne zamjeri crkvi tj. inkviziciji kao njenom ogranku.

A on je to izvukao od hinduista. Ili nisi znao da se njegova knjiga zove u grubom prjevodu Racunanje sa hinduistickim brojevima sto su europljani preveli na Algoritmi de numero Indorum. Nema on nikakve veze sa danasnjim pojmom algoritam.


Vidim da ne vladas ni tim sto potvrdjuje da nemas pojma o nauci mimo onog sto ti je baba pricala. Jer da nije tako onda bi se vise informisao pa bi saznao da je on u toj knjizi prvi uveo pojam algoritma u matematiku, nema veze sa hindusima taj dio, da je od hindusa preuzeo samo dekadni brojni sistem i na osnovu toga uveo prve temelje i principe algebre koju su kasnije i ti isti hindusi usvojili, sto ce reci brojeve imali jesu, ali algebru, u modernom smislu i kakvu je danas znamo, ne.

Da , slazem se da su ju napustili jer je nespojiva sa znanoscu. Leteci konji, zvjezde su rakete protiv sejtana, zemlja je plosnata poput saga.....

Ponovo potvrdjujes da nemas pojma o Kur'anu, a diskutujes o Njemu, jer da imas ne bi valjao ove gore nebuloze koje vec jesi naveo i ne sekiram se imas tih njih jos. Ja da bih diskutovao sa nekim o odnosu Kur'ana sa modernom znanoscu i koliko znanost tek danas nadolazi i pocinje da razumije Kur'anske ajete te uvidja da kontradiktornosti ne postoje, taj neko bi morao da ima nesto vise osim bukvara iz osnovne, tako sorry, kad se jos malo edukujes mozda i promuhabetimo jos koji put kasnije.
Ali eto, kao covjek i musliman ne mogu ti zamjeriti zbog tvog neznanja, a kako tvoje diskutovanje nije namijenjeno razmjeni misljenja i da sto naucis vec cisto lupetanju, raspravi radi rasprave, zaista ne mislim da ova tema vise zavredjuje moju paznju.
kenchee is offline  
Old 06.06.2008., 22:08   #96
Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Pa sta ti ja rekoh, krscani kad su se zauzeli za svoju vjeru jesu unazadjivali narode rusenjem istih tamo gdje su postojali, dok su muslimani sa svojom gradili nove i tamo gdje ih nikad nije do tad bilo.

Muslimani su sjebali citavu afriku, indiju, tursku...........

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Nemas pojma sta se u Kur'anu Casnom kaze, inace se ne bi ovoliko provaljivao i pokazivao koliko u osnovi nemas pojma o temi o kojoj nastojis da diskutujes. Jer da imas i trunke znanja o Kur'anu znao bi da ovakvo sto ne postoji u Njemu i da nisi ni prvi ni posljednji koji se sluzi nekim bombasticnim izmisljotinama da bi nesto pokazao, sto moze proci kod ljudi koji isto tako pojma nemaju o temi.
Ma ja uopce nemam pojma.

67:5 And We have, (from of old), adorned the lowest heaven with Lamps, and We have made such (Lamps) (as) missiles to drive away Satans, and have prepared for them the Chastisement of the Blazing Fire.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Ima i toga malim dijelom, ali postoji razlika osvojiti i unaprijediti neciju nauku sto je slucaj sa Islamom vs osvojiti i unistiti nauku drugog naroda sto je slucaj sa krscanstvom.
Sta si navalio na krscanstvo? Zaostalo je kao i islam.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Opet brkas pojmove, jer koliko ja vidim ponovo opisujes inkviziciju, a ja nisam krscanin za tvoju informaciju i povijest svoje vjere izuzetno dobro znam i poznam.
Kakvu inkviziciju? Muslimani su palili knjige svojih znanstvenika jer su bile kriticne i kontradiktorne islamu.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Vidim da nemas pojma oko razvoja matematskih znanosti. Jer jedino sto su od hindusa preuzeli to je bio dekadni brojni sistem kao osnovu dok je tek nakon toga krenuo razvoj algebre u matematskom smislu i jos pogotovo ako ti je uvodjenje 0 i negativnih brojeva malo unapredjenje, stvarno nemam onda sta sa tobom da diskutujem vise. Oko daljnjeg razvoja istih disciplina ineresuje me samo ko ih je dionio u Europu, marsovci ???
Sinko, ja studiram matematiku tak da mi mozes prestat srat sa tom svojom kvazipovjescu.

Niti su muslimani uveli 0(kinezi i babilonci) niti su uveli negativne brojeve(indijci).

Prestani slusat povjest kod svog imama i kurana i predi na pravu povjest.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Sa malom razlikom sto je Ibn Sina bio poznat i priznat jos za svog vakta, zivio je na dvoru i bio stimulisan kao naucnik, dok je Leonardo tek kasnije afirmisan, a za zivota mu je visio nad glavom mac hereze i strah da se sta ne zamjeri crkvi tj. inkviziciji kao njenom ogranku.
A leonardo nije bio poznat za svog vremena?

Koje gluposti ja slusam

Mac hereze

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Vidim da ne vladas ni tim sto potvrdjuje da nemas pojma o nauci mimo onog sto ti je baba pricala. Jer da nije tako onda bi se vise informisao pa bi saznao da je on u toj knjizi prvi uveo pojam algoritma u matematiku, nema veze sa hindusima taj dio, da je od hindusa preuzeo samo dekadni brojni sistem i na osnovu toga uveo prve temelje i principe algebre koju su kasnije i ti isti hindusi usvojili, sto ce reci brojeve imali jesu, ali algebru, u modernom smislu i kakvu je danas znamo, ne.
A osoba koja je uvela pojam auto ga je i izmislila?

Algoritmi kao sami su bili poznati odavno on ih je samo skupio i kategorizirao.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Ponovo potvrdjujes da nemas pojma o Kur'anu, a diskutujes o Njemu, jer da imas ne bi valjao ove gore nebuloze koje vec jesi naveo i ne sekiram se imas tih njih jos. Ja da bih diskutovao sa nekim o odnosu Kur'ana sa modernom znanoscu i koliko znanost tek danas nadolazi i pocinje da razumije Kur'anske ajete te uvidja da kontradiktornosti ne postoje, taj neko bi morao da ima nesto vise osim bukvara iz osnovne, tako sorry, kad se jos malo edukujes mozda i promuhabetimo jos koji put kasnije.
Ad humanum. Jadno.

Imas u arhivu diskusiju kuran vs znanost pa ju malo procitaj pa ces vidjet koliko sranja ima u toj knjizi.

Quote:
kenchee kaže: Pogledaj post
Ali eto, kao covjek i musliman ne mogu ti zamjeriti zbog tvog neznanja, a kako tvoje diskutovanje nije namijenjeno razmjeni misljenja i da sto naucis vec cisto lupetanju, raspravi radi rasprave, zaista ne mislim da ova tema vise zavredjuje moju paznju.
Uvjek je lupetanje kod vas muslimana kada ostanete bez komentara. Nauci se vec jednom primat kritiku i mjenjat svoje misljenje.

Kobi.
satori@sanitarium is offline  
Old 06.06.2008., 22:46   #97
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post

Muslimani su sjebali citavu afriku, indiju, tursku...........
vidi se da si matematičar nemaš pojma o historiji... pronađi nešto malo o zatočenistvu Ričarda Lavlje Srce... Čovjek se divi kako je moguće da tadašnji Arapi imaju bolnice u kojim je liječenje besplatno

Quote:
Ma ja uopce nemam pojma.

67:5 And We have, (from of old), adorned the lowest heaven with Lamps, and We have made such (Lamps) (as) missiles to drive away Satans, and have prepared for them the Chastisement of the Blazing Fire.
ma nisi ti loš!

nešto je na materijalnoj razini nešto, a na duhovnoj sasvim drugo...

Recimo da je satana duhovno biće, znaš li uopće koji je njegov materijalni ekvivalent?

Quote:
Kakvu inkviziciju? Muslimani su palili knjige svojih znanstvenika jer su bile kriticne i kontradiktorne islamu.
muslimani su vjerovatno palili knjige, ali to je ipak bio izuzetak koji potvrđuje pravilo da muslimani nisu palili knjige nego upravo obratno, marljivo su ih prepisivali i njima imamo zahvaliti na mnogim antičkim djelima koja su doprijela do nas...
da ne govorimo o tumačenjim islama koja su nastala pod uticajem reznih filozofija bilo grčkih bilo indijskih
Quote:
Sinko, ja studiram matematiku tak da mi mozes prestat srat sa tom svojom kvazipovjescu.
...

vidi se vidi se! de mi reci na kojoj si godini zaglavio

Quote:
Algoritmi kao sami su bili poznati odavno on ih je samo skupio i kategorizirao.


De mi reci kako su algoritmi zvali prije nego što su ih arapi skupili i kategorizirali
reci mi kako su zvali zero, kako su zvali cifru

kako se prije zvala Algebra

ovo su ti care sve arapske riječi

za jednog matematičara poprlično si neupućen u tajne i detalje svoga zanata!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 06.06.2008., 23:05   #98
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
vidi se da si matematičar nemaš pojma o historiji... pronađi nešto malo o zatočenistvu Ričarda Lavlje Srce... Čovjek se divi kako je moguće da tadašnji Arapi imaju bolnice u kojim je liječenje besplatno
Sjebali su sve kulture koje su bile na tim podrucjima i nametnuli su svoju. Shvacas ili ti moram slovkat?

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
vma nisi ti loš!

nešto je na materijalnoj razini nešto, a na duhovnoj sasvim drugo...

Recimo da je satana duhovno biće, znaš li uopće koji je njegov materijalni ekvivalent?

Kuran govori o zvjezdama koje su blize zemlji od planeta a ti tu govoris o duhovnim ekvivalentima.


Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
vmuslimani su vjerovatno palili knjige, ali to je ipak bio izuzetak koji potvrđuje pravilo da muslimani nisu palili knjige nego upravo obratno, marljivo su ih prepisivali i njima imamo zahvaliti na mnogim antičkim djelima koja su doprijela do nas...
da ne govorimo o tumačenjim islama koja su nastala pod uticajem reznih filozofija bilo grčkih bilo indijskih
Da, prepisivali i prosljedili. Jedino sta su radili osim 2-3 koja su imali svoje ideje cije ste knjige palili.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
vvidi se vidi se! de mi reci na kojoj si godini zaglavio
Jos nisam ni na jednoj. Valjda ni necu.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
vDe mi reci kako su algoritmi zvali prije nego što su ih arapi skupili i kategorizirali
reci mi kako su zvali zero, kako su zvali cifru

kako se prije zvala Algebra

ovo su ti care sve arapske riječi

za jednog matematičara poprlično si neupućen u tajne i detalje svoga zanata!
Rjeci i samo rjeci. Nazvao je i kategorizirao ono sto je bilo odavno poznato.

Kao da ja sada nazovem skup bjelih auta witoto. Nisam nista izmislio, samo sam ih imenovao. Tako je i on imenovao vec poznate stvari. Sta ne shvacas?
satori@sanitarium is offline  
Old 07.06.2008., 15:30   #99
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post

.

Sinko, ja studiram matematiku tak da mi mozes prestat srat sa tom svojom kvazipovjescu.


Meni je drago što ti sa muslimanima razmijenjujesš mišljenja i tako i treba i to je za svaku pohvalu. Međutim moraš znati osnovni postulat demokratske vrijednosti a to je sloboda, a definicija slobode je da ti možeš raditi što god želiš ako ne ugrožavaš mene, čim se pređe ta granica više se ne može govoriti o slobodi

Koliko ti shvaćaš dragocijeno Sveto Pismo Davidove Psalme i časni Kur an je uistinu Volja Sveopćeg Dobročinitelja Milostivog Samilosnog i tvoje duše...

Na mnogim mjestima Kur an počinje sa riječim O vi koji ste razumom obdareni......, a svakako samo razumni primaju pouku.......

Budući da je Uzvišeni udahnuo u tebe talent z matematiku onda se mi bazirajmo na to a duhovnost će postupno doći. Milostivi, samilosni je bio perfektan matematičar savršenih svojstava, jer u suprotnom......?

Budući da si mi jako drag želim ti nešto izdvojiti iz Kur ana, samo za tebe a matematičar si !

Riječi koje se eksplicitno spominju u Kur anu sa ekvivalentnom date riječi !
SEDAM NEBESA
STVARANJE NEBESA
(halku semavat)
7 puta
DAN
DANI
MJESEC
yevm
eyyam,
yevmeyn
365
30
12
SEDAM NEBESA
STVARANJE NEBESA
(halku semavat)
7 puta
7 puta
IZDAJA
ZLOBA
16 puta
16 puta
BILJKA
STABLO
26 puta
26 puta
7 puta

KAZNA
OPROST
117
2x117=234

RECI
REKLI SU
332 puta
332 puta

SEJTAN
MELEK
88 puta
88 puta

IMAN
BOGOHULJENJE
25 puta
25 puta

ZEKAT
BEREKET
32 puta
32 puta

LJETO-VRUcE
ZIMA-HLADNO
5 puta
5 puta
STVORIO JE VAS (^OVJEKA)
POKORNOST
16 puta
16 puta

VINO
PIJANSTVO
hamr
sekere
6 puta
6 puta

I toga ima još ... brojčana vrijednost harfova ili pak riječ (insan) čovijek 65 što je jednako ukupnom broju spominjanja faza čovijeka , mrzi me sve pisat sad da ne bude puno

Molim te ti meni kao čovijeku a i sebi objasni a budući da si vrsni matematičar kako bi jedan čovijek u 7 stoljeću toliku pažnju obratio na ovakvo nešto ?

Pozdrav
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Old 07.06.2008., 16:14   #100
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
osim 2-3 koja
-vidim imas vjeliku mrznju prema Islamu/Muslimanima, tvoje pravo -tvoj problem koji se nenasledjuje i neprenosi.Izpricavam ti se jer nijesam mislio
na brisanje tekstova no na katanac.Mozda imas opravdanih Razloga za tu mrznju to neznam,no jedno je sigurno da nemoze covjek svrstati sve ljude jedne vjere ili jedne nacionalnosti u jednu losu ili dobru cjelinu/grupu,jer NISU SVI LJUDI ISTI.
-sve najbolje i dobro zdravlje!!!! harec
harec is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.